Hoppa till sidans innehåll

Resultat reg. ponnyhoppning 14/2-09

2009-02-14 20:18
Här hittar du resultaten från lördagens regionala ponnyhoppning.
  • Uppdaterad: 2009-02-16 08:22

Ekenryttarna 14/2



Klass 1D HOPPNING 1.10 m (f.d LÄTT A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ELLEN ERIKSSON, Västerviksortens RF

KILBARRY COLOURS

0 + 0

37.80

* 2

MALIN SANDIN, Linköpings FRK

MILTON

0 + 4

35.57

* 3

ELLEN FRÖHLICH, Linköpingsryttarna

SPICE GIRL

0 + 4

38.75

* 4

JOHANNA SVENSSON, Vimmerbyortens RF

PINKELTJE

4

46.68

5

JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna Kum

MILTOWN LAD

4

47.05

6

DANIELA WALLGREN FÄLTH, Mantorps Ryttarna

ELECTRA

4

48.45

7

ELIN NILSSON, Heda RK

KILMOVEE PRIDE

4

48.55

8

SABINAH FRANSSON, Svarttorps RS

PICASSO

4

50.05

9

JENNIE TÖRNBLOM, Ö Sörmlands Lantliga

SKIPPIE

4

51.32

10

LOUISE OTTOSSON, Åtvidabergs RK

NAPOLEON

6

62.78

11

AGNES JOHANSSON, Lycketorps RK

PARISIENNE

8

44.03

12

AMANDA BYLÉHN, Skogslottens RF

FALCO

Ute

 

12

ELIN JONSSON, Vikbolandets RF

MINIGÅRDENS JAQ

Ute

 

12

JULIA ERICSSON, Östra Sörmlands Lant

GOLDEN GRACE

Ute

 




Klass 1B/A+1C/A HOPPNING 1.10 m (f.d LÄTT A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

NICOLE OLSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO THOMPSON

0 + 0

34.60

* 2

CECILIA RYDGREN, Skogslottens RF

MILK SHAKE

0 + 0

36.20

* 3

LISA BLOM, Vimmerbyortens RF

JULES DION

0 + 0

36.53

* 4

AMANDA CLAESSON, Kinda RK

OLBIZ ROBIN HOOD

0 + 0

39.10

* 5

ANDREA FALK, Vikbolandets RF

CHAMIR

0 + 4

34.64

6

MARTINA BIRGERSSON, Gamleby RK

MUNSBORO SHANNON

0 + 4

38.40

7

JENNY ECKERUD, Linköpingsryttarna

COOLANEY BOY

0 + 5

40.51

8

AMANDA LARSSON, Gamleby RK

MY MISTRAL

0 + 5

40.97

9

TOVE NYSTRÖM, Nyckel Ryttarna

KUNGEN AV NYCKELBY

4

46.41

10

NATHALIE JOHANSSON, Vimmerbyortens RF

FENIX

4

48.97

11

MIKAELA RINGGREN, Östra Sörmlands Lant

CHICO

4

49.23

12

ANNA KOCK GÖRANSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO PHELIM

4

49.68

13

MOA CARLSON, Mjölby RK

SWINGING SONG

5

56.54

14

ANNA KOCK GÖRANSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO BLUEBIRD

8

47.30

15

AMANDA DAHLSTRÖM, Heda RK

JANOSCH

9

56.97

16

IZABELLA BÅÅTH, Nyckel Ryttarna

MISTY MORNING

Ute

 

16

IDA BERG, Skogslottens RF

MUNSBORO BLACKBURN

Ute

 

16

LINNEA HOLMBERG, Lycketorps RK

WATERSTOWN SALLY

Ute

 




Klass 2B HOPPNING 0.80 m (f.d LÄTT B), BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

AMANDA LARSSON, Gamleby RK

MY MISTRAL

0 + 0

23.09

* 2

AMANDA CLAESSON, Kinda RK

OLBIZ ROBIN HOOD

0 + 0

24.92

3

EBBA LINDGREN, Vingåkers RF

RUPID

0 + 0

26.91

4

ESTER CASSEL, Ridklubben Ekenrytta

SOLBLINKS ZEFYR

0 + 0

30.89

5

IDA JOHANSSON, Skogslottens RF

TIN-TIN

0 + 6

37.86

6

ANDREA FALK, Vikbolandets RF

CHAMIR

5

55.19

7

SANDRA FÅNG, Gamleby RK

CHAM

8

47.34

8

LINNEA MALM, Heda RK

EMILY SWEET

Ute

 




Klass 2B HOPPNING LÄTT B, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

LISA BLOM, Vimmerbyortens RF

PICCOLO

0

37.65




Klass 2C HOPPNING 0.90 m (f.d LÄTT B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

TOVE NYSTRÖM, Nyckel Ryttarna

KUNGEN AV NYCKELBY

0 + 0

23.35

* 2

LISA BLOM, Vimmerbyortens RF

JULES DION

0 + 0

24.64

* 3

NATHALIE JOHANSSON, Vimmerbyortens RF

FENIX

0 + 0

26.37

* 4

CECILIA RYDGREN, Skogslottens RF

MILK SHAKE

0 + 0

26.52

* 5

NICOLE OLSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO THOMPSON

0 + 0

27.42

* 6

IDA JOHANSSON, Skogslottens RF

AXNER

0 + 0

27.71

* 7

FANNY GRUNDSTRÖM, Skogslottens RF

PINOCCIO

0 + 0

28.86

8

EMMA RYDHOLMALLARD, Mantorps Ryttarna

GEISHA DREAMS

0 + 0

30.93

9

MICHAELA BLOMQVIST, Östra Sörmlands Lant

SANTOLA

0 + 0

31.91

10

MATILDA LINDER, Katrineholms RF

CAF LUCKY BOY

0 + 1

35.55

11

SOFIA SJÖHAGRA, Nykyrka RK

BROÄNGENS RUSSIBUS

0 + 2

38.99

12

LINNEA HOLMBERG, Lycketorps RK

WATERSTOWN SALLY

0 + 4

28.18

13

ANNA KOCK GÖRANSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO BLUEBIRD

0 + 7

44.82

14

SOFIE KARLSSON, Söderköpings RS

BUTTERFLY

0 + Ute

 

15

IDA BERG, Skogslottens RF

MUNSBORO BLACKBURN

4

38.22

16

AMANDA DAHLSTRÖM, Heda RK

JANOSCH

4

41.71

17

MARTINA BIRGERSSON, Gamleby RK

MUNSBORO SHANNON

4

44.41

18

JENNY ECKERUD, Linköpingsryttarna

COOLANEY BOY

4

46.06

19

LOUISE BJÖRKLUND, Skogslottens RF

AXXAS DULCINEA

4

46.42

20

NICOLE OLSSON, Skogslottens RF

TRIXI FIRE

4

48.78

21

MATHILDA OHLSSON, Skogslottens RF

MADONNA

4

52.51

22

MOA CARLSON, Mjölby RK

SWINGING SONG

4

52.68

23

MIKAELA RINGGREN, Östra Sörmlands Lant

CHICO

5

55.65

24

TOVE ERIKSSON, Trosa-Vagnhärads RK

LOVEABLE FACE

5

57.97

25

IZABELLA BÅÅTH, Nyckel Ryttarna

MISTY MORNING

8

43.38

26

VICTORIA MALM, Heda RK

NAVARRA

Ute

 

26

ANDREA FALK, Vikbolandets RF

BERGWEI IRIS

Ute

 




Klass 2C HOPPNING 0.90 m (f.d LÄTT B), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

JENNIE PURVINS, Skogslottens RF

ZAMIRA

Ute

 




Klass 2D HOPPNING 1.00 m (f.d LÄTT B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ELIN NILSSON, Heda RK

KILMOVEE PRIDE

0 + 0

25.47

* 2

JENNIE TÖRNBLOM, Ö Sörmlands Lantliga

SKIPPIE

0 + 0

26.59

* 3

DANIELA WALLGREN FÄLTH, Mantorps Ryttarna

ELECTRA

0 + 0

26.72

* 4

LOUISE OTTOSSON, Åtvidabergs RK

NAPOLEON

0 + 0

26.75

* 5

EMMA INGMANWETTLER, Vikbolandets RF

SMULANS PAJAS

0 + 0

27.32

* 6

AGNES JOHANSSON, Lycketorps RK

PARISIENNE

0 + 0

28.08

* 7

SABINAH FRANSSON, Svarttorps RS

PICASSO

0 + 0

30.06

* 8

HANNA WIBERG, Västerviksortens RF

GELNITO

0 + 0

31.46

* 9

PATRICIA HÖGSTRÖM, Åtvidabergs RK

AVALANCHE

0 + 1

33.56

* 10

MALIN SANDIN, Linköpings FRK

MILTON

0 + 1

33.81

11

JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna Kum

MILTOWN LAD

0 + 1

34.79

12

ELLEN ERIKSSON, Västerviksortens RF

KILBARRY COLOURS

0 + 1

35.06

13

ALICE HAMRIN, Kungsörs RK

TITAN

0 + 2

38.14

14

EMELIE JOHANSSON, Skogslottens RF

AMANDA V

0 + 4

32.30

15

JULIA ERICSSON, Östra Sörmlands Lant

GOLDEN GRACE

0 + 6

37.23

16

AMANDA BYLÉHN, Skogslottens RF

FALCO

0 + 6

40.50

17

ERIKA ENGBERG, Skogslottens RF

SKARVIKENS ZIDANE

0 + 7

41.71

18

ELIN JONSSON, Vikbolandets RF

MINIGÅRDENS JAQ

0 + Ute

 

19

ELLEN FRÖHLICH, Linköpingsryttarna

SPICE GIRL

4

39.26

20

LINA GRUNDSTRÖM, Skogslottens RF

MOLLY

4

41.19

21

EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK

VIZARMA

4

41.54

22

ALICE SCHALLER, Ridklubben Ekenrytta

TRÄFALLETS ALADDIN

4

41.90

23

JOHANNA SVENSSON, Vimmerbyortens RF

PINKELTJE

4

45.43

24

CECILIA RYDGREN, Skogslottens RF

JO-JO

4

45.63

25

EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK

PYGMALION

4

46.60

26

FANNY MARKSTEDT, Vikbolandets RF

FIGARO

6

60.58

27

FREDRIKA VON PLOMGREN, Östra Sörmlands Lant

PICARO

8

42.70

28

LISETTE DAHLQVIST, Nykyrka RK

YRROL

8

43.90

29

SOFIE PETERSSON, Ridklubben Ekenrytta

KAMIRA

8

47.36

30

HILDA ABRAHAMSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO GEE GEE

Ute

 

30

LOVISA BJÖRKMAN, Gamleby RK

DIMBA

Ute

 

30

MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk

DAWSON

Ute

 

30

CAROLINA ARONSSON, Vikbolandets RF

KILTAGORNA CLIFF

Ute

 

30

ELLEN JÄRVINEN, Heda RK

NEOS BUCEPHALOS

Ute

 

30

CHRISTINA TROEDSSON, Gamleby RK

FLITS

Ute

 

30

LINNEA ÖSTERBERG, Åkerbo Rid och KS

MUNSBORO VIXEN

Ute

 

30

EMILIA WAHLGREN, Skogslottens RF

ICE MAN

Ute

 

30

EBBA ÅKERLUND, Norrköpings FRK

SAYONARA VAN BOKSHOUT

Ute

 




Klass 2D HOPPNING 1.00 m (f.d LÄTT B), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

TOVE NYSTRÖM, Nyckel Ryttarna

PIOON

0

46.85

2

EMELIE DJERF, Västerviksortens RF

HEMBYS VANESSA

4

44.27

3

ELIN HELLSTRÖM, Söderköpings RS

BLACK JACK

Ute

 

3

FRIDA WESTERDAHL, Vikbolandets RF

DWIGHT

Ute

 




Klass 3B HOPPNING 0.70 m (f.d LÄTT C), BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

JULIDE YOLDAS, Skogslottens RF

LUCKE

0 + 0

25.66

* 2

EBBA LINDGREN, Vingåkers RF

RUPID

0 + 0

28.01

3

SANDRA FÅNG, Gamleby RK

CHAM

0 + 0

31.69

4

LINNEA MALM, Heda RK

EMILY SWEET

0 + 6

38.90

5

ESTER CASSEL, Ridklubben Ekenrytta

SOLBLINKS ZEFYR

0 + Ute

 

5

IDA JOHANSSON, Skogslottens RF

TIN-TIN

0 + Ute

 

7

JOSEFIN DEJESTAM, Söderköpings RS

MADONNA

Ute

 




Klass 3C HOPPNING 0.80 m (f.d LÄTT C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

FANNY GRUNDSTRÖM, Skogslottens RF

PINOCCIO

0 + 0

22.94

* 2

NICOLE OLSSON, Skogslottens RF

TRIXI FIRE

0 + 0

24.49

* 3

MICHAELA BLOMQVIST, Östra Sörmlands Lant

SANTOLA

0 + 0

27.08

* 4

ANDREA FALK, Vikbolandets RF

BERGWEI IRIS

0 + 0

27.14

* 5

IDA JOHANSSON, Skogslottens RF

AXNER

0 + 0

28.39

6

MATILDA LINDER, Katrineholms RF

CAF LUCKY BOY

0 + 0

29.00

7

VICTORIA MALM, Heda RK

NAVARRA

0 + 0

29.46

8

MATHILDA OHLSSON, Skogslottens RF

MADONNA

0 + 0

30.40

9

TOVE ERIKSSON, Trosa-Vagnhärads RK

LOVEABLE FACE

0 + 0

31.02

10

LOUISE BJÖRKLUND, Skogslottens RF

AXXAS DULCINEA

0 + 1

32.62

11

EMMA RYDHOLMALLARD, Mantorps Ryttarna

GEISHA DREAMS

0 + 1

34.88

12

SOFIE KARLSSON, Söderköpings RS

BUTTERFLY

0 + 4

30.83

13

LISA RYDELL, Ryttarkamraterna Fin

BOJJEN

0 + 4

31.08

14

SOFIA SJÖHAGRA, Nykyrka RK

BROÄNGENS RUSSIBUS

0 + 12

44.28

15

JENNIE PURVINS, Skogslottens RF

ZAMIRA

4

42.64

16

AMANDA LARSSON, Gamleby RK

CINDERELLA

4

43.89

17

ANNA OTTOSSON, Valdemarsviks Ryttar

KUMMIN

Ute

 




Klass 3C HOPPNING LÄTT C, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid




Klass 3D HOPPNING 0.90 m (f.d LÄTT C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

EMELIE JOHANSSON, Skogslottens RF

AMANDA V

0 + 0

29.44

* 2

LINA GRUNDSTRÖM, Skogslottens RF

MOLLY

0 + 0

30.89

* 3

EMILIA WAHLGREN, Skogslottens RF

ICE MAN

0 + 0

31.75

* 4

CECILIA RYDGREN, Skogslottens RF

JO-JO

0 + 1

32.06

* 5

MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk

DAWSON

0 + 1

32.75

* 6

EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK

VIZARMA

0 + 1

33.07

* 7

ERIKA ENGBERG, Skogslottens RF

SKARVIKENS ZIDANE

0 + 1

33.08

8

ALICE HAMRIN, Kungsörs RK

TITAN

0 + 1

34.14

9

LISETTE DAHLQVIST, Nykyrka RK

YRROL

0 + 2

36.50

10

SOFIE PETERSSON, Ridklubben Ekenrytta

KAMIRA

0 + 2

36.57

11

PATRICIA HÖGSTRÖM, Åtvidabergs RK

AVALANCHE

0 + 2

36.72

12

LINNEA ÖSTERBERG, Åkerbo Rid och KS

MUNSBORO VIXEN

0 + 2

39.74

13

LOVISA BJÖRKMAN, Gamleby RK

DIMBA

0 + 10

39.90

14

EMMA INGMANWETTLER, Vikbolandets RF

SMULANS PAJAS

0 + Ute

 

15

ALICE SCHALLER, Ridklubben Ekenrytta

TRÄFALLETS ALADDIN

4

42.01

16

HANNA WIBERG, Västerviksortens RF

GELNITO

4

45.74

17

FANNY MARKSTEDT, Vikbolandets RF

FIGARO

4

48.16

18

HILDA ABRAHAMSSON, Skogslottens RF

MUNSBORO GEE GEE

4

50.51

19

CAROLINA ARONSSON, Vikbolandets RF

KILTAGORNA CLIFF

4

54.88

20

SOFIA KALÉN, Vikbolandets RF

CHINO

5

59.30

21

EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK

PYGMALION

8

56.02

22

ELLEN JÄRVINEN, Heda RK

NEOS BUCEPHALOS

Ute

 

22

FREDRIKA VON PLOMGREN, Östra Sörmlands Lant

PICARO

Ute

 

22

EBBA ÅKERLUND, Norrköpings FRK

SAYONARA VAN BOKSHOUT

Ute

 

22

CHRISTINA TROEDSSON, Gamleby RK

FLITS

Ute

 




Klass 3D HOPPNING 0.90 m (f.d LÄTT C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ELIN HELLSTRÖM, Söderköpings RS

BLACK JACK

0

51.46

2

TOVE NYSTRÖM, Nyckel Ryttarna

PIOON

6

65.58

3

FRIDA WESTERDAHL, Vikbolandets RF

DWIGHT

Ute

 


     RS-pro/HTML 02-03

Postadress:
RK Ekenryttarna - Ridsport
Oskarsbergsvägen 47
60595 Norrköping

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info