Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serisesim    Utskriftsdatum  27 september 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  08:57   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Flickor  Malmö Kappsimningsklubb            2:17.19   
  Annica Dam  1996      36.77        36.77   
  Maja Lundström  1995                 
  Cassandra Tran  1997                 
  Hanna Liljegren  1998      2:17.19        2:17.19   
                     
Sjöbo Flickor  Sjöbo Simsällskap            2:18.25   
  Linnea Larsson  1995      34.17        34.17   
  Felicia Malmqvist  1996                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Emelie Rosen  1998      2:18.25        2:18.25   
                     
Vnsk Flickor  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:20.11   
  Johanna Keifer  1996      35.24        35.24   
  Jenny Thalin  1997                 
  Rebecca Håkansson  1996                 
  Matilda Klintberg  1999      2:20.11        2:20.11   
                     
Tss Flickor  Trelleborgs Simsällskap            2:24.98   
  Ida Enehov  1999                 
  Matilda Sandberg  1997                 
  Tove Andersson  1995                 
  Hanna Cronqvist  1996      2:24.98        2:24.98   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Pojkar  Sjöbo Simsällskap            2:21.62   
  Anton Larsson  1997      41.20        41.20   
  Luke Postema  1995                 
  Oliver Pålsson  1996                 
  Isak Larsson  2000      2:21.62        2:21.62   
                     
Tss Pojkar  Trelleborgs Simsällskap            2:22.73   
  Victor Lloyd  1996      30.93        30.93   
  Axel Lloyd  1999                 
  Alexander Olsson  1995                 
  Cebastian Christensen  1998      2:22.73        2:22.73   
                     
Vnsk Pojkar  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.12   
  Anton Andersson  1997      37.93        37.93   
  Rasmus Lundell  1995                 
  Johan Persson  1998                 
  Jesper Lundell  1999      2:25.12        2:25.12   
                     
Mkk Pojkar  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.40   
  Filip Karabeleski  1995      38.19        38.19   
  Jacob Helman  1996                 
  William Lindblom  1998                 
  Philip Tran  1999      2:28.40        2:28.40   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            32.96   
Frida Blennow  1999  Trelleborgs Simsällskap            34.12   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.89   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            35.37   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.89   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            39.16   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.67   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.75   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            32.41   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.18   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            35.26   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.47   
Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            36.10   
Matija Mirkovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.89   
Jonatan Hiltonsson-Olofss  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.83   
Jesper Holmquist  2000  Trelleborgs Simsällskap            41.87   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:03.15   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.17   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.89   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.17   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.25   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:14.31   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:14.68   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:22.29   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:13.25   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.89   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.93   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:14.37   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.53   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.51   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:17.83   
Fritz Zühlke  1998  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.05   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:05.05   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:08.04   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:08.23   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.57   
Maja Lundström  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.95   
Isabelle Hallgren  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.50   
Hannah Lindberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.65   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            58.13   
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:01.51   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:02.23   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:07.41   
Petrov Dragomir  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.87   
Filip Karabeleski  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.96   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:09.93   
Tor Boethius  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:27.88   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            46.82   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            47.27   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.97   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            51.50   
Emma Tancred  2001  Trelleborgs Simsällskap            53.19   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            53.87   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            54.04   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            58.35   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.56   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            47.64   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.80   
Matha Mirlovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.88   
Tim Linck Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            50.39   
Jesper Holmquist  2000  Trelleborgs Simsällskap            54.18   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            55.30   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            56.40   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:24.35   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.55   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.35   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:44.59   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:45.70   
Fridrika Bursand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.74   
Wilma Skattäng-Stone  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:46.00   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.55   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:32.68   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.99   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.82   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:45.22   
Tom Jensen  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:54.82   
Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:55.38   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            2:00.67   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.68   
Maja Lundström  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.77   
Annica Dam  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.19   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:26.13   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:29.39   
Hanna Enehov  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:31.56   
Isabelle Hallgren  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:35.06   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:16.43   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:28.10   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:28.92   
Petrov Dragomir  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.15   
Carl Kristiansson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:29.57   
Flores van der Bossche  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:41.03   
Jacob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            39.90   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.92   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            43.62   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.22   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.49   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            49.27   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            50.26   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Hiltonsson-Olofss  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            43.99   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            45.75   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            47.61   
Tim Linck Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            47.89   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            54.83   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            54.88   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.60   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:21.12   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.35   
Nathalie Lind  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.95   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:33.06   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.03   
Wilma Skattäng-Stone  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:37.41   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.98   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:28.60   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.99   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.67   
Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:39.98   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:41.78   
Fritz Zühlke  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:45.12   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:49.58   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:10.50   
Johanna Keifer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.11   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:16.64   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:17.05   
Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.24   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:23.00   
Hannah Lindberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.87   
Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.04   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:12.27   
Carl Kristiansson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:19.25   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:19.97   
Filip Karabeleski  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.47   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:28.65   
Tor Boethius  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:45.08   
David Olsen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            15.93   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            18.11   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            18.69   
Frida Blennow  1999  Trelleborgs Simsällskap            19.12   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            19.36   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            20.58   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            23.13   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            24.01   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            16.26   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            19.82   
Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            20.23   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            21.65   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            23.70   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            24.28   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            24.57   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.83   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            32.67   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.89   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            38.09   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.23   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            38.54   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.32   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            35.93   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            38.98   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            43.36   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.27   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            52.40   
Tom Jensen  1999  Trelleborgs Simsällskap            58.50   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            30.96   
Annica Dam  1996  Malmö Kappsimningsklubb            33.42   
Johanna Keifer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            33.66   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            33.90   
Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            35.78   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            37.19   
Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            41.93   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            47.49   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            28.69   
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            28.89   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            31.48   
Jacob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            38.27   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            39.57   
Flores van der Bossche  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            46.24   
                     
 
Gren 27, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Flickor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:35.81   
  Johanna Keifer  1996      31.07        31.07   
  Matilda Klintberg  1999                 
  Jenny Thalin  1997                 
  Rebecca Håkansson  1996                 
  Vilma Nilsson  1998      2:35.81        2:35.81   
                     
Tss Flickor  Trelleborgs Simsällskap            2:42.24   
  Tove Andersson  1995      28.56        28.56   
  Matilda Sandberg  1997                 
  Ida Enehov  1999                 
  Hanna Cronqvist  1996                 
  Wilma Skattäng-Stone  1998      2:42.24        2:42.24   
                     
Mkk Flickor  Malmö Kappsimningsklubb            2:42.95   
  Cassandra Tran  1997      29.26        29.26   
  Hannah Lindberg  1995                 
  Annica Dam  1996                 
  Hanna Liljegren  1998                 
  Alexandra Kowalska  1999      2:42.95        2:42.95   
                     
Sjöbo Flickor  Sjöbo Simsällskap            2:43.44   
  Rebecca Börjesson  1999      36.31        36.31   
  Emelie Rosen  1998                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Linnea Larsson  1995                 
  Felicia Sandström  1997      2:43.44        2:43.44   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Pojkar  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.56   
  Philip Tran  1999      33.00        33.00   
  William Lindblom  1998                 
  Hugo Gustafsson  1997                 
  Petrov Dragomir  1996                 
  Filip Karabeleski  1995      2:38.56        2:38.56   
                     
Vnsk Pojkar  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            2:40.35   
  Anton Andersson  1997      31.85        31.85   
  Johan Persson  1998                 
  Hampus Persson  1997                 
  Rasmus Lundell  1995                 
  Jesper Lundell  1999      2:40.35        2:40.35   
                     
Sjöbo Pojkar  Sjöbo Simsällskap            2:42.96   
  Isak Larsson  2000      34.18        34.18   
  Luke Postema  1995                 
  Anton Larsson  1997                 
  Oscar Olsson  1999                 
  Oliver Pålsson  1996      2:42.96        2:42.96   
                     
Tss Pojkar  Trelleborgs Simsällskap            2:46.83   
  Cebastian Christensen  1998      36.37        36.37   
  Axel Lloyd  1999                 
  Eddie Karlsson  1998                 
  Victor Lloyd  1996                 
  Alexander Olsson  1995      2:46.83        2:46.83   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap