Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagarna    Utskriftsdatum  25 november 2009   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Frisim, Silver, Finaler 
29,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.79  klar 
Valentine Andersson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.57   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.89   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            34.91   
Fabian Eklund  2000  Sjöbo Simsällskap            38.37   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim, Guld, Finaler 
23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            20.40  klar 
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            20.94  klar 
Daniel Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            20.98  klar 
Simon Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            22.36  klar 
Jacob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            23.84   
Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            23.84   
Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            25.64   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            28.16   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim, Finaler 
43,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            41.16  klar 
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            48.07   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            50.55   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim, Silver, Finaler 
34,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            33.18  klar 
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            33.35  klar 
Valentine Andersson  2000  Sjöbo Simsällskap            35.48   
Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            35.81   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.85   
Fabian Eklund  2000  Sjöbo Simsällskap            48.79   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim, Guld, Finaler 
28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Tuvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            24.23  klar 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            26.56  klar 
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            27.31  klar 
Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.90  klar 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.39   
Jacob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.69   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.33   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim, Finaler 
53,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.78  klar 
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            57.32   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            59.75   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:01.21   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim, Silver, Finaler 
36,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Seveddon  2000  Sjöbo Simsällskap            32.47  klar 
Tilde Lissäng  2001  Sjöbo Simsällskap            32.52  klar 
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.18   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            39.54   
Fabian Eklund  2000  Sjöbo Simsällskap            40.42   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim, Guld, Finaler 
28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            25.17  klar 
Martin Olsson  1996  Sjöbo Simsällskap            28.08   
Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.12   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            29.74   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            30.09   
Valentine Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.71   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.08   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.25   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.99   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.42   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim, Finaler 
54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            52.41  klar 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            54.06   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            54.18   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            54.85   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:01.01   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim, Silver, Finaler 
32,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            19.77  klar 
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            22.20  klar 
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim, Guld, Finaler 
25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            24.19  klar 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap