Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 1 DIV 4    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Simsällskap  Sjöbo Simsällskap            2:20.06   
  Emy Ek  2003      34.85        34.85   
  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005      40.33        1:15.18   
  Clara Steen  2003      31.73        1:46.91   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      33.15        2:20.06   
                     
KK Karpen Damer  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:23.79   
  Lovisa Rohlin  2004      38.58        38.58   
  Vilma Rudolf  2002      36.10        1:14.68   
  Cornelia Bernspång  2003      32.86        1:47.54   
  Livianne Lesmac  2005      36.25        2:23.79   
                     
Eslövs SS Damer  Eslövs Simsällskap            2:43.14   
  Linnea Larsson  2007      46.62        46.62   
  Dikte Lagergren  2003      40.64        1:27.26   
  Amanda Lindahl Andersson  2002      36.60        2:03.86   
  Hedda Palm  2005      39.28        2:43.14   
                     
Simsällskapet Iden  Simsällskapet Iden            3:07.07   
  Amanda Blomkvist  2007      42.11        42.11   
  Vanja Flisbäck  2007      59.98        1:42.09   
  Tyra Jarvi  2004      39.75        2:21.84   
  Emelie Andersson  2007      45.23        3:07.07   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
KK Karpen Herrar  Kappsimningsklubben Karpen            2:17.44   
  Anton Persson  2006      39.54        39.54   
  Simon Persson  2003      34.83        1:14.37   
  William Bevréus  2003      27.59        1:41.96   
  Axel Jellbom  2004      35.48        2:17.44   
                     
Eslövs SS Herrar  Eslövs Simsällskap            2:18.48   
  Oskar Strandqvist  2004      33.54        33.54   
  Filip Salbrink  2002      34.83        1:08.37   
  Hampus Ståhl  2004      36.76        1:45.13   
  Jakob Tidén  2006      33.35        2:18.48   
                     
Sjöbo Simsällskap  Sjöbo Simsällskap            2:34.18   
  Axel Krantz  2005      50.21        50.21   
  Hampus Olsson  2003      35.28        1:25.49   
  Alfred Rosberg  2003      33.45        1:58.94   
  Viktor Spoelstra  2004      35.24        2:34.18   
                     
Simsällskapet Iden  Simsällskapet Iden            2:46.87   
  Casper Kristensen  2005      40.36        40.36   
  Elias Albrektsson  2006      46.38        1:26.74   
  Jakob Kristersson  2003      38.36        2:05.10   
  Dennis Henriksson  2005      41.77        2:46.87   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            35.32   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            38.12   
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            42.77   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            44.35   
Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            46.93   
Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:11.06   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            35.29   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            44.11   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            44.55   
Theo Muscali  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    35.44        1:14.18   
Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen    36.50        1:14.38   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    35.25        1:15.04   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    46.17        1:41.57   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    33.23        1:09.90   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    33.32        1:11.08   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    40.07        1:23.78   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    40.21        1:24.62   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    41.51        1:30.98   
Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    45.12        1:35.01   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    29.70        1:01.65   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    29.76        1:02.24   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    30.43        1:03.28   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    31.55        1:07.17   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    37.91        1:20.06   
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap    43.91        1:35.44   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    27.45        58.28   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    31.23        1:05.94   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    32.12        1:07.41   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    33.21        1:08.45   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden    33.45        1:10.95   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    35.51        1:19.97   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            45.65   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            45.75   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            48.61   
Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            52.12   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            54.51   
Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:04.67   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            46.65   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            49.48   
Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            50.40   
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            57.50   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            1:12.09   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    43.80        1:34.36   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    44.45        1:35.11   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    46.90        1:38.79   
Livianne Lesmac  2005  Kappsimningsklubben Karpen    48.71        1:46.51   
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap    51.45        1:55.34   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    39.41        1:24.65   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    42.20        1:30.70   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    46.56        1:44.11   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.84        1:20.32   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.03        1:22.88   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    40.25        1:25.36   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    41.64        1:27.00   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    47.95        1:43.04   
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap    53.41        1:54.36   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    35.49        1:14.43   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.62        1:15.91   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    37.36        1:21.00   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.38        1:21.11   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    40.17        1:26.91   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    41.76        1:33.32   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            48.47   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            49.87   
Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            52.85   
Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            53.09   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            53.20   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            44.73   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            48.25   
Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            49.54   
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            49.99   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            58.47   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    41.55        1:25.16   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    43.71        1:28.48   
Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen    44.50        1:30.00   
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    43.72        1:31.39   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    51.12        1:48.69   
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    34.50        1:11.10   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    38.98        1:21.96   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    40.22        1:22.82   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    40.47        1:23.29   
Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    52.73        1:48.36   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    58.28        1:54.86   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Bernspång  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.83        1:14.70   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    37.33        1:16.92   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.88        1:17.11   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    42.58        1:27.52   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    43.38        1:29.31   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    46.47        1:35.37   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    32.46        1:06.45   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    38.66        1:17.63   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    38.86        1:21.30   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    39.08        1:22.43   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    44.06        1:28.99   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            17.75   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            18.08   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            18.80   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            20.96   
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            22.52   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            18.67   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            19.98   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            20.89   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            22.74   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            29.12   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            40.52   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            41.89   
Livianne Lesmac  2005  Kappsimningsklubben Karpen            44.03   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            35.26   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            35.96   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            36.70   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            39.94   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            42.11   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            46.32   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            51.90   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.28   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.97   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            32.28   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            34.61   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap            36.49   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            44.70   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            29.68   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            30.05   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen            30.82   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            32.31   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            34.07   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            35.11   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            36.68   
                     
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Simsällskap  Sjöbo Simsällskap            2:41.97   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      33.10        33.10   
  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005      33.91        1:07.01   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      35.27        1:42.28   
  Clara Steen  2003      30.45        2:12.73   
  Emy Ek  2003      29.24        2:41.97   
                     
Eslövs SS Damer  Eslövs Simsällskap            3:12.15   
  Dikte Lagergren  2003      32.61        32.61   
  Isabelle Blücher  2003      34.65        1:07.26   
  Hedda Palm  2005      42.03        1:49.29   
  Linnea Larsson  2007      43.17        2:32.46   
  Ella Andersson  2006      39.69        3:12.15   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eslövs SS Herrar  Eslövs Simsällskap            2:45.55   
  Karl Hansson  2003      32.07        32.07   
  Oskar Strandqvist  2004      28.61        1:00.68   
  Adam Malmquist  2006      43.17        1:43.85   
  Filip Salbrink  2002      27.02        2:10.87   
  Jakob Tidén  2006      34.68        2:45.55   
                     
KK Karpen Herrar  Kappsimningsklubben Karpen            2:49.76   
  Simon Persson  2003      28.59        28.59   
  Axel Jellbom  2004      36.76        1:05.35   
  Anton Persson  2006      34.67        1:40.02   
  Erik Björk  2007      44.12        2:24.14   
  William Bevréus  2003      25.62        2:49.76   
                     
Sjöbo Simsällskap  Sjöbo Simsällskap            2:51.00   
  Sebastian Nilsson  2006      42.64        42.64   
  Hampus Olsson  2003      28.50        1:11.14   
  Alex Jemeljanov  2005      42.09        1:53.23   
  Viktor Spoelstra  2004      14.14        2:07.37   
  Alfred Rosberg  2003      43.63        2:51.00   
                     
Simsällskapet Iden  Simsällskapet Iden            3:06.32   
  Casper Kristensen  2005      31.90        31.90   
  Jakob Kristersson  2003      31.52        1:03.42   
  Elias Albrektsson  2006      39.74        1:43.16   
  Dennis Henriksson  2005      42.52        2:25.68   
  Theo Karlsson  2006      40.64        3:06.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:28