Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  15 juni 2012         
 
 
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71            1:19.96   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:20.40   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:24.07   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:25.06   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            1:25.62   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:26.27   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:29.11   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:29.49   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:30.86   
10  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:31.25   
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:34.35   
12  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:35.46   
13  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:37.17   
14  Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            1:38.27   
15  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:39.05   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:39.86   
17  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:41.26   
18  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:41.76   
19  Anna Aarbak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:41.77   
20  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:42.99   
21  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:44.43   
22  Wilma Nilsson  2004  S71            1:46.21   
23  Zaga Thörn Hedberg  2002  Ystads Simsällskap            1:46.34   
24  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:46.87   
25  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:47.69   
26  Emma Wulff Skovby  2003  Herlev Svømning            1:48.50   
27  Bjanca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:48.85   
28  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:50.12   
29  Tania Mörck  2003  S71            1:55.41   
30  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            2:02.13   
31  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            2:10.89   
32  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            2:12.17   
33  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            2:14.66   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:14.07   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:14.83   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:28.14   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:33.28   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:34.08   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:34.54   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:35.73   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.85   
Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:37.43   
10  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:41.41   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:52.44   
12  Jakob Andersson  2002  Ystads Simsällskap            1:56.44   
13  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:56.53   
14  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:58.60   
15  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            2:08.04   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:11.76   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            1:22.12   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:25.08   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            1:29.87   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:31.25   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:35.92   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:36.86   
Malin Gustafsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            1:43.54   
Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            1:47.97   
10  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            1:50.80   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:12.80   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            1:17.74   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:17.77   
Philip Thornberg  1996  Simklubben Sydsim            1:18.02   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:20.15   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            1:25.56   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:27.23   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:28.04   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            1:31.20   
10  Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            1:31.83   
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap            1:06.59   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran            1:07.33   
Martina Jensen  1998  Simklubben Ran            1:07.34   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:08.11   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            1:08.28   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:08.42   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            1:09.62   
Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            1:11.92   
Emily Krontoft  1998  Herlev Svømning            1:13.24   
10  Maja Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:15.78   
11  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            1:15.96   
12  Laura Hartz  1998  Herlev Svømning            1:18.89   
13  Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:19.48   
14  Kajsa Nilestoff  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:19.86   
15  Ida Byrsjö  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:23.74   
16  Vanessa Duong  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:24.76   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:02.60   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            1:02.60   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:04.84   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            1:07.56   
Sverre van Brink  1998  Osby Simsällskap            1:08.66   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:09.12   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            1:09.93   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:13.81   
                     
 
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Sandberg  1999  S71            1:12.38   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:18.82   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:24.19   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:27.17   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            1:28.36   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:33.63   
Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            1:38.77   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:41.04   
Johanna Lundqvist  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:45.90   
10  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:54.30   
                     
 
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld & ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:12.03   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:28.89   
Joel Mörck  1999  S71            1:48.84   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:36.19   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:44.07   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:48.41   
Mimmi Jonsson  2000  Tyringe Simsällskap            1:53.14   
Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            2:02.00   
Matilda Castello  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            2:05.44   
Nova Grahm  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            2:10.98   
Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            DSQ   
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:37.04   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:38.30   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:46.75   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:50.40   
Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:55.68   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:08.10   
Måns Hellström  2000  Sjöbo Simsällskap            2:09.77   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            2:31.46   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            1:25.28   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:36.60   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:37.42   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.14   
Louise Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:41.68   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:42.51   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            1:42.97   
Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            1:43.24   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:44.32   
10  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.49   
11  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:45.55   
12  Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:45.68   
13  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:49.28   
14  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:50.93   
15  Liva Guldborg  2001  Herlev Svømning            2:11.83   
Sara Svensson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:32.46   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:39.05   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:43.40   
Leif Malmus  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:45.91   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:51.21   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:55.23   
                     
 
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            46.85   
Emilia Rönningdal  2002  S71            47.06   
Tova Nilsson  2002  S71            47.97   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            48.91   
Fanny Lindfors  2002  S71            49.62   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.24   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            50.38   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.84   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            51.56   
10  Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            52.30   
11  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            52.72   
12  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.82   
13  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            53.29   
14  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            53.32   
15  Lucie Gahnem  2002  Ystads Simsällskap            53.71   
16  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.84   
17  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            55.20   
18  Andrina Paulsson Olsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            55.47   
19  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            55.48   
20  Wilma Nilsson  2004  S71            55.98   
21  Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            56.27   
22  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            56.95   
23  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            57.16   
24  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            57.42   
25  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            57.71   
26  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            59.28   
27  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:00.26   
28  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:01.31   
29  Ellen Hedin  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:01.61   
30  Zaga Thörn Hedberg  2002  Ystads Simsällskap            1:02.87   
31  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:04.12   
32  Anna Aarbak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:04.95   
33  Tania Mörck  2003  S71            1:07.36   
34  Bjanca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.91   
35  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            1:17.02   
36  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:19.81   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            DSQ   
                     
 
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            49.62   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            50.96   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            51.50   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            56.49   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            56.83   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            57.81   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            57.96   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            58.06   
Jakob Andersson  2002  Ystads Simsällskap            58.38   
10  Vlad Llupa  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            58.58   
11  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            59.80   
12  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:00.69   
13  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:00.83   
14  Hugo Lindqvist  2002  Ystads Simsällskap            1:01.86   
15  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:02.16   
16  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:02.51   
17  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            1:14.36   
                     
 
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:11.12        2:31.96   
Ellen Sandberg  1999  S71    1:17.80        2:41.28   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:19.71        2:41.81   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap    1:19.04        2:41.82   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31    1:18.75        2:41.84   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:17.22        2:45.41   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    1:23.35        2:46.58   
Josefine Brosolat Pederse  1999  Svømmeklubben MK 31    1:23.50        2:46.95   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap    1:21.45        2:49.94   
10  Martina Jensen  1998  Simklubben Ran    1:23.28        2:50.63   
11  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31    1:19.67        2:50.66   
12  Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap    1:22.09        2:51.06   
13  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub    1:24.76        2:52.83   
14  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:25.01        2:55.94   
15  Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub    1:25.03        2:58.51   
16  Micaela Jönsson  2001  S71    1:28.57        3:02.16   
17  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:28.25        3:02.30   
18  Maja Leth Bang  1999  Herlev Svømning    1:27.81        3:03.53   
19  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:26.12        3:06.92   
20  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:30.99        3:07.19   
21  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:33.58        3:12.37   
22  Laura Hartz  1998  Herlev Svømning    1:35.31        3:15.21   
23  Julia Bengtsson  1999  Osby Simsällskap    1:37.34        3:16.37   
24  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:38.12        3:16.41   
25  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim    1:39.72        3:16.67   
26  Emilia Rönningdal  2002  S71    1:41.29        3:23.26   
27  Tova Nilsson  2002  S71    1:41.02        3:23.84   
28  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    1:41.37        3:27.41   
29  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    1:46.80        3:30.18   
30  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    1:44.61        3:31.39   
31  Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:45.03        3:36.70   
32  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:52.35        3:38.15   
33  Vanessa Duong  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:45.12        3:40.05   
34  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub    1:52.25        3:41.00   
35  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:45.77        3:42.86   
36  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:51.57        3:46.31   
37  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    2:04.36        4:08.99   
38  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    2:13.19        4:15.23   
39  Maria Oest  2001  Herlev Svømning    2:09.43        4:25.42   
40  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    2:24.88        4:42.12   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            DSQ   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    1:08.26        2:18.86   
Jesper Madsen  1986  Herlev Svømning    1:07.55        2:27.14   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    1:11.72        2:27.45   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    1:16.58        2:40.09   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:15.13        2:42.40   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap    1:16.27        2:43.72   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:17.24        2:44.17   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:18.84        2:46.99   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    1:24.52        2:56.30   
10  Sverre van Brink  1998  Osby Simsällskap    1:23.11        2:58.21   
11  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:27.95        3:00.68   
12  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    1:33.78        3:03.11   
13  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:29.50        3:04.08   
14  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:35.21        3:09.53   
15  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:29.42        3:10.17   
16  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:34.42        3:12.01   
17  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap    1:34.74        3:12.44   
18  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap    1:39.79        3:14.92   
19  Joel Mörck  1999  S71    1:42.27        3:15.96   
20  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub    1:36.98        3:18.91   
21  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:38.30        3:23.70   
22  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:45.46        3:31.90   
23  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    1:52.51        3:45.42   
24  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning    2:00.97        4:07.12   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:59