Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  16 juni 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  13 juni 2014         
 
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:02.46        2:12.00   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:03.95        2:13.07   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.50        2:16.78   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:07.22        2:17.57   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            2:21.06   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    1:08.54        2:21.40   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    1:08.95        2:21.84   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:09.97        2:22.33   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:08.53        2:23.25   
10  Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:09.45        2:24.13   
11  Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:09.38        2:24.43   
12  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:10.41        2:25.45   
13  My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub    1:09.58        2:25.59   
14  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.99        2:26.09   
15  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:09.31        2:26.39   
16  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:09.33        2:26.57   
17  Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:11.28        2:26.87   
18  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub    1:10.75        2:27.49   
19  Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub    1:12.15        2:27.90   
20  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:10.70        2:28.24   
21  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:12.56        2:28.48   
22  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:10.75        2:28.71   
23  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:12.35        2:30.09   
24  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:10.61        2:30.51   
25  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:12.94        2:30.95   
26  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub    1:11.89        2:31.22   
27  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    1:13.08        2:32.08   
28  Emilia Rönningdal  2002  S71    1:14.06        2:33.26   
28  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:14.59        2:33.26   
30  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:12.81        2:33.43   
31  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:13.01        2:33.52   
32  Moa Karlsson  2002  S71            2:33.79   
33  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:14.75        2:33.96   
34  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:10.90        2:34.09   
35  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:14.87        2:34.72   
36  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:14.27        2:34.91   
37  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31    1:13.47        2:35.94   
38  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:15.50        2:36.37   
39  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            2:36.49   
40  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:15.12        2:36.64   
41  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:16.26        2:37.29   
42  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:14.02        2:38.36   
43  Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:14.49        2:38.93   
44  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    1:16.72        2:39.85   
45  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:16.42        2:40.31   
46  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:18.64        2:40.38   
47  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    1:16.77        2:40.80   
48  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.78        2:41.17   
49  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:16.14        2:41.39   
50  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            2:43.00   
51  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:20.63        2:45.26   
52  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    2:45.41        2:45.41   
53  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:19.60        2:46.29   
54  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:19.63        2:46.73   
55  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:17.78        2:46.86   
56  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:19.11        2:47.40   
57  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:21.19        2:47.58   
58  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    1:19.77        2:48.26   
59  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:22.73        2:48.49   
60  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:22.70        2:48.66   
61  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    1:21.87        2:49.38   
62  Tova Nilsson  2002  S71    1:21.92        2:50.25   
63  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:22.11        2:50.85   
64  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:22.48        2:52.05   
65  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    1:25.26        2:52.22   
66  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF    54.71        2:52.41   
67  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:22.96        2:53.66   
68  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:25.76        2:53.88   
69  Ida Frandsen  1999  TVS Tårnborg IF    1:22.10        2:53.94   
70  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    1:23.02        2:53.98   
71  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:23.63        2:54.75   
72  Josephine Ahlm  2002  Helsinge Svømmeklub    2:55.50        2:55.50   
73  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            2:55.60   
74  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    2:56.56        2:56.56   
75  Wilma Nilsson  2004  S71    1:25.37        2:57.41   
76  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:26.15        2:59.31   
77  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    1:25.52        3:00.11   
78  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    1:26.29        3:00.45   
79  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:29.74        3:02.81   
80  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    1:27.30        3:03.18   
81  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    1:26.25        3:03.30   
82  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            3:03.80   
83  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    1:30.78        3:04.71   
84  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:27.93        3:05.98   
85  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    15.50        3:07.19   
86  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:30.13        3:08.32   
87  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    1:31.97        3:11.42   
88  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    1:34.43        3:11.73   
89  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            3:23.90   
90  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub            3:34.26   
91  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    1:48.16        3:40.55   
92  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    1:49.31        3:54.66   
93  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:56.24        3:55.94   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    59.02        2:00.12   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    57.05        2:00.20   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:00.58        2:06.11   
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub    1:00.60        2:06.30   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:00.90        2:06.93   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:03.20        2:09.44   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    1:02.37        2:10.52   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:03.51        2:12.16   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub    1:03.07        2:13.91   
10  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:03.58        2:14.11   
11  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:15.04   
12  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:05.25        2:15.89   
13  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:05.39        2:17.34   
14  Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:07.40        2:17.49   
15  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    2:17.86        2:17.82   
16  Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub    1:07.96        2:19.19   
17  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:06.33        2:19.37   
18  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    1:07.04        2:20.50   
19  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:08.66        2:20.96   
20  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:06.83        2:20.97   
21  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:07.85        2:21.19   
22  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:07.29        2:21.86   
23  Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub    1:07.77        2:22.10   
24  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    1:09.08        2:22.88   
25  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:08.06        2:23.14   
26  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:10.05        2:24.41   
27  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:11.06        2:26.63   
28  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:09.64        2:26.80   
29  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:11.18        2:26.95   
30  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:10.84        2:26.96   
31  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:07.80        2:27.72   
32  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:12.53        2:30.63   
33  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    1:13.50        2:31.13   
34  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:11.15        2:31.37   
35  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    1:13.45        2:32.18   
36  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:14.34        2:32.51   
37  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    2:36.61        2:36.61   
38  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    1:15.81        2:39.47   
39  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    1:17.23        2:39.82   
40  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    1:16.61        2:40.05   
41  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    1:16.92        2:41.13   
42  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:21.62        2:48.57   
43  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim    1:24.05        2:51.46   
44  Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31    1:23.84        2:53.32   
45  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:23.74        2:53.71   
46  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:24.27        2:53.73   
47  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:21.52        2:54.13   
48  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:26.46        2:54.61   
49  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    1:24.93        2:56.35   
50  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            3:01.03   
51  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim    1:27.22        3:01.59   
52  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub    1:29.89        3:03.29   
53  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    1:25.63        3:04.07   
54  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:30.05        3:07.60   
55  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:31.95        3:11.60   
56  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    1:34.36        3:13.19   
57  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:33.62        3:13.75   
58  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    3:14.11        3:14.11   
59  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    1:35.31        3:16.37   
60  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    1:35.90        3:18.13   
61  Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF    1:35.11        3:18.60   
62  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    1:35.12        3:19.18   
63  Frederik Priess Hansen  2000  TVS Tårnborg IF    1:31.11        3:19.53   
64  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap    3:23.35        3:23.35   
65  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS    1:37.44        3:24.50   
66  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    1:40.50        3:28.62   
67  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    1:36.76        3:33.93   
68  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF    1:43.10        3:35.07   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.50   
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            42.10   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.30   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            43.58   
Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            44.61   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            45.15   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            46.22   
Felicia Nyberg  2004  Värnamo Simsällskap            46.52   
Wilma Nilsson  2004  S71            46.74   
10  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            47.14   
11  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            47.30   
12  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            48.27   
13  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            48.85   
14  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            49.81   
14  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            49.81   
16  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            49.90   
17  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            50.00   
18  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            50.10   
19  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            50.43   
20  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            50.76   
21  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            51.45   
22  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            51.47   
23  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            52.12   
24  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            52.49   
25  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            52.53   
26  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            52.74   
27  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            53.25   
28  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            53.39   
29  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            53.42   
30  Wilma Cardell  2004  Ystads Simsällskap            53.82   
31  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            54.44   
32  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            54.88   
33  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            54.96   
34  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            55.15   
35  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            55.17   
36  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            55.45   
37  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            55.61   
38  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            57.12   
39  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            57.39   
40  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            58.25   
41  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            58.40   
42  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            1:04.41   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Björnes kiosk & video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            43.24   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.28   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            44.50   
Noah Malmgren  2004  S71            45.79   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            47.97   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            49.45   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            49.46   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            49.62   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            50.33   
10  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            51.19   
11  Oscar Bevréus  2006  S71            52.37   
12  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            52.83   
13  Malte Rönningdal  2005  S71            54.36   
14  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            57.43   
15  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:04.53   
Vincent Nyberg  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:36.11   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:36.18   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:38.01   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:39.79   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            1:40.26   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:41.63   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:42.10   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:42.55   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:43.08   
10  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:43.45   
11  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:44.15   
12  Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:44.63   
13  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:45.33   
14  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:48.29   
15  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:48.56   
16  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:49.85   
17  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            1:51.17   
18  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:51.20   
19  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:51.96   
20  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:52.28   
21  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:52.29   
22  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:52.64   
23  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:53.32   
24  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:53.85   
25  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:54.22   
26  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            1:55.39   
27  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:55.54   
28  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:55.87   
29  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:57.07   
30  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:57.18   
31  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:57.41   
32  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            2:02.63   
33  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            2:03.78   
34  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:04.83   
35  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            2:07.00   
36  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            2:08.47   
Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:33.08   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:38.31   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:39.91   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            1:42.83   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.50   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:43.60   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.23   
Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:45.62   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:45.66   
10  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:46.16   
11  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:46.63   
12  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:51.37   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:58.96   
14  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            2:00.22   
15  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            2:00.64   
16  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            2:00.84   
17  Måns Nelson  2003  Ystads Simsällskap            2:01.34   
18  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            2:01.71   
19  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            2:04.45   
20  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            2:06.39   
21  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            2:06.65   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:11.61   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap            1:13.18   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:14.62   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:14.81   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:14.85   
Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub            1:16.37   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:17.65   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:17.95   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:19.30   
10  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31            1:20.00   
11  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:20.85   
12  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:22.22   
13  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            1:22.89   
14  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            1:24.89   
15  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:26.61   
16  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:32.05   
17  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:32.70   
18  Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            1:38.45   
19  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:43.37   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Optik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            1:04.27   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran            1:05.15   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            1:06.50   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:08.91   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            1:09.33   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            1:09.35   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran            1:11.15   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:11.29   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:16.58   
10  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:16.84   
11  Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            1:17.09   
12  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:17.10   
13  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:19.74   
14  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub            1:20.56   
15  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:21.25   
16  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:22.33   
17  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:23.58   
18  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:24.89   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Äventyrscampen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:21.12   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:28.45   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:29.99   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:31.73   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:35.76   
Maria Louise Ryle  2000  Helsinge Svømmeklub            1:38.04   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:39.00   
Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:41.02   
Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:41.62   
10  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:41.94   
11  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:43.14   
12  Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:44.14   
13  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon            1:49.44   
14  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            1:52.07   
15  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:52.08   
16  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:52.69   
17  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:57.41   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:18.74   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            1:20.15   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            1:24.75   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            1:31.68   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:31.84   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            1:33.15   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:35.27   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:40.31   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:42.04   
10  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:45.75   
11  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            1:47.03   
12  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            1:47.58   
13  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            2:01.57   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Tofta Trädgård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:04.52   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:06.17   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:07.51   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:08.07   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:08.11   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:08.38   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:08.69   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:08.71   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:08.80   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:09.07   
11  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:09.69   
12  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:10.55   
13  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:12.39   
14  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:12.63   
15  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:13.42   
16  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            1:13.59   
17  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:13.66   
18  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:14.07   
19  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:14.87   
20  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            1:15.43   
21  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:15.91   
22  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:16.03   
23  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:16.22   
24  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            1:16.41   
25  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim            1:16.77   
26  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:17.91   
27  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:18.89   
28  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:19.28   
29  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:19.51   
30  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:19.94   
31  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.27   
32  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:21.05   
33  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:21.09   
34  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:21.76   
35  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            1:25.18   
36  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            1:26.87   
37  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:28.62   
38  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            1:29.20   
Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:04.95   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:05.62   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:08.71   
Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            1:11.78   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            1:11.84   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            1:12.23   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:17.57   
Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim            1:17.74   
Daniel Laursen  2001  Rønne Svømme Klub            1:23.19   
10  Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub            1:30.29   
11  Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF            1:31.06   
12  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            1:32.22   
13  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            1:34.25   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:18.26   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:21.88   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:24.49   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:26.99   
Moa Karlsson  2002  S71            1:27.27   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:29.48   
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:30.73   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:30.85   
Tova Nilsson  2002  S71            1:35.45   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:38.00   
11  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:41.93   
12  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:42.08   
13  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:42.86   
14  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:47.56   
15  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:56.49   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:34.35   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:35.82   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:38.40   
Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Thuleslund 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:11.01  2:32.28  5:20.03    5:20.03   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:16.01  2:40.26  4:22.76    5:36.04   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:15.50  2:46.98  5:44.11    5:44.11   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:15.52  2:45.17  4:35.62    5:53.27   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            6:17.42   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    1:41.46  3:33.01  5:32.44    7:04.20   
                     
 
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:05.05  2:22.40  3:49.78    4:55.58   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:09.55  2:35.44  4:00.95    5:07.89   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:07.33  2:30.40  4:03.94    5:16.26   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            5:38.21   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:22.26  2:54.19  4:41.26    6:03.83   
Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub    1:17.28  2:51.63  4:21.87    6:07.90   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:37.05  3:27.47  5:26.65    6:54.81   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:38.91  3:22.66      6:56.42   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:16.94   
Wilma Nilsson  2004  S71            1:20.55   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:21.80   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:22.51   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:25.14   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            1:26.17   
Felicia Nyberg  2004  Värnamo Simsällskap            1:27.12   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:27.56   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            1:29.66   
10  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:29.70   
11  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            1:30.77   
12  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:31.49   
13  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:31.61   
14  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:31.62   
15  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            1:32.19   
16  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:33.62   
17  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            1:34.16   
18  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.09   
19  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:40.91   
20  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            1:40.92   
21  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            1:43.42   
22  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:43.56   
23  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            1:43.82   
24  Wilma Cardell  2004  Ystads Simsällskap            1:46.17   
25  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:46.66   
26  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:48.35   
27  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            1:48.39   
28  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            1:48.65   
29  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:49.85   
30  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:50.90   
31  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:51.28   
32  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:51.42   
33  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:54.35   
34  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:54.68   
34  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            1:54.68   
36  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            1:55.58   
37  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            1:55.64   
38  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            1:58.00   
39  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            1:58.16   
40  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            2:00.50   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:18.20   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:24.76   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:28.39   
Noah Malmgren  2004  S71            1:28.48   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            1:33.10   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            1:36.15   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:39.53   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:41.52   
Oscar Bevréus  2006  S71            1:42.58   
10  Malte Rönningdal  2005  S71            1:44.03   
11  Vincent Nyberg  2006  Värnamo Simsällskap            1:46.82   
12  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            1:48.16   
13  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:54.12   
14  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:57.91   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:16.16   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:19.90   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:21.83   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            1:21.93   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:23.22   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            1:26.37   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap            1:26.58   
Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:28.68   
Karoline Jetsmark Geiker  1999  TVS Tårnborg IF            1:34.25   
10  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:36.00   
11  Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:38.23   
12  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:38.35   
13  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:41.62   
14  Ida Frandsen  1999  TVS Tårnborg IF            1:45.40   
15  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:50.37   
16  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            2:05.56   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Lasse Andersson Mur kakel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            1:13.01   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            1:13.06   
Esben Norup  1996  Swömmeklubben Mk 31            1:13.87   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:14.55   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            1:16.41   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            1:16.68   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:16.88   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:17.98   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            1:19.12   
10  Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            1:19.82   
11  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:19.93   
12  Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub            1:20.32   
13  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:20.90   
13  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            1:20.90   
15  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:20.92   
16  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:21.11   
17  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:21.85   
18  Joachim Frimann  1997  Helsinge Svømmeklub            1:22.81   
19  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:25.72   
20  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:30.44   
21  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:36.39   
22  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:38.09   
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:02.15   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:03.10   
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            1:03.85   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:04.80   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            1:05.24   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:05.95   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:06.28   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:06.55   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:06.78   
10  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            1:07.54   
11  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:09.48   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:10.27   
13  Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            1:11.03   
14  Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:11.33   
15  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:11.92   
16  Maria Louise Ryle  2000  Helsinge Svømmeklub            1:12.16   
17  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:12.22   
18  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:13.51   
19  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:14.72   
20  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:17.16   
21  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:17.48   
22  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:17.72   
23  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:17.78   
24  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:18.13   
25  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            1:18.19   
26  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:18.22   
27  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:22.70   
28  Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:22.96   
29  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:23.77   
30  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:28.89   
31  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            1:29.88   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Source Foodproduction 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            59.96   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:00.86   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            1:06.26   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:06.77   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:07.84   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            1:09.81   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            1:10.10   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:13.87   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:14.83   
10  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:16.20   
11  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            1:16.29   
12  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            1:18.09   
13  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:26.16   
14  Frederik Priess Hansen  2000  TVS Tårnborg IF            1:28.49   
                     
 
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:15.89   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:20.45   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:20.91   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:20.95   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:21.17   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:21.36   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:24.88   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:29.97   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:31.04   
10  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:31.30   
11  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:32.12   
12  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:33.21   
13  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:33.76   
14  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            1:36.17   
15  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:36.45   
16  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:36.77   
17  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            1:37.30   
18  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            1:37.34   
19  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:39.52   
20  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:42.86   
21  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:48.87   
                     
 
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:10.87   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:12.83   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            1:22.56   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:22.90   
Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            1:23.74   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:25.82   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            1:26.64   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:30.38   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:32.50   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Björnes kiosk & video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:26.99   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:31.32   
Tova Nilsson  2002  S71            1:33.14   
Moa Karlsson  2002  S71            1:33.41   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:34.82   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:34.89   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:35.17   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:35.48   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            1:38.77   
10  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:39.15   
11  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:40.88   
12  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:40.97   
13  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:44.94   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:45.17   
15  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:46.38   
16  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:46.91   
17  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:47.55   
18  Mimmi Cassé  2002  Ystads Simsällskap            1:47.77   
19  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:49.85   
20  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            1:51.35   
21  Josephine Ahlm  2002  Helsinge Svømmeklub            1:51.61   
22  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:53.81   
23  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:53.98   
24  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            1:54.45   
25  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            1:55.38   
26  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:58.04   
27  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:59.70   
28  Signe Westerlund  2002  Kristianstads SLS            2:01.53   
29  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            2:11.74   
30  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            2:23.59   
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:35.79   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:36.25   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            1:36.49   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            1:37.04   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:44.10   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:44.85   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:46.82   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:48.13   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            1:50.92   
10  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:51.03   
11  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            1:51.83   
12  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            1:52.25   
13  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:56.43   
14  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:57.94   
15  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:58.36   
16  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            2:02.26   
17  Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            2:06.31   
18  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            2:13.74   
                     
 
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:21.69   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:24.13   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:24.18   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            1:27.74   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.96   
Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:29.81   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:30.34   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:31.05   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            1:32.52   
10  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:36.33   
11  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.69   
12  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.94   
13  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:36.95   
14  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:39.24   
15  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:39.30   
16  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:41.95   
17  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:42.38   
18  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub            1:43.92   
19  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:44.23   
20  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:44.43   
21  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:47.91   
22  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:49.22   
23  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:49.89   
24  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:51.45   
25  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:51.98   
26  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:53.96   
27  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:54.55   
28  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            1:59.72   
29  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            1:59.87   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:17.57   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:27.10   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.74   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:32.83   
Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:33.64   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.76   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.41   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:37.96   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:38.07   
10  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:42.41   
11  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.15   
12  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub            1:43.63   
13  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:44.95   
14  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:47.16   
15  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:51.89   
16  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            2:01.97   
17  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            2:08.20   
18  Måns Nelson  2003  Ystads Simsällskap            2:10.03   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
                     
 
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            48.23   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            48.52   
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            49.09   
Felicia Nyberg  2004  Värnamo Simsällskap            49.54   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            50.22   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            51.15   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            51.41   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            51.70   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            52.54   
10  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            52.71   
11  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            52.82   
12  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            53.51   
13  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            53.96   
14  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            54.28   
15  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            55.10   
16  Wilma Cardell  2004  Ystads Simsällskap            55.70   
17  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            56.38   
18  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            56.48   
19  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            56.81   
20  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            57.15   
21  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            57.20   
22  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            57.53   
23  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            58.81   
24  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            59.52   
25  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            59.53   
26  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            59.59   
27  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:00.48   
28  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:01.16   
29  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            1:03.85   
30  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:03.88   
31  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            1:04.03   
32  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            1:04.85   
33  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:05.86   
34  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:06.02   
35  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            1:06.30   
36  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            1:06.53   
37  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:07.21   
38  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:09.55   
39  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            1:11.11   
40  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            1:11.75   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            49.18   
Noah Malmgren  2004  S71            50.46   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            53.19   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            53.32   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            53.34   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            53.50   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            54.05   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            55.22   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            56.36   
10  Oscar Bevréus  2006  S71            56.47   
11  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            58.64   
12  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            59.74   
13  Malte Rönningdal  2005  S71            59.90   
14  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:00.99   
15  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            1:03.05   
16  Vincent Nyberg  2006  Värnamo Simsällskap            1:03.08   
17  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            1:03.92   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.68        2:31.02   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:14.84        2:33.97   
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    1:10.85        2:36.26   
Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub    1:15.19        2:36.94   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    1:15.28        2:38.30   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:12.85        2:38.48   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:15.92        2:39.37   
Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:14.18        2:40.08   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    1:14.98        2:41.90   
10  Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:18.46        2:42.35   
11  Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    1:23.42        2:43.39   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:18.82        2:44.57   
13  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    1:15.03        2:45.53   
14  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:18.97        2:45.87   
15  Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31    1:17.87        2:45.95   
16  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:18.30        2:45.99   
17  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:19.93        2:46.58   
18  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    1:19.57        2:47.05   
19  Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:20.85        2:47.50   
20  Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:16.76        2:47.62   
21  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:21.00        2:48.58   
22  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.64        2:48.70   
23  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:20.62        2:49.30   
24  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:20.24        2:51.71   
25  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:24.97        2:52.70   
26  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:25.38        2:52.74   
27  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:18.80        2:52.80   
28  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:23.50        2:53.22   
29  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    2:53.75        2:53.75   
29  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31    1:24.30        2:53.75   
31  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:25.60        2:54.78   
32  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:20.72        2:54.86   
33  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:24.53        2:56.62   
34  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:26.84        2:56.69   
35  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:23.27        2:56.71   
36  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31    1:20.53        2:57.42   
37  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:24.36        2:58.95   
38  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    2:59.77        2:59.77   
39  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:29.67        3:00.02   
40  Emilia Rönningdal  2002  S71    1:28.33        3:01.41   
41  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    1:28.69        3:01.67   
42  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:30.44        3:01.81   
43  Moa Karlsson  2002  S71    1:30.47        3:02.20   
44  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:31.29        3:02.43   
45  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:29.65        3:02.59   
46  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:30.53        3:02.72   
47  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    3:03.07        3:03.07   
48  Karoline Jetsmark Geiker  1999  TVS Tårnborg IF    1:31.44        3:03.12   
49  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:28.38        3:04.29   
50  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:34.37        3:05.65   
51  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:31.82        3:05.94   
52  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:30.41        3:06.59   
53  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:29.10        3:06.69   
54  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:30.99        3:07.08   
55  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:27.22        3:07.35   
56  Fanny Lindfors  2002  S71    1:32.41        3:09.05   
57  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:33.17        3:09.11   
58  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:37.09        3:11.16   
59  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:34.55        3:11.32   
60  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:33.63        3:11.56   
61  Tova Nilsson  2002  S71    1:34.67        3:12.63   
62  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:37.52        3:12.89   
63  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    1:31.18        3:13.23   
64  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF    1:30.72        3:13.40   
65  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:36.72        3:14.63   
66  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:35.52        3:14.70   
67  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:32.75        3:15.11   
68  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:37.31        3:16.33   
69  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    1:35.88        3:16.34   
70  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:38.94        3:17.65   
71  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    1:35.93        3:17.72   
72  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    1:38.28        3:17.77   
73  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:33.98        3:19.14   
74  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:30.49        3:19.19   
75  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:35.30        3:19.55   
76  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:36.84        3:20.11   
77  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    1:33.47        3:20.75   
78  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    1:37.68        3:22.89   
79  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    1:37.83        3:23.89   
80  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:39.59        3:24.47   
81  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:44.91        3:25.29   
82  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    1:44.25        3:25.59   
83  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    1:44.20        3:26.72   
84  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    1:43.40        3:28.74   
85  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    1:42.87        3:31.79   
86  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap    1:34.70        3:31.84   
87  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    1:45.74        3:34.71   
88  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    1:45.95        3:36.75   
89  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    3:37.66        3:37.66   
90  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    1:47.94        3:38.57   
91  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    1:47.34        3:39.50   
92  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    1:48.99        3:39.57   
93  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    1:52.16        3:42.51   
94  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    1:44.83        3:42.63   
95  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    1:47.72        3:44.20   
96  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    1:53.22        3:52.92   
97  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap    1:53.81        3:54.55   
98  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    1:56.53        3:55.49   
99  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    2:01.97        4:03.02   
100  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    1:53.92        4:03.76   
101  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    2:04.26        4:05.80   
102  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    2:15.98        4:23.40   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            DSQ   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            DSQ   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Unos Kläder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    1:05.72        2:23.16   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:06.15        2:23.26   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:11.46        2:26.27   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:11.73        2:27.04   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:13.16        2:32.21   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:13.34        2:32.31   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:15.24        2:34.59   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:12.96        2:34.75   
Joachim Frimann  1997  Helsinge Svømmeklub    1:16.85        2:35.03   
10  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:16.72        2:35.55   
11  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:14.13        2:35.79   
12  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:13.96        2:37.57   
13  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:11.35        2:37.72   
14  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:15.27        2:38.82   
15  Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:14.15        2:40.76   
16  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:20.82        2:40.89   
17  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    1:16.64        2:41.14   
18  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:18.93        2:41.47   
19  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:20.86        2:43.53   
20  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:17.39        2:44.75   
21  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:19.17        2:46.03   
22  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            2:46.97   
23  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    2:48.81        2:48.81   
24  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:20.18        2:49.29   
25  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    2:49.42        2:49.42   
26  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    2:51.28        2:51.28   
27  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    2:52.87        2:52.87   
28  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    2:54.94        2:54.94   
29  William Bevréus  2003  S71    2:55.02        2:55.02   
30  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    2:55.42        2:55.42   
31  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:23.44        2:57.02   
32  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            3:01.09   
33  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    3:04.95        3:04.95   
34  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    1:30.84        3:05.41   
35  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            3:09.09   
36  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            3:13.23   
37  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    1:33.92        3:14.23   
38  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            3:15.52   
39  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            3:16.92   
40  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:37.96        3:17.99   
41  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    1:36.17        3:18.18   
42  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:34.57        3:19.22   
43  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            3:22.64   
44  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:43.01        3:28.15   
45  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:45.73        3:29.68   
46  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    1:43.57        3:32.39   
47  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:40.08        3:37.32   
48  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            3:40.37   
49  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    1:47.08        3:43.58   
50  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    1:51.12        3:47.45   
51  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    1:53.38        3:49.42   
52  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    1:58.75        3:52.45   
53  Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub    1:52.98        3:54.71   
54  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS    1:57.58        4:00.64   
55  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    2:01.17        4:18.16   
Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 57, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:18.94        2:43.62   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:24.40        2:57.30   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:24.93        2:58.41   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:25.40        2:58.76   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:28.09        3:03.26   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:30.16        3:08.29   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:30.98        3:12.43   
Emilia Rönningdal  2002  S71    1:33.89        3:14.88   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:34.79        3:14.88   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:34.13        3:16.80   
11  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:35.81        3:18.46   
12  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:37.09        3:18.81   
13  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    1:34.66        3:19.19   
14  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:35.86        3:19.50   
15  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:37.78        3:20.44   
16  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:36.94        3:20.81   
17  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    1:37.11        3:20.98   
18  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:32.67        3:21.88   
19  Moa Karlsson  2002  S71    1:38.88        3:23.63   
20  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:40.60        3:24.39   
21  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:38.95        3:27.11   
22  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    1:39.38        3:27.93   
23  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:40.10        3:28.39   
24  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:38.09        3:30.27   
25  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub    1:41.84        3:30.44   
26  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:42.66        3:30.55   
27  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    1:43.17        3:31.43   
28  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:43.88        3:32.66   
29  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:44.58        3:33.20   
30  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    1:44.41        3:34.70   
31  Maria Louise Ryle  2000  Helsinge Svømmeklub    1:42.90        3:37.03   
32  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:44.19        3:38.13   
33  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:46.23        3:39.01   
34  Fanny Lindfors  2002  S71    1:46.09        3:39.07   
35  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    1:46.50        3:40.87   
36  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    2:04.35        3:41.57   
37  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    1:46.30        3:41.90   
38  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:48.56        3:46.13   
39  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:49.63        3:49.38   
40  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap    1:51.03        3:56.90   
41  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:54.19        3:58.34   
42  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:56.93        4:00.76   
43  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    1:55.39        4:00.81   
44  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    4:02.86        4:02.86   
45  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF    1:57.12        4:04.67   
46  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    2:00.14        4:05.15   
47  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim    2:05.75        4:19.18   
48  Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF    2:13.93        4:35.16   
49  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap    2:21.64        4:54.72   
                     
 
Gren 58, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: AB Bilbengtsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:17.94        2:45.75   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub    1:20.89        2:50.24   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:16.28        2:50.99   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:22.27        2:53.29   
Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub    1:24.34        2:56.19   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:25.11        2:56.67   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:26.13        3:04.41   
Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:25.08        3:04.84   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:28.90        3:05.96   
10  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    1:30.56        3:08.18   
11  Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31    3:12.21        3:12.21   
12  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:31.88        3:18.71   
13  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    3:18.90        3:18.90   
14  William Bevréus  2003  S71    1:39.67        3:23.42   
15  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    3:26.80        3:26.80   
16  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    3:31.88        3:31.88   
17  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    1:41.82        3:32.92   
18  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    3:33.75        3:33.75   
19  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap    3:35.42        3:35.42   
20  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    3:36.88        3:36.88   
21  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:48.00        3:39.77   
22  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    1:47.89        3:41.60   
23  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    3:42.04        3:42.04   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:47.68        3:46.51   
25  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    3:46.97        3:46.97   
26  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    3:53.94        3:53.94   
27  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    4:09.19        4:09.19   
28  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    4:10.46        4:10.46   
29  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    4:13.30        4:13.30   
30  Malte Rönningdal  2005  S71    4:29.30        4:29.30   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 59, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: AB Bilbengtsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:13.85   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:16.43   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:18.76   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:24.91   
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:26.77   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:28.83   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:29.79   
Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:32.76   
Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:36.00   
10  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:36.01   
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:39.52   
12  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:40.08   
13  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            1:40.26   
14  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:40.62   
15  Josephine Ahlm  2002  Helsinge Svømmeklub            1:41.45   
16  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:43.33   
17  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:44.34   
18  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:45.04   
19  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:45.14   
20  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:45.62   
21  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:45.84   
22  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            1:50.31   
23  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:51.09   
24  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            1:55.46   
25  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            2:08.89   
Signe Westerlund  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            1:29.15   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:30.49   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:33.13   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:33.48   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            1:35.44   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:39.88   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:39.90   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:40.78   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:42.70   
10  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            1:50.26   
11  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            1:54.79   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Jonny`s Åkeri Ystad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:14.56   
Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:18.07   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:19.48   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.10   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:20.90   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:21.16   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:21.38   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:23.59   
Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:25.72   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.57   
11  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:27.68   
12  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:28.03   
13  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:28.67   
14  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:28.93   
15  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:29.78   
16  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:30.80   
17  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            1:31.39   
18  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:32.89   
19  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:33.05   
20  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:33.20   
21  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:33.78   
22  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:35.21   
23  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:35.85   
24  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:40.03   
25  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            1:40.58   
26  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:43.83   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
                     
 
Gren 62, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:12.60   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.50   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:21.59   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:26.92   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            1:28.15   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            1:29.26   
Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF            1:47.14   
Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub            1:52.33   
Daniel Laursen  2001  Rønne Svømme Klub            DSQ   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 63, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:01.02   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:02.40   
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap            1:03.83   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            1:04.10   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            1:04.99   
Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:05.00   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:05.61   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:05.72   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:06.13   
10  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:06.47   
11  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            1:06.89   
12  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:07.36   
13  Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub            1:07.42   
14  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:07.51   
15  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:08.41   
16  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap            1:09.09   
17  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31            1:09.25   
18  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:10.34   
19  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31            1:10.73   
20  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            1:11.25   
21  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            1:12.39   
22  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:14.89   
23  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:18.02   
24  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:18.06   
25  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:41.76   
Ida Frandsen  1999  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 64, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub            56.03   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            56.16   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            56.94   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            57.17   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            57.32   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            58.45   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            59.14   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            1:00.12   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:00.69   
10  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:01.34   
11  Joachim Frimann  1997  Helsinge Svømmeklub            1:01.45   
12  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:01.76   
13  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:02.05   
14  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:02.27   
15  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:03.16   
16  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:03.81   
17  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:04.57   
18  Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            1:04.70   
19  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:04.86   
20  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:04.94   
21  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:05.01   
22  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:05.28   
23  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub            1:05.63   
24  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:06.11   
25  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:06.62   
26  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            1:06.74   
27  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:07.39   
28  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:07.87   
29  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:08.24   
30  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:08.45   
31  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:12.24   
32  Esben Norup  1996  Swömmeklubben Mk 31            1:12.51   
                     
 
Gren 65, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:08.83   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:13.06   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.39   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:14.66   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:16.65   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:17.73   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:18.64   
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            1:18.64   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:24.47   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:34.97   
11  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:35.55   
                     
 
Gren 66, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:04.46   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:07.95   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            1:18.58   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:19.00   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:20.40   
Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:26.63   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            1:27.15   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:36.50   
                     
 
Gren 67, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:12.33   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:13.73   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:17.08   
Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:17.28   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:18.03   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:19.68   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:21.07   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:21.20   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:21.60   
10  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:21.91   
11  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:22.63   
12  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:22.87   
13  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:23.70   
14  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:24.49   
15  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:25.05   
16  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:25.50   
17  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:26.94   
17  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:26.94   
19  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:27.30   
20  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:27.50   
21  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.40   
22  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:28.76   
23  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:29.19   
24  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:29.66   
25  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:30.01   
26  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.92   
27  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:32.12   
28  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            1:33.69   
29  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:35.26   
30  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub            1:35.92   
31  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.71   
32  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:37.10   
33  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            1:37.41   
34  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:48.78   
35  Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF            2:07.69   
                     
 
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:07.68   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:13.07   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:15.82   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:16.26   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:18.59   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:19.38   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:20.78   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:21.28   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:21.57   
10  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub            1:23.58   
11  Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:23.98   
12  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:24.42   
13  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:25.04   
14  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:25.45   
15  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:26.58   
16  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:26.66   
17  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:29.12   
18  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:31.27   
19  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.56   
20  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:31.61   
21  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:34.89   
22  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            1:39.00   
23  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:42.92   
24  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            1:44.45   
Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 69, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: LENY Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            36.84   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            38.89   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            39.45   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            40.35   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.77   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            43.23   
Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            44.38   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            45.55   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            46.67   
10  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            47.43   
11  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            47.63   
12  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            48.41   
13  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            48.87   
14  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            49.14   
15  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            51.29   
16  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            51.31   
17  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            54.02   
18  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            54.58   
19  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            54.81   
20  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            56.32   
21  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            56.75   
22  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            56.91   
23  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            58.28   
24  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            58.90   
25  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:03.83   
Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 70, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            40.53   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.70   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            41.44   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            47.78   
Noah Malmgren  2004  S71            48.36   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            49.08   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            49.82   
Oscar Bevréus  2006  S71            52.33   
                     
 
Gren 71, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:10.59        2:26.71   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.11        2:26.89   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    1:15.28        2:40.33   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    1:18.20        2:45.73   
Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub    1:17.74        2:46.01   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:16.98        2:46.53   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:16.19        2:48.63   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:22.35        2:57.53   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:26.38        3:02.82   
10  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:24.99        3:05.68   
11  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:27.30        3:07.20   
12  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:28.92        3:14.50   
13  Moa Karlsson  2002  S71    1:36.01        3:24.22   
14  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:33.80        3:24.79   
15  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:39.83        3:41.90   
                     
 
Gren 72, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: AB Bilbengtsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:06.95        2:22.04   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:08.59        2:26.80   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:08.06        2:27.46   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:14.07        2:36.86   
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub    1:08.39        2:42.88   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:18.09        2:47.52   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:23.14        3:01.54   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    1:26.17        3:05.42   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    1:32.60        3:12.51   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:30.43        3:24.48   
11  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:36.94        3:26.14   
                     
 
Gren 73, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.65  2:15.94  3:26.74    4:37.12   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.92  2:17.26  3:30.04    4:41.54   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.78  2:22.19  3:36.25    4:49.78   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    1:09.45  2:23.49  3:38.52    4:52.44   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    1:10.58  2:25.55  3:40.87    4:55.66   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31    1:09.36  2:25.33  3:42.33    4:57.18   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:10.97  3:46.26  5:03.03    5:03.03   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:12.95  2:31.41  3:50.58    5:07.34   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:12.72  2:31.35  3:50.01    5:08.12   
10  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:13.93  2:33.29  3:52.30    5:08.41   
11  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:13.32  2:33.72  3:53.47    5:08.86   
12  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:11.05  2:31.23  3:52.08    5:10.76   
13  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:14.36  2:34.08  3:54.94    5:11.88   
14  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:13.62  2:32.90  3:53.11    5:13.73   
15  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31    5:17.35        5:17.35   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:13.91  2:35.17  3:57.78    5:19.27   
17  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31    5:20.36        5:20.36   
18  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:17.25  2:40.97  4:03.82    5:23.07   
19  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:17.90  2:44.29  4:08.78    5:27.19   
20  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:16.24  2:39.46  4:04.27    5:27.30   
21  Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:15.98  2:41.73  4:06.38    5:27.44   
22  Moa Karlsson  2002  S71    1:17.45  2:42.23  4:07.03    5:28.27   
23  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:19.10  2:45.53  4:09.81    5:31.01   
24  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:17.60  2:43.45  4:10.97    5:36.26   
25  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    1:15.87  2:42.12  4:10.81    5:38.45   
26  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:20.31  2:47.55  4:16.31    5:41.39   
27  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    5:47.28        5:47.28   
28  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    5:48.73        5:48.73   
29  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF    1:23.31  2:54.74  4:25.56    5:52.44   
30  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    5:52.84        5:52.84   
31  Tova Nilsson  2002  S71    5:57.84        5:57.84   
32  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    5:58.09        5:58.09   
33  Wilma Nilsson  2004  S71    1:24.13  2:57.86  4:34.17    6:06.04   
34  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            6:31.88   
35  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    1:36.47  3:20.95  5:05.72    6:47.90   
36  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    1:42.76  3:38.40  5:37.13    7:25.52   
                     
 
Gren 74, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:04.26  2:13.64  3:23.16    4:31.54   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub    1:06.99  2:20.70  3:33.30    4:41.93   
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub    1:06.50  2:19.43  3:34.35    4:44.06   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:06.72  2:20.16  3:33.62    4:45.38   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub    1:10.04  2:25.62  3:41.28    4:52.28   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:07.40  2:21.82  3:37.35    4:52.98   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub    1:08.68  2:24.48  3:41.77    4:57.92   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:10.32  2:26.61  3:43.49    4:58.44   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:10.67  2:29.84  3:47.71    5:03.68   
10  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:12.17  2:30.54  3:49.23    5:04.81   
11  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:09.82  2:29.27  3:49.28    5:07.64   
12  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:13.77  2:34.27  3:54.73    5:13.47   
13  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:09.78  2:31.37  3:55.16    5:13.73   
14  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:13.46  2:38.39  4:02.03    5:21.91   
15  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:15.84  2:38.25  4:03.17    5:23.29   
16  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    4:09.55  5:31.81      5:31.81   
17  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    1:19.30  2:42.26  4:08.45    5:32.93   
18  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    1:20.38  2:52.52  5:47.12    5:47.02   
19  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:23.44  2:55.13  4:26.75    5:55.40   
20  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    1:27.34  2:59.45  4:31.89    5:59.95   
21  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub    1:33.84  3:13.93  4:52.90    6:22.19   
22  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    1:35.58  3:21.49  5:07.80    6:46.79   
23  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran    1:39.11  3:29.61  5:22.73    7:09.00   
24  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF    1:42.24  3:34.01  5:27.38    7:11.61   
25  Frederik Priess Hansen  2000  TVS Tårnborg IF    1:44.21  3:38.41  5:31.50    7:15.47   
                     
 
Gren 75, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:23.06   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:31.20   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:31.48   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:32.66   
Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:33.58   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:38.68   
Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:41.80   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.46   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:48.41   
10  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:56.46   
11  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            2:06.31   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 76, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:19.40   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:28.62   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.09   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.75   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:38.32   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:48.51   
Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:57.39   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 77, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:25.21   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:27.31   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:27.74   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:28.18   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:28.49   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:29.04   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:33.47   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:33.62   
Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:35.84   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:36.37   
11  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:36.92   
12  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:39.54   
13  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:39.76   
14  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:42.67   
15  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:43.16   
16  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            1:47.51   
17  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:48.70   
18  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:50.18   
19  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:50.63   
20  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:55.14   
21  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            1:58.51   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            DSQ   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 78, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.02   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:24.49   
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:27.70   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:32.65   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            1:35.52   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:40.83   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            1:49.53   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            1:56.40   
Daniel Laursen  2001  Rønne Svømme Klub            2:03.15   
10  Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF            2:06.15   
11  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            2:12.99   
                     
 
Gren 79, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:13.56   
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            1:15.02   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:15.58   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:16.10   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:16.18   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:16.73   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            1:16.80   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            1:21.24   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            1:23.52   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:32.16   
11  Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:32.65   
12  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:32.68   
13  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:34.48   
14  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:35.27   
15  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            1:38.01   
16  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:39.34   
17  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:41.02   
                     
 
Gren 80, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status