Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  07 juni 2009   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            37.97   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.67   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            39.66   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            40.37   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.59   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            46.71   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            47.48   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            48.07   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            48.44   
Nanna Jensen  1998  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            45.36   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.83   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            53.90   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            56.42   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            33.87   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            35.91   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.41   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            37.44   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            37.58   
Kim Brinkeback  1995  Helsingborgs Simsällskap            41.55   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            41.86   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            44.04   
Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            50.29   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            33.50   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            36.52   
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap            36.70   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            37.42   
Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            38.07   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            38.41   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            38.47   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            41.20   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            42.08   
10  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            42.11   
11  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            52.21   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            35.48   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            37.74   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.54   
Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            40.35   
Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            40.79   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            41.10   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            41.31   
Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            41.38   
Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            43.06   
10  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            43.08   
11  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            43.09   
12  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            43.98   
13  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            44.73   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            34.08   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            35.43   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.15   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            37.17   
Marcus Plato  1991  Helsingborgs Simsällskap            38.82   
Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            47.48   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            40.05   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            41.11   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            43.43   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            44.57   
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            45.16   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            46.22   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            46.59   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            46.80   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            46.83   
10  Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            49.97   
11  Molly Johnsson  1997  Karlshamns Simklubb            50.64   
12  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            58.90   
13  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.23   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            44.48   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            46.42   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.31   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            50.32   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            50.82   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            57.49   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            39.64   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            41.25   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            42.01   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            42.50   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            42.64   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            43.45   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            43.80   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            44.06   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            46.09   
10  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            46.14   
11  Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            51.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            37.03   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            37.76   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            38.89   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            41.91   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            43.47   
Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            45.74   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            48.67   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            48.80   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            27.54   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            28.98   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            29.60   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            30.34   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            30.38   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            30.48   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            30.69   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            30.75   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.06   
10  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            31.61   
11  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            31.80   
12  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            32.28   
13  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            32.46   
14  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.53   
15  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            32.61   
16  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            32.81   
17  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            32.95   
18  Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            32.96   
19  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            33.88   
20  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            34.42   
21  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            35.73   
22  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            35.91   
23  Mathilda Andersson  1993  Ystads Simsällskap            36.78   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            25.57   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            25.82   
Magnus Palm  1975  Sjöbo Simsällskap            28.65   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            28.97   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            29.00   
Marcus Plato  1991  Helsingborgs Simsällskap            29.26   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            29.35   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            29.48   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            29.51   
10  Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.66   
11  Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            35.47   
12  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            38.78   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            42.19   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            45.21   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.14   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            47.75   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            47.98   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            49.43   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            49.51   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            51.40   
Ida Christensen  1998  Rønne Svømme Klub            52.98   
10  Molly Johnsson  1997  Karlshamns Simklubb            54.53   
11  Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            54.96   
12  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            55.38   
13  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.79   
14  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:11.84   
Fanny Mattsson  1997  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            50.95   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.25   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            58.96   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            30.72   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            31.03   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            31.35   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.41   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            31.50   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            31.83   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            31.96   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            33.21   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            33.77   
10  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            33.98   
11  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            34.51   
12  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            34.59   
13  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            35.01   
14  Kim Brinkeback  1995  Helsingborgs Simsällskap            35.09   
15  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            35.58   
16  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            35.95   
17  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            36.06   
18  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            38.78   
19  Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            43.29   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            28.39   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            29.23   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            29.40   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            29.81   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            30.28   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            30.39   
Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            31.15   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            31.34   
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap            31.41   
10  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.83   
11  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            32.99   
12  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            34.66   
13  Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            36.43   
14  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            39.84   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            30.12   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.72   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.79   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            33.50   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            33.74   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            34.29   
Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            34.79   
Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            35.47   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.50   
10  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            37.84   
11  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.23   
12  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            38.52   
13  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            38.81   
14  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            38.83   
15  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            39.58   
16  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            40.03   
17  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            41.11   
18  Mathilda Andersson  1993  Ystads Simsällskap            44.69   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ching a Ling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            28.05   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            28.25   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            31.90   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            33.70   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            33.71   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            35.18   
Marcus Plato  1991  Helsingborgs Simsällskap            35.18   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            32.86   
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            33.33   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            33.37   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            33.77   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            34.05   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.68   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.19   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            37.17   
Ida Christensen  1998  Rønne Svømme Klub            38.32   
10  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            38.78   
11  Nanna Jensen  1998  Rønne Svømme Klub            38.93   
12  Molly Johnsson  1997  Karlshamns Simklubb            39.37   
13  Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            39.71   
14  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            41.72   
15  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            45.66   
16  Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            45.69   
17  Fanny Mattsson  1997  Karlshamns Simklubb            59.32   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            37.38   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            37.45   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.60   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.80   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            39.06   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            39.65   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            42.55   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            43.10   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            46.38   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            33.27   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            34.09   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            34.28   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            35.43   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            35.89   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            36.93   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            37.35   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            39.09   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.22   
10  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            39.53   
11  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            41.45   
12  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            43.16   
13  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            47.37   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            30.74   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            34.28   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            34.29   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            34.82   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            36.22   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            45.09   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            45.29   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            33.02   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            33.46   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.22   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            34.54   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.84   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            36.24   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            36.56   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            37.94   
Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            38.37   
10  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            38.38   
11  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.60   
12  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            39.67   
13  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            40.15   
14  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            40.88   
15  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            42.01   
16  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            42.04   
17  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            47.28   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            32.31   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            35.43   
Marcus Plato  1991  Helsingborgs Simsällskap            36.30   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            36.42   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.68   
Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            44.80   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            2:13.77   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            2:15.82   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            2:20.95   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            2:25.24   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            2:27.25   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            2:28.73   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            2:28.86   
Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            2:28.98   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            2:31.06   
10  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            2:32.37   
11  Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:32.74   
12  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            2:34.23   
13  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            2:34.82   
14  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            2:35.56   
15  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            2:35.70   
16  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            2:36.25   
17  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            2:38.15   
18  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            2:40.19   
19  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            2:40.94   
20  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            2:41.07   
21  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            2:43.44   
22  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            2:43.73   
23  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            2:43.95   
24  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:45.40   
25  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:46.21   
26  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            2:46.37   
27  Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            2:48.84   
28  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:50.29   
29  Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            2:58.15   
30  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            2:58.72   
31  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            3:06.91   
32  Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            3:07.18   
33  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            3:14.06   
34  Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            3:20.74   
35  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            3:22.79   
36  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            3:28.27   
37  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            3:28.48   
38  Nanna Jensen  1998  Rønne Svømme Klub            3:31.72   
39  Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            4:05.19   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Restaurang Empoli 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap            2:01.17   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            2:04.33   
Jens Gustavsson  1989  Ystads Simsällskap            2:11.09   
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            2:17.18   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            2:21.39   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            2:22.26   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:24.06   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            2:25.63   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            2:26.74   
10  Kent Hamberg  1951  Föreningen Sim Team Engelholm            2:30.26   
11  Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            2:32.08   
12  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            2:34.65   
13  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            2:38.51   
14  Jesper Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:38.92   
15  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            2:40.23   
16  Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            2:44.10   
17  Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:49.27   
18  Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:50.99   
19  Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            2:56.52   
20  Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            2:57.09   
21  Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:58.75   
22  Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:05.36   
23  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            3:05.52   
24  Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            3:16.13   
25  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            3:29.55   
26  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            3:38.98   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            41.44   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            44.76   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            44.79   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.22   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.21   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            48.06   
Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            49.03   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            50.44   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            50.46   
10  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            50.59   
11  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            52.22   
12  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.32   
13  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.34   
14  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.77   
15  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            56.02   
16  Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            59.35   
17  Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            59.96   
18  Kajsa Paulsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:00.25   
19  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:01.43   
20  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:02.39   
21  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:08.29   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            48.99   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            49.61   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            50.20   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            50.68   
Tom Jensen  1999  Trelleborgs Simsällskap            59.84   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:06.64   
Erik Månsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:36.50   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:44.84   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:48.51   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:51.05   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:52.73   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:52.80   
Gabriella Varga  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:54.30   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:55.08   
Ida Christensen  1998  Rønne Svømme Klub            1:56.99   
10  Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:59.52   
11  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            2:01.99   
12  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            2:06.41   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Unos kläder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:48.62   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            1:50.98   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            2:08.43   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            2:09.06   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            2:18.20   
                     
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:20.64   
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:25.35   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:28.59   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:29.08   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:36.80   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:42.76   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:45.43   
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:42.67   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:09.51   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:13.43   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:14.08   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:15.45   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:16.64   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:17.33   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:18.75   
Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            1:19.02   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:20.68   
10  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:20.96   
11  Hanna Enehov  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:21.69   
12  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:22.08   
13  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:23.71   
14  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:27.81   
15  Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            1:38.90   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:01.80   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:03.99   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:05.47   
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:09.37   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:12.08   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:12.82   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:14.90   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:17.64   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:20.03   
10  Magnus Clausen  1996  Föreningen Sim Team Engelholm            1:27.75   
11  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:27.81   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Anders Färghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:30.67   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:35.98   
Cathrine Flymén  1995  Ystads Simsällskap            1:36.93   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:37.90   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:39.37   
Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            1:49.80   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:18.40   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:20.84   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:24.47   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            1:28.81   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:43.88   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:09.56   
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            1:09.73   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            1:11.18   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.84   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:14.80   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            1:15.34   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.01   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            1:17.34   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:18.74   
10  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:20.33   
11  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:21.75   
12  Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            1:22.41   
13  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            1:24.44   
14  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            1:24.53   
15  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:24.73   
16  Anna Verweij  1994  Ystads Simsällskap            1:26.22   
17  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            1:28.17   
18  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            1:28.99   
19  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            1:30.88   
20  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:33.51   
21  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:38.23   
Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            1:05.68   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            1:09.00   
Axel Rosén  1992  Ystads Simsällskap            1:12.43   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            1:13.24   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:17.19   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:18.95   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:20.86   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:27.74   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:30.09   
10  Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:39.77   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:24.47   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:27.51   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.92   
Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:34.28   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:34.36   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:34.44   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:34.84   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:35.24   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:36.75   
10  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:44.37   
11  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:44.97   
12  Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            1:50.79   
13  Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            1:53.57   
14  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:58.65   
15  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            2:00.12   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:37.19   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:46.96   
Tom Jensen  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:48.51   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:00.09   
                     
 
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            1:17.95   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            1:20.64   
Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:23.33   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:23.96   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.18   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            1:26.62   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:26.83   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            1:28.14   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:29.42   
10  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            1:29.93   
11  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:31.02   
12  Anna Verweij  1994  Ystads Simsällskap            1:31.68   
13  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:32.19   
14  Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            1:32.52   
15  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            1:32.77   
16  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:33.61   
17  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:37.94   
18  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            1:39.35   
19  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            1:43.44   
20  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            1:45.06   
                     
 
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap            1:09.52   
Johan Ek  1992  Ystads Simsällskap            1:16.87   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.34   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:20.38   
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            1:21.97   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:25.17   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:25.21   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:30.77   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:30.78   
10  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:46.04   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:07.21   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.55   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:08.10   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:09.80   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            1:10.19   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:10.79   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:11.67   
Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:12.26   
Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:12.41   
10  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            1:12.46   
11  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:19.54   
12  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            1:23.43   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:03.31   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:03.77   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            1:04.67   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:04.92   
Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            1:09.40   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:09.60   
                     
 
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cafe Sjöbjörnen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:19.03   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:25.97   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:30.98   
Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            1:34.62   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:34.97   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:40.26   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:49.81   
                     
 
Gren 46, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:12.74   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:16.70   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:17.28   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:25.37   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:44.14   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            2:13.52   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:29.73   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:31.48   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            1:34.44   
Lydia Gustavsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:41.06   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:43.43   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:47.52   
Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:47.66   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:50.94   
Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            1:58.16   
10  Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            1:59.83   
11  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:24.43   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Isabelle Erlandsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:38.33   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:40.16   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:46.81   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:47.74   
Otto Persson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:55.69   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            2:08.39   
                     
 
Gren 49, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:28.11   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:40.31   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:41.30   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:43.64   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:44.22   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:47.14   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:47.87   
Ida Christensen  1998  Rønne Svømme Klub            1:50.05   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:50.39   
10  Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:51.59   
11  Nanna Jensen  1998  Rønne Svømme Klub            1:55.81   
                     
 
Gren 50, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Miglia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.59   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            1:46.44   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:58.07   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:58.40   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            2:12.47   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            50.82   
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            51.35   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.47   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.14   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            53.73   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            54.27   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            54.41   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.73   
Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            57.34   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            58.89   
11  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            59.21   
12  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            59.95   
13  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:00.39   
14  Kajsa Paulsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:00.72   
15  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.02   
16  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:02.79   
17  Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:02.93   
18  Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            1:04.07   
19  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:04.08   
                     
 
Gren 52, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            54.20   
Tom Jensen  1999  Trelleborgs Simsällskap            56.89   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            58.78   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:00.33   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:00.42   
Erik Månsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.75   
                     
 
Gren 53, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:28.20   
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            2:29.38   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            2:38.47   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            2:39.26   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            2:41.65   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:42.60   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            2:43.62   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            2:50.61   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            2:50.77   
10  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            2:51.18   
11  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:51.61   
12  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            2:52.60   
13  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:53.19   
14  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            2:56.12   
15  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            2:57.57   
16  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            3:01.42   
17  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            3:02.59   
18  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            3:05.39   
18  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            3:05.39   
19  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            3:05.57   
20  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            3:06.03   
21  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            3:08.15   
22  Veronica Lerberg  1994  Trelleborgs Simsällskap            3:09.01   
22  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            3:09.01   
24  Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            3:11.28   
25  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            3:18.33   
26  Hanna Enehov  1996  Trelleborgs Simsällskap            3:19.74   
27  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            3:20.83   
28  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            3:21.14   
29  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            3:23.50   
30  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            4:00.43   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 54, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            2:22.13   
Johan Ek  1992  Ystads Simsällskap            2:24.82   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            2:25.29   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            2:40.54   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:40.91   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            2:45.01   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            2:49.27   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:49.76   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            2:58.64   
10  Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            3:01.69   
11  Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            3:01.95   
12  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            3:06.68   
13  Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            3:16.98   
                     
 
Gren 55, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            2:50.52   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            2:51.49   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:02.85   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            3:03.41   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:03.84   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            3:10.76   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            3:11.12   
Anna Verweij  1994  Ystads Simsällskap            3:15.15   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            3:19.64   
10  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            3:20.65   
11  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            3:25.62   
12  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            3:26.07   
13  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            3:26.26   
14  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            3:27.20   
15  Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            3:27.62   
16  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            3:27.71   
17  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            3:31.19   
18  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            3:50.25   
19  Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            4:10.85   
20  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            4:13.41   
Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 56, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            2:53.77   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            2:58.88   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            3:03.44   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            3:03.98   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:04.29   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            3:10.22   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            3:11.13   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            3:11.32   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            3:15.14   
10  Axel Andersson  1996  Helsingborgs Simsällskap            3:17.80   
                     
 
Gren 57, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:18.08   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:26.17   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:26.91   
Isabelle Erlandsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:37.87   
Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            1:50.34   
Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            2:03.69   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:18.52   
                     
 
Gren 58, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:33.65   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:35.37   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:36.14   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:42.71   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:46.95   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:46.98   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            2:04.04   
                     
 
Gren 59, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:23.73   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:27.01   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:31.54   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:32.71   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:32.82   
Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            1:33.86   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:35.06   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:36.04   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:36.12   
10  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:42.13   
                     
 
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:19.78   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:21.96   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:27.81   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:27.91   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:33.09   
Axel Andersson  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:33.93   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:44.25   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:55.72   
                     
 
Gren 61, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.10   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            1:02.87   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:05.45   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            1:05.65   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            1:06.58   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            1:08.58   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:08.86   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:08.87   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:08.94   
10  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            1:09.84   
11  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            1:10.12   
12  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:10.39   
13  Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            1:10.59   
14  Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.60   
15  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:10.92   
16  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:11.42   
17  Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.90   
18  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:12.76   
19  Anna Verweij  1994  Ystads Simsällskap            1:13.44   
20  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            1:13.84   
21  Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            1:14.08   
22  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            1:17.15   
23  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:20.66   
24  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:20.77   
25  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            1:21.31   
Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 62, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap            56.19   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            56.67   
Jens Gustavsson  1989  Ystads Simsällskap            57.40   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            57.47   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            58.82   
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap            58.99   
Axel Rosén  1992  Ystads Simsällskap            1:00.30   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            1:03.36   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            1:03.76   
10  Pontus Lind  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:05.02   
11  Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:05.43   
12  Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:05.71   
13  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:05.85   
14  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:07.13   
15  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:07.35   
16  Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.20   
17  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:08.83   
18  Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:10.52   
19  Jesper Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:13.98   
20  Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:19.94   
21  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:26.33   
                     
 
Gren 63, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Energetica hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:18.12   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:19.39   
Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            1:25.12   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:25.81   
Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:26.21   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:27.16   
                     
 
Gren 64, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:13.88   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:22.92   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:23.80   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:25.61   
                     
 
Gren 65, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:20.00   
Ida Christensen  1998  Rønne Svømme Klub            1:26.11   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:30.93   
Nanna Jensen  1998  Rønne Svømme Klub            1:31.67   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:31.94   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:33.17   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:33.51   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:33.84   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:36.45   
10  Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:41.20   
11  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:46.59   
12  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:48.16   
                     
 
Gren 66, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.84   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:35.12   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:35.63   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:39.57   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:42.39   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:50.57   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 67, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            47.58   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            47.59   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.45   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.20   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.94   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.68   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:00.13   
                     
 
Gren 69, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            2:22.24   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            2:35.37   
                     
 
Gren 70, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            2:30.59   
                     
 
Gren 71, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            4:48.94   
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            4:49.80   
Jenny Eliasson  1991  Ystads Simsällskap            4:53.22   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            4:55.12   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            5:10.52   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            5:20.84   
Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            5:25.58   
Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            5:42.14   
Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            5:45.31   
10  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            5:52.14   
11  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            6:01.14   
12  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            6:37.39   
13  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            6:41.11   
                     
 
Gren 72, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap            4:28.42   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            4:30.00   
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            4:47.99   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            5:02.42   
Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            5:07.45   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            5:36.25   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            6:08.94   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            6:11.02   
                     
 
Gren 73, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:27.09   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:32.83   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:33.92   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:34.54   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:36.44   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:36.75   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:37.68   
                     
 
Gren 74, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:23.89   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:24.52   
Axel Andersson  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:31.86   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:35.31   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:39.10   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:46.23   
Magnus Clausen  1996  Föreningen Sim Team Engelholm            1:59.84   
                     
 
Gren 75, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:12.75   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:13.59   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.23   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:19.18   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:28.32   
Cathrine Flymén  1995  Ystads Simsällskap            1:34.28   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            1:38.64   
                     
 
Gren 76, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:11.48   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            1:11.96   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:19.35   
Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            1:22.84   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:24.93   
                     
 
Gren 77, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:04.81   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.60   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            1:07.87   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:12.47   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            1:13.98   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            1:14.94   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.27   
Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:20.70   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:21.16   
10  Nathalie Nilsson  1992  Ystads Simsällskap            1:23.20   
11  Anna Verweij  1994  Ystads Simsällskap            1:26.94   
12  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:28.27   
13  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            1:33.60   
14  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:40.69   
                     
 
Gren 78, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Gustavsson  1989  Ystads Simsällskap            1:04.49   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            1:05.54   
David Nicolaidis  1992  Ystads Simsällskap            1:07.70   
Pontus Lind  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.93   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            1:17.83   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:19.87   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:23.60   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:29.89   
                     
 
Gren 79, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:05.68   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:05.96   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:15.28   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            1:15.75   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:16.13   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:20.31   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            1:21.19   
Isabelle Erlandsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:24.34   
Lydia Gustavsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:25.70   
10  Maja Windahl  1997  Rønne Svømme Klub            1:29.89   
11  Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            1:54.31   
                     
 
Gren 80, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:17.30   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:22.88   
Otto Persson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:22.94   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:27.67   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:28.11   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:31.01   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:32.53   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:37.34   
                     
 
Gren 82, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:00.15   
                     
 
Gren 83, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.47   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.57   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            41.05   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.61   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.07   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            45.18   
Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            46.78   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.85   
Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            48.16   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            48.91   
11  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            50.54   
12  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.82   
13  Kajsa Paulsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            53.62   
                     
 
Gren 84, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: La Perla 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            41.93   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            44.86   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.04   
Erik Månsson  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:03.28   
                     
 
Gren 85, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:28.06   
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            2:32.02   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            2:35.97   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            2:44.25   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            2:45.16   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:46.68   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:52.40   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            2:53.35   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:15.54        2:56.98   
10  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            2:58.32   
11  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            2:58.62   
12  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            3:00.77   
13  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            3:00.89   
14  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            3:14.87   
15  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            3:29.48   
16  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            3:49.94   
                     
 
Gren 86, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            2:42.46   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            2:45.46   
Daniel Kragh  1995  Rønne Svømme Klub            2:56.92   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            3:00.50   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            3:02.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap