Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 1    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Gren 1 Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:14.09   
  Minna Larsson  2002      32.78        32.78   
  Olga Schubert  2000                 
  Clara Steen  2003                 
  Emmy Johnsson  2001      2:14.09        2:14.09   
                     
Lag Hajen  Simklubben Hajen            2:16.43   
  Julia Larsson  2002      35.41        35.41   
  Elsa Bitzén  2003                 
  Elin Lackegård  2000                 
  Sara Nobrell  2002      2:16.43        2:16.43   
                     
Hss Töser  Höganäs Simsällskap            2:17.98   
  Ida Widén  2001      34.07        34.07   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001                 
  Alva Söderberg  2003                 
  Alice Tufvesson  2003      2:17.98        2:17.98   
                     
SK Ran Gals  2015  Simklubben Ran            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Gren 2 Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:16.32   
  Jakob Börjesson  2001      33.89        33.89   
  Isak Larsson  2000                 
  Alfred Rosberg  2003                 
  Victor Andersson  2002      2:16.32        2:16.32   
                     
Lag Hajen  Simklubben Hajen            2:23.65   
  Andreas Aminoff  2000      31.85        31.85   
  Malte Laurén  2004                 
  Joar Modigh  2001                 
  Gabriel Agardh  2003      2:23.65        2:23.65   
                     
SK Ran Guys  2015  Simklubben Ran            2:29.97   
  Arvid Axelsson  2003      45.74        45.74   
  Joel Dahlgren  2002                 
  Leonardo Nilsson  2000                 
  Douglas Thulin Ahlström  2001      2:29.97        2:29.97   
                     
Hss Pågar  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            32.18   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            35.02   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            38.38   
Barbette Negrilla  2004  Simklubben Ran            42.06   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            42.12   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            42.82   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            46.65   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            38.56   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            39.04   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            41.61   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            41.98   
Nore Flink  2007  Simklubben Hajen            47.41   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            1:05.23   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:05.58   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            1:08.89   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            1:09.14   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            1:14.15   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:15.73   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:18.71   
Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            1:21.06   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            1:05.84   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:12.37   
Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            1:13.40   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            1:16.17   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            1:17.87   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:18.03   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            1:23.72   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:01.88   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:03.93   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            1:05.43   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:05.51   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            1:07.48   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:10.42   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            1:11.21   
Arianna Bardeli  2002  Höganäs Simsällskap            1:19.13   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            59.79   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:02.21   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            1:03.58   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            1:04.90   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            1:05.22   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            1:06.26   
Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            1:11.98   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.33   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            42.99   
Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            49.86   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            51.36   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            51.56   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            52.59   
Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            1:12.76   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            46.88   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            46.93   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            52.75   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            54.31   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            56.22   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            58.22   
Victor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            1:27.84   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            1:29.76   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:31.14   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:31.15   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            1:44.54   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:44.83   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.98   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            1:35.77   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            1:36.74   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.53   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:42.09   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:49.70   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:21.39   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:24.08   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:27.55   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            1:27.65   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:27.71   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:31.37   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            1:31.98   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:36.06   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:16.72   
Rickard Wemlen  2000  Simklubben Hajen            1:19.91   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:21.91   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:26.96   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            1:29.69   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:31.79   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            1:32.55   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:48.58   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            40.99   
Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            45.94   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            52.60   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            54.00   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            57.27   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            DSQ   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            43.19   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            48.06   
Victor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            49.61   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            52.62   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:13.88   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            1:16.85   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            1:21.63   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            1:22.81   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:26.55   
Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:32.21   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:33.41   
Elin Edlund  2002  Simklubben Ran            1:35.69   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            1:25.47   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:31.82   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            1:32.33   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            1:34.73   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            1:38.59   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            1:40.90   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            1:41.82   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:09.25   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:12.68   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:14.12   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:16.25   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:17.36   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            1:23.47   
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            1:07.08   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            1:10.48   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.67   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:13.43   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            1:16.96   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:21.97   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:22.80   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            1:25.78   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            16.63   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            17.91   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            20.88   
Barbette Negrilla  2004  Simklubben Ran            20.93   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            21.93   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            22.53   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            22.57   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            19.13   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            21.26   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            25.16   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            25.38   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            34.78   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            35.57   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            36.37   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            36.78   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.32   
Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            38.93   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.22   
Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            42.77   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            36.31   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            37.52   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.90   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            44.40   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            51.51   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            31.95   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.08   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.61   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            34.67   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            35.12   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            36.14   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            36.25   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            37.03   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.96   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            29.32   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.28   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            30.34   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            33.45   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            33.81   
Rickard Wemlen  2000  Simklubben Hajen            34.91   
Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            37.28   
                     
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Hajen  Simklubben Hajen            2:36.11   
  Elin Lackegård  2000      29.89        29.89   
  Lovisa Christerson  2002                 
  Ella Gutenwik  2004                 
  Elsa Bitzén  2003                 
  Sara Nobrell  2002      2:36.11        2:36.11   
                     
Lag Gren 27 Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:43.26   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      41.09        41.09   
  Lina Sjöholm  2000                 
  Tilde Persson  2003                 
  Emmy Johnsson  2001                 
  Minna Larsson  2002      2:43.26        2:43.26   
                     
Hss Töser  Höganäs Simsällskap            2:46.25   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      31.28        31.28   
  Tilda Johansson  2002                 
  Gabriella Mattsson  2004                 
  Ida Widén  2001                 
  Alice Tufvesson  2003      2:46.25        2:46.25   
                     
SK Ran Gals  2015  Simklubben Ran            2:47.66   
  Ivana Dzudovic  2004      39.76        39.76   
  Mathilda Herlin  2001                 
  Stina Lindberg  2000                 
  Elna Jepsson  2002                 
  Sofia Dzudovic  2003      2:47.66        2:47.66   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Gren 28 Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:41.16   
  Victor Spoelstra  2004      40.16        40.16   
  Jakob Börjesson  2001                 
  Alfred Rosberg  2003                 
  Victor Andersson  2002                 
  Isak Larsson  2000      2:41.16        2:41.16   
                     
SK Ran Guys  2015  Simklubben Ran            2:44.30   
  Gabriel Hachem  2005      38.54        38.54   
  Douglas Thulin Ahlström  2001                 
  Leonardo Nilsson  2000                 
  Joel Dahlgren  2002                 
  Arvid Axelsson  2003      2:44.30        2:44.30   
                     
Lag Hajen  Simklubben Hajen            2:49.63   
  Andreas Aminoff  2000      28.07        28.07   
  Malte Laurén  2004                 
  Axel Dahlén  2004                 
  Joar Modigh  2001                 
  Gabriel Agardh  2003      2:49.63        2:49.63   
                     
Hss Pågar  Höganäs Simsällskap            2:52.48   
  Viggo Winberg  2002                 
  Vincent Grahn  2004                 
  Eimantas Erlandsson  2003                 
  Kacper Figas  2000                 
  Max Lilja  2001      2:52.48        2:52.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:07