Heatlista 
 
  Tävling  Seriesim omgång 1 DIV 4    Utskriftsdatum  06 september 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
67  Nellie Björkqvist  2007  AX2207  SJÖBO SS    50m  40.69 
Vilma Forsberg  2006  BL1606  ESLÖVS SS    25m   
30  Vanja Flisbäck  2007  AR2407  SS IDEN    25m  1:17.68 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
44  Kira Hinz  2007  AX6607  KK KARPEN    25m  1:00.59 
74  Lykke Lagerholm-Nord  2006  AH6406  SJÖBO SS    25m  35.30 
12  Livia Landmyr  2006  BH8206  ESLÖVS SS    25m  43.39 
28  Emelie Andersson  2007  AK1607  SS IDEN    25m  44.31 
               
               

 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
               
15  Tobias Lindström  2006  AQ6506  ESLÖVS SS    25m   
37  Theo Muscali  2007  AJ4107  SS IDEN    50m  52.72 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
50  Maximus Löfberg  2007  AH4507  KK KARPEN    25m  46.51 
64  Isak Berild Andersen  2007  AI1307  SJÖBO SS    50m  46.59 
24  Jakob Tidén  2006  AD2906  ESLÖVS SS    25m  34.93 
38  Åke Sturesson  2007  AJ5107  SS IDEN    25m  46.65 
               
               

 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
46  Rebecca Kokko  2004  AT9804  KK KARPEN    25m  1:19.08 
65  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  1:14.52 
Elna Glas  2005  AX4405  ESLÖVS SS    25m  1:54.32 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
57  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    50m  1:13.03 
77  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  1:13.10 
18  Hedda Palm  2005  BH9405  ESLÖVS SS    25m  1:38.95 
               
               
               

 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
69  Alex Jemeljanov  2005  AR4305  SJÖBO SS    25m  1:33.24 
17  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  1:11.12 
33  Ludwig Jongen  2005  AU1905  SS IDEN    25m  1:39.60 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
45  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    50m  1:21.62 
72  Axel Krantz  2005  AO9505  SJÖBO SS    25m  1:27.95 
20  Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    25m  1:09.57 
31  Dennis Henriksson  2005  AN4705  SS IDEN    50m  1:33.60 
               
               

 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
39  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  1:01.69 
79  Tilde Persson  2003  AC5403  SJÖBO SS    25m  1:08.33 
Johanna Hyll  2003  BW7403  ESLÖVS SS    25m  1:37.48 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
55  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:00.06 
68  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  1:02.86 
Isabelle Blücher  2003  BS3803  ESLÖVS SS    25m  1:20.75 
               
               
               

 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
48  Liam Lesmac  2003  AS2103  KK KARPEN    50m  1:05.70 
75  Alexander Nilsson  2003  AY9903  SJÖBO SS    50m  1:22.03 
Elias Glas  2003  AV7703  ESLÖVS SS    25m  1:34.08 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
41  William Bevréus  2003  AA5703  KK KARPEN    25m  57.48 
63  Victor Andersson  2002  AQ7902  SJÖBO SS    25m  1:04.28 
Karl Hansson  2003  AT3703  ESLÖVS SS    25m  1:13.00 
36  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    25m  1:10.73 
               
               

 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
52  Sunshine Nilsson  2007  AS6207  KK KARPEN    25m  1:02.35 
               
Klara Hansson  2006  AA0216  ESLÖVS SS    25m  55.98 
30  Vanja Flisbäck  2007  AR2407  SS IDEN    25m  1:03.02 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
60  Hanna Wodzinska  2006  AW1806  KK KARPEN    25m  54.29 
               
Ella Andersson  2006  AH8406  ESLÖVS SS    25m  46.89 
29  Amanda Blomkvist  2007  AD0607  SS IDEN    50m  45.60 
               
               

 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
50  Maximus Löfberg  2007  AH4507  KK KARPEN    25m  1:10.51 
               
Vilmer Jönsson  2006  AL2906  ESLÖVS SS    25m  1:00.96 
34  Theo Karlsson  2006  AF3706  SS IDEN    25m  56.29 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
42  Erik Björk  2007  AF5107  KK KARPEN    25m  55.03 
76  Sebastian Nilsson  2006  AN5706  SJÖBO SS    25m  54.44 
15  Tobias Lindström  2006  AQ6506  ESLÖVS SS    25m  1:00.16 
27  Elias Albrektsson  2006  AF4706  SS IDEN    50m  49.19 
               
               

 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
49  Livianne Lesmac  2005  BA5205  KK KARPEN    25m  1:38.15 
85  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m  1:35.06 
Elna Glas  2005  AX4405  ESLÖVS SS    25m  2:25.95 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
51  Maja Nilsson  2004  AM7604  KK KARPEN    25m  1:37.29 
73  Emilia Kryger  2004  BR6804  SJÖBO SS    25m  1:34.70 
14  Maja Lindahl-Andersson  2005  AP4805  ESLÖVS SS    25m  1:58.09 
32  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:38.91 
               
               

 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
83  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    50m  1:45.03 
22  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m  1:27.94 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
82  Maximilian Smith  2005  AO3705  SJÖBO SS    25m  1:37.25 
21  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  1:27.54 
               
               
               

 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
53  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:18.36 
66  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:43.79 
Johanna Hyll  2003  BW7403  ESLÖVS SS    25m  1:56.72 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
59  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:16.37 
84  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  1:25.71 
11  Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:27.81 
               
               
               

 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
47  Niels Kwant  2003  AI6103  KK KARPEN    25m  1:21.11 
75  Alexander Nilsson  2003  AY9903  SJÖBO SS    25m  1:37.10 
23  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  1:34.03 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
56  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  1:16.45 
78  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  1:20.27 
19  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  1:17.90 
               
               
               

 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
67  Nellie Björkqvist  2007  AX2207  SJÖBO SS    50m  53.94 
13  Linnea Larsson  2007  AJ0807  ESLÖVS SS    25m  47.16 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
71  Linn Klinge  2006  BF2606  SJÖBO SS    50m  47.81 
12  Livia Landmyr  2006  BH8206  ESLÖVS SS    25m  47.15 
28  Emelie Andersson  2007  AK1607  SS IDEN    50m  54.25 
               
               

 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
76  Sebastian Nilsson  2006  AN5706  SJÖBO SS    25m  58.48 
16  Adam Malmquist  2006  AN7706  ESLÖVS SS    25m  51.92 
34  Theo Karlsson  2006  AF3706  SS IDEN    50m  51.43 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
58  Ludvig Rohlin  2006  AA9906  KK KARPEN    25m  46.68 
64  Isak Berild Andersen  2007  AI1307  SJÖBO SS    25m  53.35 
Vilmer Jönsson  2006  AL2906  ESLÖVS SS    25m  50.42 
38  Åke Sturesson  2007  AJ5107  SS IDEN    25m  49.90 
               
               

 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
73  Emilia Kryger  2004  BR6804  SJÖBO SS    25m  1:34.45 
14  Maja Lindahl-Andersson  2005  AP4805  ESLÖVS SS    25m  1:57.41 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
57  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    25m  1:21.35 
77  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  1:26.50 
18  Hedda Palm  2005  BH9405  ESLÖVS SS    25m  1:56.36 
32  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:25.15 
               
               

 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
69  Alex Jemeljanov  2005  AR4305  SJÖBO SS    25m  1:47.15 
17  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  1:23.34 
31  Dennis Henriksson  2005  AN4705  SS IDEN    50m  1:48.25 
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
54  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  1:23.83 
82  Maximilian Smith  2005  AO3705  SJÖBO SS    25m  1:47.13 
21  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  1:15.03 
35  Casper Kristensen  2005  AK7505  SS IDEN    25m  1:22.34 
               
               

 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
43  Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  1:19.21 
66  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:26.90 
Isabelle Blücher  2003  BS3803  ESLÖVS SS    25m  1:29.89 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
40  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    25m  1:14.09 
68  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  1:15.06 
10  Elma Kjellin  2003  AT5203  ESLÖVS SS    25m  1:26.25 
               
               
               

 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
48  Liam Lesmac  2003  AS2103  KK KARPEN    25m  1:21.86 
63  Victor Andersson  2002  AQ7902  SJÖBO SS    25m  1:17.04 
Elias Glas  2003  AV7703  ESLÖVS SS    25m  1:49.60 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
41  William Bevréus  2003  AA5703  KK KARPEN    25m  1:04.95 
80  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:14.61 
Karl Hansson  2003  AT3703  ESLÖVS SS    25m  1:34.29 
               
               
               

 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
52  Sunshine Nilsson  2007  AS6207  KK KARPEN    25m  27.78 
70  Sofie Jönsson  2007  AI9607  SJÖBO SS    25m  20.01 
13  Linnea Larsson  2007  AJ0807  ESLÖVS SS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
60  Hanna Wodzinska  2006  AW1806  KK KARPEN    25m  21.25 
74  Lykke Lagerholm-Nord  2006  AH6406  SJÖBO SS    25m  18.35 
Ella Andersson  2006  AH8406  ESLÖVS SS    25m  20.29 
29  Amanda Blomkvist  2007  AD0607  SS IDEN    25m  18.04 
               
               

 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
42  Erik Björk  2007  AF5107  KK KARPEN    25m  27.96 
               
16  Adam Malmquist  2006  AN7706  ESLÖVS SS    25m  28.13 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
58  Ludvig Rohlin  2006  AA9906  KK KARPEN    25m  21.55 
               
24  Jakob Tidén  2006  AD2906  ESLÖVS SS    25m  18.91 
27  Elias Albrektsson  2006  AF4706  SS IDEN    25m  27.40 
               
               

 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
51  Maja Nilsson  2004  AM7604  KK KARPEN    25m  44.71 
85  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m  39.30 
               
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
46  Rebecca Kokko  2004  AT9804  KK KARPEN    25m  40.62 
65  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  38.77 
               
               
               
               

 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
45  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    25m  43.62 
72  Axel Krantz  2005  AO9505  SJÖBO SS    25m  50.99 
20  Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    25m  36.13 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
54  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  37.17 
83  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    25m  45.14 
22  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m  35.62 
35  Casper Kristensen  2005  AK7505  SS IDEN    50m  36.03 
               
               

 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
39  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  31.76 
79  Tilde Persson  2003  AC5403  SJÖBO SS    25m  34.88 
10  Elma Kjellin  2003  AT5203  ESLÖVS SS    25m  42.37 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
55  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  29.60 
84  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  31.25 
11  Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    50m  36.93 
               
               
               

 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
47  Niels Kwant  2003  AI6103  KK KARPEN    25m  31.06 
78  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    50m  33.64 
23  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  37.82 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
56  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  30.03 
80  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    50m  32.72 
19  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  29.20 
36  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    25m  36.90 
               
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 september 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:58