Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serisesim    Utskriftsdatum  30 mars 2008   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Gren 1  Simklubben Sydsim            2:14.14   
  Amelia Berlin  1995      33.82        33.82   
  Petra Wennberg  1993                 
  Frida Börnfors  1994                 
  Maria Mijatovic  1996      2:14.14        2:14.14   
                     
Sjöbo Gren 1  Sjöbo Simsällskap            2:16.92   
  Linnea Larsson  1995      34.17        34.17   
  Elin Mårtensson  1993                 
  Nicole Rasmusson  1995                 
  Erica Sjöholm  1997      2:16.92        2:16.92   
                     
Eslöv Gren 1  Eslövs Simsällskap            2:33.31   
  Alba Forés  1998      42.89        42.89   
  Ebba Fridh  1995                 
  Åsa Nilsson  1993                 
  Filippa Remvig  1994      2:33.31        2:33.31   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Gren 2  Simklubben Sydsim            2:23.25   
  Bartosz Pawlik  1994      36.92        36.92   
  Robin Nordh  1995                 
  Alexander Hubner  1994                 
  Erik Nilsson  1996      2:23.25        2:23.25   
                     
Sjöbo Gren 2  Sjöbo Simsällskap            2:27.73   
  Tom Postema  1994      38.01        38.01   
  Luke Postema  1995                 
  Lucas Silverå  1994                 
  Anton Larsson  1997      2:27.73        2:27.73   
                     
Eslöv Gren 2  Eslövs Simsällskap            2:39.63   
  Oskar Andersson  1994      36.56        36.56   
  Erik Krappe  1996                 
  Petter Hansson  1995                 
  Erik Rosberg  1994      2:39.63        2:39.63   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            32.93   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            36.62   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            36.66   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            37.63   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            38.61   
Josephine Larsson  1997  Simklubben Sydsim            43.55   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            37.23   
Hannes Nagy  1997  Simklubben Sydsim            39.16   
David Anderberg  1999  Sjöbo Simsällskap            44.50   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            47.02   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            47.07   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            51.31   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            1:03.99   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:07.11   
Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            1:07.39   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:09.69   
Julia Månsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:38.36   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            1:39.88   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            1:19.87   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            1:23.10   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            1:23.20   
Alexander Wåhlin  1996  Eslövs Simsällskap            1:23.77   
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            1:28.52   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:02.15   
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:02.82   
Julia Olsson  1993  Simklubben Sydsim            1:03.64   
Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap            1:07.12   
Matilda Carlsson  1993  Simklubben Sydsim            1:07.53   
Filippa Remvig  1994  Eslövs Simsällskap            1:08.01   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            1:04.34   
Oskar Andersson  1994  Eslövs Simsällskap            1:06.37   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:06.78   
Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            1:09.72   
Erik Rosberg  1994  Eslövs Simsällskap            1:15.99   
Max Sacher  1994  Simklubben Sydsim            1:21.32   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            44.66   
Hanna Fridh  1997  Eslövs Simsällskap            47.52   
Natalie Varady  1997  Eslövs Simsällskap            48.51   
Ida Rincker  1997  Simklubben Sydsim            52.77   
Emilia Adalsteinsdottir  1997  Simklubben Sydsim            55.42   
Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            57.07   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Mijatovic  1997  Simklubben Sydsim            50.73   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            52.33   
Charlie Dahlin  1997  Simklubben Sydsim            58.87   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:04.87   
David Anderberg  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim            1:31.72   
Ebba Fridh  1995  Eslövs Simsällskap            1:36.90   
Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim            1:37.40   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:39.04   
Ellinor Maveus  1996  Eslövs Simsällskap            1:48.17   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            2:10.70   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:23.72   
Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            1:29.87   
Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            1:30.04   
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            1:34.77   
Alexander Wåhlin  1996  Eslövs Simsällskap            1:49.25   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:16.20   
Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            1:17.19   
Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            1:23.32   
Åsa Nilsson  1993  Eslövs Simsällskap            1:29.87   
Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:32.15   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bartosz Pawlik  1994  Simklubben Sydsim            1:23.45   
Max Sacher  1994  Simklubben Sydsim            1:44.50   
David Ibarra  1996  Eslövs Simsällskap            1:45.91   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:48.73   
Erik Krappe  1996  Eslövs Simsällskap            1:48.74   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            37.22   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            41.25   
Alba Forés  1998  Eslövs Simsällskap            44.82   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            46.68   
Josephine Larsson  1997  Simklubben Sydsim            51.79   
Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            55.01   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Kvist  1997  Simklubben Sydsim            48.31   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            51.13   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            57.03   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:00.57   
Filip Svennblad  1997  Eslövs Simsällskap            1:03.40   
Charlie Dahlin  1997  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            33.15   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            35.38   
Erika Olsson  1996  Simklubben Sydsim            44.09   
Amanda Hallqvist  1995  Sjöbo Simsällskap            47.30   
Julia Månsson  1996  Eslövs Simsällskap            47.99   
Rebecca Nordberg  1996  Eslövs Simsällskap            56.34   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            41.69   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            42.77   
Alexander Olsson  1996  Eslövs Simsällskap            47.30   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            1:10.83   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:14.13   
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:15.36   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            1:16.25   
Filippa Remvig  1994  Eslövs Simsällskap            1:26.65   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            1:13.13   
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            1:16.86   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:20.38   
Bartosz Pawlik  1994  Simklubben Sydsim            1:20.79   
David Ibarra  1996  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Erik Krappe  1996  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            16.57   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            16.88   
Hanna Fridh  1997  Eslövs Simsällskap            18.82   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            18.87   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            20.02   
Emma Kaspersson  1997  Eslövs Simsällskap            20.23   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            18.46   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            22.13   
Hannes Nagy  1997  Simklubben Sydsim            22.79   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            24.50   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            30.49   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            32.33   
Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            33.30   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            36.34   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.11   
Ebba Fridh  1995  Eslövs Simsällskap            46.00   
Ellinor Maveus  1996  Eslövs Simsällskap            46.71   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            40.40   
Petter Hansson  1995  Eslövs Simsällskap            42.28   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            49.93   
Sebastian Gålmark  1996  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            32.36   
Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            34.03   
Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            34.16   
Åsa Nilsson  1993  Eslövs Simsällskap            34.18   
Emma Svensson  1994  Simklubben Sydsim            34.25   
Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap            34.40   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            33.18   
Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            36.52   
Oskar Andersson  1994  Eslövs Simsällskap            37.23   
Erik Rosberg  1994  Eslövs Simsällskap            41.97   
                     
 
Gren 27, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Gren 27  Simklubben Sydsim            2:36.03   
  Julia Olsson  1993      29.20        29.20   
  Frida Börnfors  1994                 
  Maria Mijatovic  1996                 
  Malin Johansson  1997                 
  Malin Algotsson  1995      2:36.03        2:36.03   
                     
Sjöbo Gren 27  Sjöbo Simsällskap            2:36.23   
  Johanna Larsson  1993      28.83        28.83   
  Felicia Sandström  1997                 
  Linnea Larsson  1995                 
  Erica Sjöholm  1997                 
  Johanna Andersson  1994      2:36.23        2:36.23   
                     
Eslöv Gren 27  Eslövs Simsällskap            2:54.39   
  Erika Kaspersson  1994      31.81        31.81   
  Hanna Fridh  1997                 
  Ellinor Maveus  1996                 
  Emma Kaspersson  1997                 
  Åsa Nilsson  1993      2:54.39        2:54.39   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Gren 28  Simklubben Sydsim            2:44.96   
  Robin Nordh  1995      31.93        31.93   
  Alexander Hubner  1994                 
  Marcos Cerutti  1997                 
  Erik Nilsson  1996                 
  Bartosz Pawlik  1994      2:44.96        2:44.96   
                     
Sjöbo Gren 28  Sjöbo Simsällskap            2:48.17   
  Lucas Silverå  1994      29.34        29.34   
  Rasmus Silverå  1996                 
  Luke Postema  1995                 
  Anton Larsson  1997                 
  Tom Postema  1994      2:48.17        2:48.17   
                     
Eslöv Gren 28  Eslövs Simsällskap            3:18.76   
  Oskar Andersson  1994      30.59        30.59   
  Erik Andrén  1998                 
  Alexander Olsson  1996                 
  David Ibarra  1996                 
  Erik Rosberg  1994      3:18.76        3:18.76   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.15.00 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap