Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  29 juni 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  18 juni 2016         
 
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Odén  2002  Ystads Simsällskap    32.04  1:07.25  1:42.99    2:17.87   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    32.57  1:07.71  1:43.00    2:17.98   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    33.01  1:08.83  1:44.95    2:19.81   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.85  1:07.02  1:43.38    2:20.50   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.96  1:07.79  1:44.59    2:21.00   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    32.17  1:08.31  1:45.69    2:23.22   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.30  1:08.49  1:46.31    2:24.39   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    32.46  1:08.49  1:47.39    2:25.06   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    33.43  1:10.41  1:48.68    2:27.00   
10  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    32.33  1:09.15  1:45.75    2:28.42   
11  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    32.49  1:10.20  1:50.41    2:30.80   
12  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    34.72  1:13.93  1:54.33    2:33.33   
13  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.98  2:34.19      2:34.19   
14  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    35.17  2:34.44      2:34.44   
15  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.31  2:34.87      2:34.87   
16  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    35.62  1:15.85  1:56.74    2:35.42   
17  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    35.47  1:15.74  1:56.82    2:35.84   
18  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    34.43  1:14.22  1:56.53    2:35.88   
19  Michaela Ruzic  2003  S71    2:38.02        2:38.02   
19  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    35.53  1:15.45  1:57.06    2:38.02   
21  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.66  2:38.08      2:38.08   
22  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    34.57  1:15.03  1:58.24    2:40.43   
23  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    35.95  1:17.21  1:59.67    2:41.09   
24  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    35.43  2:42.35      2:42.35   
25  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    35.98  2:42.54      2:42.54   
26  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    37.25  1:19.34  2:02.84    2:45.42   
27  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    37.60  2:48.62      2:48.62   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    28.53  59.89  1:32.35    2:04.09   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    29.15  1:01.59  1:35.30    2:08.00   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.41  1:01.57  1:35.20    2:09.50   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.53  1:01.94  1:36.01    2:09.79   
Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.40  1:04.34  1:39.02    2:12.05   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    30.27  1:04.17  1:39.37    2:13.97   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.51  1:04.53  1:40.63    2:14.58   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    31.39  1:05.83  1:40.89    2:15.07   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    30.30  1:04.34  1:39.96    2:16.01   
10  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.17  1:07.09  1:43.97    2:17.08   
11  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    30.65  1:04.73  1:41.48    2:17.77   
12  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    31.91  1:07.86  1:46.01    2:19.97   
13  Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap    30.63  1:04.26  1:41.12    2:20.29   
14  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    31.73  1:07.53  1:45.89    2:21.28   
15  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    31.73  1:07.96  1:45.45    2:21.44   
16  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    32.42  1:09.62  1:47.31    2:21.65   
17  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    31.97  1:08.42  1:46.96    2:22.80   
18  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.93  1:09.32  1:46.94    2:23.82   
19  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.10  1:07.22  1:45.50    2:24.62   
20  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen-MK31    32.24  1:09.25  1:47.21    2:25.26   
21  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    32.82  1:09.91  1:48.86    2:26.19   
22  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    31.90  1:08.32  1:47.46    2:26.32   
23  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    33.01  1:10.86  1:49.69    2:28.32   
24  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    33.34  1:11.11  1:51.04    2:29.18   
25  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    34.33  1:12.57  1:51.66    2:29.55   
26  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    33.04  1:11.91  1:51.82    2:29.91   
27  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    32.60  1:11.15  1:50.91    2:30.67   
28  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    33.41  1:11.95  1:52.60    2:30.84   
29  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31    33.68  1:12.78  1:52.49    2:30.98   
30  Noah Malmgren  2004  S71    33.55  1:12.46  1:52.56    2:31.23   
31  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    33.63  1:12.47  1:53.22    2:32.00   
32  Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap    34.18  1:13.62  1:55.22    2:35.60   
33  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    34.78  1:14.68  1:55.80    2:36.43   
34  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    35.64  1:15.15  1:57.35    2:37.79   
35  William Johansen  2002  Simklubben Ran    34.35  1:13.37  1:56.27    2:38.16   
36  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    36.71  1:18.52  2:00.00    2:38.59   
37  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    35.50  1:16.89  1:59.00    2:39.47   
38  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    37.51  1:19.39  2:01.03    2:39.52   
39  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    34.97  1:15.15  1:57.53    2:40.17   
40  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    34.93  1:15.70  1:59.84    2:41.06   
41  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.79  1:19.73  2:02.55    2:43.16   
42  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    37.35  1:19.72  2:03.32    2:43.84   
43  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    35.54  1:16.67  1:59.84    2:44.27   
44  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    37.66  1:20.66  2:04.29    2:45.50   
45  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    37.48  1:21.40  2:06.16    2:47.94   
46  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    37.56  1:20.85  2:07.10    2:51.43   
47  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.23  1:19.78  2:06.00    2:51.93   
48  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    39.32  1:22.34  2:09.52    2:56.76   
49  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.51  1:24.99  2:56.92    2:56.92   
50  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    38.51  1:24.21  2:14.84    3:01.10   
51  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    41.73  1:30.74  2:20.57    3:04.38   
52  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    41.67  1:29.68  2:19.10    3:05.46   
53  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    40.85  1:30.10  2:20.73    3:05.87   
54  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    44.05  1:32.63  2:24.19    3:12.45   
55  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    43.55  1:33.40  2:26.61    3:16.86   
56  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    44.17  1:34.85  2:28.48    3:18.58   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            37.69   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            42.87   
Freja Malmgren  2007  S71            44.87   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            45.27   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            45.84   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            46.14   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            46.86   
Veronika Ruzic  2006  S71            47.14   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            47.82   
10  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            47.97   
11  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            48.52   
12  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            48.66   
13  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            49.62   
14  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            49.88   
15  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            50.02   
16  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS            50.08   
17  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            50.09   
18  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            50.73   
19  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            50.92   
20  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            50.94   
21  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            51.18   
22  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            51.27   
23  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            51.47   
24  Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            52.63   
25  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            53.09   
26  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            53.18   
27  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            53.69   
28  Wilma Nilsson  2006  Osby Simsällskap            54.12   
29  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            55.09   
30  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            56.87   
31  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim            57.02   
32  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            57.03   
33  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF            57.16   
34  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            59.39   
35  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            59.68   
36  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:00.53   
37  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:01.13   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            42.39   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF            44.33   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            46.35   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            47.07   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            47.08   
Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            47.17   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            48.24   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            49.08   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            49.78   
10  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            50.14   
11  Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            50.87   
12  Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            51.11   
13  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            51.27   
14  Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            51.32   
15  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            51.55   
16  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            55.73   
17  Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            56.51   
18  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            57.49   
19  Gustav Fugl Folkmann  2006  Rønne Svømme Klub            59.35   
20  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:02.75   
21  Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            1:04.32   
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Source Food Production 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    42.67        1:30.99   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.02        1:33.43   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.93        1:38.23   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    44.61        1:39.09   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    47.03        1:39.83   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.22        1:42.13   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.66        1:43.85   
Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.99        1:44.15   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.10        1:44.38   
10  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    49.74        1:44.44   
11  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.66        1:44.62   
12  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin    49.78        1:44.74   
13  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.16        1:45.69   
14  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    49.93        1:48.39   
15  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    51.14        1:48.62   
16  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.88        1:49.73   
17  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    53.00        1:49.96   
18  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    51.68        1:50.61   
19  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    53.38        1:51.17   
20  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    53.35        1:52.62   
21  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    52.98        1:53.47   
22  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub    53.99        1:54.07   
23  Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub    54.90        1:55.20   
24  Alva Olofsson  2005  S71    53.00        1:55.42   
25  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    56.08        1:55.85   
26  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    54.99        1:56.03   
27  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub    56.51        1:56.33   
28  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    56.71        1:58.17   
29  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    55.89        1:58.26   
30  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    55.98        1:59.27   
31  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    56.39        1:59.59   
32  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    56.89        2:03.99   
33  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    59.26        2:04.73   
34  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    59.85        2:06.10   
35  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    1:03.56        2:17.26   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.74        1:34.27   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    47.53        1:40.51   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    49.31        1:44.34   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    48.71        1:44.77   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.20        1:48.79   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    52.63        1:49.05   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    51.41        1:51.18   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    53.68        1:52.41   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    52.86        1:53.46   
10  Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    54.87        1:53.65   
11  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    52.60        1:54.96   
12  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    56.81        1:56.72   
13  Noah Persson  2005  Ystads Simsällskap    54.81        1:58.11   
14  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    56.99        1:59.08   
15  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    56.56        1:59.23   
16  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    56.03        1:59.28   
17  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    55.78        1:59.43   
18  Christian Jepsen  2005  TVS Tårnborg IF    57.79        1:59.45   
19  Konrad Clausen  2005  TVS Tårnborg IF    56.92        2:00.98   
20  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    56.91        2:01.19   
21  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub    57.20        2:03.01   
22  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    58.87        2:04.30   
23  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    1:02.57        2:11.09   
24  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:01.15        2:14.63   
25  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:05.43        2:17.39   
26  William Thurban  2005  Kristianstads SLS    1:05.23        2:21.60   
27  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    1:04.13        2:23.25   
Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    34.35        1:10.11   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    35.25        1:11.90   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    35.31        1:13.46   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.30        1:13.58   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    35.43        1:13.67   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    36.25        1:15.55   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    36.07        1:15.78   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    35.87        1:16.43   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    37.15        1:16.88   
10  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    36.58        1:17.17   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    37.23        1:17.29   
12  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    36.69        1:18.15   
13  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    37.45        1:18.80   
14  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    38.12        1:18.85   
15  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    39.04        1:20.53   
16  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    38.71        1:20.94   
17  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    37.76        1:22.03   
18  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    39.81        1:22.35   
19  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.29        1:22.49   
20  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    40.44        1:24.03   
21  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    41.02        1:25.72   
22  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    41.77        1:26.12   
23  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    41.05        1:26.37   
24  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    41.71        1:26.76   
24  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    41.29        1:26.76   
26  Nanna Lyng Bojesen  2001  Rønne Svømme Klub    42.60        1:27.37   
27  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    42.73        1:31.34   
28  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    43.62        1:31.64   
29  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    44.27        1:33.88   
30  Malin Jönsson  1990  Simklubben Ran    45.18        1:34.86   
31  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    47.94        1:37.44   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    30.47        1:03.87   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.58        1:05.50   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    32.10        1:07.46   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.05        1:08.28   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:09.14        1:09.14   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.74        1:10.84   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    34.67        1:11.68   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.31        1:12.73   
August Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31    35.29        1:12.99   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.37        1:13.95   
11  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    35.21        1:14.15   
12  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    36.30        1:15.01   
13  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    36.37        1:15.32   
14  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    35.35        1:16.90   
15  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    37.33        1:16.92   
16  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    39.13        1:21.35   
17  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    41.10        1:22.77   
18  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    40.25        1:23.15   
19  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    45.59        1:34.68   
20  Lucas Leal  2001  TVS Tårnborg IF    53.08        1:48.42   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    37.48        1:19.72   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.35        1:22.59   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.47        1:26.82   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    42.45        1:31.91   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    43.41        1:32.10   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    43.00        1:32.71   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    43.65        1:34.21   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    44.19        1:35.11   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    44.41        1:36.09   
10  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    44.92        1:36.61   
11  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    47.74        1:42.15   
12  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    50.18        1:45.24   
13  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    48.47        1:46.28   
14  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    48.87        1:46.62   
15  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    51.11        1:49.02   
Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Amazing Pizza 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    37.26        1:20.60   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    38.96        1:23.69   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    41.09        1:27.26   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    40.27        1:27.92   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    44.41        1:32.93   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    43.70        1:33.18   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    45.88        1:34.96   
William Johansen  2002  Simklubben Ran    45.69        1:36.42   
Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap    46.29        1:40.70   
10  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    49.65        1:43.79   
11  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    48.69        1:43.98   
12  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    51.82        1:46.73   
13  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    50.92        1:49.70   
14  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    52.14        1:53.07   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.97        1:05.68   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.41        1:06.57   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    32.33        1:06.96   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    32.97        1:08.69   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    32.68        1:09.75   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    32.82        1:10.43   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    33.35        1:11.27   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    33.40        1:11.30   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.22        1:11.30   
10  Michaela Ruzic  2003  S71    34.32        1:11.99   
11  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    34.98        1:13.19   
12  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.90        1:13.33   
13  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    34.25        1:13.36   
14  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    34.09        1:13.45   
15  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    34.83        1:14.51   
16  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.44        1:14.96   
17  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap    35.59        1:15.80   
18  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    36.00        1:16.26   
19  Alva Stenebo  2003  S71    37.03        1:16.43   
20  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    36.33        1:17.35   
21  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub    35.99        1:17.55   
22  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.35        1:17.57   
23  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    36.64        1:17.98   
24  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    35.84        1:18.77   
25  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    37.93        1:19.60   
26  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    37.10        1:20.16   
27  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    39.24        1:21.70   
28  Emmy Olofsson  2003  S71    38.23        1:22.20   
29  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap    39.78        1:26.31   
30  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap    41.43        1:27.99   
31  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    41.16        1:28.44   
32  Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran    40.72        1:29.96   
33  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran    44.18        1:33.13   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrmaskiner 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    30.67        1:04.88   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    31.80        1:07.60   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    32.17        1:09.10   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    33.15        1:10.24   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    33.18        1:11.53   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    33.56        1:11.89   
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    33.79        1:12.17   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    35.41        1:13.41   
Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub    35.18        1:13.96   
10  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    34.22        1:14.05   
11  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    35.50        1:14.80   
12  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    36.61        1:15.10   
13  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    36.41        1:15.26   
14  Isak Lindestam  2003  Simklubben Ran    36.50        1:18.31   
15  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    37.00        1:18.64   
16  Max Alm  2003  Simklubben Triton    38.03        1:22.33   
17  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    42.26        1:24.90   
18  Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF    40.98        1:25.05   
19  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    41.27        1:27.87   
20  Gustav Hartig-Larsen  2003  TVS Tårnborg IF    43.31        1:31.09   
21  Mathias Toftager  2003  TVS Tårnborg IF    43.99        1:39.31   
Noél Kindvall Manners  2003  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.14        1:12.20   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.39        1:14.16   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    35.48        1:19.27   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    36.90        1:19.33   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    36.03        1:20.70   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.76        1:24.51   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    41.88        1:26.82   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim    39.09        1:27.81   
Tindra d´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    39.09        1:28.29   
10  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    38.26        1:29.12   
11  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    45.93        1:42.59   
12  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    46.15        1:45.88   
13  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran    49.44        1:49.81   
14  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  TVS Tårnborg IF    51.41        1:50.48   
15  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    46.93        1:50.99   
Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    37.86        1:22.84   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    38.62        1:26.32   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    39.82        1:26.43   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    38.36        1:26.54   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    40.08        1:29.04   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    42.63        1:32.45   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    44.23        1:37.01   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    42.84        1:38.33   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    47.42        1:42.05   
10  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    47.17        1:47.75   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    51.81        1:51.46   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Björnes Kiosk & Video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    41.09        1:30.63   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    46.25        1:39.11   
Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap    46.29        1:41.60   
Veronika Ruzic  2006  S71    48.25        1:44.14   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    51.14        1:50.38   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    52.48        1:50.58   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    52.18        1:51.68   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap    54.67        1:51.97   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    53.66        1:52.64   
10  Wilma Nilsson  2006  Osby Simsällskap    52.13        1:53.12   
11  Freja Malmgren  2007  S71    52.54        1:53.19   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    54.24        1:53.72   
13  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    52.96        1:53.78   
14  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    54.15        1:55.30   
15  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim    55.20        1:56.84   
16  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen    52.91        1:58.08   
17  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton    56.05        1:58.81   
18  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    57.10        1:59.09   
19  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    59.15        2:01.96   
20  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    58.65        2:03.51   
21  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    57.93        2:03.67   
22  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    58.89        2:03.94   
23  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    57.84        2:05.10   
24  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    58.84        2:05.74   
25  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    59.00        2:07.35   
26  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS    59.48        2:08.15   
27  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim    59.50        2:08.34   
28  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    1:01.03        2:08.62   
29  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    1:02.33        2:14.27   
30  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden    1:04.76        2:18.02   
31  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF    1:09.79        2:30.22   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    52.88        1:51.99   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap    54.43        1:53.18   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim    53.54        1:53.50   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    55.94        1:55.34   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap    56.49        1:56.33   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton    55.85        1:56.88   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    56.01        1:57.01   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    56.88        1:57.76   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF    57.72        2:02.82   
10  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    56.58        2:03.73   
11  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton    59.36        2:06.48   
12  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden    1:01.40        2:10.78   
13  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    1:02.34        2:12.08   
14  Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen    1:01.73        2:13.93   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:11.36  2:32.01  4:06.93    5:18.23   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:14.49  2:40.52  4:13.81    5:27.75   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:16.48  2:48.43  4:19.35    5:29.80   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:13.22  2:41.12  4:20.78    5:30.64   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:16.06  2:49.08  4:33.62    5:48.92   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    1:19.30  2:49.64  4:32.45    5:51.59   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:24.99  2:59.17  4:45.99    6:09.58   
                     
 
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:05.56  2:26.86  4:07.05    5:15.23   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:12.53  2:32.64  4:13.62    5:22.09   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:09.33  2:35.18  4:13.43    5:22.18   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    1:33.31  3:15.89  5:01.27    6:27.85   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    35.24        1:14.82   
Veronika Ruzic  2006  S71    38.41        1:23.06   
Freja Malmgren  2007  S71    40.79        1:25.21   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    39.80        1:26.48   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    41.19        1:27.69   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    40.31        1:28.23   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap    42.23        1:28.60   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    42.61        1:29.73   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    43.60        1:33.31   
10  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap    44.68        1:34.53   
11  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    45.90        1:34.88   
12  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    44.53        1:35.82   
13  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    47.14        1:37.45   
14  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    45.56        1:37.53   
15  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    45.43        1:37.76   
16  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF    47.40        1:38.84   
17  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim    45.80        1:39.99   
18  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    51.41        1:40.59   
19  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    50.31        1:40.81   
20  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim    47.79        1:40.98   
21  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton    45.85        1:42.24   
22  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    49.19        1:43.02   
23  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    50.00        1:43.51   
24  Wilma Nilsson  2006  Osby Simsällskap    49.52        1:43.62   
25  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    49.10        1:43.77   
26  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS    49.08        1:46.99   
27  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    49.80        1:47.71   
28  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    51.57        1:47.92   
29  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden    51.50        1:49.24   
30  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    52.35        1:53.54   
31  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim    55.34        1:57.75   
32  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    57.23        1:58.12   
33  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim    1:03.69        2:19.02   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    38.49        1:23.43   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    40.58        1:23.88   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton    41.11        1:27.60   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap    41.24        1:28.42   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    42.29        1:29.80   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap    42.91        1:29.80   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF    40.40        1:30.52   
Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin    45.64        1:30.67   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub    44.34        1:34.88   
10  Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap    44.16        1:36.81   
11  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    43.56        1:37.37   
12  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    46.72        1:40.54   
13  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    48.62        1:41.44   
14  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton    46.65        1:41.95   
15  Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen    51.53        1:46.99   
16  Gustav Fugl Folkmann  2006  Rønne Svømme Klub    53.26        1:51.98   
17  Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap    54.91        1:53.00   
18  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton    52.70        1:53.99   
19  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    53.69        1:54.00   
20  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    58.08        2:01.89   
21  Casper Jacobsen  2007  TVS Tårnborg IF    57.74        2:06.20   
                     
 
Gren 45, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Simklubben S 02    35.31        1:17.24   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    36.53        1:17.70   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    37.09        1:19.60   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    37.85        1:20.41   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    36.85        1:22.05   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.68        1:22.46   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    39.58        1:22.63   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    39.79        1:24.66   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    40.09        1:24.99   
10  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    40.35        1:25.11   
11  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    39.72        1:25.74   
12  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    41.12        1:27.40   
13  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    40.94        1:27.94   
14  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    41.71        1:29.46   
15  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    42.05        1:29.85   
16  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    42.80        1:30.17   
17  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    43.42        1:30.88   
18  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    45.21        1:36.84   
19  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    47.54        1:41.39   
20  Nanna Lyng Bojesen  2001  Rønne Svømme Klub    48.57        1:42.59   
21  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    49.01        1:43.44   
22  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    50.19        1:48.73   
23  Frideborg Hjort  2001  Ystads Simsällskap    49.24        1:49.38   
24  Caroline Christensen  2000  TVS Tårnborg IF    52.99        1:53.45   
                     
 
Gren 46, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.93        1:13.49   
Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap    34.49        1:16.60   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.16        1:16.90   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    35.86        1:19.63   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    39.04        1:22.74   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    39.64        1:25.75   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    39.51        1:26.39   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    41.77        1:28.77   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    42.46        1:29.78   
10  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    41.45        1:30.67   
11  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    43.07        1:31.05   
12  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    43.62        1:31.94   
13  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    48.97        1:44.14   
14  Lucas Leal  2001  TVS Tårnborg IF    49.82        1:49.03   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 47, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Odén  2002  Ystads Simsällskap    30.79        1:02.90   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    30.88        1:03.66   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    31.02        1:04.13   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    31.42        1:06.14   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    33.63        1:08.94   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    33.02        1:10.00   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    33.89        1:10.03   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.85        1:10.28   
Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF    34.52        1:10.52   
10  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    33.98        1:10.58   
11  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    33.50        1:10.93   
12  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.79        1:11.10   
13  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    33.72        1:11.19   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    34.66        1:12.55   
15  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.48        1:14.22   
16  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    35.69        1:15.47   
17  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    36.63        1:16.03   
18  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    35.95        1:16.16   
19  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    36.96        1:16.50   
20  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    36.99        1:17.97   
21  Elin Edlund  2002  Simklubben Ran    37.07        1:18.60   
22  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    36.80        1:18.88   
23  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    37.46        1:19.25   
24  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    41.92        1:28.43   
                     
 
Gren 48, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    29.28        1:01.21   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    30.05        1:01.78   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap    30.05        1:01.78   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    29.75        1:03.14   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    30.21        1:03.87   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.53        1:04.67   
Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31    31.92        1:06.83   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.12        1:07.47   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    32.62        1:08.03   
10  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    33.82        1:11.02   
11  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    35.37        1:13.01   
11  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap    35.37        1:13.01   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    34.59        1:13.58   
14  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    36.44        1:16.46   
15  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    37.23        1:18.73   
16  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    35.93        1:18.94   
17  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    42.12        1:30.64   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.28        1:11.28   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    34.13        1:16.38   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    35.42        1:17.40   
Michaela Ruzic  2003  S71    36.42        1:21.31   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    37.46        1:22.60   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    36.90        1:25.06   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    38.88        1:26.43   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.75        1:26.45   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    40.35        1:27.45   
10  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    39.74        1:28.57   
11  Alva Stenebo  2003  S71    40.57        1:29.86   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    40.44        1:30.95   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    42.42        1:34.01   
14  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    41.59        1:35.17   
15  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap    42.47        1:35.37   
16  Emmy Olofsson  2003  S71    44.80        1:37.47   
17  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    45.23        1:45.21   
18  Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran    45.95        1:48.31   
                     
 
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Tofta trädgård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.12        1:17.49   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    36.56        1:21.04   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    40.45        1:28.77   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    39.22        1:31.22   
Isak Lindestam  2003  Simklubben Ran    42.16        1:31.75   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    42.13        1:35.70   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    44.22        1:38.82   
Max Alm  2003  Simklubben Triton    48.95        1:48.94   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    48.54        1:52.13   
                     
 
Gren 51, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Hyrmaskiner 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    40.77        1:26.08   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    40.72        1:26.48   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    41.20        1:28.90   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.44        1:29.62   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    42.87        1:32.91   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    43.74        1:33.16   
Wilma Nilsson  2004  S71    44.04        1:34.73   
Tindra d´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    44.99        1:34.92   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    46.93        1:36.59   
10  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    45.32        1:37.79   
11  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim    46.94        1:38.06   
12  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    47.84        1:38.24   
13  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim    50.29        1:40.52   
14  Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub    48.09        1:40.68   
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    48.55        1:41.28   
16  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF    47.79        1:41.50   
17  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    47.95        1:42.29   
18  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    49.21        1:42.89   
19  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap    49.43        1:43.05   
20  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    48.67        1:43.60   
21  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    49.52        1:44.18   
22  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    50.19        1:45.12   
23  Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    49.44        1:45.32   
24  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    50.66        1:45.49   
25  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  TVS Tårnborg IF    51.18        1:45.76   
26  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    48.47        1:45.82   
27  Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap    49.42        1:46.19   
28  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    50.88        1:46.53   
29  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    50.53        1:46.83   
30  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    51.01        1:47.60   
31  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    51.68        1:48.38   
32  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    51.21        1:49.62   
33  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby Svømmeklub    52.64        1:49.75   
34  Emma Kjer Rasmusen  2004  VAT Copenhagen-MK31    52.96        1:50.60   
35  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran    53.80        1:51.78   
36  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    54.50        1:53.53   
37  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap    56.37        1:56.94   
38  Isabella Hejlesen  2004  TVS Tårnborg IF    56.24        2:01.68   
39  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    57.84        2:02.56   
40  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    58.94        2:02.71   
41  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    1:02.44        2:12.52   
42  Jasmin El-Mokri  2004  Kristianstads SLS    1:00.87        2:12.67   
43  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran    1:10.07        2:28.25   
                     
 
Gren 52, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    40.64        1:25.86   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    41.29        1:28.66   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    42.99        1:29.63   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    42.43        1:31.00   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    43.10        1:32.34   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    43.94        1:32.91   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    43.92        1:33.88   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    44.96        1:33.97   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    44.46        1:34.75   
10  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    46.20        1:36.87   
11  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    46.73        1:38.06   
12  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    47.91        1:39.62   
13  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.18        1:40.29   
14  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    50.27        1:44.13   
15  Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton    48.91        1:44.88   
16  Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap    49.96        1:46.69   
17  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    52.33        1:48.51   
17  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    50.95        1:48.51   
19  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    51.00        1:48.59   
20  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31    52.84        1:49.46   
21  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    54.66        1:51.09   
22  Jeppe Veise  2004  TVS Tårnborg IF    54.14        1:56.32   
23  Tobias Wiegaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    53.88        1:57.67   
24  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    1:00.75        2:08.35   
25  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  TVS Tårnborg IF    1:07.80        2:25.25   
                     
 
Gren 53, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Unos Kläder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    42.11        1:26.61   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    42.96        1:27.70   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    42.93        1:28.24   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    43.99        1:29.28   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    43.34        1:30.33   
Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    46.89        1:34.48   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    46.25        1:35.11   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    46.32        1:38.83   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    48.10        1:39.19   
10  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    48.55        1:40.37   
11  Alva Olofsson  2005  S71    51.20        1:40.99   
12  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin    48.24        1:41.37   
13  Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub    49.22        1:41.52   
14  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    49.48        1:41.74   
15  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    50.08        1:43.50   
16  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    47.69        1:44.08   
17  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    50.75        1:48.14   
18  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    53.52        1:48.75   
19  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    50.90        1:49.22   
20  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    53.79        1:49.31   
21  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub    51.72        1:50.09   
22  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    53.49        1:51.31   
23  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub    56.52        1:56.37   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    42.10        1:27.49   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    42.96        1:30.08   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    43.39        1:30.28   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    45.26        1:31.91   
Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    45.27        1:32.16   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    44.02        1:33.68   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    48.81        1:40.60   
Konrad Clausen  2005  TVS Tårnborg IF    49.43        1:41.49   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    47.90        1:42.35   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    51.14        1:43.72   
11  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    51.13        1:44.67   
12  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    50.83        1:44.96   
13  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    54.31        1:54.18   
14  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    57.24        1:58.05   
15  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    57.75        2:02.22   
16  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    58.75        2:03.87   
17  William Thurban  2005  Kristianstads SLS    1:02.11        2:06.32   
18  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    1:00.93        2:06.69   
19  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    1:04.22        2:13.60   
                     
 
Gren 55, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            40.87   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            46.47   
Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            46.72   
Veronika Ruzic  2006  S71            48.42   
Wilma Nilsson  2006  Osby Simsällskap            49.41   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            51.67   
Freja Malmgren  2007  S71            51.96   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            52.12   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            52.57   
10  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            53.16   
11  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            53.71   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            54.10   
13  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            55.09   
14  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            56.05   
15  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            56.33   
16  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            56.38   
17  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim            56.64   
18  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS            56.88   
19  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            57.47   
20  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            58.04   
21  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            58.82   
22  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            58.94   
23  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            59.98   
24  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            1:00.02   
25  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:01.04   
26  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            1:01.58   
27  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.88   
28  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            1:03.80   
29  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:04.58   
30  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF            1:08.46   
31  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            1:08.64   
32  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:12.33   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 56, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            49.67   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            50.53   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            52.68   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            52.77   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            53.67   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            54.00   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            54.35   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF            55.84   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            55.85   
10  Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            57.54   
11  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            59.85   
12  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            1:00.05   
13  Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            1:02.34   
14  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            1:02.74   
15  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            1:02.76   
Gustav Fugl Folkmann  2006  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 57, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    31.62  1:09.91  1:55.74    2:31.09   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.53  1:14.16  1:59.96    2:36.33   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.89  1:14.54  2:00.39    2:37.26   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    35.36  1:20.82  2:02.92    2:40.21   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    33.98  1:16.37  2:05.80    2:40.92   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    34.63  1:18.28  2:02.58    2:41.14   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.56  1:20.38  2:08.26    2:42.23   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    34.05  1:15.65  2:04.61    2:42.26   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.25  1:15.87  2:07.21    2:42.62   
10  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.65  1:18.31  2:08.24    2:44.28   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.13  1:18.89  2:07.74    2:44.85   
12  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.61  1:16.60  2:07.24    2:45.10   
13  Sofie Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.95  1:18.31  2:08.19    2:45.36   
14  Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    34.53  1:17.30  2:08.59    2:45.88   
15  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    35.53  1:21.15  2:07.35    2:46.72   
16  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    33.29  1:20.75  2:09.52    2:47.21   
17  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    37.08  1:22.79  2:08.93    2:47.54   
18  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    36.54  1:25.47  2:11.28    2:49.54   
19  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.10  1:24.14  2:11.44    2:50.25   
20  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    37.74  1:24.21  2:12.11    2:51.22   
21  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    34.62  1:23.03  2:10.93    2:51.25   
22  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    39.75  1:26.09  2:14.61    2:52.51   
23  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.94  1:24.43  2:12.58    2:52.66   
24  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    34.71  1:18.59  2:14.57    2:52.91   
25  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.48  1:24.87  2:15.36    2:53.19   
26  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    36.87  1:23.02  2:14.20    2:53.33   
27  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    34.67  1:22.88  2:15.92    2:53.86   
28  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    35.68  1:22.90  2:13.34    2:53.90   
29  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    38.12  1:24.62  2:15.72    2:55.27   
30  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    41.07  1:26.35  2:15.25    2:56.08   
31  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.75  1:27.48  2:18.65    2:56.73   
32  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    37.65  1:24.89  2:19.20    2:57.02   
33  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    38.12  1:27.62  2:20.21    2:58.16   
34  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    37.82  1:29.71  2:16.46    2:58.34   
35  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    36.47  1:23.38  2:16.62    2:58.40   
36  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.82  1:26.45  2:18.63    2:59.00   
37  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    36.37  1:23.75  2:18.49    3:00.19   
38  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    41.24  1:30.04  2:19.30    3:01.49   
39  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    37.44  1:27.14  2:22.02    3:01.68   
40  Tindra d´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    40.81  1:31.30  2:22.38    3:02.41   
41  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    37.71  1:27.33  2:23.90    3:02.84   
42  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    40.90  1:30.81  2:23.32    3:03.89   
43  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim    40.74  1:32.09  2:25.76    3:04.41   
44  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    40.07  1:31.00  2:24.14    3:04.93   
45  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.02  1:31.90  2:27.66    3:05.36   
46  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    41.96  1:31.99  2:25.63    3:07.22   
47  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    38.61  1:27.75  2:25.88    3:09.25   
48  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    40.82  1:33.81  2:27.22    3:09.94   
                     
 
Gren 58, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    27.96  1:04.47  1:46.39    2:19.26   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.14  1:06.90  1:47.85    2:20.78   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    30.40  1:10.45  1:50.78    2:24.28   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    29.02  1:06.62  1:53.41    2:24.77   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.90  1:11.28  1:57.11    2:30.96   
Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    34.59  1:14.49  1:58.58    2:31.15   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.67  1:10.07  1:57.71    2:31.79   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    31.67  1:12.21  1:55.81    2:31.84   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    30.60  1:07.22  1:57.35    2:32.01   
10  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    31.06  1:10.06  1:56.61    2:32.11   
11  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    32.10  1:14.97  2:01.34    2:35.96   
12  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.65  1:14.18  2:03.05    2:36.80   
13  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.50  1:15.20  2:08.04    2:42.68   
14  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    35.12  1:18.63  2:08.23    2:43.18   
15  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    36.86  1:21.17  2:08.77    2:43.33   
16  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    36.88  1:20.48  2:11.28    2:48.75   
17  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    33.44  1:15.06  2:10.24    2:49.14   
18  Noah Malmgren  2004  S71    38.71  1:25.46  2:13.90    2:50.69   
19  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    39.25  1:23.33  2:14.22    2:50.93   
20  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    38.36  1:24.26  2:13.02    2:51.20   
21  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    38.52  1:24.44  2:15.03    2:54.12   
22  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    39.02  1:26.78  2:18.95    2:56.61   
23  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    40.94  1:28.59  2:17.97    2:57.06   
24  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    39.82  1:26.19  2:18.31    3:00.77   
25  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    36.80  1:22.38  2:21.37    3:01.00   
26  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    39.96  1:29.75  2:21.58    3:01.24   
27  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    39.95  1:29.18  2:22.84    3:01.92   
28  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    41.66  1:31.35  2:26.31    3:10.13   
29  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    39.42  1:30.74  2:23.12    3:10.45   
30  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    41.54  1:29.96  2:31.84    3:11.21   
31  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    43.15  1:33.05  2:30.74    3:12.57   
32  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    42.83  1:35.28  2:31.28    3:13.29   
33  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    44.20  1:37.55  2:33.25    3:13.84   
34  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    43.31  1:34.04  2:35.49    3:16.86   
35  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    44.52  1:36.51  2:38.93    3:21.10   
36  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31    47.17  1:42.70  2:43.34    3:27.54   
37  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub    46.86  1:41.37  2:48.15    3:29.31   
38  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    45.79  1:38.93  2:46.92    3:31.22   
39  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap    50.68  1:45.95  2:48.25    3:36.66   
40  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    50.73  1:46.34  2:47.20    3:39.03   
41  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    51.21  1:52.42  2:52.58    3:42.12   
42  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    56.74  1:52.10  2:55.25    3:44.29   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 59, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Simklubben S 02    37.00  1:18.26  2:01.10    2:45.46   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    39.31  1:22.84  2:07.31    2:50.15   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    38.58  1:21.91  2:06.46    2:50.96   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    38.52  1:23.57  2:10.34    2:58.29   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    40.16  1:25.65  2:12.68    2:59.52   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    40.71  1:26.48  2:13.19    2:59.59   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    40.46  1:27.01  2:14.05    3:00.74   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    39.81  1:25.67  2:14.81    3:05.41   
Michaela Ruzic  2003  S71    42.20  1:30.76  2:19.09    3:07.41   
10  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    41.07  1:29.57  2:19.91    3:10.70   
11  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    43.34  1:31.98  2:22.07    3:11.26   
12  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    43.82  1:32.88  2:22.05    3:11.75   
13  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    42.67  1:31.89  2:21.83    3:12.05   
14  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    42.33  1:31.65  2:21.99    3:12.44   
15  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    44.30  1:33.09  2:23.03    3:12.49   
16  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    43.92  1:34.19  2:24.51    3:12.52   
17  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    43.59  1:33.09  2:24.42    3:14.82   
18  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    42.84  1:33.08  2:24.68    3:16.02   
19  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    42.64  1:32.35  2:23.83    3:18.92   
20  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    44.45  1:36.00  2:28.42    3:19.34   
21  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    45.53  1:37.71  2:29.28    3:20.06   
22  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    45.18  1:36.28  2:29.11    3:21.20   
23  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.59  1:38.69  2:30.93    3:21.85   
24  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    46.66  1:38.14  2:29.90    3:22.01   
25  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    44.51  1:36.35  2:29.89    3:23.53   
26  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    45.08  1:36.80  2:31.00    3:25.36   
27  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    46.38  1:38.00  2:30.99    3:25.95   
28  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    45.60  1:39.32  2:33.89    3:26.73   
29  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    45.84  1:39.23  2:33.81    3:31.36   
30  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.00  1:40.03  2:36.89    3:31.60   
31  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    48.59  1:44.59  2:39.87    3:33.93   
32  Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub    50.37  1:45.06  2:40.97    3:34.80   
33  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    48.21  1:43.72  2:40.08    3:35.04   
34  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    47.76  1:43.23  2:41.35    3:37.37   
35  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    50.30  1:47.06  2:44.87    3:41.52   
36  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    49.61  1:47.40  2:45.96    3:44.40   
37  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    51.90  1:48.54  2:47.39    3:44.46   
38  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin    52.10  1:50.33  2:49.49    3:44.72   
39  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  TVS Tårnborg IF    52.80  1:51.91  2:51.89    3:48.50   
40  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap    51.56  1:51.46  2:52.64    3:52.74   
41  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    52.67  1:52.55  2:53.50    3:53.23   
42  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby Svømmeklub    54.67  1:53.05  2:52.61    3:53.31   
42  Veronika Ruzic  2006  S71    52.44  1:51.19  2:52.86    3:53.31   
44  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    57.28  1:58.96  3:02.13    4:02.53   
45  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub    56.34  1:58.40  3:03.77    4:05.73   
46  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    56.22  1:57.27  3:02.42    4:07.66   
47  Alva Olofsson  2005  S71    56.90  2:01.49  3:05.66    4:08.10   
48  Frida Christiansen  2003  S71    53.95  1:58.52  3:05.19    4:08.36   
49  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    56.56  1:59.62  3:03.62    4:09.57   
50  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    56.77  2:00.85  3:06.71    4:11.75   
51  Isabella Hejlesen  2004  TVS Tårnborg IF    59.31  2:07.49  3:16.73    4:22.71   
                     
 
Gren 60, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.82  1:17.26  1:58.76    2:39.40   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.91  1:19.51  2:04.68    2:50.59   
Noah Malmgren  2004  S71    42.20  1:30.13  2:19.25    3:07.62   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    41.95  1:30.65  2:20.63    3:08.00   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    41.72  1:30.82  2:21.03    3:10.63   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    45.08  1:34.68  2:23.89    3:10.97   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    43.41  1:32.31  2:21.70    3:11.73   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    42.94  1:32.81  2:23.55    3:14.29   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    41.46  1:30.68  2:23.43    3:15.84   
10  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    44.56  1:36.38  2:29.79    3:22.20   
11  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.93  1:38.18  2:31.65    3:22.34   
12  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    47.01  1:41.11  2:35.90    3:27.24   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    48.49  1:44.26  2:40.61    3:38.37   
14  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.60  1:48.43  2:46.47    3:42.23   
15  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    50.36  1:48.73  2:46.93    3:43.22   
16  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    51.59  1:50.15  2:50.71    3:50.01   
17  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    52.68  1:52.90  2:53.35    3:51.76   
18  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    54.30  1:54.05  2:54.59    3:52.50   
19  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton    53.34  1:53.65  3:54.52    3:54.52   
20  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    57.45  1:56.92  2:57.67    3:55.17   
21  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    53.44  1:54.17  2:55.76    3:55.88   
22  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    54.89  1:58.71  3:01.57    4:03.46   
23  Jeppe Veise  2004  TVS Tårnborg IF    56.07  2:02.23  3:07.37    4:05.38   
24  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    55.48  2:00.26  3:06.08    4:10.30   
25  Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF    58.94  2:03.73  3:07.81    4:11.51   
26  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub    57.74  2:02.22  3:08.13    4:13.29   
27  Tobias Wiegaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    56.09  2:03.27  3:10.30    4:16.00   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    39.42        1:23.93   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    46.32        1:35.99   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    46.74        1:36.41   
Freja Malmgren  2007  S71    47.55        1:39.47   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    49.26        1:42.23   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    50.05        1:42.69   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    51.12        1:44.28   
Veronika Ruzic  2006  S71    50.39        1:46.99   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    52.74        1:50.46   
10  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    53.89        1:51.01   
11  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS    54.65        1:51.42   
12  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    57.15        2:01.96   
13  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF    1:02.31        2:04.48   
14  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    1:05.20        2:16.45   
                     
 
Gren 62, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    44.48        1:34.58   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap    50.65        1:43.69   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    50.96        1:47.28   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub    50.54        1:47.80   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    53.93        1:50.59   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    58.42        2:01.52   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:06.44        2:12.53   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 63, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    35.41        1:14.79   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    37.77        1:18.62   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    37.79        1:19.29   
Sofie Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.99        1:19.53   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    39.74        1:21.15   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    39.32        1:21.53   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    40.44        1:22.48   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    40.37        1:23.52   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    41.27        1:24.97   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    42.12        1:25.39   
11  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    40.87        1:25.76   
12  Wilma Nilsson  2004  S71    40.57        1:26.06   
13  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    43.63        1:27.77   
14  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    42.24        1:27.80   
15  Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    42.59        1:28.42   
16  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    44.01        1:28.82   
17  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.82        1:29.59   
18  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    43.31        1:30.02   
19  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    42.69        1:30.40   
20  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    42.77        1:31.23   
21  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    44.22        1:31.30   
22  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    44.80        1:32.96   
23  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    45.51        1:33.19   
24  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap    45.86        1:35.51   
25  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF    45.23        1:35.56   
26  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    46.69        1:37.59   
27  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    47.31        1:37.88   
28  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    48.94        1:41.75   
29  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    49.60        1:43.10   
30  Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap    48.22        1:44.05   
31  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap    50.10        1:44.15   
32  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    48.57        1:44.17   
33  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  TVS Tårnborg IF    51.53        1:44.24   
34  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    48.94        1:46.76   
35  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    52.37        1:46.94   
36  Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap    51.21        1:47.13   
37  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    53.36        1:48.35   
38  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    53.50        1:51.45   
39  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    54.98        1:52.53   
40  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    54.11        1:53.16   
41  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby Svømmeklub    52.54        1:53.36   
42  Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    52.33        1:56.59   
43  Jasmin El-Mokri  2004  Kristianstads SLS    57.23        1:59.17   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 64, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rydbergs rör 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    37.60        1:16.95   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    38.70        1:21.91   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    41.39        1:24.39   
Noah Malmgren  2004  S71    40.48        1:25.49   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    43.84        1:29.82   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    44.70        1:30.22   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    43.53        1:32.82   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    44.80        1:33.34   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31    45.72        1:34.65   
10  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    47.21        1:37.74   
11  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    49.42        1:38.69   
12  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31    49.65        1:39.33   
13  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    50.48        1:42.15   
14  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    50.69        1:42.52   
15  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    49.18        1:42.82   
16  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    50.96        1:43.27   
17  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    49.69        1:45.67   
18  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    50.84        1:46.70   
19  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap    52.03        1:47.30   
20  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  TVS Tårnborg IF    52.00        1:48.89   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 65, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.54        1:16.80   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    38.48        1:17.54   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    38.31        1:19.94   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.32        1:20.62   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    40.52        1:21.87   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    39.80        1:21.95   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    39.15        1:22.85   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    40.25        1:23.09   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    39.97        1:24.49   
10  Alva Stenebo  2003  S71    42.33        1:26.62   
11  Michaela Ruzic  2003  S71    41.99        1:26.74   
12  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    42.84        1:28.73   
13  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    42.43        1:29.85   
14  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    43.77        1:30.08   
15  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    43.37        1:30.81   
16  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    43.84        1:31.85   
17  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    42.84        1:32.10   
18  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton    45.04        1:33.44   
19  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub    46.04        1:34.33   
20  Emmy Olofsson  2003  S71    44.93        1:35.25   
21  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    47.94        1:40.93   
22  Frida Christiansen  2003  S71    52.42        1:48.79   
                     
 
Gren 66, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Toms Kakel/Bygg Ystad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.58        1:16.83   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    37.83        1:18.28   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    37.97        1:19.99   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    41.74        1:24.75   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    41.10        1:24.82   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    43.36        1:27.41   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    44.03        1:28.50   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    42.60        1:29.04   
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    42.38        1:29.48   
10  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub    45.00        1:29.88   
11  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    47.87        1:37.88   
12  Mathias Toftager  2003  TVS Tårnborg IF    49.93        1:39.57   
13  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    53.00        1:47.91   
                     
 
Gren 67, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    30.01        1:01.76   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    30.05        1:01.78   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    30.05        1:02.40   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:02.60   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    30.17        1:02.83   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.46        1:03.20   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    30.45        1:03.30   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    30.73        1:03.37   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    31.03        1:05.07   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.19        1:05.19   
11  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    31.70        1:05.32   
12  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    31.54        1:05.75   
13  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.17        1:05.92   
14  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    31.18        1:05.93   
15  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.26        1:05.95   
16  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    31.41        1:06.02   
17  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    32.91        1:06.93   
18  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.27        1:06.97   
19  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    32.37        1:07.43   
20  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    32.27        1:08.08   
21  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    32.61        1:08.16   
22  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    32.77        1:08.41   
23  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    31.91        1:08.70   
24  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    33.12        1:10.22   
25  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    33.40        1:10.70   
26  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    33.46        1:11.72   
27  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.64        1:11.78   
28  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    34.50        1:12.38   
29  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    35.02        1:13.36   
30  Nanna Lyng Bojesen  2001  Rønne Svømme Klub    36.31        1:16.52   
31  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    36.37        1:18.39   
32  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    37.72        1:19.66   
33  Caroline Christensen  2000  TVS Tårnborg IF    38.07        1:23.55   
34  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF    38.59        1:24.00   
                     
 
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    26.94        56.31   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    27.43        56.78   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    27.29        57.06   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    28.78        59.75   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.87        59.97   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    28.94        1:00.16   
Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    29.05        1:00.34   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    28.79        1:00.52   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    29.26        1:00.80   
10  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.35        1:01.24   
11  Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap    29.04        1:01.74   
12  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    28.95        1:01.94   
13  August Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.74        1:02.00   
13  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.99        1:02.00   
15  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    29.87        1:02.05   
16  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    29.56        1:02.13   
17  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    29.26        1:02.78   
18  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    29.51        1:03.11   
19  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    30.21        1:03.48   
20  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    30.39        1:03.88   
21  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.65        1:04.21   
22  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    30.22        1:04.51   
23  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    32.55        1:06.87   
24  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    32.52        1:07.52   
25  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    32.49        1:07.85   
26  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    33.57        1:09.94   
27  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    37.00        1:20.68   
28  Lucas Leal  2001  TVS Tårnborg IF    42.42        1:35.70   
                     
 
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Björnes Kiosk & Video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    33.93        1:10.53   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    35.73        1:12.67   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    37.08        1:16.95   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    36.83        1:17.21   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    37.02        1:18.72   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.84        1:22.79   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    39.80        1:23.40   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    39.95        1:23.69   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    40.90        1:24.60   
10  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF    43.94        1:31.26   
11  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    45.24        1:32.03   
12  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    44.77        1:32.61   
13  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    45.69        1:33.82   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    45.01        1:35.25   
15  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    46.44        1:36.78   
16  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    48.62        1:40.25   
17  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    51.68        1:43.92   
                     
 
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.39        1:13.49   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    37.70        1:17.80   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    38.38        1:19.55   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    38.39        1:19.60   
Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31    38.61        1:20.63   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    40.12        1:21.20   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap    40.98        1:24.52   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    42.05        1:25.01   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    40.93        1:25.94   
10  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    45.47        1:31.30   
11  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    44.77        1:33.05   
                     
 
Gren 71, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Jula 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    34.04        1:11.14   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.32        1:11.29   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.59        1:15.47   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    36.40        1:15.94   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.98        1:16.85   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.54        1:16.87   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    36.24        1:17.21   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.77        1:19.97   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.78        1:20.73   
10  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    37.34        1:20.77   
11  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    39.83        1:21.71   
12  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.21        1:21.87   
13  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    39.06        1:22.85   
14  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    39.40        1:23.32   
15  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    39.00        1:23.94   
16  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    40.23        1:25.72   
17  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim    39.51        1:26.39   
18  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.16        1:26.59   
19  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    40.67        1:26.84   
20  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.95        1:26.88   
21  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    41.93        1:27.48   
22  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.27        1:28.44   
23  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.81        1:28.55   
24  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    40.38        1:28.72   
25  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.19        1:29.14   
26  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    42.33        1:29.79   
27  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    42.14        1:30.29   
28  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    42.24        1:30.81   
29  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin    42.16        1:31.63   
30  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.29        1:32.42   
31  Alva Olofsson  2005  S71    43.83        1:32.76   
32  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    42.85        1:32.97   
33  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    42.97        1:34.26   
34  Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub    44.98        1:37.99   
35  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub    46.53        1:38.18   
36  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    44.15        1:38.56   
37  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    47.65        1:40.13   
38  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    47.53        1:40.92   
Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 72, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbecks färg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.86        1:14.02   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    36.77        1:17.60   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.10        1:17.64   
Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    37.96        1:17.83   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.44        1:17.94   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    36.39        1:19.39   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    37.79        1:19.81   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    38.79        1:20.56   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.41        1:27.31   
10  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.83        1:30.19   
11  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.69        1:30.28   
12  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    41.15        1:30.86   
13  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub    42.28        1:34.28   
14  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    46.30        1:40.23   
15  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    46.65        1:45.73   
16  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    52.47        1:53.40   
17  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    53.52        1:55.95   
18  William Thurban  2005  Kristianstads SLS    51.74        1:59.88   
19  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    53.13        2:02.56   
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ   
                     
 
Gren 73, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: LRF Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            37.68   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            42.54   
Veronika Ruzic  2006  S71            42.96   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            44.82   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            45.08   
Freja Malmgren  2007  S71            45.80   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            46.24   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            49.54   
Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS            50.20   
10  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            50.53   
11  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            51.39   
12  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            52.10   
13  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            52.13   
14  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            53.17   
15  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            54.69   
16  Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            57.87   
17  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            1:02.18   
18  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:02.26   
                     
 
Gren 74, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Jesper Nilssons Glas Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            41.79   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            42.23   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            51.96   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            52.64   
Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            55.48   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            58.88   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            59.58   
Gustav Fugl Folkmann  2006  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 75, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.82  1:13.18  1:54.10    2:34.84   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    35.37  1:18.42  2:02.71    2:47.03   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    35.09  1:16.69  2:02.01    2:49.20   
Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    41.47  1:35.93  2:35.52    3:30.27   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    40.60  1:33.63  2:34.40    3:34.33   
Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 76, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.46  1:03.30  1:39.59    2:17.85   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.50  1:07.99  1:45.92    2:26.37   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    31.82  1:10.41  1:51.93    2:33.91   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    44.51  1:41.43  2:41.21    3:36.34   
                     
 
Gren 77, 400m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: The Lodge 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            4:35.78   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            4:38.64   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton            4:44.99   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            4:45.87   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            4:45.88   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            5:05.04   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            5:07.79   
Sofie Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:09.49   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            5:12.75   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            5:14.32   
11  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            5:14.74   
12  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            5:15.42   
13  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            5:15.72   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            5:17.88   
15  Wilma Nilsson  2004  S71            5:19.45   
16  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            5:19.70   
17  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:21.23   
18  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            5:21.76   
19  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            5:23.47   
20  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            5:23.56   
20  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:23.56   
22  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            5:25.61   
23  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            5:29.49   
24  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            5:30.70   
25  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            5:31.96   
26  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            5:33.37   
27  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            5:35.10   
28  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:35.51   
29  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            5:44.58   
30  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            5:49.79   
31  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            5:52.52   
32  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            5:59.17   
                     
 
Gren 78, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrmaskiner 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            4:28.92   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            4:36.25   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            4:39.93   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            4:47.55   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            5:05.22   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            5:11.30   
Noah Malmgren  2004  S71            5:11.91   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            5:12.26   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            5:16.30   
10  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            5:20.95   
11  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            5:22.15   
12  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            5:25.76   
13  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            5:26.22   
14  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            5:27.10   
15  Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            5:30.33   
16  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            5:35.29   
17  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            5:39.88   
18  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            6:19.34   
19  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            6:31.41   
20  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            6:59.53   
21  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            7:04.03   
22  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  TVS Tårnborg IF            7:16.91   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            DNS   
                     
 
Gren 79, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            32.85   
Veronika Ruzic  2006  S71            36.29   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            36.31   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            37.07   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            37.31   
Freja Malmgren  2007  S71            37.34   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            39.75   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            40.78   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            41.45   
10  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            41.63   
11  Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            41.73   
12  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            41.95   
13  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            42.10   
14  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            42.73   
15  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            43.18   
16  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS            43.69   
17  Asta Marie Boye  2006  TVS Tårnborg IF            43.78   
18  Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            44.28   
19  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            44.52   
20  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            45.32   
21  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            45.89   
22  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            45.99   
23  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            52.40   
24  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            53.76   
25  Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            1:03.43   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 80, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            37.79   
Rasmus Bønsøe  2006  TVS Tårnborg IF            37.85   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            38.20   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            38.48   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            40.11   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            40.76   
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            41.68   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            42.15   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            42.97   
10  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            45.47   
11  Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            46.27   
12  Gustav Fugl Folkmann  2006  Rønne Svømme Klub            46.36   
13  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            46.81   
14  Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            58.27   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 81, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Guhne Salongen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    43.19        1:33.42   
Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    43.24        1:33.93   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    42.93        1:36.72   
Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim    43.85        1:39.50   
Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    47.47        1:42.15   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    50.51        1:51.88   
Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    51.46        1:58.22   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    54.32        2:01.98   
                     
 
Gren 82, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    45.85        1:40.42   
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    47.00        1:41.91   
Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    50.48        1:45.76   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 83, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Schakt 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.32        1:24.54   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    41.48        1:26.27   
Michaela Ruzic  2003  S71    40.64        1:26.57   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    41.70        1:26.76   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    42.03        1:28.72   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    41.73        1:28.93   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    42.92        1:30.36   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    42.61        1:31.55   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    43.03        1:31.79   
10  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    43.58        1:32.08   
11  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    44.99        1:32.91   
12  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    44.49        1:33.19   
13  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton    47.23        1:39.57   
14  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    48.95        1:44.12   
15  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    48.79        1:44.64   
16  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    50.07        1:44.76   
17  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    49.91        1:44.95   
18  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub    50.71        1:46.21   
19  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    51.21        1:48.49   
20  Alva Stenebo  2003  S71    52.96        1:52.10   
                     
 
Gren 84, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    40.74        1:27.32   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    43.87        1:32.88   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    43.81        1:34.55   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    47.74        1:42.05   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    48.64        1:42.95   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    49.41        1:45.94   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    52.91        1:49.81   
Gustav Hartig-Larsen  2003  TVS Tårnborg IF    54.16        1:54.10   
Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF    56.96        1:56.63   
Mathias Toftager  2003  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 85, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    31.81        1:08.44   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.54        1:09.35   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    31.51        1:09.46   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.86        1:09.53   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.74        1:10.94   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.17        1:11.03   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.78        1:12.63   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    35.22        1:17.61   
Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.46        1:19.55   
10  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    35.60        1:20.00   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    38.37        1:23.72   
12  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    40.63        1:32.73   
13  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    40.84        1:35.30   
14  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    44.32        1:39.74