Hoppa till sidans innehåll

Klubbmatchen! ...Resultatlista!

21 JUN 2010 20:56
Klubbmatchen mellan IKG, LVSK o RSK i Oltorp, Kvänum. Vann gjorde Ryda SK med god marginal till tvåan Lidköpings VSK och sist kom IK Gandvik. Akronmästerskapet ägde rum samtidigt. Akron bidrog till Rydas och Lidköpings ungdomsverksamhet med 1500:- samt bjöd på grillad korv och god dryck. Vi hoppas att de tävlande hade en bra ol- och badkväll i Oltorp.
  • Uppdaterad: 10 JUN 2013 10:53

Ryda: 46 deltagare + 13 extrapoäng = 59p
Lidköping: 38 + 9 = 47p
Gandvik: 22 + 8 = 30p

Akrons bidrag till klubbarnas ungdomsverksamhet blev alltså:
Ryda får 1000kr.
Lidköping får 500kr.

Lidköping arrangerar år 2011 därefter Ryda - Gandvik osv.

 

Sträcktider på Winsplits

 

Resultat i övrigt.

Klubbmatch ti 2010-06-29 23:05
Resultat skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

    Pl Namn                     År Klubb                       Tid Tvlmärke 



Lång  (11)      6600 m                      

     1 Magnus Lund              78 IK Gandvik                37:56 S        
     2 Björn Öberg              65 Ryda SK                   38:01 S        
     3 Andreas Branell          86 Ryda SK                   39:05 S        
     4 Simon Sanderi            90 Vänersborgs SK            40:09 S        
     5 Mikael Andersson            IK Gandvik                40:24 S        
     6 Magnus Södervall         67 IK Gandvik                40:25 S        
     7 Erik Hellsvik            60 IK Gandvik                45:32 S        
     8 Anders Franzén           74 Lidköpings VSK            49:02 S        
     9 Magnus Dahlin            73 IK Gandvik                51:55 S        
    10 John Bergsten               Lidköpings VSK            52:07 S        
    11 Karl-Mikael Svensson     90 Lidköpings VSK          1:00:57          



Mellan  (41)    3900 m                      

     1 Jesper Liderud              Lidköpings VSK            23:49 S        
     2 Kristian Lund            67 Lidköpings VSK            24:05 S        
     3 Mikael Hallberg          60 Lidköpings VSK            25:29 S        
     4 Johan Andersson          94 Ryda SK                   25:38 S        
     5 Oskar Börjeson           90 Ryda SK                   25:48 S        
     6 Herman Andersson         92 Lidköpings VSK            25:51 S        
     7 Marcus Branell           86 Ryda SK                   26:27 S        
     8 Sören Andersson          65 Lidköpings VSK            26:46 S        
     9 Kristin Skaar            89 Ryda SK                   26:48 S        
    10 Martin Hallberg          92 Lidköpings VSK            27:10 S        
    11 Claes Ekberg             61 Lidköpings VSK            27:23 S        
    12 Isak Krantz              92 IK Gandvik                27:26 S        
    13 Joel Andersson           92 IK Gandvik                28:40 S        
    14 Dan Krantz               48 IK Gandvik                29:00 S        
    15 Janingvar Johansson         Lidköpings VSK            29:02 S        
    16 Eva Hägnander            64 Lidköpings VSK            29:42 S        
    17 Jan-Eric Thelin          62 Lidköpings VSK            29:44 S        
    18 Tommy Stenkvist          91 Ryda SK                   29:55 S        
    19 Ida Karlsson             93 Lidköpings VSK            31:21 S        
    20 Helena Södervall         69 IK Gandvik                33:14 S        
    21 Björn Nilsson               Ryda SK                   33:20 S        
    22 Filip Södervall          96 IK Gandvik                33:59 S        
    23 Johanna Jonsson          69 Lidköpings VSK            35:25 B        
    24 Karin Johansson          87 Lidköpings VSK            36:27          
    25 Viktor Thorsson          78 Ryda SK                   36:33          
    26 Tina Karling-Hellsvik    65 IK Gandvik                37:15          
    27 Stina Andersson          68 Lidköpings VSK            40:55          
    28 Emma Ekberg              93 Lidköpings VSK            41:25          
    29 Eva Boström                 Lidköpings VSK            41:39          
    30 Andreas Lindqvist           Lidköpings VSK            43:21          
    31 Bosse Ulriksson          60 Ryda SK                   43:37          
    32 Olle Eimersson           39 Lidköpings VSK            43:42          
    33 Ove Branell                 Ryda SK                   48:29          
    34 Stig-Olof Petterson         Lidköpings VSK            50:45          
    35 Maria Ahlberg            57 Ryda SK                   54:03          
    36 Britt Andersson          62 Ryda SK                   56:16          
    37 Ann-Marie Holmström      49 IK Gandvik                57:22          
    38 Eva Karlsson             66 Lidköpings VSK          1:04:31          
    39 Ulrika Larsson              Lidköpings VSK          1:08:46          

       Stefan Johansson            IK Gandvik             Ej godk.          
       Magnus Karlsson             Ryda SK                ej start          



Kort Lätt  (65) 2600 m                      

     1 Anders Larsson              Ryda SK                   20:46 S        
     2 Axel Johansson           98 IK Gandvik                21:49 S        
     3 Bengt Andersson             Ryda SK                   21:52 S        
     4 Elvira Larsson           97 Ryda SK                   21:55 S        
     5 Inger Svensson           54 Lidköpings VSK            22:38 S        
     6 Sara Hägnander           97 Lidköpings VSK            23:03 S        
     7 Jesper Lindström            IK Gandvik                23:35 S        
     8 Maria Sanderi            58 Lidköpings VSK            23:43 S        
     9 Erik Andersson           97 Ryda SK                   24:21 S        
    10 Calle Fogelstrand           Ryda SK                   26:20 S        
    11 Elisabet Orebäck Krant   60 IK Gandvik                27:43 S        
    12 Alice Hägnander          96 Lidköpings VSK            27:58 S        
    13 Anders Nilsson           35 Ryda SK                   28:16 S        
    14 Nils-Åke Karlsson           Ryda SK                   28:22 S        
    15 Alma Liderud             00 Lidköpings VSK            28:24 S        
    16 Lisa Andersson              Ryda SK                   28:51 S        
    17 Ann-Marie Tiveljung         IK Gandvik                29:42 S        
    18 Lisa-Maria Bergsten         Lidköpings VSK            29:45 S        
    19 Bert Thorsson            45 Ryda SK                   29:51 S        
    20 Marcus Hermansson           Ryda SK                   29:59 S        
    21 Alice Södervall          99 IK Gandvik                30:30 B        
    22 Bengt Hallqvist             Ryda SK                   30:40 B        
    23 Jesper Nilsson              Ryda SK                   33:07          
    24 Camilla Liderud          65 Lidköpings VSK            33:15          
    25 Sven-Johan Persson       31 IK Gandvik                33:31          
    26 Cecilia Lewenstedt          Ryda SK                   34:35          
    27 Sam Andersson               Lidköpings VSK            34:46          
    28 Kristina Johansson       47 Lidköpings VSK            35:02          
    29 Åsa Öberg                   Ryda SK                   35:43          
    30 Tiril Alund              00 Lidköpings VSK            36:15          
    31 Åke Hermansson           36 Ryda SK                   37:49          
    32 Åke Stenqvist               Ryda SK                   37:56          
    33 Ingrid Lewenstedt           Ryda SK                   37:59          
    34 Gun Thorsson             45 Ryda SK                   38:33          
    35 Tove Eriksson            01 Ryda SK                   39:30          
    36 Eivor Johansson             Lidköpings VSK            39:39          
    37 Anna-Lisa Andersson      35 Lidköpings VSK            39:48          
    38 Fredrika Eriksson        73 Ryda SK                   39:59          
    39 Karin Lewenstedt            Ryda SK                   40:01          
    40 Sven Skaar                  Ryda SK                   40:36          
    41 Ingrid Stenqvist            Ryda SK                   40:41          
    42 Berit Karlsson              Ryda SK                   41:28          
    43 Ann-Marie Persson        32 IK Gandvik                42:52          
    44 Berit Hallqvist             Ryda SK                   43:55          
    45 Elisabeth Lewenstedt B   58 Ryda SK                   44:29          
    46 Irene Enarsson              Ryda SK                   44:36          
    47 Franzén Emma                Lidköpings VSK            51:01          
    48 Hedda Alund              98 Lidköpings VSK            51:02          
    49 Tilde Hermansson            Ryda SK                   53:09          
    50 Ellen Thorsson              Ryda SK                   53:11          
    51 Therése Andersson        69 Ryda SK                   53:16          
    52 Margareta Andersson         Ryda SK                   53:17          
    53 Emil andersson              Ryda SK                   53:18          
    54 Lisa Andersson           91 Ryda SK                   53:20          
    55 Marie Carlsson              Ryda SK                   56:02          
    56 Veronica Johansson          Lidköpings VSK            56:20          
    57 Elsa Södervall              IK Gandvik                59:57          
    58 Hans Andersson              IK Gandvik              1:00:27          
    59 Jonathan Thorsson           Ryda SK                 1:00:29          
    60 Louise Thorsson             Ryda SK                 1:00:32          

       Berit Karlsson              Ryda SK               ej fullf.          
       August Jonsson           98 Lidköpings VSK         ej start          
       Annika Stenqvist            Ryda SK                ej start          
       Birgitta Jonsson            Ryda SK                ej start          
       Bror Jonsson                Ryda SK                ej start          



Akron  (8)      3200 m                      

     1 Daniel Oltegen              Klubb 90001               32:32 S        
     2 Gunno Hasselberg            Klubb 90001               42:23 S        
     3 PG Lindahl                  Klubb 90001               50:41          
     4 Lars Garenfelt              Klubb 90001               54:47          
     5 Claes-Håkan Sperr           Klubb 90001             1:01:28          
     6 Magnus Lidholm              Klubb 90001             1:15:09          

       Jerker Ström                Klubb 90001            Ej godk.          
       Ingemar Jonsson             Klubb 90001            Ej godk.          



 
Skribent: Dan Krantz

 

SISU_Webb_Banner_250X190_samverkan

 


  

 

 

 

 



 

Postadress:
IK Gandvik - Orientering
Tiveljung, Valhallagatan 9 B
53234 Skara

Kontakt:
Tel: 051127126, +46104764141
E-post: This is a mailto link

Se all info