Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 2    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Sss  Sjöbo Simsällskap            2:12.25   
  Minna Larsson  2002      32.83        32.83   
  Olga Schubert  2000                 
  Sofia Stålnacke  2001                 
  Lina Sjöholm  2000      2:12.25        2:12.25   
                     
Ksls Tjejer  Kristianstads SLS            2:17.13   
  Annie Thulin  2003      36.74        36.74   
  Thilde Lantz  2001                 
  Hanna Olsson  1999                 
  Saga Nyborg  2003      2:17.13        2:17.13   
                     
Lag Dam Ystad  2000  Ystads Simsällskap            2:22.63   
  Tilde Larsson  2001      34.25        34.25   
  Alicia Norberg Randowo  1999                 
  Sara Melgar  2002                 
  Maja Åkesson  2002      2:22.63        2:22.63   
                     
SS Delfin Lag 1  1999  Simsällskapet Delfin            2:25.17   
  Tilda Joelsson  2002      37.77        37.77   
  Tilda Alfredsson  2000                 
  Alice Möller  2000                 
  Astrid Nilsson  2004      2:25.17        2:25.17   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Herr Ystad  2000  Ystads Simsällskap            2:06.28   
  Filip Christiansson  1999      30.51        30.51   
  Gustaf Persson  2001                 
  Max Persson  2001                 
  Herman Nilsson  2002      2:06.28        2:06.28   
                     
Lag Sjöbo SS Herrar  Sjöbo Simsällskap            2:08.99   
  Jakob Börjesson  2001      34.50        34.50   
  Isak Larsson  2000                 
  Oscar Olsson  1999                 
  Alfred Rosberg  2003      2:08.99        2:08.99   
                     
Ksls Pojkar  Kristianstads SLS            2:15.88   
  Erik Engström  1999      32.23        32.23   
  Tobias Dahlberg  2001                 
  Joel Johnsson  2000                 
  Erik Dahlberg  2002      2:15.88        2:15.88   
                     
SS Delfin Lag 1  1999  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            31.37   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            32.89   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            33.97   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            34.24   
Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap            34.57   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            35.03   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            36.59   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            41.27   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            35.12   
Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            35.71   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            36.12   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            37.16   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            37.73   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            42.54   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            53.99   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:05.34   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:07.59   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:13.08   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:16.15   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:20.95   
Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:21.28   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:22.13   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            1:27.79   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:00.81   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:02.69   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:06.38   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            1:10.73   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:18.79   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            1:21.61   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:21.73   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:01.66   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:01.71   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            1:03.79   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:05.54   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:11.14   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:11.72   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:16.03   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            58.86   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:00.71   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:02.40   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            1:07.42   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:07.89   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:11.23   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:13.97   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            1:21.05   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            41.03   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            42.38   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            42.93   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            44.21   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            48.97   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            49.33   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            52.05   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            56.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            46.31   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            47.20   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            47.33   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            49.69   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.09   
Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            56.30   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            56.43   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            1:03.38   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:22.31   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:25.97   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.97   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:31.17   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:31.39   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:42.75   
Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:55.17   
Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            2:16.05   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:14.05   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:18.45   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            1:25.39   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:27.45   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:34.76   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            1:36.71   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:22.24   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:22.89   
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            1:27.90   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:34.14   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.43   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            1:52.12   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:18.75   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:20.06   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:27.74   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:31.01   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            1:40.25   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            1:57.97   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            37.45   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            38.73   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            40.07   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            42.29   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            45.38   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            48.31   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            50.79   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            38.96   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            42.07   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            48.48   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            48.62   
Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            55.60   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:11.77   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:15.43   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:19.07   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:23.19   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:25.13   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:33.19   
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:48.10   
Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            1:55.83   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:14.23   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:18.45   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:22.93   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:34.65   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:13.37   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            1:16.02   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:16.27   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:16.64   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:19.57   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:26.64   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            1:44.25   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:05.66   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:07.20   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS            1:13.66   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:18.73   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:21.54   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:23.51   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            1:51.58   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            15.41   
Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap            16.11   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            18.16   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            18.27   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            18.30   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            18.91   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            19.47   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            21.75   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            18.49   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            18.50   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            20.75   
Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            22.16   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            23.29   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.65   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.84   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            36.21   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            37.18   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            37.66   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            37.69   
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            48.52   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            49.05   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            31.46   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            31.97   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.23   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            36.75   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            37.30   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            39.71   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            40.12   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            47.22   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            33.06   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.43   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            33.96   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.23   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            37.71   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            40.75   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.63   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.18   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS            30.27   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.57   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            33.65   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            35.01   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            36.74   
                     
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Sss  Sjöbo Simsällskap            2:33.84   
  Lina Sjöholm  2000      28.55        28.55   
  Clara Steen  2003                 
  Emmy Jonsson  2001                 
  Hedda Nilsson  2001                 
  Minna Larsson  2002      2:33.84        2:33.84   
                     
Ksls Tjejer  Kristianstads SLS            2:39.36   
  Saga Nyborg  2003      31.71        31.71   
  Amanda Modig  1999                 
  Thilde Lantz  2001                 
  Annie Thulin  2003                 
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      2:39.36        2:39.36   
                     
Lag Dam Ystad  2000  Ystads Simsällskap            2:40.88   
  Matilda Åkesson  1999      30.17        30.17   
  Tilde Larsson  2001                 
  Sonja Persson  2001                 
  Maja Åkesson  2002                 
  Elin Kjellberg  2003      2:40.88        2:40.88   
                     
SS Delfin Lag 1  1999  Simsällskapet Delfin            2:47.30   
  Tilda Joelsson  2002      34.37        34.37   
  Jennifer Nilsson  2003                 
  Astrid Nilsson  2004                 
  Tilda Alfredsson  2000                 
  Alice Möller  2000      2:47.30        2:47.30   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Sjöbo SS Herrar  Sjöbo Simsällskap            2:29.14   
  Alfred Rosberg  2003      34.20        34.20   
  Isak Hellner  2002                 
  Jakob Börjesson  2001                 
  Oscar Olsson  1999                 
  Isak Larsson  2000      2:29.14        2:29.14   
                     
Lag Herr Ystad  2000  Ystads Simsällskap            2:30.00   
  Filip Christiansson  1999      25.99        25.99   
  Max Persson  2001                 
  Gustaf Persson  2001                 
  Herman Nilsson  2002                 
  Hugo Stoltz  2004      2:30.00        2:30.00   
                     
SS Delfin Lag 1  1999  Simsällskapet Delfin            2:36.65   
  Tim Berthelsson  2000      32.55        32.55   
  Theodor Schaper Lindberg  2000                 
  Vincent Möller  2003                 
  Birkan Ates  2002                 
  Jakob Petersen  2001      2:36.65        2:36.65   
                     
Ksls Pojkar  Kristianstads SLS            2:39.65   
  Erik Engström  1999      28.44        28.44   
  Joel Johnsson  2000                 
  Jacob El Mokri  2001                 
  Liam Dzambas  2004                 
  Erik Dahlberg  2002      2:39.65        2:39.65   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:06