Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  15 juni 2012   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  19:35   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  15 juni 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            35.65   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            36.20   
Micaela Jönsson  2001  S71            36.46   
Felicia Huynh  2000  S71            37.76   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            39.57   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            39.68   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            40.17   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            41.42   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            41.48   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            41.86   
11  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            42.88   
12  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            43.04   
13  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            45.00   
14  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            46.43   
15  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            46.66   
16  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            47.30   
17  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            47.34   
18  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            48.71   
19  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            49.57   
20  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            49.59   
21  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            49.64   
22  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            50.94   
23  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            52.66   
24  Louise Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            54.61   
25  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            57.16   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.75   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            40.57   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            40.71   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            41.57   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            42.28   
Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            42.45   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.10   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            50.44   
Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            55.68   
10  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            58.30   
11  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            59.07   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebadets Camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julie Bingen Jacobsen  1999  Svømmeklubben MK 31            33.92   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            34.89   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            35.71   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            36.56   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            37.20   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            37.52   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            38.04   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            38.14   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            39.07   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.30   
11  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            39.50   
12  Elina Jonsson  1999  S71            39.59   
13  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            40.12   
14  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            40.26   
15  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            40.39   
16  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            40.68   
17  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            41.10   
18  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            41.52   
19  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            41.78   
20  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap            41.85   
21  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            42.06   
22  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            43.91   
23  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            47.21   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld & ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            34.10   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            34.42   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            35.10   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde            37.02   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            37.18   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            37.47   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            37.65   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            38.01   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.80   
10  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            40.28   
11  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            41.27   
12  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            41.97   
13  Joel Mörck  1999  S71            42.02   
14  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            42.24   
15  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            43.39   
16  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap            43.43   
17  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            44.16   
18  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            46.75   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            33.63   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            35.84   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            37.69   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            40.18   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            40.18   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.39   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            41.73   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            42.12   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            42.30   
10  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            44.14   
10  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            44.14   
12  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            44.21   
13  Joanna Ekström  1996  Ystads Simsällskap            44.82   
14  Hanna Nilsson  1997  Föreningen Österlen Sim            48.43   
15  Malin Gustafsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            48.85   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            32.47   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.57   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            39.01   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.20   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            39.26   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            39.33   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            41.66   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            41.78   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            37.11   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            38.03   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            41.17   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            41.41   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            41.68   
Felicia Huynh  2000  S71            42.21   
Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            42.36   
Ebba Wiberg  2000  S71            42.87   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.28   
10  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            43.36   
11  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            44.56   
12  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            46.05   
13  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            46.63   
14  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            46.86   
14  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            46.86   
16  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            47.08   
17  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            47.34   
18  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            47.53   
19  Mimmi Jonsson  2000  Tyringe Simsällskap            48.36   
20  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            48.80   
21  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            49.16   
22  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            49.75   
23  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            50.54   
24  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            52.50   
25  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            53.08   
26  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            53.30   
27  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            54.68   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            36.89   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            42.11   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            42.14   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            43.42   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.62   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            44.53   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            45.58   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            46.07   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            48.44   
10  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            56.05   
11  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            56.44   
12  Måns Hellström  2000  Sjöbo Simsällskap            57.49   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Brosolat Pederse  1999  Svømmeklubben MK 31            36.42   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.80   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            41.95   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            42.31   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.89   
Elsa Fristedt-Andersson  1999  Helsingborgs Simsällskap            43.51   
Maja Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            43.51   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            43.66   
Elina Jonsson  1999  S71            43.71   
10  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            44.38   
11  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            44.89   
12  Kajsa Nilestoff  1998  Helsingborgs Simsällskap            45.51   
13  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            47.05   
14  Laura Hartz  1998  Herlev Svømning            47.21   
15  Vanessa Duong  1998  Helsingborgs Simsällskap            49.97   
16  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            50.60   
17  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            51.26   
18  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            52.99   
19  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            59.17   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            39.23   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.43   
Joel Mörck  1999  S71            40.58   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            43.29   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            43.29   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            43.99   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            45.20   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            45.84   
Andreas B Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            46.09   
10  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            47.30   
11  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            50.37   
12  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            51.62   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mia Jonsson  1973  S71            28.61   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            28.78   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            29.03   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            29.13   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            29.68   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            29.69   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            29.73   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            30.29   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            30.40   
10  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            30.43   
11  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            30.56   
12  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            30.63   
13  Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde            30.65   
14  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.25   
15  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            31.36   
16  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            31.68   
17  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            32.64   
18  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            33.53   
18  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            33.53   
20  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            33.57   
21  Hanna Nilsson  1997  Föreningen Österlen Sim            34.59   
22  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            35.92   
23  Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            36.09   
24  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            36.91   
24  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            36.91   
26  Joanna Ekström  1996  Ystads Simsällskap            37.76   
27  Malin Gustafsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            39.56   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            25.31   
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            26.00   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            27.36   
Jesper Madsen  1986  Herlev Svømning            27.56   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            27.69   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            28.09   
Viktor Rosenqvist  1997  Simklubben Lödde            28.41   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            29.08   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            29.16   
10  Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            29.86   
11  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            29.92   
12  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            30.71   
13  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            31.06   
14  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            32.30   
15  Oskar Möller  1990  Simklubben Lödde            33.45   
16  Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            33.68   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            42.87   
Felicia Huynh  2000  S71            42.99   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            43.09   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            46.52   
Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            48.23   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            48.65   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            48.65   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            49.05   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            49.17   
10  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            49.31   
11  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            49.57   
12  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            50.02   
13  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            50.23   
14  Ebba Wiberg  2000  S71            51.17   
15  Mimmi Jonsson  2000  Tyringe Simsällskap            51.72   
16  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            53.36   
17  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            55.03   
18  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            55.09   
19  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            55.72   
20  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            57.71   
21  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            58.35   
22  Maria Oest  2001  Herlev Svømning            59.14   
23  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            59.61   
24  Liva Guldborg  2001  Herlev Svømning            1:14.44   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            44.66   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            46.72   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            47.59   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            49.61   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            52.01   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            57.53   
Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            1:00.37   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:01.28   
Måns Hellström  2000  Sjöbo Simsällskap            1:02.96   
10  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            1:05.17   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julie Bingen Jacobsen  1999  Svømmeklubben MK 31            29.82   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            30.82   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            30.89   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            31.47   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            31.51   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.52   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.57   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            31.73   
Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            31.79   
10  Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            31.88   
11  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            32.19   
12  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            32.60   
13  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            33.04   
14  Maja Leth Bang  1999  Herlev Svømning            33.09   
15  Elina Jonsson  1999  S71            33.36   
16  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            33.51   
17  Maja Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            33.75   
18  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            34.09   
19  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            34.17   
20  Emily Krontoft  1998  Herlev Svømning            34.84   
21  Elsa Fristedt-Andersson  1999  Helsingborgs Simsällskap            35.02   
22  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            35.12   
23  Kajsa Nilestoff  1998  Helsingborgs Simsällskap            35.76   
24  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            36.19   
25  Ida Byrsjö  1998  Helsingborgs Simsällskap            36.46   
26  Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap            37.86   
27  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            55.63   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            28.81   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.05   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            29.10   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            29.92   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            30.14   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            30.91   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde            30.98   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            31.94   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            32.03   
10  Joel Mörck  1999  S71            32.72   
11  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.84   
12  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            33.02   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.50   
14  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            33.90   
14  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            33.90   
16  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            35.01   
17  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            36.38   
18  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap            36.57   
19  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            38.72   
20  Andreas B Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            40.45   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            30.61   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            30.85   
Mia Jonsson  1973  S71            31.04   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            31.43   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            31.73   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            31.82   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            32.54   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            32.60   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            32.77   
10  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            32.79   
11  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            33.02   
12  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            33.14   
13  Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde            33.36   
14  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.62   
15  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            34.23   
16  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            34.33   
17  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            34.56   
18  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            36.90   
19  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            37.56   
20  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            38.19   
21  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            40.23   
22  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            43.56   
23  Daniella Andersen  1990  Rønne Svømme Klub            44.00   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            27.29   
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            27.87   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            29.98   
Viktor Rosenqvist  1997  Simklubben Lödde            30.38   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            30.64   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            31.31   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            31.84   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            31.92   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran            33.96   
10  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.99   
11  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            37.60   
12  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            40.50   
13  Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            40.73   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            32.19   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            32.50   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            33.78   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            34.12   
Felicia Huynh  2000  S71            34.31   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            35.56   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            35.60   
Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            35.74   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            37.10   
10  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            37.32   
11  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            37.59   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.42   
13  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            38.64   
14  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            38.68   
15  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            38.70   
16  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            38.79   
17  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            38.96   
18  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            39.21   
19  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            39.45   
20  Ebba Wiberg  2000  S71            40.01   
21  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            40.11   
22  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            40.20   
23  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.21   
24  Mimmi Jonsson  2000  Tyringe Simsällskap            41.32   
25  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            41.51   
26  Maria Oest  2001  Herlev Svømning            41.92   
27  Louise Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            42.18   
28  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            43.11   
29  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            43.61   
30  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            44.10   
31  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            44.73   
32  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            46.40   
33  Liva Guldborg  2001  Herlev Svømning            51.47   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.49   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            32.47   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            34.50   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            36.22   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            36.32   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.75   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            36.96   
Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            37.76   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.00   
10  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            38.71   
11  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            39.49   
12  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            45.10   
13  Måns Hellström  2000  Sjöbo Simsällskap            45.92   
14  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            46.60   
15  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            46.94   
16  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            49.39   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            33.04   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.73   
Josefine Brosolat Pederse  1999  Svømmeklubben MK 31            34.91   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.98   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            35.01   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            35.16   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            35.70   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            36.24   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            37.13   
10  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            37.57   
11  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            37.82   
12  Elina Jonsson  1999  S71            38.06   
13  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            38.20   
14  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            38.75   
15  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap            39.66   
16  Maja Leth Bang  1999  Herlev Svømning            41.60   
17  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            42.33   
18  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            42.46   
19  Laura Hartz  1998  Herlev Svømning            43.09   
20  Vanessa Duong  1998  Helsingborgs Simsällskap            44.07   
21  Ida Byrsjö  1998  Helsingborgs Simsällskap            46.72   
22  Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap            48.06   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.99   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            31.68   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            32.78   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            33.18   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde            33.44   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            37.44   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            37.86   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            38.34   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            38.98   
10  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.34   
11  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            39.37   
12  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            39.62   
13  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.67   
14  Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            41.61   
15  Joel Mörck  1999  S71            42.60   
16  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            43.30   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.16   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            34.27   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            34.66   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            34.78   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            36.14   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            36.24   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            36.30   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            36.86   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            37.07   
10  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            37.99   
11  Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            38.71   
12  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            39.04   
13  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            39.54   
14  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            40.29   
15  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            41.72   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            31.12   
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            33.72   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            35.00   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            36.68   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran            37.06   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            38.88   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            43.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  15 juni 2012 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:35