Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  16 juni 2008   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            33.82   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            34.22   
Amanda Lomryd  1996  Simklubben Ran            34.35   
Maria Mijatovic  1996  Simklubben Sydsim            35.83   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            36.22   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            36.80   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            37.47   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            37.53   
Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            37.91   
10  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            38.51   
11  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            39.00   
12  Emma Stenberg  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.15   
13  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.32   
14  Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap            39.51   
15  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            39.52   
16  Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            40.22   
17  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            40.44   
18  Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            40.66   
19  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            41.45   
20  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.85   
21  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            43.46   
22  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            43.58   
23  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            43.86   
24  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            44.02   
24  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            44.02   
26  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            44.76   
27  Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            44.83   
28  Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            44.95   
29  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            44.99   
30  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            45.07   
30  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            45.07   
32  Melanie Mahler  1996  Rønne Svømme Klub            45.45   
33  Caroline Dinesen  1996  Lyngby Svømmeklub            46.40   
34  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            46.81   
35  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            46.83   
36  Claudia Nagy  1996  Alvesta Simsällskap            46.84   
37  Emelie Hermansson  1996  Landskrona Simsällskap            47.37   
38  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            47.38   
39  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            48.90   
40  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            49.05   
41  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            49.30   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton            35.02   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            35.14   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            37.62   
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            39.21   
Mads Högborg  1996  Lyngby Svømmeklub            39.38   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            39.43   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            40.71   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            41.72   
Tobias Jedhammar  1996  S71            42.94   
10  Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            43.50   
11  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            44.25   
12  Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            44.75   
13  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            49.00   
14  Hannes Nagy  1997  Simklubben Sydsim            51.94   
15  Anders Jørgensen  1997  Rønne Svømme Klub            56.90   
16  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:04.51   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.87   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            34.05   
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            34.24   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.59   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            34.70   
Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            34.79   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            34.94   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            35.01   
Lisa Rigby  1994  Landskrona Simsällskap            35.48   
10  Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.34   
11  Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            36.76   
12  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            37.06   
13  Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            37.92   
14  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            38.03   
15  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.14   
16  Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            38.37   
17  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            38.42   
18  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.52   
19  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            38.68   
20  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton            38.74   
21  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            39.00   
22  Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            39.08   
23  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            39.48   
24  Kristina Zaric  1994  Helsingborgs Simsällskap            39.91   
24  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            39.91   
26  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            40.67   
27  Viktoria Axelsson  1994  Simklubben Triton            40.97   
28  Sofia Andersson  1994  Landskrona Simsällskap            41.07   
29  Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim            41.14   
30  Malin Asp  1994  Simklubben Triton            41.22   
31  Linda Holst  1994  Simklubben Triton            42.27   
32  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            42.50   
33  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            42.60   
34  Emma Borg  1994  Simklubben Triton            42.64   
35  Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim            42.68   
36  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            42.93   
37  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            43.00   
38  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.18   
39  Cathrin Flymén  1995  Ystads Simsällskap            43.82   
40  Klara Persson  1995  Landskrona Simsällskap            43.99   
41  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            44.04   
42  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            44.21   
43  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            44.49   
44  Josefin Ljung  1995  Trelleborgs Simsällskap            45.51   
45  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            46.23   
46  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.51   
47  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            47.20   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bonnys Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            34.63   
Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            34.63   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            34.72   
Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            34.95   
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            35.20   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            35.99   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            37.36   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            37.56   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            37.64   
10  Hector Herlin  1995  Föreningen Österlen Sim            37.71   
11  Simon Stoltenborg  1995  Landskrona Simsällskap            37.97   
12  Patric Feldt  1994  Ystads Simsällskap            39.07   
13  Alexander Johansson  1995  Helsingborgs Simsällskap            39.89   
14  Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            40.57   
15  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            42.13   
16  Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            42.41   
17  William Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            42.59   
18  Kevin Lundahl  1994  Helsingborgs Simsällskap            49.99   
19  Michael Søborg  1994  Rønne Svømme Klub            54.66   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Elgrabbarna i Veberöd 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            35.51   
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            35.77   
Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            36.32   
Kim Axeldal  1989  Ystads Simsällskap            36.90   
Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.54   
Anna Klüver Jepsen  1993  Lyngby Svømmeklub            37.55   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            38.46   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            38.67   
Emelie Andersson-Blixt  1993  Simklubben Triton            38.96   
10  Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            39.43   
11  Cecilie Arberg  1993  Lyngby Svømmeklub            40.85   
12  Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            41.14   
13  Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            42.38   
14  Anna Gren  1993  Simklubben Triton            42.58   
15  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            43.48   
16  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            43.98   
17  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            45.13   
18  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            45.48   
19  Elise Jönsson  1993  Sjöbo Simsällskap            45.51   
20  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            45.53   
21  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            45.58   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            33.78   
Johannes Kärki  1993  S71            34.33   
Erik Gustavsson  1991  Sjöbo Simsällskap            34.39   
Kristofer Gustafsson  1993  S71            35.60   
Oskar Andersson  1990  Simklubben Sydsim            36.09   
Joakim Hansson  1993  Trelleborgs Simsällskap            36.73   
Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            36.96   
Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            37.30   
Henric Selméus  1990  Föreningen Österlen Sim            37.51   
10  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            40.79   
11  Nicholas Narvell  1993  Helsingborgs Simsällskap            43.35   
Linus Landin  1993  Simklubben Triton            DSQ   
Johan Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            36.99   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            37.72   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            38.38   
Amanda Lomryd  1996  Simklubben Ran            39.71   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            40.21   
Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            40.29   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            40.53   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            41.04   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            41.64   
10  Maria Mijatovic  1996  Simklubben Sydsim            42.08   
11  Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            42.17   
12  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            42.42   
13  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            42.63   
14  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            42.64   
15  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            42.86   
16  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            43.24   
17  Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            43.73   
18  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            43.87   
19  Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            44.02   
20  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            45.11   
21  Emelie Hermansson  1996  Landskrona Simsällskap            45.76   
22  Louise Götzsche  1996  Lyngby Svømmeklub            45.87   
23  Claudia Nagy  1996  Alvesta Simsällskap            46.18   
24  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            46.33   
25  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            46.65   
26  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            46.82   
27  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            47.19   
28  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            47.74   
29  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            47.75   
30  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            47.85   
31  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            48.13   
32  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            48.68   
33  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            49.27   
34  Amelie Hoffren  1997  Trelleborgs Simsällskap            51.10   
35  Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            57.14   
36  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:06.89   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton            35.55   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            37.83   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            40.24   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            41.37   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            42.66   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            43.85   
Tobias Jedhammar  1996  S71            43.89   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            43.90   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            44.08   
10  Ajdin Dedovi´c  1996  Landskrona Simsällskap            44.33   
11  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            44.66   
12  Mads Frølund-Grangaard  1997  Lyngby Svømmeklub            44.75   
13  Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            45.47   
14  Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            47.22   
15  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            48.07   
16  Jens Svendsen  1996  Simklubben Sydsim            48.92   
17  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            53.45   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            36.71   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.11   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            38.15   
Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            39.13   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.86   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            40.21   
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            40.54   
Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            40.83   
Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            41.10   
10  Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            41.12   
11  Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            41.78   
12  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            41.80   
13  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            41.90   
14  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            42.02   
15  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.70   
16  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            42.93   
17  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            43.23   
17  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            43.23   
19  Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim            43.49   
20  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            43.62   
21  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            43.85   
22  Cathrin Flymén  1995  Ystads Simsällskap            44.52   
23  Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            44.54   
24  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton            44.60   
25  Viktoria Axelsson  1994  Simklubben Triton            45.58   
26  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            45.71   
27  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            45.88   
28  Malin Asp  1994  Simklubben Triton            46.11   
29  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.33   
30  Emma Borg  1994  Simklubben Triton            46.62   
31  Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim            47.39   
32  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            47.47   
33  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            47.59   
34  Kristina Zaric  1994  Helsingborgs Simsällskap            47.74   
35  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            47.82   
36  Linda Holst  1994  Simklubben Triton            48.57   
37  Josefin Ljung  1995  Trelleborgs Simsällskap            50.54   
38  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            50.98   
39  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.71   
40  Klara Persson  1995  Landskrona Simsällskap            51.73   
41  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            51.85   
42  Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            52.08   
43  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            54.31   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            35.57   
Robin Svensson  1994  Landskrona Simsällskap            35.93   
Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            36.85   
Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            37.62   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            38.98   
Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            39.07   
Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            40.63   
Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            40.65   
Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            41.35   
10  Erik Isaksson  1995  Simklubben Triton            42.28   
11  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            42.88   
12  Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            43.71   
13  Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            43.88   
14  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            50.05   
15  Andreas Lundahl  1995  Helsingborgs Simsällskap            50.80   
16  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            52.24   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: EB metoden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            28.08   
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            28.29   
Maria Lundberg  1988  Föreningen Sim Team Engelholm            28.66   
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            28.76   
Kim Axeldal  1989  Ystads Simsällskap            28.83   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            28.93   
Jessica Anderberg  1992  Landskrona Simsällskap            29.32   
Rebecca Noring  1993  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.40   
Sophie Stoltenborg  1993  Landskrona Simsällskap            29.46   
10  Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            29.63   
11  Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            30.13   
12  Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            30.38   
13  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            30.52   
14  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            30.66   
15  Julia Lindqvist  1991  Föreningen Österlen Sim            30.76   
16  Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            30.77   
17  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            30.97   
18  Bettina Mauritsen  1991  Rønne Svømme Klub            31.02   
19  Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.22   
20  Emelie Andersson-Blixt  1993  Simklubben Triton            31.50   
21  Matilda Andersson  1992  Sjöbo Simsällskap            31.91   
22  Ida Stuhr  1993  Simklubben Sydsim            32.01   
22  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            32.01   
24  Elise Jönsson  1993  Sjöbo Simsällskap            32.04   
25  Johanna Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            32.05   
26  Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            32.07   
27  Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            32.46   
28  Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            32.64   
29  Anna Gren  1993  Simklubben Triton            33.51   
30  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            33.64   
31  Ninni Tammi  1990  Helsingborgs Simsällskap            33.96   
31  Cecilie Arberg  1993  Lyngby Svømmeklub            33.96   
33  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            34.06   
34  Korinne Jakobsson  1993  Sjöbo Simsällskap            34.34   
35  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            34.55   
36  Michaela Flymén  1993  Ystads Simsällskap            35.07   
37  Anna Bökberg  1992  Helsingborgs Simsällskap            35.22   
38  Hanna Andersson  1990  Helsingborgs Simsällskap            35.81   
39  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            35.94   
40  Veronika Sitar  1993  Ystads Simsällskap            36.06   
41  Kristina Nagy  1993  Alvesta Simsällskap            36.39   
42  Anna Wallin-Gillerud  1991  Landskrona Simsällskap            37.30   
43  Julia Anjert  1993  Landskrona Simsällskap            37.76   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            25.56   
Elias Ekelund  1991  Sjöbo Simsällskap            25.89   
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            26.08   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            26.41   
Markus Guldstrand  1988  Ystads Simsällskap            26.42   
Christoffer Björk  1989  Simklubben Sydsim            26.49   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            26.49   
Jens Gustavsson  1989  Ystads Simsällskap            26.53   
Erik Gustavsson  1991  Sjöbo Simsällskap            26.85   
10  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            27.06   
11  Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            27.08   
12  Henric Selméus  1990  Föreningen Österlen Sim            27.76   
13  Jacob Larsen  1986  Lyngby Svømmeklub            27.94   
14  Filip Andersson  1990  Simklubben Sydsim            28.27   
15  Alen Dedovi´c  1989  Landskrona Simsällskap            28.36   
16  Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            28.45   
17  John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            28.87   
18  Joakim Hansson  1993  Trelleborgs Simsällskap            28.89   
19  Kristofer Gustafsson  1993  S71            29.42   
20  Oskar Andersson  1990  Simklubben Sydsim            29.80   
21  Tom Sjögren  1991  Landskrona Simsällskap            30.00   
22  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            30.11   
23  Linus Lindén  1993  Landskrona Simsällskap            30.64   
24  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            30.67   
25  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            31.24   
26  Nicholas Narvell  1993  Helsingborgs Simsällskap            32.31   
27  Christian Lohse  1993  Lyngby Svømmeklub            34.78   
28  Johan Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            41.94   
29  Linus Landin  1993  Simklubben Triton            44.90   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            41.73   
Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap            43.08   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            43.32   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            44.08   
Emma Stenberg  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.85   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            45.69   
Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            45.83   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            46.34   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            46.39   
10  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            46.73   
11  Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            46.90   
12  Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            47.08   
12  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            47.08   
14  Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            47.14   
15  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            47.21   
16  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            47.72   
17  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            47.76   
18  Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            47.79   
19  Amanda Lomryd  1996  Simklubben Ran            47.91   
20  Louise Götzsche  1996  Lyngby Svømmeklub            48.69   
21  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            49.32   
22  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            49.56   
23  Gresa Hoxha  1996  Trelleborgs Simsällskap            49.60   
24  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            49.85   
25  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            50.06   
26  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            50.14   
27  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            51.24   
28  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            52.01   
29  Claudia Nagy  1996  Alvesta Simsällskap            52.12   
30  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            52.15   
31  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            52.96   
32  Amelie Hoffren  1997  Trelleborgs Simsällskap            53.11   
33  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            53.45   
34  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            53.74   
35  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            55.60   
36  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            56.02   
37  Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            1:00.47   
38  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.40   
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton            37.48   
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            42.01   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            43.60   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            43.92   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            45.65   
Mads Högborg  1996  Lyngby Svømmeklub            46.61   
Ajdin Dedovi´c  1996  Landskrona Simsällskap            46.80   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            47.29   
Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            47.39   
10  Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            47.59   
11  Tobias Jedhammar  1996  S71            48.39   
12  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            49.21   
13  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            49.82   
14  Fabian Anderberg  1997  Simklubben Sydsim            51.57   
15  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            52.65   
16  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            52.77   
17  Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            53.20   
18  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            55.55   
Mads Frølund-Grangaard  1997  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            28.52   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            29.22   
Lisa Rigby  1994  Landskrona Simsällskap            29.81   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            29.93   
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            30.07   
Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            30.25   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            30.27   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            30.28   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            30.86   
10  Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            31.00   
11  Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            31.41   
12  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            31.59   
13  Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.68   
14  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton            31.77   
15  Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            32.40   
16  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            32.52   
17  Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            32.56   
18  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            32.65   
18  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            32.65   
20  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            32.70   
21  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            32.75   
22  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            32.80   
23  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.01   
24  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            33.09   
25  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            33.14   
26  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            33.21   
27  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            33.30   
28  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            33.58   
29  Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            33.70   
30  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            33.84   
31  Sofia Andersson  1994  Landskrona Simsällskap            33.99   
32  Viktoria Axelsson  1994  Simklubben Triton            34.12   
33  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            34.15   
34  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.59   
35  Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            34.63   
35  Emma Borg  1994  Simklubben Triton            34.63   
37  Linda Holst  1994  Simklubben Triton            34.85   
38  Kristina Zaric  1994  Helsingborgs Simsällskap            34.95   
39  Malin Asp  1994  Simklubben Triton            35.03   
39  Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim            35.03   
41  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            35.15   
42  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            35.17   
43  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.46   
44  Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim            35.59   
45  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            36.06   
46  Jessica Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            36.47   
47  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            36.96   
48  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            36.97   
49  Cathrin Flymén  1995  Ystads Simsällskap            37.06   
50  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.50   
51  Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            37.59   
52  Josefin Ljung  1995  Trelleborgs Simsällskap            37.78   
53  Klara Persson  1995  Landskrona Simsällskap            38.11   
54  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            38.34   
55  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            39.59   
Erika Thörn  1994  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Louise Albäck  1995  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Attellesey  1995  Trelleborgs Simsällskap            28.03   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            28.56   
Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            28.89   
Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            29.10   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            29.31   
Robin Svensson  1994  Landskrona Simsällskap            29.46   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            29.74   
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            30.09   
Patric Feldt  1994  Ystads Simsällskap            30.19   
10  Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            30.51   
11  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            30.77   
12  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            31.30   
13  Jesper Andersson  1994  Växjö Simsällskap            31.62   
14  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            31.92   
15  Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            32.03   
16  Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            32.29   
17  Alexander Johansson  1995  Helsingborgs Simsällskap            32.84   
18  Simon Stoltenborg  1995  Landskrona Simsällskap            32.96   
19  Erik Isaksson  1995  Simklubben Triton            34.49   
20  Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            34.55   
21  William Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            34.68   
22  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            34.78   
23  Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            35.04   
24  Frederik Mauritsen  1994  Rønne Svømme Klub            35.66   
25  Anton Ek  1995  Helsingborgs Simsällskap            35.69   
26  Mikkel Rønn Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            36.99   
27  Andreas Lundahl  1995  Helsingborgs Simsällskap            38.26   
28  Kevin Lundahl  1994  Helsingborgs Simsällskap            39.28   
29  Michael Søborg  1994  Rønne Svømme Klub            44.08   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            29.76   
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            30.33   
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            30.62   
Maria Lundberg  1988  Föreningen Sim Team Engelholm            31.47   
Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            31.50   
Sophie Stoltenborg  1993  Landskrona Simsällskap            31.72   
Kim Axeldal  1989  Ystads Simsällskap            31.89   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            32.24   
Jessica Anderberg  1992  Landskrona Simsällskap            32.29   
10  Rebecca Noring  1993  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.42   
11  Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            32.71   
12  Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub            32.91   
13  Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            33.28   
14  Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            33.52   
15  Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            33.74   
16  Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            34.02   
17  Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            34.59   
18  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            34.60   
19  Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            35.50   
20  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            35.52   
21  Julia Lindqvist  1991  Föreningen Österlen Sim            35.76   
22  Johanna Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            36.52   
23  Matilda Andersson  1992  Sjöbo Simsällskap            36.86   
24  Emelie Andersson-Blixt  1993  Simklubben Triton            36.89   
25  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            36.97   
26  Veronika Sitar  1993  Ystads Simsällskap            37.74   
27  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            37.75   
28  Anna Gren  1993  Simklubben Triton            37.78   
29  Ninni Tammi  1990  Helsingborgs Simsällskap            37.97   
30  Ida Stuhr  1993  Simklubben Sydsim            38.45   
31  Kristina Nagy  1993  Alvesta Simsällskap            38.65   
32  Korinne Jakobsson  1993  Sjöbo Simsällskap            39.39   
33  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            40.37   
34  Anna Wallin-Gillerud  1991  Landskrona Simsällskap            40.60   
35  Hanna Andersson  1990  Helsingborgs Simsällskap            40.92   
36  Michaela Flymén  1993  Ystads Simsällskap            41.01   
37  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            42.04   
38  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            43.25   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Skånska Tak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            27.68   
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            27.87   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            28.03   
Markus Guldstrand  1988  Ystads Simsällskap            28.24   
Christoffer Björk  1989  Simklubben Sydsim            28.30   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            28.66   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            29.01   
Jens Gustavsson  1989  Ystads Simsällskap            29.44   
Johannes Kärki  1993  S71            29.56   
10  Erik Gustavsson  1991  Sjöbo Simsällskap            29.65   
11  Elias Ekelund  1991  Sjöbo Simsällskap            29.82   
12  Henric Selméus  1990  Föreningen Österlen Sim            30.61   
13  Filip Andersson  1990  Simklubben Sydsim            30.78   
14  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            30.80   
15  Oskar Andersson  1990  Simklubben Sydsim            30.92   
16  Johan Mårtensson  1990  Sjöbo Simsällskap            31.35   
17  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            31.52   
18  Linus Lindén  1993  Landskrona Simsällskap            31.68   
19  Joakim Hansson  1993  Trelleborgs Simsällskap            33.59   
20  Alen Dedovi´c  1989  Landskrona Simsällskap            33.96   
21  Tom Sjögren  1991  Landskrona Simsällskap            35.62   
22  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            37.01   
23  Christian Lohse  1993  Lyngby Svømmeklub            45.18   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            31.59   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            32.50   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            32.51   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            32.79   
Amanda Lomryd  1996  Simklubben Ran            33.08   
Maria Mijatovic  1996  Simklubben Sydsim            33.13   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.39   
Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            33.69   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            33.91   
10  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            34.01   
11  Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            34.94   
12  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            35.17   
13  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            35.52   
14  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            35.56   
15  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            35.77   
16  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            35.88   
17  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            36.06   
18  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            36.11   
19  Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            36.17   
20  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            36.20   
21  Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            36.60   
21  Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap            36.60   
23  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            36.72   
24  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            36.75   
25  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            36.85   
26  Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            36.90   
27  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            37.10   
28  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            37.27   
29  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            37.83   
30  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            38.17   
31  Caroline Dinesen  1996  Lyngby Svømmeklub            38.32   
32  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            38.35   
33  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.50   
34  Emelie Hermansson  1996  Landskrona Simsällskap            38.85   
35  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            38.94   
36  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            38.97   
37  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            39.31   
38  Claudia Nagy  1996  Alvesta Simsällskap            39.53   
39  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            40.56   
40  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            40.73   
41  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            41.75   
42  Amelie Hoffren  1997  Trelleborgs Simsällskap            41.76   
43  Gresa Hoxha  1996  Trelleborgs Simsällskap            47.53   
44  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.30   
Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton            30.11   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            31.68   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            32.66   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            33.16   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            33.36   
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            33.75   
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            35.32   
Mads Högborg  1996  Lyngby Svømmeklub            35.57   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            35.62   
10  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            36.14   
11  Ajdin Dedovi´c  1996  Landskrona Simsällskap            36.19   
12  Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            36.67   
13  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.25   
14  Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            37.42   
15  Tobias Jedhammar  1996  S71            37.58   
16  Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            38.28   
17  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            38.58   
18  Mads Frølund-Grangaard  1997  Lyngby Svømmeklub            39.27   
19  Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            39.36   
20  Hannes Nagy  1997  Simklubben Sydsim            40.04   
21  Fabian Anderberg  1997  Simklubben Sydsim            41.87   
22  Stefan Mijatovic  1997  Simklubben Sydsim            41.98   
23  Jens Svendsen  1996  Simklubben Sydsim            42.35   
24  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            42.84   
25  Anders Jørgensen  1997  Rønne Svømme Klub            44.30   
26  Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            44.56   
27  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            47.82   
28  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            48.73   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            30.88   
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            31.15   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            32.02   
Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            32.49   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            33.27   
Lisa Rigby  1994  Landskrona Simsällskap            33.47   
Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            33.50   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.75   
Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            34.10   
10  Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            34.46   
11  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            35.51   
12  Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            35.70   
13  Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            35.95   
14  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            36.21   
15  Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            36.26   
16  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            37.12   
17  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            37.22   
18  Sofia Andersson  1994  Landskrona Simsällskap            37.53   
19  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            37.67   
20  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            37.92   
21  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            37.96   
22  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.00   
23  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            38.14   
24  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            38.39   
25  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.65   
26  Kristina Zaric  1994  Helsingborgs Simsällskap            39.15   
27  Emma Borg  1994  Simklubben Triton            39.42   
28  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.47   
29  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.69   
30  Malin Asp  1994  Simklubben Triton            39.86   
31  Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.15   
32  Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim            40.18   
33  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            40.46   
34  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.52   
35  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            41.66   
36  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton            41.73   
37  Linda Holst  1994  Simklubben Triton            42.12   
38  Lovisa Borg  1995  Trelleborgs Simsällskap            43.36   
39  Viktoria Axelsson  1994  Simklubben Triton            43.88   
40  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            43.89   
41  Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim            44.01   
42  Louise Albäck  1995  Landskrona Simsällskap            44.04   
43  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            44.94   
44  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            44.95   
45  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            45.09   
46  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            46.09   
47  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            46.51   
48  Josefin Ljung  1995  Trelleborgs Simsällskap            47.06   
49  Klara Persson  1995  Landskrona Simsällskap            48.28   
50  Frida Nilsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            48.60   
51  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.85   
52  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            51.15   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Attellesey  1995  Trelleborgs Simsällskap            30.50   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            30.62   
Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            32.36   
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            32.92   
Jesper Andersson  1994  Växjö Simsällskap            32.95   
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            33.26   
Patric Feldt  1994  Ystads Simsällskap            33.86   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            35.69   
Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            35.86   
10  Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            36.62   
11  Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            36.64   
12  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            38.05   
13  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            38.11   
14  Hector Herlin  1995  Föreningen Österlen Sim            38.19   
15  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            38.32   
16  Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            41.33   
17  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            42.15   
18  Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            42.23   
19  Simon Stoltenborg  1995  Landskrona Simsällskap            42.64   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Hälsobrunnen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap            32.23   
Kim Axeldal  1989  Ystads Simsällskap            32.96   
Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            32.98   
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            34.00   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            34.58   
Sophie Stoltenborg  1993  Landskrona Simsällskap            35.42   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            36.74   
Anna Gren  1993  Simklubben Triton            36.78   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            37.43   
10  Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            37.76   
11  Emelie Andersson-Blixt  1993  Simklubben Triton            38.66   
12  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            38.95   
13  Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.06   
14  Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            39.50   
15  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            39.78   
16  Ida Stuhr  1993  Simklubben Sydsim            40.39   
17  Elise Jönsson  1993  Sjöbo Simsällskap            41.11   
18  Frida Olofsson  1993  Sjöbo Simsällskap            41.19   
19  Michaela Flymén  1993  Ystads Simsällskap            41.92   
20  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            42.93   
21  Veronika Sitar  1993  Ystads Simsällskap            43.06   
22  Anna Wallin-Gillerud  1991  Landskrona Simsällskap            45.12   
23  Anna Bökberg  1992  Helsingborgs Simsällskap            45.82   
24  Julia Anjert  1993  Landskrona Simsällskap            48.36   
25  Kristina Nagy  1993  Alvesta Simsällskap            48.85   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            29.81   
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            30.11   
Henric Selméus  1990  Föreningen Österlen Sim            30.42   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            30.62   
Erik Gustavsson  1987  Simklubben Sydsim            30.83   
Erik Gustavsson  1991  Sjöbo Simsällskap            32.57   
Jacob Larsen  1986  Lyngby Svømmeklub            32.87   
Filip Andersson  1990  Simklubben Sydsim            34.99   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            35.14   
10  John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            36.08   
11  Alen Dedovi´c  1989  Landskrona Simsällskap            37.00   
12  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            37.95   
13  Linus Lindén  1993  Landskrona Simsällskap            38.61   
14  Nicholas Narvell  1993  Helsingborgs Simsällskap            41.43   
15  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            41.51   
16  Linus Landin  1993  Simklubben Triton            47.77   
17  Johan Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            51.24   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            2:11.78   
Eljena Knutsson  1992  Föreningen Österlen Sim            2:13.60   
Jenny Eliasson  1991  Ystads Simsällskap            2:17.00   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:17.27   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            2:18.95   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            2:19.02   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub            2:19.53   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            2:20.12   
Erika Nilsson  1990  Simklubben Sydsim            2:20.25   
10  Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            2:20.48   
11  Matilda Kristensson  1991  Föreningen Österlen Sim            2:21.96   
12  Sophie Stoltenborg  1993  Landskrona Simsällskap            2:22.30   
13  Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            2:22.49   
14  Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            2:22.85   
15  Lisa Rigby  1994  Landskrona Simsällskap            2:22.92   
16  Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            2:23.16   
17  Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            2:23.44   
18  Louise Selméus  1992  Föreningen Österlen Sim            2:24.05   
19  Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            2:24.29   
20  Lydia Rönning  1994  Simklubben Ran            2:25.22   
21  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            2:25.37   
22  Jessica Anderberg  1992  Landskrona Simsällskap            2:25.84   
23  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            2:26.69   
24  Anna Klüver Jepsen  1993  Lyngby Svømmeklub            2:26.92   
25  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            2:27.35   
26  Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            2:27.38   
27  Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran            2:28.60   
28  Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            2:29.29   
29  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            2:29.41   
30  Matilda Carlsson  1993  Simklubben Sydsim            2:29.98   
31  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            2:30.66   
32  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:30.90   
33  Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            2:31.31   
34  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            2:32.91   
35  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            2:32.98   
36  Matilda Andersson  1992  Sjöbo Simsällskap            2:34.96   
37  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            2:36.23   
38  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            2:37.59   
39  Bettina Mauritsen  1991  Rønne Svømme Klub            2:38.17   
40  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            2:38.36   
41  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            2:39.66   
42  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:39.82   
43  Linnea Bergvall  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            2:40.46   
44  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            2:40.75   
45  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            2:40.98   
46  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            2:41.05   
47  Emilia Thelander  1990  Ystads Simsällskap            2:41.88   
48  Johanna Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            2:43.46   
49  Maria Olsson  1993  Simklubben Ran            2:44.03   
50  Elise Jönsson  1993  Sjöbo Simsällskap            2:45.58   
51  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            2:45.74   
52  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:46.38   
53  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            2:46.55   
54  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            2:47.13   
55  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            2:48.07   
56  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            2:48.34   
57  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:48.44   
58  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            2:48.47   
59  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            2:50.11   
60  Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            2:50.22   
61  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            2:50.36   
62  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            2:50.73   
63  Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            2:51.16   
64  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            2:51.59   
65  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            2:51.61   
66  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            2:52.82   
67  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            2:53.27   
68  Sofia Andersson  1994  Landskrona Simsällskap            2:54.33   
69  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            2:55.22   
70  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:56.20   
71  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:56.53   
72  Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            2:56.58   
73  Anna Bökberg  1992  Helsingborgs Simsällskap            2:58.49   
74  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            2:58.61   
75  Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            2:58.69   
76  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:59.17   
77  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            2:59.21   
78  Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            2:59.61   
79  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            3:00.73   
80  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:01.63   
81  Sofie Thomée  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            3:01.76   
82  Anna Wallin-Gillerud  1991  Landskrona Simsällskap            3:03.71   
83  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            3:04.91   
84  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            3:05.72   
85  Kira Börgdal  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            3:06.87   
86  Mathilda Andersson  1993  Ystads Simsällskap            3:08.70   
87  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            3:09.42   
88  Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:10.22   
89  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            3:11.61   
90  Louise Götzsche  1996  Lyngby Svømmeklub            3:11.92   
91  Emelie Hermansson  1996  Landskrona Simsällskap            3:16.66   
92  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            3:17.63   
93  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            3:20.26   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            1:59.64   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            2:01.01   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            2:08.91   
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            2:10.70   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            2:13.62   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            2:13.70   
Glen Fransson  1992  Simklubben Ran            2:13.81   
Andreas Myhrberg  1993  S71            2:13.94   
Jacob Thoft  1993  Simklubben Ran            2:14.91   
10  Kawosh Farhangdoust  1993  Simklubben Ran            2:18.04   
11  Pierre Chatin  1992  Simklubben Ran            2:18.14   
12  Joakim Hansson  1993  Trelleborgs Simsällskap            2:18.30   
13  Jonathan Andersson  1995  Simklubben Ran            2:19.10   
14  Gustaf Johannesson  1991  Trelleborgs Simsällskap            2:22.93   
15  Rohde Adam  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            2:23.53   
16  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            2:24.51   
16  Markus Svensson  1995  Simklubben Ran            2:24.51   
18  John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            2:24.76   
19  Kristofer Gustafsson  1993  S71            2:25.93   
20  Linus Lindén  1993  Landskrona Simsällskap            2:26.63   
21  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            2:28.75   
22  Rasmus Andersson  1995  Simklubben Ran            2:29.11   
23  Pontus Lind  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:29.18   
24  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            2:31.81   
25  Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            2:32.87   
26  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            2:33.27   
27  Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            2:35.90   
28  Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            2:38.39   
29  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:41.04   
30  Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            2:41.73   
31  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            2:41.91   
32  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            2:43.63   
33  Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            2:44.21   
34  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            2:48.07   
35  Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            2:51.35   
36  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:53.12   
37  Max Tangvald  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            2:56.22   
38  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            2:59.19   
39  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            3:02.10   
40  Frederik Mauritsen  1994  Rønne Svømme Klub            3:05.29   
41  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            3:05.86   
42  Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            3:09.21   
43  Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            3:18.04   
44  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            3:26.16   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            44.01   
Matilda Weiler  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            46.22   
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            46.34   
Elvira Månsson  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            46.90   
Viktoria Lamberth  1999  Simklubben Triton            48.46   
Julia Ahlbom  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            49.86   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            50.83   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            50.88   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            51.07   
10  Jasmine Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            51.15   
11  Frida Hemby  1999  Simklubben Sydsim            52.24   
12  Carolina Jakobsson  1998  Simklubben Sydsim            53.50   
13  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            54.58   
14  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            55.08   
15  Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            56.89   
16  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            58.03   
17  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.56   
18  Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:04.84   
19  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.90   
20  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:14.28   
21  Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            1:14.74   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bendroths massage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Alpfors  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.10   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            45.67   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton            45.71   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            45.85   
Viktor Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.36   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.96   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            54.84   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            56.40   
Anders Bengtsson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.53   
10  Emil Johansson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:02.18   
11  Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:02.52   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Filip Lindell-Strömblad  1999  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Andersson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:33.17   
Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap            1:34.83   
Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:39.08   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:39.13   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            1:39.86   
Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            1:42.95   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:44.50   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:46.53   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:49.81   
10  Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:50.22   
11  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:51.05   
12  Amelie Hoffren  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:55.12   
13  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            2:06.47   
14  Rebecca Gerdberg  1997  Sjöbo Simsällskap            2:12.16   
15  Linnea Sundqvist  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:16.14   
16  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:40.64   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:32.45   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.96   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:43.99   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.22   
Stefan Mijatovic  1997  Simklubben Sydsim            1:45.59   
Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            1:46.60   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:51.79   
Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:52.88   
Mads Frølund-Grangaard  1997  Lyngby Svømmeklub            1:54.44   
10  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:56.31   
11  Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:58.20   
12  Anders Jørgensen  1997  Rønne Svømme Klub            1:58.32   
13  Charlie Dahlin  1997  Simklubben Sydsim            2:02.08   
14  Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            2:02.67   
15  Simon Henriksson  1997  Landskrona Simsällskap            2:08.47   
                     
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            1:16.56   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:26.16   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:26.91   
Emma Stenberg  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:33.15   
Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            1:35.59   
Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:38.30   
Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            1:39.24   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:40.71   
Melanie Mahler  1996  Rønne Svømme Klub            1:43.04   
10  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:43.73   
11  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            1:44.49   
12  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:48.58   
13  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            1:48.77   
14  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            1:54.02   
15  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:58.53   
16  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            2:00.84   
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: AB Bepps 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:23.64   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:30.28   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:30.50   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:34.40   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:35.05   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:40.26   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            1:43.93   
Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:55.07   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            2:31.95   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim            1:04.66   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            1:04.70   
Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran            1:06.41   
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            1:06.78   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:06.83   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:09.58   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:10.12   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:10.46   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            1:11.25   
10  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:11.44   
11  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            1:11.97   
12  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            1:12.62   
13  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            1:12.66   
14  Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:12.85   
15  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            1:13.98   
16  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            1:13.99   
17  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            1:14.81   
18  Louise Albäck  1995  Landskrona Simsällskap            1:18.10   
19  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:18.51   
20  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            1:20.83   
21  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.71   
22  Sofie Thomée  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.91   
23  Josefin Ljung  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:21.98   
24  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            1:22.14   
25  Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.25   
26  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            1:28.05   
27  Klara Persson  1995  Landskrona Simsällskap            1:28.66   
28  Amanda Hallkvist  1995  Sjöbo Simsällskap            1:31.35   
29  Linnea Lundquist  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.31   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:02.13   
Ahmad Attellesey  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:02.47   
Jonathan Andersson  1995  Simklubben Ran            1:03.16   
Boban Stjepanovic  1995  Alvesta Simsällskap            1:05.42   
Rasmus Andersson  1995  Simklubben Ran            1:05.73   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:06.37   
Markus Svensson  1995  Simklubben Ran            1:07.11   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:08.21   
Christian Gogic  1995  Alvesta Simsällskap            1:10.30   
10  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:11.13   
11  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            1:11.19   
12  Hampus Nagy  1995  Simklubben Sydsim            1:13.93   
13  Simon Stoltenborg  1995  Landskrona Simsällskap            1:16.62   
14  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:18.08   
15  Tobias Svendsen  1995  Simklubben Sydsim            1:18.59   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.24   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            1:21.94   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.95   
Lydia Rönning  1994  Simklubben Ran            1:26.26   
Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            1:26.31   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:27.46   
Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            1:28.13   
Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            1:31.02   
Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:31.58   
10  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.60   
11  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:33.48   
12  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            1:34.48   
13  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            1:34.67   
14  Jonna Lydahl-Westrin  1994  Ystads Simsällskap            1:34.83   
15  Johanna Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:35.01   
16  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:38.71   
17  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:40.98   
18  Kira Börgdal  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.31   
19  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            1:47.21   
20  Linnéa Evnell  1994  Ystads Simsällskap            1:47.28   
21  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:51.67   
22  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            1:54.66   
23  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:57.09   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Svensson  1994  Landskrona Simsällskap            1:21.05   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.67   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            1:27.77   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:29.26   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:29.47   
Pontus Lind  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.96   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            1:34.08   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            1:34.99   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:40.47   
10  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:49.49   
Robin Nordh  1995  Simklubben Sydsim            1:25.06  EXTRA 
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eljena Knutsson  1992  Föreningen Österlen Sim            1:07.30   
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:11.46   
Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap            1:13.93   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            1:14.80   
Sophie Stoltenborg  1993  Landskrona Simsällskap            1:16.92   
Matilda Kristensson  1991  Föreningen Österlen Sim            1:18.69   
Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            1:19.58   
Julia Lindqvist  1991  Föreningen Österlen Sim            1:20.28   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:20.47   
10  Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            1:20.52   
11  Louise Selméus  1992  Föreningen Österlen Sim            1:20.88   
12  Carolin Åkerman  1993  Sjöbo Simsällskap            1:22.32   
13  My Jensen  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.33   
14  Malin Andersson  1992  Simklubben Sydsim            1:23.29   
15  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            1:23.61   
16  Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            1:23.63   
17  Matilda Carlsson  1993  Simklubben Sydsim            1:24.40   
18  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            1:25.93   
19  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:26.03   
20  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            1:27.31   
21  Maria Olsson  1993  Simklubben Ran            1:30.03   
22  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            1:31.07   
23  Emilia Thelander  1990  Ystads Simsällskap            1:32.92   
24  Maritza Hoffrén  1992  Trelleborgs Simsällskap            1:33.15   
25  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:33.66   
26  Anna Wallin-Gillerud  1991  Landskrona Simsällskap            1:35.84   
27  Veronika Sitar  1993  Ystads Simsällskap            1:36.00   
28  Mathilda Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:36.15   
29  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            1:38.62   
30  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            1:39.22   
31  Julia Anjert  1993  Landskrona Simsällskap            1:46.71   
32  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            1:58.17   
                     
 
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            1:03.98   
Henric Selméus  1990  Föreningen Österlen Sim            1:04.58   
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            1:04.67   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            1:05.73   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            1:12.70   
Lucas Eliasson  1993  Ystads Simsällskap            1:13.97   
Andreas Myhrberg  1993  S71            1:15.53   
Pierre Chatin  1992  Simklubben Ran            1:16.05   
Glen Fransson  1992  Simklubben Ran            1:17.95   
10  Rohde Adam  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.00   
11  Kawosh Farhangdoust  1993  Simklubben Ran            1:19.20   
12  John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            1:19.88   
13  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            1:20.56   
14  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            1:21.83   
15  Gustaf Johannesson  1991  Trelleborgs Simsällskap            1:23.35   
16  Christian Lohse  1993  Lyngby Svømmeklub            1:27.17   
17  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:27.79   
18  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:31.65   
19  Max Tangvald  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.00   
Alexander Hubner  1994  Simklubben Sydsim            1:15.85  EXTRA 
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            1:23.24   
Elvira Månsson  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            1:27.13   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:28.34   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:32.25   
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:32.57   
Julia Ahlbom  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            1:32.89   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:38.40   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:45.07   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:45.16   
10  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:50.24   
11  Jasmine Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:55.08   
12  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:19.73   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Alpfors  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.64   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            1:24.12   
Viktor Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.40   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:28.42   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:34.52   
Linus Holst  1998  Simklubben Triton            1:35.83   
Filip Lindell-Strömblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:42.05   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            1:43.33   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:45.29   
10  Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            2:02.93   
                     
 
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbecks Färg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Knight  1987  Ystads Simsällskap            1:18.54   
Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            1:19.31   
Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.49   
Anna Klüver Jepsen  1993  Lyngby Svømmeklub            1:21.86   
Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            1:23.04   
Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            1:24.00   
Eljena Knutsson  1992  Föreningen Österlen Sim            1:25.83   
Stephanie Nilsson  1993  Trelleborgs Simsällskap            1:27.30   
Cecilie Arberg  1993  Lyngby Svømmeklub            1:27.30   
10  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            1:27.55   
11  Ewa Axeborg  1993  Alvesta Simsällskap            1:29.44   
12  Emelie Modalen  1993  Föreningen Sim Team Engelholm            1:29.88   
13  Louise Selméus  1992  Föreningen Österlen Sim            1:30.15   
14  Emelie Johansson  1992  Alvesta Simsällskap            1:30.40   
15  Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            1:34.65   
16  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:36.25   
17  Linnea Bergvall  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.88   
18  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            1:39.02   
19  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            1:39.26   
20  Veronika Sitar  1993  Ystads Simsällskap            1:41.09   
21  Kajsa Österblad  1992  Ystads Simsällskap            1:41.69   
22  Elise Jönsson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:42.38   
23  Anna Bökberg  1992  Helsingborgs Simsällskap            1:45.29   
24  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            1:46.51   
                     
 
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bleve Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            1:11.22   
Jacob Thoft  1993  Simklubben Ran            1:11.62   
Johannes Kärki  1993  S71            1:16.07   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            1:20.10   
Pierre Chatin  1992  Simklubben Ran            1:21.13   
Glen Fransson  1992  Simklubben Ran            1:22.01   
Andreas Myhrberg  1993  S71            1:22.04   
Joakim Hansson  1993  Trelleborgs Simsällskap            1:22.69   
Kristofer Gustafsson  1993  S71            1:22.84   
10  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            1:24.17   
11  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            1:30.13   
12  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:30.69   
13  Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            1:30.75   
14  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            1:32.72   
15  Max Tangvald  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.02   
16  Rohde Adam  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:35.84   
Nicholas Narvell  1993  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.09   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            1:03.24   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:04.10   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:04.42   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            1:04.90   
Lisa Rigby  1994  Landskrona Simsällskap            1:05.19   
Lydia Rönning  1994  Simklubben Ran            1:06.99   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.99   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:09.17   
10  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:10.65   
11  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            1:11.04   
12  Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            1:11.17   
13  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim            1:11.24   
14  Jonna Lydahl-Westrin  1994  Ystads Simsällskap            1:12.88   
15  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.94   
16  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:13.05   
17  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            1:13.52   
18  Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            1:13.97   
19  Linnéa Evnell  1994  Ystads Simsällskap            1:14.63   
20  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:15.39   
21  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:15.47   
22  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            1:16.09   
23  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.96   
24  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            1:18.22   
25  Erika Thörn  1994  Karlshamns Simklubb            1:18.62   
26  Lina Frank  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:19.17   
27  Veronica Lerberg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.19   
28  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:21.10   
29  Sofia Andersson  1994  Landskrona Simsällskap            1:21.55   
30  Kira Börgdal  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.55   
31  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            1:27.42   
Anna Jørgensen  1994  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Silverå  1994  Sjöbo Simsällskap            1:05.12   
Robin Svensson  1994  Landskrona Simsällskap            1:05.61   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            1:05.88   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:06.73   
Pontus Lind  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.47   
Anton Wallentin  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.61   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            1:08.88   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:11.20   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:13.76   
10  Frederik Mauritsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:21.56   
11  Erik Strandberg-Nilsson  1994  Helsingborgs Simsällskap            1:22.65   
12  Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:23.36   
13  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:34.57   
14  Michael Søborg  1994  Rønne Svømme Klub            1:46.28   
                     
 
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            1:12.33   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            1:13.52   
Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            1:16.14   
Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran            1:17.73   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:18.69   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:23.26   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            1:23.66   
Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            1:24.88   
Nicole Rasmusson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:25.14   
10  Ebba Olsson Appelkvist  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:28.78   
11  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            1:29.73   
12  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:34.42   
13  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            1:35.85   
14  Amanda Åkesson  1995  Växjö Simsällskap            1:40.62   
15  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            1:41.94   
16  Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:42.21   
17  Louise Albäck  1995  Landskrona Simsällskap            1:45.26   
18  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            1:45.31   
19  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:49.76   
                     
 
Gren 46, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Snickar Andersson & CO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Attellesey  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:10.92   
Jonathan Andersson  1995  Simklubben Ran            1:12.40   
Markus Svensson  1995  Simklubben Ran            1:19.00   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:28.31   
Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:35.16   
Simon Stoltenborg  1995  Landskrona Simsällskap            1:43.42   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:33.17   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            1:35.07   
Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            1:36.96   
Emma Stenberg  1996  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:37.14   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            1:38.42   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            1:40.78   
Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            1:41.33   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:41.78   
Melanie Mahler  1996  Rønne Svømme Klub            1:43.05   
10  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:43.23   
11  Hanna Enehov  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:44.33   
12  Louise Götzsche  1996  Lyngby Svømmeklub            1:44.83   
13  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:45.78   
14  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:46.52   
15  Caroline Dinesen  1996  Lyngby Svømmeklub            1:46.78   
16  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:48.05   
17  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:48.41   
18  Sofia Johannesson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:51.53   
19  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            1:51.69   
20  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            1:52.23   
21  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            1:54.60   
22  Carola Tang  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:55.63   
23  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            1:57.10   
24  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:57.17   
Amanda Lomryd  1996  Simklubben Ran              EXTRA 
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:34.88   
Mads Högborg  1996  Lyngby Svømmeklub            1:35.41   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:37.10   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:38.09   
David Olsson  1996  Föreningen Sim Team Engelholm            1:40.33   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:40.70   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:40.88   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:40.95   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            1:45.05   
10  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:48.05   
11  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:50.11   
12  Rasmus Silverå  1996  Sjöbo Simsällskap            1:53.08   
13  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            1:54.24   
14  Tim Jensen  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:58.29   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Butik Thuleslund Möbler 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:20.17   
Johanna Andersson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:28.63   
Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            1:29.30   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            1:29.51   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:34.56   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            1:34.72   
Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            1:35.29   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:44.27   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:44.97   
10  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            1:54.60   
11  Linnea Sundqvist  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:55.17   
12  Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            1:56.80   
13  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:35.82   
                     
 
Gren 50, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:31.08   
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:31.22   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:35.29   
Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            1:36.90   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:37.54   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.31   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:42.14   
Simon Henriksson  1997  Landskrona Simsällskap            1:52.68   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:54.83   
10  Jens Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:54.92   
11  Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            2:00.22   
12  Anders Jørgensen  1997  Rønne Svømme Klub            2:04.49   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 51, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästgivaregård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            46.75   
Elvira Månsson  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            51.11   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            51.98   
Moa Green  1998  Trelleborgs Simsällskap            52.27   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            52.78   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            53.11   
Amanda Granborg  1999  Trelleborgs Simsällskap            54.31   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            55.80   
Frida Hemby  1999  Simklubben Sydsim            55.95   
10  Jasmine Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            56.68   
11  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            57.67   
11  Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            57.67   
13  Julia Ahlbom  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            58.86   
14  Gabriella Varga  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.38   
15  Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            59.43   
16  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:02.58   
17  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:05.39   
18  Johanna Weiler  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:06.69   
19  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:08.05   
20  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:11.33   
21  Emelie Briskog  1999  Karlshamns Simklubb            1:13.08   
22  Viktoria Lamberth  1999  Simklubben Triton            1:22.22   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 52, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.54   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            52.08   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            52.53   
Filip Lindell-Strömblad  1999  Landskrona Simsällskap            53.08   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            55.80   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.37   
Måns Alpfors  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.34   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            58.38   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:03.14   
10  Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:07.31   
Emil Johansson  2000  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbjörnens Cafe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Eljena Knutsson  1992  Föreningen Österlen Sim            2:28.79   
Matilda Larsson  1991  Sjöbo Simsällskap            2:30.05   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:31.20   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim            2:37.74   
Cecilia Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap            2:39.37   
Louise Selméus  1992  Föreningen Österlen Sim            2:40.23   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim            2:40.65   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap            2:41.31   
Petronella Jönsson  1992  Föreningen Österlen Sim            2:41.77   
10  Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            2:42.01   
11  Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim            2:42.74   
12  Lydia Rönning  1994  Simklubben Ran            2:44.29   
13  Jessica Lindgren  1992  Sjöbo Simsällskap            2:44.77   
14  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            2:45.21   
15  Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            2:46.73   
16  Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran            2:47.69   
17  Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:48.43   
18  Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            2:49.60   
19  Hanna Dahlqvist  1995  Alvesta Simsällskap            2:49.78   
20  Olivia Stjärnkvist  1992  Karlshamns Simklubb            2:50.86   
21  Cecilie Arberg  1993  Lyngby Svømmeklub            2:52.22   
22  Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:52.88   
23  Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim            2:53.12   
24  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            2:53.63   
25  Maria Olsson  1993  Simklubben Ran            2:53.66   
26  Erica Bergvall  1995  Landskrona Simsällskap            2:54.26   
27  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:54.39   
28  Jonna Lydahl-Westrin  1994  Ystads Simsällskap            2:54.43   
29  Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            2:55.67   
30  Linnea Bergvall  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            2:55.76   
31  Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            2:56.18   
32  Lina Johansson  1994  Alvesta Simsällskap            2:56.55   
33  Emelie Johansson  1992  Alvesta Simsällskap            2:57.06   
34  Mie Kjøller Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            2:57.60   
35  Frida Svensson  1993  Växjö Simsällskap            2:58.39   
36  Johanna Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            2:59.93   
37  Emelie Modalen  1993  Föreningen Sim Team Engelholm            3:00.27   
38  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            3:00.35   
39  Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap            3:02.23   
40  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            3:04.25   
41  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            3:04.28   
42  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            3:04.81   
43  Ewa Axeborg  1993  Alvesta Simsällskap            3:06.26   
44  Hedda Almqvist  1994  Helsingborgs Simsällskap            3:06.50   
45  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            3:06.54   
46  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            3:07.18   
47  Lisa Tuvesson  1994  Sjöbo Simsällskap            3:07.23   
48  Emelie Kvist  1996  Simklubben Ran            3:08.04   
49  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            3:08.13   
50  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            3:08.19   
51  Emelie Malmborg  1996  Simklubben Ran            3:08.81   
52  Jenny Karlsson  1995  Alvesta Simsällskap            3:09.49   
53  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            3:10.68   
54  Johanna Andersson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            3:11.49   
55  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            3:12.03   
56  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            3:13.62   
57  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            3:14.34   
58  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            3:15.56   
59  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            3:16.52   
60  Michelle Thomasson  1993  Helsingborgs Simsällskap            3:17.22   
61  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran            3:18.52   
62  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:19.00   
63  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            3:19.34   
64  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            3:19.95   
65  Nina Stuhr  1995  Ystads Simsällskap            3:20.18   
66  Fanny Andersson  1997  Trelleborgs Simsällskap            3:20.56   
67  Linnéa Evnell  1994  Ystads Simsällskap            3:20.63   
68  Julia Öhrström-Jönsson  1997  Ystads Simsällskap            3:23.59   
69  Cathlin Kvist  1997  Simklubben Triton            3:26.16   
70  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            3:26.72   
71  Kira Börgdal  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            3:27.02   
72  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            3:29.57   
73  Sara Andersson-Linné  1995  Ystads Simsällskap            3:30.81   
74  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            3:31.36   
75  Mathilda Andersson  1993  Ystads Simsällskap            3:32.03   
76  Kristina Nagy  1993  Alvesta Simsällskap            3:32.95   
77  Caroline Dinesen  1996  Lyngby Svømmeklub            3:36.86   
78  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            3:36.91   
79  Astrid Gummesson  1996  Ystads Simsällskap            3:37.87   
80  Hanna Enehov  1996  Trelleborgs Simsällskap            3:39.37   
81  Johanna Y Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            3:39.65   
82  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            3:40.23   
83  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            3:41.59   
84  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Ran            3:42.34   
85  Johanna Hultgren  1996  Ystads Simsällskap            3:43.01   
86  Claudia Nagy  1996  Alvesta Simsällskap            3:43.30   
Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            DSQ   
Emma Kertscher-Erlandsson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
Gabriella Thulin  1992  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 54, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Niclas Svensson  1989  Simklubben Sydsim            2:17.59   
Martin Birgersson  1987  Sjöbo Simsällskap            2:18.11   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            2:18.93   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            2:27.83   
Glen Fransson  1992  Simklubben Ran            2:36.25   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            2:37.11   
Pierre Chatin  1992  Simklubben Ran            2:37.92   
Lucas Eliasson  1993  Ystads Simsällskap            2:38.40   
Jacob Thoft  1993  Simklubben Ran            2:39.91   
10  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            2:41.23   
11