Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  11 december 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  20:49   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            39.57   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            39.85   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            40.89   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            41.20   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            41.24   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            42.54   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            47.33   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            34.92   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.82   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.34   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            34.61   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            35.52   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            35.83   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            41.30   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            41.47   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            41.77   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            42.70   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            33.18   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            36.87   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            37.60   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            33.53   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            34.17   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            34.32   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            34.61   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            34.92   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            38.18   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            38.69   
Martina Björnqvist  1998  Föreningen Österlen Sim            41.80   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            32.88   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            37.19   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            39.95   
Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            40.80   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            31.08   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            31.51   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            31.67   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            31.98   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.34   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            34.72   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            35.00   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            35.15   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            36.01   
10  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.58   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            29.57   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            29.78   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            31.87   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.31   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            32.88   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.34   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:28.25   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:28.41   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:28.99   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:31.41   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:34.15   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:37.60   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:26.31   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:39.10   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:18.35   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:19.47   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:21.25   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:21.70   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            1:22.64   
Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:24.32   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:29.47   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:31.54   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:34.38   
10  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:47.33   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:15.00   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:23.19   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            39.79   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            41.59   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            42.07   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            42.15   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            44.47   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            48.36   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            46.47   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            36.35   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.36   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            38.84   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.84   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            40.08   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            41.91   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            42.72   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            43.05   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            45.03   
10  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.12   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.46   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            38.55   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            41.23   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            41.59   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            43.89   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            45.03   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            46.99   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            47.15   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            59.21   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            43.99   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            53.70   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            39.44   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            41.47   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            44.39   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            44.40   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            44.68   
Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            45.07   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            46.26   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            47.24   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            47.63   
10  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.13   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.39   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            41.71   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            42.99   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.74   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.89   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.03   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:10.31   
Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:13.22   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            1:16.86   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:17.30   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:19.30   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:21.57   
10  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:21.77   
11  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:21.91   
12  Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:23.00   
13  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:25.27   
14  Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:26.34   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.38   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:10.28   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:12.19   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:12.59   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:13.57   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:14.65   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:16.18   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:26.29   
Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            1:34.14   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            16.36   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.19   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.90   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            23.47   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            23.60   
Nathalie Axrud  2001  Ystads Simsällskap            25.19   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            28.41   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            15.60   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            19.37   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            20.43   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.07   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            22.58   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            23.06   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            37.70   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            43.99   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            44.66   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.37   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.27   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            35.04   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.94   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            46.79   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            52.32   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.61   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.94   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            43.73   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.80   
Nathalie Axrud  2001  Ystads Simsällskap            46.40   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            48.61   
Julia Hånberg Lagrelius  2000  Föreningen Österlen Sim            51.48   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.29   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.79   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            53.24   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            54.59   
12  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            57.61   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.25   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            39.37   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.78   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            39.78   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.15   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            42.07   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            42.64   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.00   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            44.61   
10  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            46.29   
11  Axel Nordenberg  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.97   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.49   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.49   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.49   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.49   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.14   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            34.92   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.95   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            37.85   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            38.23   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.01   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            41.29   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            43.53   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            57.27   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            32.16   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.27   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            38.18   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.96   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            45.92   
Viggo Löfquist  1999  Föreningen Österlen Sim            54.59   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.26   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:51.67   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            1:54.33   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:31.11   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:39.65   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.91   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:48.89   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:01.23   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:25.76   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:32.65   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:33.15   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:35.63   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.38   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:38.13   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:46.55   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:26.19   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:29.56   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            1:39.69   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:53.79   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:55.23   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.31   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.76   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.41   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            55.70   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            57.44   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            58.19   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:01.34   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:01.64   
Gloria Kowal Johnson  2001  Föreningen Österlen Sim            1:02.29   
Nathalie Axrud  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            42.07   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            44.79   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            49.00   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.29   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            50.01   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            50.99   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            54.67   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            58.34   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            39.27   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.89   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.76   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            45.39   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.57   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            47.77   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            50.22   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            51.39   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            59.54   
10  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:13.87   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            40.43   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            47.50   
Viggo Löfquist  1999  Föreningen Österlen Sim            1:06.81   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.68   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.14   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            57.91   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            59.06   
Gloria Kowal Johnson  2001  Föreningen Österlen Sim            59.22   
Nathalie Axrud  2001  Ystads Simsällskap            1:00.61   
Julia Hånberg Lagrelius  2000  Föreningen Österlen Sim            1:01.42   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:01.43   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:08.84   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            49.85   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            53.27   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            54.23   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.23   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            55.64   
Axel Nordenberg  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.53   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            58.84   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:02.51   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            44.10   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            44.41   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.97   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.00   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.16   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.09   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            54.70   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:09.99   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.14   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            49.44   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            56.93   
Viggo Löfquist  1999  Föreningen Österlen Sim            1:00.26   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:17.16   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:17.55   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.50   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:23.24   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:32.79   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:33.36   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            2:03.52   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:13.44   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.55   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:22.15   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:33.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap