Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serisesim    Utskriftsdatum  24 september 2012   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ran Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:18.59   
  Martina Jensen  1998      35.16        35.16   
  Olivia Berglund  1998                 
  Philippa Revstedt  1999                 
  Caroline Mubiru  2000      2:18.59        2:18.59   
                     
Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:24.35   
  Lina Sjöholm  2000      37.90        37.90   
  Felicia Sandström  1997                 
  Rebecca Börjesson  1999                 
  Minna Larsson  2002      2:24.35        2:24.35   
                     
Trelleborgs Lag 1  Trelleborgs Simsällskap            2:29.89   
  Ida Enehov  1999      36.15        36.15   
  Linn Olsson  2002                 
  Sofia Sjöberg  1997                 
  Alice Meckelburg  2000      2:29.89        2:29.89   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:16.02   
  Sten Ludvigsson  1998      32.34        32.34   
  Ali Al Saedi Pettersson  1999                 
  David Olsen  1998                 
  Filip Kutlesovski  2000      2:16.02        2:16.02   
                     
Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:19.52   
  Jakob Börjesson  2001      41.38        41.38   
  Daniel Karlsson  1997                 
  Oscar Olsson  1999                 
  Isak Larsson  2000      2:19.52        2:19.52   
                     
Tss Lag 1 Po  Trelleborgs Simsällskap            2:21.50   
  Mattias Rydqvist  2000      37.56        37.56   
  Jonathan Hiltonsson  2000                 
  Cebastian Christensen  1998                 
  Axel Lloyd  1999      2:21.50        2:21.50   
                     
SK Ran Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:24.36   
  Richard Berg  1998      33.42        33.42   
  Ayman Sheik-Khalil  2000                 
  Adam Ringdahl  1998                 
  Philip Karlin-Reteike  1999      2:24.36        2:24.36   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            35.50   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            35.61   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            36.01   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            37.63   
Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.15   
Julia Lindskog  2001  Simklubben Ran            38.78   
Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            38.94   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.24   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            35.91   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            36.70   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.48   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.23   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            39.62   
Hampus Dahlberg  2002  Simklubben Ran            40.90   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.25   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:07.29   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.35   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.37   
Caroline Mubiru  2000  Simklubben Ran            1:11.95   
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.27   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:14.09   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:15.56   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:20.55   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:06.02   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:08.27   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.04   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:11.00   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:11.17   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.07   
Ayman Sheik-Khalil  2000  Simklubben Ran            1:19.05   
Sebastian Isaevski  2000  Simklubben Ran            1:20.39   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:02.81   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:04.43   
Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.58   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.28   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran            1:06.73   
Martina Jensen  1998  Simklubben Ran            1:07.99   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:10.61   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:13.51   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            58.56   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            59.58   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:04.57   
Adam Ringdahl  1998  Simklubben Ran            1:07.29   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.04   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            40.90   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            44.19   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            44.58   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            45.12   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            48.06   
Hanna Tong Strömberg  2001  Simklubben Ran            48.71   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.53   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.17   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            48.17   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.26   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            48.85   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.15   
Alexandra Acevski  2002  Simklubben Ran            53.35   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            55.30   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            55.57   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            56.31   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.32   
Caroline Mubiru  2000  Simklubben Ran            1:30.89   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:33.76   
Emma Jensen  2000  Simklubben Ran            1:40.97   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:42.93   
Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.00   
Emilia Niherska  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:52.03   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:59.93   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:27.44   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.22   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:30.77   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:32.88   
Ayman Sheik-Khalil  2000  Simklubben Ran            1:37.57   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.12   
Sebastian Isaevski  2000  Simklubben Ran            1:48.99   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:59.05   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran            1:21.57   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:21.61   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.34   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:36.88   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.24   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:38.71   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:43.69   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:59.45   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:21.90   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.47   
Lucas Hansson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.08   
Anton Jansson  2001  Trelleborgs Simsällskap            2:16.30   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            42.96   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            43.25   
Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            44.16   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.95   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            46.06   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            46.36   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.40   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            48.27   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.08   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            42.32   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            43.59   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.43   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            47.37   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            53.08   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:17.48   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.01   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:19.38   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.98   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:22.34   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:23.46   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:29.49   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:46.51   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:20.71   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.20   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:27.00   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.40   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:32.79   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:33.83   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:39.20   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:07.10   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.57   
Angelika Adakis  1997  Simklubben Ran            1:22.71   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:30.50   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.13   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:32.18   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:37.48   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.80   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.18   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.19   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:13.34   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            16.69   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            16.86   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            17.72   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            17.77   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            19.32   
Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            19.34   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            20.68   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            20.69   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            17.03   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            17.72   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            19.12   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            19.38   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            19.75   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            19.85   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            23.93   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.53   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            35.19   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            38.46   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            39.66   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            42.69   
Emma Jensen  2000  Simklubben Ran            43.64   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            44.61   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.43   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.27   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.64   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            39.43   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            40.52   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.23   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            44.33   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            47.56   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            31.54   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.57   
Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.59   
Martina Jensen  1998  Simklubben Ran            33.57   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            34.27   
Angelika Adakis  1997  Simklubben Ran            37.33   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            37.51   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            45.30   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            31.29   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            31.61   
Adam Ringdahl  1998  Simklubben Ran            31.68   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            35.47   
Lucas Hansson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.17   
                     
 
Gren 27, 5*50frisism Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:42.86   
  Erica Sjöholm  1997      28.96        28.96   
  Olga Schubert  2000                 
  Minna Larsson  2002                 
  Lina Sjöholm  2000                 
  Rebecca Börjesson  1999      2:42.86        2:42.86   
                     
Ran  Simklubben Ran            2:45.34   
  Olivia Berglund  1998      30.84        30.84   
  Caroline Mubiru  2000                 
  Lovisa Sjögren  1999                 
  Julia Lindskog  2001                 
  Martina Jensen  1998      2:45.34        2:45.34   
                     
Tss Lag 1 Fl  Trelleborgs Simsällskap            2:46.18   
  Sofia Sjöberg  1997      32.78        32.78   
  Evelina Cronqvist  2000                 
  Ida Enehov  1999                 
  Alva Nilsson  2001                 
  Alice Meckelburg  2000      2:46.18        2:46.18   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:36.18   
  Isak Larsson  2000      29.37        29.37   
  Jakob Börjesson  2001                 
  Simon Tufvesson  1999                 
  Daniel Karlsson  1997                 
  Oscar Olsson  1999      2:36.18        2:36.18   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.01   
  David Olsen  1998      27.98        27.98   
  Viktor Hansson  1998                 
  Ali Al Saedi Pettersson  1999                 
  Filip Kutlesovski  2000                 
  Lukas Patzer  2002      2:38.01        2:38.01   
                     
Tss Lag 1 Po  Trelleborgs Simsällskap            2:47.29   
  Axel Lloyd  1999      31.54        31.54   
  Jonathan Hiltonsson  2000                 
  Cebastian Christensen  1998                 
  Marcus Olsson  2001                 
  Mattias Rydqvist  2000      2:47.29        2:47.29   
                     
Ran  Simklubben Ran            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  24 september 2012 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:42