Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 1    Utskriftsdatum  21 september 2013   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:18   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Lag  1900  Sjöbo Simsällskap            2:22.25   
  Lina Sjöholm  2000      33.91        33.91   
  Emmy Jonsson  2001                 
  Rebecca Börjesson  1999                 
  Minna Larsson  2002      2:22.25        2:22.25   
                     
Yss Lag  Ystads Simsällskap            2:22.73   
  Dinah Jönsson  1998      32.07        32.07   
  Tilde Larsson  2001                 
  Vilma Flodfält  1999                 
  Maja Åkesson  2002      2:22.73        2:22.73   
                     
Lag SK Ran  1900  Simklubben Ran            2:23.55   
  Isabella Revstedt  2001      40.63        40.63   
  Stina Lindberg  2000                 
  Philippa Revstedt  1999                 
  Vickie Berg  2000      2:23.55        2:23.55   
                     
Eslövs SS Damer  Eslövs Simsällskap            2:36.03   
  Olivia Ülger  2000      34.06        34.06   
  Sara Wilhelmsson  2001                 
  Irene Savayidis  2000                 
  Josefin Nilsson  1999      2:36.03        2:36.03   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yss Lag  Ystads Simsällskap            2:09.83   
  Filip Christiansson  1999      31.62        31.62   
  Max Persson  2001                 
  Sebastian Olsson Hansson  1998                 
  Felix Hansson  2000      2:09.83        2:09.83   
                     
Sjöbo Lag  1900  Sjöbo Simsällskap            2:14.27   
  Jakob Börjesson  2001      38.87        38.87   
  Oscar Olsson  1999                 
  Isak Larsson  2000                 
  Simon Tufvesson  1999      2:14.27        2:14.27   
                     
Lag SK Ran  1900  Simklubben Ran            2:23.85   
  Artin Shahsavar  1999      32.89        32.89   
  Richard Berg  1998                 
  Björn Wallenius  2001                 
  Joel Dahlgren  2002      2:23.85        2:23.85   
                     
Eslöv Pojkar  Eslövs Simsällskap            2:28.14   
  David Barjosef  1999      40.88        40.88   
  Axel Andrén  2001                 
  Erik Andrén  1998                 
  Filip Salbrink  2002      2:28.14        2:28.14   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            36.45   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            37.38   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            39.83   
Adna Sahdomerovic  2002  Simklubben Ran            41.44   
Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            42.01   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            44.44   
Klara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            45.29   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            47.86   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            33.47   
Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            38.62   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            40.24   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.31   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.68   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            42.08   
Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            44.75   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:05.32   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:14.45   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.83   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:21.22   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:22.06   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:23.54   
Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            1:23.97   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:29.58   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:06.09   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:07.71   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:09.86   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.14   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:12.69   
Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran            1:21.98   
Douglas Thulin-Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:22.47   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:06.02   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:08.32   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:10.18   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:10.44   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:12.93   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:15.77   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.37   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:00.45   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:00.55   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:00.87   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            1:01.38   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:03.58   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:05.73   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:08.07   
Christoffer Svensson  1999  Eslövs Simsällskap            1:35.33   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            46.96   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            48.75   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            53.02   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            53.48   
Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            53.91   
Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            48.59   
Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            52.26   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            53.16   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            53.55   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            57.39   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            1:01.46   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:28.75   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:30.85   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            1:31.39   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:31.92   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:37.68   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:40.06   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:48.43   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:24.15   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:30.87   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:32.37   
Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            1:44.38   
Douglas Thulin-Ahlström  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:21.11   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:24.34   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:26.90   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:29.58   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:29.97   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:43.30   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:17.57   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:19.57   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:23.15   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:25.62   
David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap            1:31.76   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:33.66   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.82   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            45.31   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            46.10   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            46.55   
Adna Sahdomerovic  2002  Simklubben Ran            49.34   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            1:02.12   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            43.03   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            44.74   
Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            46.11   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            47.40   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            48.43   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            50.61   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            1:00.57   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.93   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:14.48   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:30.92   
Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            1:31.53   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:31.93   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:39.36   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:46.22   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.68   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:22.03   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            1:24.95   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:26.92   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DSQ   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:10.31   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:15.16   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:21.44   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:29.15   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:30.02   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:32.62   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            1:46.69   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:08.75   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            1:11.67   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:14.84   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:16.26   
Christoffer Svensson  1999  Eslövs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            15.67   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            18.32   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            19.20   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            19.46   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            19.99   
Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            22.79   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            22.89   
Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            17.92   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            18.16   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            19.90   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            20.42   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            20.51   
Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            21.47   
Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            34.72   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            34.94   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            35.53   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            36.73   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.63   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            40.11   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            44.24   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            46.46   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.26   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            34.58   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            34.62   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.80   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            37.16   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            39.64   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            31.38   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            32.69   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.12   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            33.60   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            36.15   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            37.53   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            39.75   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.68   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            30.16   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            31.14   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            31.77   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            33.39   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            35.14   
David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap            41.17   
                     
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Lag  1900  Sjöbo Simsällskap            2:42.95   
  Emmy Jonsson  2001      33.63        33.63   
  Minna Larsson  2002                 
  Ulrika von Boxhoveden  2001                 
  Rebecca Börjesson  1999                 
  Lina Sjöholm  2000      2:42.95        2:42.95   
                     
Yss Lag  Ystads Simsällskap            2:45.02   
  Dinah Jönsson  1998      28.01        28.01   
  Heidi Gingsjö  2000                 
  Matilda Åkesson  1999                 
  Tilde Larsson  2001                 
  Maja Åkesson  2002      2:45.02        2:45.02   
                     
Eslövs SS Damer  Eslövs Simsällskap            2:51.92   
  Olivia Ülger  2000      30.93        30.93   
  Sara Wilhelmsson  2001                 
  Mathilda Ülger  2003                 
  Josefin Nilsson  1999                 
  Irene Savayidis  2000      2:51.92        2:51.92   
                     
Lag SK Ran  1900  Simklubben Ran            2:54.24   
  Erika Sjögren  2002      42.69        42.69   
  Lovisa Sjögren  1999                 
  Smilla Borup-Lundgren  2001                 
  Vickie Berg  2000                 
  Stina Lindberg  2000      2:54.24        2:54.24   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yss Lag  Ystads Simsällskap            2:30.84   
  Gustav Ridderman  1998      27.97        27.97   
  Felix Hansson  2000                 
  Herman Nilsson  2002                 
  Emil Jespersen  2001                 
  Filip Christiansson  1999      2:30.84        2:30.84   
                     
Sjöbo Lag  1900  Sjöbo Simsällskap            2:34.24   
  Alfred Rosberg  2003      37.35        37.35   
  Simon Tufvesson  1999                 
  Isak Larsson  2000                 
  Jakob Börjesson  2001                 
  Oscar Olsson  1999      2:34.24        2:34.24   
                     
Lag SK Ran  1900  Simklubben Ran            2:38.03   
  Joel Dahlgren  2002      35.93        35.93   
  Behar Hajdari  2001                 
  Artin Shahsavar  1999                 
  Leonardo Nillson  2000                 
  Richard Berg  1998      2:38.03        2:38.03   
                     
Eslövs SS Herrar  Eslövs Simsällskap            2:46.43   
  Erik Andrén  1998      29.24        29.24   
  Anton Jönsson  2001                 
  David Barjosef  1999                 
  Filip Salbrink  2002                 
  Axel Andrén  2001      2:46.43        2:46.43   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  21 september 2013 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:18