Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serisesim    Utskriftsdatum  06 december 2008   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:12.87   
  Linnea Larsson  1995      33.86        33.86   
  Elin Mårtensson  1993                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Elinor Andersson  1994      2:12.87        2:12.87   
                     
Malmö KK Flickor  Malmö Kappsimningsklubb            2:19.78   
  Lina Hinderup  1994      33.83        33.83   
  Annika Dam  1996                 
  Viktoria Petersson  1993                 
  Wanda Dollmayer  1996      2:19.78        2:19.78   
                     
Eslövs SS Flickor  Eslövs Simsällskap            2:35.82   
  Ellinor Maveus  1996      43.85        43.85   
  Hanna Fridh  1997                 
  Åsa Nilsson  1993                 
  Erika Kaspersson  1994      2:35.82        2:35.82   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS  1993  Sjöbo Simsällskap            2:25.60   
  Lucas Silverå  1994      34.05        34.05   
  Oliver Pålsson  1996                 
  Tom Postema  1994                 
  Rasmus Silverå  1996      2:25.60        2:25.60   
                     
Eslövs SS Pojkar  Eslövs Simsällskap            2:26.03   
  David Ibarra  1996      39.42        39.42   
  Petter Hansson  1995                 
  Oskar Andersson  1994                 
  Alexander Olsson  1996      2:26.03        2:26.03   
                     
Malmö KK Pojkar  Malmö Kappsimningsklubb            2:27.35   
  Filip Pincic  1995      38.13        38.13   
  Hugo Gustafsson  1997                 
  Johan Nilsson  1994                 
  Markus Kejzelman  1993      2:27.35        2:27.35   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            32.24   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            33.40   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            35.07   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            35.69   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.85   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.82   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            36.26   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            37.55   
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            39.45   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            42.66   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.87   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            47.75   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:07.46   
Wanda Dollmayer  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.08   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:12.04   
Victoria Enache  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.09   
Julia Månsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:17.44   
Ellinor Maveus  1996  Eslövs Simsällskap            1:22.66   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Pincic  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.85   
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:11.57   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:18.35   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.38   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            1:44.40   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:02.97   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:03.51   
Lina Hinderup  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.50   
Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap            1:06.09   
Viktoria Petersson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.89   
Filippa Remvig  1994  Eslövs Simsällskap            1:08.98   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Kejzelman  1993  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.30   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:04.67   
Oskar Andersson  1994  Eslövs Simsällskap            1:05.98   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.64   
David Ibarra  1996  Eslövs Simsällskap            1:13.40   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            41.83   
Hanna Fridh  1997  Eslövs Simsällskap            44.93   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            54.29   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            57.79   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            57.88   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            49.13   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            50.67   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.94   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            53.57   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            56.60   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:00.09   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annika Dam  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.22   
Sofia Frykholm  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.13   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:30.83   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:32.57   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            1:40.89   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            1:42.29   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            1:25.29   
Alexander Wåhlin  1996  Eslövs Simsällskap            1:35.82   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:40.68   
Filip Karabeleski  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.47   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:15.02   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:23.82   
Åsa Nilsson  1993  Eslövs Simsällskap            1:33.05   
Anna Cederfeldt  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.81   
Marlina Degirmenci  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.08   
Ebba Fridh  1995  Eslövs Simsällskap            1:37.84   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Jarnberg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.86   
Robin Ulriksson  1996  Eslövs Simsällskap            1:39.62   
Erik Krappe  1996  Eslövs Simsällskap            1:40.73   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            35.56   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            41.77   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            54.41   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            57.81   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.49   
Eric Sevonius  1997  Malmö Kappsimningsklubb            47.06   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            50.51   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            50.57   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            59.49   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            34.77   
Jenny Andersson  1995  Malmö Kappsimningsklubb            38.71   
Sofia Frykholm  1996  Malmö Kappsimningsklubb            40.95   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            43.47   
Julia Månsson  1996  Eslövs Simsällskap            43.49   
Ellinor Maveus  1996  Eslövs Simsällskap            45.36   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Wåhlin  1996  Eslövs Simsällskap            40.60   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            42.99   
Filip Karabeleski  1995  Malmö Kappsimningsklubb            43.57   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:11.35   
Lina Hinderup  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.27   
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:15.30   
Filippa Remvig  1994  Eslövs Simsällskap            1:25.22   
Anna Cederfeldt  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.36   
Ebba Fridh  1995  Eslövs Simsällskap            1:34.87   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            1:14.01   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:14.88   
Robin Jarnberg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.14   
Erik Krappe  1996  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Robin Ulriksson  1996  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            16.00   
Hanna Fridh  1997  Eslövs Simsällskap            17.47   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            17.72   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            17.74   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            18.06   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            19.73   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            20.33   
Eric Sevonius  1997  Malmö Kappsimningsklubb            20.42   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            20.43   
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            22.99   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annika Dam  1996  Malmö Kappsimningsklubb            36.01   
Wanda Dollmayer  1996  Malmö Kappsimningsklubb            36.48   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            36.50   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.54   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            40.57   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            46.98   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            38.45   
Filip Pincic  1995  Malmö Kappsimningsklubb            39.05   
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            39.19   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.17   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            44.33   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap            33.40   
Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            33.90   
Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            34.01   
Viktoria Petersson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            34.24   
Åsa Nilsson  1993  Eslövs Simsällskap            37.33   
Marlina Degirmenci  1994  Malmö Kappsimningsklubb            38.57   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Kejzelman  1993  Malmö Kappsimningsklubb            31.01   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            33.23   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            34.08   
Oskar Andersson  1994  Eslövs Simsällskap            35.48   
David Ibarra  1996  Eslövs Simsällskap            38.80   
                     
 
Gren 27, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Sjöbo  Sjöbo Simsällskap            2:34.62   
  Johanna Larsson  1993      29.31        29.31   
  Linnea Larsson  1995                 
  Felicia Sandström  1997                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Elinor Andersson  1994      2:34.62        2:34.62   
                     
Malmö KK Flickor  Malmö Kappsimningsklubb            2:39.89   
  Viktoria Petersson  1993      30.86        30.86   
  Lina Hinderup  1994                 
  Sofia Frykholm  1996                 
  Hanna Liljegren  1998                 
  Wanda Dollmayer  1996      2:39.89        2:39.89   
                     
Eslövs SS Flickor  Eslövs Simsällskap            2:50.09   
  Filippa Remvig  1994      30.97        30.97   
  Ebba Fridh  1995                 
  Emma Kaspersson  1997                 
  Hanna Fridh  1997                 
  Åsa Nilsson  1993      2:50.09        2:50.09   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malmö KK Pojkar  Malmö Kappsimningsklubb            2:41.07   
  Markus Kejzelman  1993      28.14        28.14   
  Filip Pincic  1995                 
  Hugo Gustafsson  1997                 
  Anton Andersson Arvidsson  1999                 
  Johan Nilsson  1994      2:41.07        2:41.07   
                     
Sjöbo SS  1993  Sjöbo Simsällskap            2:42.43   
  Tom Postema  1994      28.49        28.49   
  Anton Larsson  1997                 
  Rasmus Silverå  1996                 
  Lucas Silverå  1994                 
  Oliver Pålsson  1996      2:42.43        2:42.43   
                     
Eslövs SS Pojkar  Eslövs Simsällskap            2:51.63   
  Petter Hansson  1995      33.52        33.52   
  Alexander Olsson  1996                 
  Niklas Jagerstål  1999                 
  Alexander Wåhlin  1996                 
  Oskar Andersson  1994      2:51.63        2:51.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.15.00 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap