Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet    Utskriftsdatum  14 april 2009   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör           
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            37.41   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            46.67   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            48.83   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.27   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            53.88   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            54.62   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            18.81   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            20.60   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            20.80   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.25   
Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            21.64   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            21.96   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            22.00   
Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            23.72   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            24.21   
10  Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            24.52   
11  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            24.82   
12  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            25.45   
13  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            25.65   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            25.73   
15  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            27.97   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            20.30   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            20.62   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            20.88   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            23.76   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            25.84   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            35.60   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            38.90   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            39.83   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            40.23   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            40.46   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            43.27   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            46.50   
Gabriella Varga  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.82   
Rebecka Forsberg  1998  Eslövs Simsällskap            52.45   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.94   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            40.85   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            41.44   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            43.00   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            43.62   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            45.30   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            45.86   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            50.03   
Kalle Lindqvist  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.47   
10  Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:04.20   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            36.33   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            36.36   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            38.09   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            40.63   
Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            41.62   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.74   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.81   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            42.41   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.62   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.92   
11  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.52   
12  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            45.20   
13  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            45.53   
14  Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            46.02   
15  Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.97   
16  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.32   
17  Rebecka Månsson  1999  Eslövs Simsällskap            47.55   
18  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.56   
19  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.06   
20  Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            48.30   
21  Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            48.58   
22  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            48.86   
23  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            48.95   
24  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            49.60   
25  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.10   
26  Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.69   
27  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            51.73   
28  Cajsa Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            51.99   
29  Linnea Svensson  1999  Tyringe Simsällskap            53.53   
30  Olga Shubert  2000  Sjöbo Simsällskap            53.54   
31  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            54.54   
32  Tuva Svennblad  1999  Eslövs Simsällskap            55.11   
33  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            55.44   
34  Ariella Madsen  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.58   
35  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.48   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            37.50   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.74   
Oscar Johnsson  1999  Tyringe Simsällskap            40.92   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            41.59   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            42.14   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            42.47   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            42.65   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            43.49   
Tobias Fagerberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            45.13   
10  Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            45.31   
11  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.41   
12  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.90   
13  Robin Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            49.37   
14  Hannes Östergren  1999  Eslövs Simsällskap            52.88   
15  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            56.59   
16  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:05.71   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:27.28   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:40.97   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:42.59   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:42.62   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:43.98   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:47.42   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            1:43.82   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:45.97   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:51.93   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            1:33.89   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:34.51   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            1:39.31   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:46.86   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:47.38   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.95   
Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.89   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:49.67   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:53.59   
10  Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            1:54.02   
11  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:54.12   
12  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:57.82   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            1:40.54   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            2:04.00   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            39.03   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            46.50   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            49.73   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            50.13   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            51.20   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            53.89   
Rebecka Forsberg  1998  Eslövs Simsällskap            1:00.81   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            47.61   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.84   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            48.53   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            52.72   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            54.68   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            43.90   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            44.22   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            45.44   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.58   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.16   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            49.16   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            49.76   
Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            49.99   
Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.70   
10  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.79   
11  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            51.23   
12  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            52.04   
13  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.28   
14  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            53.64   
15  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            53.66   
16  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.72   
17  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            54.76   
18  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.27   
19  Tuva Svennblad  1999  Eslövs Simsällskap            56.33   
20  Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            56.90   
21  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            56.96   
22  Julia Nord  1999  Tyringe Simsällskap            57.12   
23  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.25   
24  Linnea Svensson  1999  Tyringe Simsällskap            1:00.48   
25  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:03.30   
26  Olga Shubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:07.69   
27  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.19   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Rebecka Månsson  1999  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Cajsa Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.49   
Niklas Jagerstål  1999  Eslövs Simsällskap            45.59   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            50.10   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            50.69   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            51.07   
Hannes Östergren  1999  Eslövs Simsällskap            52.41   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            53.41   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            54.10   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            55.45   
10  Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.35   
11  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            1:02.90   
12  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:05.91   
13  Eric Becker  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.53   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Oscar Johnsson  1999  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Robin Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Tobias Fagerberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            45.52   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            46.70   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            51.33   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            52.47   
Gabriella Varga  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.00   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            55.43   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            55.87   
Rebecka Forsberg  1998  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.43   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            55.47   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            56.16   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            59.50   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            1:00.98   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:06.67   
Kalle Lindqvist  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            47.37   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            49.74   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.62   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            50.66   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            53.31   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            54.86   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            54.95   
Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            55.29   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.88   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            56.05   
11  Tuva Svennblad  1999  Eslövs Simsällskap            56.10   
12  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            57.01   
13  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            57.34   
14  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            57.95   
15  Josefin Sörensson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.98   
16  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.12   
17  Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            58.99   
18  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            59.28   
19  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.99   
20  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:00.00   
21  Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            1:00.08   
22  Julia Nord  1999  Tyringe Simsällskap            1:00.14   
23  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.48   
24  Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            1:01.22   
25  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:02.53   
26  Ariella Madsen  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.64   
27  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            1:04.59   
28  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:04.63   
29  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:05.43   
30  Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:06.17   
31  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            1:07.99   
32  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.00   
Cajsa Andersson  1999  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Fanny Damm  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            52.84   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            53.06   
Oscar Johnsson  1999  Tyringe Simsällskap            56.75   
Samuel Collin  2000  Eslövs Simsällskap            57.64   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            59.69   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            59.78   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:00.71   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            1:04.60   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:06.26   
10  Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.99   
11  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.81   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Eric Becker  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Jack Forsman  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Tobias Fagerberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.30   
Jesper Olsson  1998  Eslövs Simsällskap            1:33.09   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:36.82   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Larsen  1995  Tyringe Simsällskap            34.55   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            37.13   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            39.06   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.37   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            39.90   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            42.68   
Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            43.34   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            45.24   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            45.69   
10  Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            51.73   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            32.10   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.52   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            45.00   
Axel Magnusson  1996  Eslövs Simsällskap            1:08.50   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            34.81   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.24   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            38.41   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            39.91   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.37   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            41.37   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.06   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            38.59   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            45.40   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            45.82   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            54.73   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Larsen  1995  Tyringe Simsällskap            31.31   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.32   
Maja Duveborn  1995  Åhus Simsällskap            33.19   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            33.94   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            34.18   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            34.45   
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            35.99   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            36.43   
Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            36.89   
10  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            37.81   
11  Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            44.28   
12  Rebecka Madsen  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.11   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            27.58   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            28.93   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            29.37   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.34   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            32.82   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            35.85   
Alexander Källman  1995  Ystads Simsällskap            37.24   
Hannes Vang  1996  Föreningen Österlen Sim            38.76   
Axel Magnusson  1996  Eslövs Simsällskap            45.60   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            30.80   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            31.00   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            33.69   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.90   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            34.93   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.09   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.74   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            35.93   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.84   
Frida Johansson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            35.12   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            35.50   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            36.27   
Linus Nilsson  1997  Åhus Simsällskap            38.21   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            39.25   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            42.28   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erika Larsen  1995  Tyringe Simsällskap            1:20.94   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:22.37   
Maja Duveborn  1995  Åhus Simsällskap            1:25.44   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:25.61   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:28.39   
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            1:36.97   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            1:37.98   
Amanda Lundblad  1996  Sjöbo Simsällskap            1:45.80   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            1:14.25   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.92   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:25.41   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:33.91   
Alexander Källman  1995  Ystads Simsällskap            1:39.46   
Axel Magnusson  1996  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:18.41   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:21.87   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:28.88   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            1:29.80   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.47   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.17   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.68   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:26.84   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            1:33.73   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:37.41   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:44.60   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:47.90   
Linus Nilsson  1997  Åhus Simsällskap            1:56.82   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Larsen  1995  Tyringe Simsällskap            37.11   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.59   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            40.31   
Maja Duveborn  1995  Åhus Simsällskap            41.97   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            42.03   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            42.09   
Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            42.95   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            43.14   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            45.63   
10  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            46.59   
11  Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            46.78   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            33.99   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.28   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            44.81   
Alexander Källman  1995  Ystads Simsällskap            45.00   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            45.04   
Hannes Vang  1996  Föreningen Österlen Sim            45.65   
Axel Magnusson  1996  Eslövs Simsällskap            58.80   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            36.47   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            39.42   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            40.03   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.35   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            44.15   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            45.50   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            42.23   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            43.99   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            46.19   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            46.92   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            50.10   
Linus Nilsson  1997  Åhus Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            40.91   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.68   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            45.04   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            47.65   
Rebecka Madsen  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            35.91   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            37.89   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.09   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            42.29   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            47.09   
Hannes Vang  1996  Föreningen Österlen Sim            51.66   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            43.01   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            43.13   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            44.76   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            45.33   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.05   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.20   
Frida Johansson  1997  Ystads Simsällskap            55.22   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.51   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            44.93   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            46.45   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            52.25   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            52.32   
Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            57.43   
                     
 
Gren 43, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            2:29.12   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            2:32.09   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:35.22   
Erika Larsen  1995  Tyringe Simsällskap            2:41.72   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            2:41.78   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:42.33   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:42.48   
Maja Duveborn  1995  Åhus Simsällskap            2:44.45   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            2:51.24   
10  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:59.70   
                     
 
Gren 44, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            2:14.51   
Joachim Olsson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:44.58   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:49.61   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:59.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.15.00 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap