Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serisesim    Utskriftsdatum  23 januari 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Damer  Sjöbo Simsällskap            2:21.70   
  Linnea Larsson  1995                 
  Felicia Malmqvist  1996                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Emelie Rosen  1998      2:21.70        2:21.70   
                     
Eslövs SS Flickor  Eslövs Simsällskap            2:27.57   
  Emma Kaspersson  1997                 
  Natalie Varady  1997                 
  Alba Forés  1998                 
  Rebecca Nordberg  1996      2:27.57        2:27.57   
                     
Mkk Damer  Malmö Kappsimningsklubb            2:45.79   
  Nathalie Lind  1998                 
  Victoria Enache  1995                 
  Emma Andersson  1996                 
  Lavin Hussein  1997      2:45.79        2:45.79   
                     
Tks Damer  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:48.22   
  Hedda Johansson  1995                 
  Anna Svensson-Fehér  2000                 
  Davilda Lareva  2000                 
  Nicola Parfitt  2000      2:48.22        2:48.22   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Herrar  Sjöbo Simsällskap            2:26.49   
  Anton Larsson  1997                 
  Luke Postema  1995                 
  Oliver Pålsson  1996                 
  Isak Larsson  2000      2:26.49        2:26.49   
                     
Eslövs SS Pojkar  Eslövs Simsällskap            2:27.22   
  Niklas Jagerstål  1999                 
  Petter Hansson  1995                 
  Alexander Wåhlin  1996                 
  Alexander Olsson  1996      2:27.22        2:27.22   
                     
Mkk Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            3:34.41   
  William Lindblom  1998                 
  Jakob Hellman  1996                 
  Ali Kolbiha  1995                 
  Gabriel Alvarez  1997      3:34.41        3:34.41   
                     
Tks Herrar  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.85   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.01   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.54   
Cajsa Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            44.00   
Rebecka Månsson  1999  Eslövs Simsällskap            45.03   
Caroline Hedbys  1999  Malmö Kappsimningsklubb            45.28   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            45.41   
Nathalie Lakatos  1999  Malmö Kappsimningsklubb            45.59   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.29   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.50   
Sebastian Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            41.42   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            41.66   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            43.10   
Anders Bengtsson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.79   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            52.52   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:06.59   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            1:09.00   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:26.89   
Lavin Hussein  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.70   
Nike van Schie  1999  Eslövs Simsällskap            1:43.50   
Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.01   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            1:10.63   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:15.82   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.48   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            1:22.29   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.40   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.74   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.70   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:10.73   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            1:11.09   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:11.41   
Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.40   
Lina Öferbeck  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.60   
Tanya Zetterberg  1997  Eslövs Simsällskap            1:43.71   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:02.94   
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:06.13   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.29   
Ali Kolbiha  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.35   
Gustav Fransson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.60   
Jakob Hellman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.72   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.86   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            51.18   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.68   
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            53.76   
Cajsa Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            56.34   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            56.37   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            58.33   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            58.99   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            50.86   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.24   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            59.77   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.69   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            1:07.67   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:09.01   
Hannes Östergren  1999  Eslövs Simsällskap            1:12.06   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:29.51   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            1:31.80   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:49.55   
Gabriella Varga  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:52.18   
Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:58.30   
Nike van Schie  1999  Eslövs Simsällskap            2:09.47   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:12.24   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:17.57   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:39.99   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            1:47.61   
Adin Godusevic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.63   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:52.90   
Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:27.41   
Victoria Enache  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.73   
Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:51.80   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:15.97   
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            1:20.43   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:32.02   
Robin Ulriksson  1996  Eslövs Simsällskap            1:36.29   
Jakob Hellman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.16   
Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:57.57   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.26   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            43.83   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.88   
Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            48.52   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.89   
Caroline Hedbys  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.41   
Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            53.56   
Nathalie Lakatos  1999  Malmö Kappsimningsklubb            55.36   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            46.69   
Hannes Östergren  1999  Eslövs Simsällskap            49.97   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            54.10   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.34   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            57.47   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            58.07   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.22   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:14.33   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            1:22.81   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.49   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            1:31.95   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:44.03   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:28.29   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.09   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            1:31.03   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.18   
Adin Godusevic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.42   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:13.52   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.85   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:23.25   
Lina Öferbeck  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.36   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:18.49   
Robin Ulriksson  1996  Eslövs Simsällskap            1:30.55   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            1:31.32   
Gustav Fransson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:37.68   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.37   
Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:54.53   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            18.19   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            18.55   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.85   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.70   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            23.72   
Stella Johansen  2000  Malmö Kappsimningsklubb            25.05   
Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            25.65   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            18.82   
Sebastian Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            24.62   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            24.91   
Anders Bengtsson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            25.27   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.18   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.19   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            37.09   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            37.36   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.04   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.39   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            40.91   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.88   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            45.85   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            34.86   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            37.59   
Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            39.47   
Victoria Enache  1995  Malmö Kappsimningsklubb            41.61   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            47.71   
Tanya Zetterberg  1997  Eslövs Simsällskap            48.40   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ali Kolbiha  1995  Malmö Kappsimningsklubb            34.72   
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            36.29   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            42.86   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            43.49   
                     
 
Gren 27, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Damer  Sjöbo Simsällskap            2:51.15   
  Rebecca Börjesson  1999      38.23        38.23   
  My Jönsson  1996      2:12.92        2:51.15   
  Linnea Larsson  1995                 
  Emelie Rosen  1998                 
  Erica Sjöholm  1997      2:51.15        2:51.15   
                     
Eslövs SS Flickor  Eslövs Simsällskap            3:00.31   
  Natalie Varady  1997      34.98        34.98   
  Nike van Schie  1999                 
  Emma Kaspersson  1997                 
  Rebecca Nordberg  1996                 
  Alba Forés  1998      3:00.31        3:00.31   
                     
Mkk Damer  Malmö Kappsimningsklubb            3:11.52   
  Victoria Enache  1995      33.22        33.22   
  Emma Andersson  1996                 
  Lavin Hussein  1997                 
  Nathalie Lind  1998                 
  Stella Johansen  2000      3:11.52        3:11.52   
                     
Tks Damer  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:18.69   
  Hedda Johansson  1995      31.29        31.29   
  Josefin Sörensson  1999                 
  Vilma Wahlberg  1999                 
  Nicola Parfitt  2000                 
  Davilda Lareva  2000      3:18.69        3:18.69   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Herrar  Sjöbo Simsällskap            2:55.97   
  Oscar Olsson  1999      42.04        42.04   
  Anton Larsson  1997                 
  Isak Larsson  2000                 
  Oliver Pålsson  1996                 
  Luke Postema  1995      2:55.97        2:55.97   
                     
Mkk Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            3:11.41   
  Ali Kolbiha  1995      31.06        31.06   
  Jakob Hellman  1996                 
  Gabriel Alvarez  1997                 
  William Lindblom  1998                 
  Michael Birkeberg  2000      3:11.41        3:11.41   
                     
Tks Herrar  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:48.54   
  Linus Persson  2000      51.14        51.14   
  Simon Hallbäck  2001                 
  Jesper Hansson  1998                 
  Anders Bengtsson  1999                 
  Gustav Fransson  1995      3:48.54        3:48.54   
                     
Eslövs SS Pojkar  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap