Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagarna    Utskriftsdatum  22 mars 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Frisim, Silver, Finaler 
29,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            22.81  klar 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            27.45  klar 
Tilde Seveddon  2000  Sjöbo Simsällskap            27.98  klar 
Josefin Olsson  1900  Sjöbo Simsällskap            28.63  klar 
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            31.47   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            31.99   
Elisabet Lövgren  1999  Sjöbo Simsällskap            32.45   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim, Guld, Finaler 
23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            20.67  klar 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            20.81  klar 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            20.84  klar 
Hugo Aller  1997  Sjöbo Simsällskap            24.60   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            25.17   
Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            26.71   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim, Finaler 
43,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            42.91  klar 
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.22   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            44.81   
Niklas Rosen  1900  Sjöbo Simsällskap            48.71   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim, Silver, Finaler 
34,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elisabet Lövgren  1999  Sjöbo Simsällskap            26.14  klar 
Hugo Aller  1997  Sjöbo Simsällskap            29.60  klar 
Josefin Olsson  1900  Sjöbo Simsällskap            31.24  klar 
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            31.46  klar 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            31.60  klar 
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            31.90  klar 
Tilde Seveddon  2000  Sjöbo Simsällskap            32.56  klar 
Tilde Lissäng  2001  Sjöbo Simsällskap            33.41  klar 
Kristian Nilsson  Sjöbo Simsällskap            36.16   
10  Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.92   
11  Tilda Joneby  2001  Sjöbo Simsällskap            43.85   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim, Guld, Finaler 
28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            25.12  klar 
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            27.32  klar 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.41   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.52   
Ulrika von Boxhoveden  Sjöbo Simsällskap            33.78   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim, Finaler 
53,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            48.62  klar 
Niklas Rosen  1900  Sjöbo Simsällskap            54.02   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            55.02   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            56.71   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            56.83   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim, Silver, Finaler 
36,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            29.54  klar 
Tilda Joneby  2001  Sjöbo Simsällskap            32.52  klar 
Moa Mårbring  2001  Sjöbo Simsällskap            36.28   
Hugo Aller  1997  Sjöbo Simsällskap            36.80   
Josefin Olsson  1900  Sjöbo Simsällskap            38.41   
Ulrika von Boxhoveden  Sjöbo Simsällskap            38.55   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            38.59   
Elisabet Lövgren  1999  Sjöbo Simsällskap            41.34   
Kristian Nilsson  Sjöbo Simsällskap            44.25   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim, Guld, Finaler 
28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            22.82  klar 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            26.44  klar 
Niklas Rosen  1900  Sjöbo Simsällskap            27.13  klar 
Tilde Sevedsson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.73   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.26   
Valentine Andersson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.30   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            32.36   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.60   
Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            33.27   
10  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.05   
11  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.13   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim, Finaler 
54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            55.20   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            56.12   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            59.21   
Niklas Rosen  1900  Sjöbo Simsällskap            1:05.87   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim, Silver, Finaler 
32,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Rosen  1900  Sjöbo Simsällskap            24.62  klar 
Ulrika von Boxhoveden  Sjöbo Simsällskap            35.59   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim, Guld, Finaler 
25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            19.42  klar 
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            21.52  klar 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap