Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  16 juni 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  06:55   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  13 juni 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            32.17   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.71   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            33.36   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            33.69   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            35.50   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            37.03   
Tova Nilsson  2002  S71            37.89   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            37.97   
Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            38.00   
10  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            38.28   
11  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.16   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.38   
12  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            39.38   
14  Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            39.44   
15  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.56   
16  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            39.58   
17  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.73   
18  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            41.44   
19  Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            41.61   
20  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            43.31   
21  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.52   
22  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.66   
23  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            44.18   
24  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            44.46   
25  Meja Wessman  2003  Simklubben Ran            44.61   
26  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub            44.89   
27  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            45.03   
28  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            45.23   
29  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.54   
30  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            47.22   
31  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.31   
31  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.31   
33  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            47.59   
34  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub            47.84   
35  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            48.42   
36  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            49.74   
37  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            50.14   
38  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            50.18   
39  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            50.29   
40  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.65   
41  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.37   
42  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            52.70   
43  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            52.79   
44  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.14   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:02.53  EXTRA 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            38.46  EXTRA 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.64  EXTRA 
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Orebackens camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            32.38   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            36.80   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            37.71   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            38.13   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            38.31   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            38.83   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            39.14   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            39.60   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            40.58   
10  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            42.89   
11  Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            43.87   
12  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            44.09   
13  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.72   
14  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            45.86   
15  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.44   
16  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            47.06   
17  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            47.30   
18  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            47.49   
19  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            49.31   
20  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            49.51   
21  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.59   
22  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            50.24   
23  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.41   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            48.03  EXTRA 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap              EXTRA 
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.55   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            33.81   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            33.94   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            34.23   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            35.68   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            35.75   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            36.47   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.52   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            36.63   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            36.85   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            37.16   
12  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31            37.17   
13  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            37.26   
14  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            37.47   
15  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            37.53   
16  Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            37.64   
17  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            37.80   
18  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            37.88   
19  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            37.94   
20  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.13   
21  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            38.51   
22  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            38.81   
23  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            40.22   
24  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            41.42   
25  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            41.44   
26  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            42.33   
27  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            42.52   
28  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            42.62   
29  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            42.89   
30  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            43.01   
31  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            43.08   
32  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            43.15   
33  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            43.30   
34  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            43.46   
35  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            43.91   
36  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            44.08   
37  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            44.37   
38  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            44.83   
39  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            44.87   
40  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            45.60   
41  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            46.25   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.26   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            31.85   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            33.12   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            35.82   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            35.82   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            36.81   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            37.54   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.19   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.20   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            38.20   
11  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            39.15   
12  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            39.80   
13  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim            44.31   
14  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            44.89   
15  Frederik Priess Hansen  2000  TVS Tårnborg IF            45.61   
16  Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub            47.85   
17  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            48.07   
18  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            49.31   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            34.61   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            35.46   
Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub            35.89   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            36.96   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            37.50   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            38.22   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            39.10   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            39.76   
Karoline Jetsmark Geiker  1999  TVS Tårnborg IF            42.04   
10  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            42.54   
11  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            43.29   
12  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            43.53   
13  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31            43.55   
14  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            44.18   
15  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            44.25   
16  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            45.25   
17  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            45.58   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            31.75   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            31.89   
Esben Norup  1996  Swömmeklubben Mk 31            31.96   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            32.29   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            35.48   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.74   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            35.83   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            36.32   
Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            37.21   
10  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.79   
11  Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub            37.86   
12  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            38.76   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            41.50   
14  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            43.11   
15  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            43.13   
16  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            43.58   
17  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            44.70   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            34.64   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            35.70   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            36.56   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            39.36   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            39.83   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            41.00   
Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            41.11   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            41.65   
Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            41.97   
10  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            42.01   
11  Tova Nilsson  2002  S71            42.61   
12  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.65   
13  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            42.79   
14  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.86   
15  Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            43.08   
16  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.41   
17  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            43.61   
18  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            44.22   
19  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            44.82   
20  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            46.22   
21  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            46.23   
22  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.47   
23  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.77   
24  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.06   
25  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            47.19   
26  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            47.37   
27  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            48.16   
28  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            48.33   
29  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            48.43   
30  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.87   
31  Signe Westerlund  2002  Kristianstads SLS            49.20   
32  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            49.24   
33  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            49.25   
34  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            49.50   
35  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            49.75   
36  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            49.86   
37  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.19   
38  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            50.59   
39  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.75   
40  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.94   
41  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            52.35   
42  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            52.40   
43  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            52.58   
44  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            53.13   
45  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            53.87   
46  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            1:00.16   
47  Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF            1:17.51   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            55.08  EXTRA 
Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            57.65  EXTRA 
Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            57.66  EXTRA 
Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            56.87  EXTRA 
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            50.82  EXTRA 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            55.50  EXTRA 
Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            54.33  EXTRA 
Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            51.24  EXTRA 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            43.01  EXTRA 
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            45.63  EXTRA 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.91  EXTRA 
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            34.80   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            38.74   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            40.93   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            41.93   
Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            42.05   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            42.10   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            42.33   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            42.53   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.94   
10  Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            43.04   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            43.45   
12  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            44.55   
13  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            44.59   
14  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            44.68   
15  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.70   
16  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            44.87   
17  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.51   
18  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub            46.08   
19  Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            46.16   
20  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.55   
21  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            46.76   
21  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            46.76   
23  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            47.40   
24  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.55   
25  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.00   
26  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            48.16   
27  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            48.57   
28  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            48.99   
29  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            49.30   
30  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            50.93   
31  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            54.09   
32  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.76   
33  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            56.62   
34  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            58.44   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            51.46  EXTRA 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.10  EXTRA 
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Jonny`s Åkeri Ystad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.54   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            37.73   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            39.23   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.69   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            40.80   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.82   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            40.99   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            41.24   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            41.31   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            41.65   
11  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            41.68   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            41.79   
13  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            42.21   
14  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            42.41   
15  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            42.65   
16  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            42.74   
17  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            44.52   
18  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            44.71   
19  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            44.73   
20  Maria Louise Ryle  2000  Helsinge Svømmeklub            44.80   
21  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            44.89   
22  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            44.93   
23  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            45.11   
24  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            45.57   
25  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            45.72   
26  Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Svømmeklub            46.15   
27  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            46.21   
28  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            47.15   
29  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            47.67   
30  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            48.47   
31  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            49.06   
32  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            49.47   
33  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            50.25   
34  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            50.65   
35  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            50.68   
36  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            51.38   
37  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            51.59   
38  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            52.32   
39  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            53.91   
40  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            53.94   
41  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            55.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.44   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            35.69   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            38.17   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            39.87   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            41.14   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            41.90   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            43.05   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            43.73   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            45.27   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            45.99   
11  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            47.62   
12  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            48.18   
13  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            48.62   
14  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            49.09   
15  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim            52.60   
16  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            53.25   
17  Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF            59.25   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            28.02   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            29.40   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            29.63   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            29.65   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            30.13   
Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.14   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            30.48   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.56   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.71   
10  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            30.78   
11  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            30.92   
12  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            30.95   
13  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            31.06   
14  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            31.11   
15  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            31.32   
16  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            31.40   
17  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31            32.03   
17  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            32.03   
19  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.16   
20  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31            32.20   
21  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            32.23   
22  Ida Frandsen  1999  TVS Tårnborg IF            32.57   
23  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            32.82   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Zorina Blomsterhandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            24.79   
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub            25.35   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            25.97   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            26.34   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            27.57   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            28.21   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.47   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.70   
Esben Norup  1996  Swömmeklubben Mk 31            28.80   
10  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            29.00   
11  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            29.18   
12  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            29.20   
13  Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            29.28   
14  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            29.48   
15  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            29.56   
16  Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            29.86   
17  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.05   
18  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            30.18   
19  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.70   
20  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            30.89   
21  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.11   
22  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub            31.58   
23  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            31.71   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Hårkarparn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            40.46   
Tova Nilsson  2002  S71            42.65   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            42.82   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            43.61   
Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            44.62   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            44.72   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            44.80   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            45.03   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            45.53   
10  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            45.62   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            47.37   
12  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.66   
13  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.47   
14  Sofia Drevskich  2003  Swömmeklubben Mk 31            48.51   
15  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.52   
16  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            48.80   
17  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.45   
18  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.72   
19  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            49.90   
20  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            50.15   
21  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.25   
22  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            50.47   
23  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.81   
24  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            50.99   
25  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.50   
26  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            51.96   
27  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            52.34   
28  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.08   
29  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.31   
30  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            53.43   
31  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.63   
32  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            53.66   
33  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            53.97   
34  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.51   
35  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            55.17   
36  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.38   
37  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            55.44   
38  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            55.51   
39  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            56.23   
40  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            57.09   
41  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            57.63   
42  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            58.02   
43  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            58.61   
44  Signe Westerlund  2002  Kristianstads SLS            58.73   
45  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            59.19   
46  Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF            1:00.02   
47  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            1:00.85   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            58.66  EXTRA 
Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            1:09.46  EXTRA 
Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            58.58  EXTRA 
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            58.11  EXTRA 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            59.57  EXTRA 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.19  EXTRA 
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            41.12   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            44.09   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            44.48   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            45.37   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.15   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            46.37   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.93   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            47.59   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            47.97   
10  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            48.23   
11  Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            48.85   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            49.41   
13  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            49.55   
14  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            49.82   
15  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            50.41   
16  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.60   
17  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            53.42   
18  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            53.60   
19  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.86   
20  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            54.06   
21  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.20   
22  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            54.21   
23  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            54.22   
24  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            54.48   
25  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            55.07   
26  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            55.35   
27  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            57.37   
28  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            58.35   
29  Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            58.42   
30  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            58.91   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            59.91  EXTRA 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.50  EXTRA 
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            28.70   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            28.87   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            29.06   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            29.60   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            29.67   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            29.72   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            29.90   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            30.19   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            30.31   
10  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.75   
11  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            31.36   
12  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            31.47   
13  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            31.58   
14  Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            31.63   
14  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            31.63   
16  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.67   
17  Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            31.74   
18  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            31.83   
19  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            31.88   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.13   
21  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            32.19   
22  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.20   
23  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            32.21   
24  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            32.38   
24  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31            32.38   
26  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            32.58   
27  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            32.92   
28  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            33.02   
29  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            33.25   
30  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            33.71   
31  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            33.89   
32  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.04   
33  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            34.11   
34  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            34.30   
35  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            34.41   
36  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            34.71   
37  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            35.04   
38  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            35.22   
39  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            35.35   
40  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            35.43   
41  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            35.50   
42  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            36.17   
43  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            36.27   
44  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            36.43   
45  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            36.86   
46  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            37.28   
47  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            37.33   
48  Selma Bruun Pedersen  2000  Swömmeklubben Mk 31            37.46   
49  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            38.04   
50  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            38.59   
51  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            40.05   
52  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            42.05   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            26.40   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            26.44   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            28.58   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            28.68   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            29.90   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            29.92   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            30.89   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.97   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            31.17   
10  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            31.32   
11  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            31.33   
12  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.43   
13  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            31.53   
14  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            31.70   
14  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            31.70   
16  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            32.03   
17  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            32.57   
18  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            32.76   
19  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            34.31   
20  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            34.38   
21  Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran            34.60   
22  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim            35.56   
23  Frederik Priess Hansen  2000  TVS Tårnborg IF            35.57   
24  Daniel Laursen  2001  Rønne Svømme Klub            35.89   
25  Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub            38.17   
26  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            40.75   
27  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            42.43   
28  Mika Rademakers  2001  TVS Tårnborg IF            42.58   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            30.00   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            30.83   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            30.99   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.54   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            31.87   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31            31.89   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            32.16   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            32.16   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            32.49   
10  Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            32.55   
11  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            32.95   
11  Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            32.95   
13  Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub            33.20   
14  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.32   
15  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            33.53   
16  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            33.83   
17  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.41   
18  Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            34.59   
19  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            35.16   
20  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            35.65   
21  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31            35.68   
22  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            35.69   
23  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            35.89   
24  Karoline Jetsmark Geiker  1999  TVS Tårnborg IF            35.99   
25  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            36.54   
26  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            37.48   
27  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            37.53   
28  Ida Frandsen  1999  TVS Tårnborg IF            39.71   
Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub            26.28   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            27.65   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.02   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            28.31   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            30.07   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            30.14   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            31.44   
Joachim Frimann  1997  Helsinge Svømmeklub            31.44   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            31.63   
10  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.04   
11  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            32.43   
12  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            32.56   
13  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            33.40   
14  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.44   
15  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            34.58   
16  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            35.11   
17  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            35.21   
18  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            35.43   
19  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            36.84   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            29.46   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.95   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            33.02   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            33.21   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            33.25   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.48   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            33.76   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            34.10   
Tova Nilsson  2002  S71            34.49   
10  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            34.54   
11  Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            35.05   
12  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            35.12   
13  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            35.13   
14  Josephine Ahlm  2002  Helsinge Svømmeklub            35.35   
15  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            35.58   
16  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.81   
17  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub            36.48   
18  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            36.66   
19  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            37.07   
20  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            37.15   
21  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            37.39   
22  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            37.48   
22  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            37.48   
24  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.78   
25  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            38.12   
25  Mette T. Jörgensen  2003  Rønne Svømme Klub            38.12   
27  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.48   
28  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            38.68   
29  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.71   
29  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.71   
31  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            39.33   
32  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.42   
33  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            39.74   
33  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            39.74   
35  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.25   
36  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.76   
37  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.86   
38  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            41.06   
39  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            41.07   
40  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            41.42   
41  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            42.17   
41  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.17   
43  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            43.04   
43  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            43.04   
45  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            43.89   
46  Signe Westerlund  2002  Kristianstads SLS            44.18   
47  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            45.42   
48  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.96   
48  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            46.96   
50  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            48.61   
51  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            51.93   
52  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            52.89   
53  Ida Marie Morgen Åby  2003  TVS Tårnborg IF            59.73   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            52.20  EXTRA 
Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            47.37  EXTRA 
Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            54.29  EXTRA 
Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            50.24  EXTRA 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            48.84  EXTRA 
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            53.34  EXTRA 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            48.24  EXTRA 
Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            45.89  EXTRA 
Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            43.78  EXTRA 
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            38.71  EXTRA 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.41  EXTRA 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            30.20   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            32.45   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            32.71   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            32.76   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            33.38   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            34.39   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            34.54   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            35.11   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            35.19   
10  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            35.70   
10  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            35.70   
12  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.13   
13  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            37.16   
14  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            37.18   
15  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            37.42   
16  Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            37.65   
17  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            37.70   
18  Marius Larsen  2003  Swömmeklubben Mk 31            38.08   
19  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.58   
20  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.60   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            38.72   
22  Evik Gravesen  2003  Rønne Svømme Klub            38.79   
23  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            38.95   
24  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.36   
25  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.14   
26  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            40.27   
27  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            40.45   
28  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            41.25   
29  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            41.72   
30  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            42.08   
30  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            42.08   
32  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.06   
33  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.56   
34  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            46.14   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            39.60  EXTRA 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.78  EXTRA 
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            30.50   
Phoebe Linde Atkins  2000  Swömmeklubben Mk 31            30.59   
Johanna Berthelsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            32.27   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            32.58   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            32.74   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            33.35   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.61   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            34.44   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            34.50   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            34.59   
11  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            34.80   
12  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            35.52   
13  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            35.65   
14  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            35.95   
15  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            36.09   
16  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.28   
17  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            36.56   
18  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            36.59   
19  Mia Søgaard  2001  Swömmeklubben Mk 31            36.78   
20  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            36.89   
21  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            37.03   
22  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            37.13   
23  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            37.41   
24  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.55   
25  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            38.23   
26  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            38.37   
27  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            39.09   
28  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            39.19   
29  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            39.85   
30  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            40.69   
31  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.87   
32  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            41.07   
33  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            41.78   
34  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            42.74   
35  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            42.83   
36  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            43.08   
37  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            45.02   
38  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            45.35   
39  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            48.08   
40  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            49.32   
41  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            50.57   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            28.76   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            28.88   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            30.76   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            33.94   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            34.23   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            34.32   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            35.01   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            35.40   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            35.50   
10  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            35.73   
11  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            36.48   
12  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            37.22   
13  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            37.59   
14  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            37.83   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.81   
16  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            40.20   
17  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            41.24   
18  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            44.48   
19  Klaus Mortensen  2001  Rønne Svømme Klub            50.52   
20  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            55.49   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Per´s Maskinbod 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.39   
Julie Bingen Jacobsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            34.96   
Josefine B Pedersen  1999  Swömmeklubben Mk 31            35.29   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            36.30   
Mille Rask Sander  1999  Swömmeklubben Mk 31            37.05   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            37.11   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            37.32   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            37.61   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            37.94   
10  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            38.03   
11  Helena Marmetschke  1997  Swömmeklubben Mk 31            38.54   
12  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            38.84   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            38.94   
14  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            39.07   
15  Karen Mørch  1998  Swömmeklubben Mk 31            39.82   
16  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            40.43   
17  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            40.85   
18  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            41.58   
19  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            42.27   
20  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            42.75   
21  Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            48.71   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            31.13   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            31.48   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            35.00   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            35.63   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            36.39   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            36.62   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            36.90   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.22   
Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            38.31   
10  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            38.34   
11  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            38.35   
12  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.60   
13  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            40.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  16 juni 2014 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  06:55