Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  18 juni 2013   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 juni 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ohlssons 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            32.62   
Micaela Jönsson  2001  S71            33.67   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            36.17   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            36.67   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            37.25   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            37.37   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            38.26   
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            38.42   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.49   
10  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            38.52   
11  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            38.86   
12  Tova Nilsson  2002  S71            39.28   
13  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            39.71   
14  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            40.30   
15  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            40.35   
16  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            41.03   
17  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.04   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            41.07   
19  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            42.19   
20  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.39   
21  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            42.82   
22  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            44.09   
23  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.17   
24  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            44.51   
25  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            44.63   
26  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            44.77   
27  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            45.59   
28  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.62   
29  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            46.02   
30  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            46.07   
31  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            46.28   
32  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            47.09   
33  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            47.27   
34  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            47.28   
35  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            47.45   
36  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            48.13   
37  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.18   
38  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.48   
39  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            50.13   
40  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            50.75   
41  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            51.85   
42  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            52.66   
43  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            52.75   
44  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            52.78   
45  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            58.67   
46  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            59.35   
Tilda Runesson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.00  EXTRA 
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            35.26   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            37.01   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            37.04   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            37.57   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.24   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            39.51   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            39.55   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben MK 31            40.38   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.35   
10  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.63   
11  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            46.41   
12  Douglas Dahlin  2001  Höganäs Simsällskap            47.50   
13  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            50.59   
14  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            50.90   
15  Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            51.86   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.16  EXTRA 
Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebadets camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            34.85   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            35.76   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.53   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening            37.59   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            38.25   
Elina Jonsson  1999  S71            38.56   
Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            38.76   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            38.92   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            39.44   
10  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            39.49   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            39.89   
12  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            40.30   
13  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            40.55   
14  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            40.66   
15  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            41.11   
15  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            41.11   
15  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            41.11   
18  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            41.44   
19  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening            42.98   
20  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            43.70   
21  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            43.94   
22  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            44.17   
23  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            44.49   
24  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            45.54   
25  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            46.76   
26  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            47.91   
27  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            48.26   
28  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.72   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            32.58   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.87   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            33.69   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            35.43   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            35.53   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.84   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            36.03   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            36.46   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.75   
10  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            38.36   
11  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            38.79   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.33   
13  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            39.38   
14  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening            40.01   
15  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            40.03   
16  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            40.96   
17  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            41.27   
18  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            43.73   
19  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            44.61   
20  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            46.08   
20  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            46.08   
22  Enzo Bengtsson  1999  S71            48.81   
23  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            52.51   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            33.97   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            35.86   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            40.17   
Mia Jonsson  1973  S71            40.27   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            40.49   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            40.93   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            41.51   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            41.96   
Carol Mauritzson  1977  S71            42.89   
10  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening            43.61   
11  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            46.38   
12  Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.02   
Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Teleservice Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            31.18   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            33.20   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            34.72   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            34.81   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            35.49   
Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening            35.94   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            37.46   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            37.80   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            38.00   
10  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            39.05   
11  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            40.25   
12  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            41.28   
13  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            44.43   
14  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            44.96   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            34.92   
Micaela Jönsson  2001  S71            36.74   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            38.79   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            39.47   
Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            39.74   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            40.22   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            40.47   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            40.59   
Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            40.66   
10  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.24   
11  Fanny Lindfors  2002  S71            41.71   
12  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.80   
13  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            42.13   
14  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.39   
15  Tova Nilsson  2002  S71            42.43   
16  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            42.51   
17  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.60   
18  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            43.24   
19  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.36   
20  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            43.46   
21  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            43.65   
22  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.84   
23  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            44.04   
24  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            44.22   
25  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            44.74   
26  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            44.95   
27  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            45.02   
28  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.10   
29  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            45.26   
30  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            45.87   
31  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            45.98   
32  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            46.05   
33  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            46.60   
34  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            46.79   
35  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            46.99   
36  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            47.08   
37  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            47.10   
38  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            47.27   
39  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            47.32   
40  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            48.99   
41  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.02   
42  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            49.85   
43  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            50.04   
44  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            50.45   
45  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            50.52   
46  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            50.73   
47  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            51.15   
48  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            51.18   
49  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            51.69   
50  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            51.99   
51  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            52.63   
52  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            54.66   
53  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            57.59   
54  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:01.12   
Tilda Runesson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.80  EXTRA 
Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            38.70   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            38.81   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            39.29   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.76   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.66   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            43.20   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.08   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            44.24   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            44.33   
10  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            44.91   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            45.98   
12  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            46.54   
13  Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            46.56   
14  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            46.61   
15  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            46.94   
16  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            48.10   
17  Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            48.91   
18  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.93   
19  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            49.20   
20  Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            49.29   
21  Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            50.57   
22  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            50.97   
23  Tim Vincent  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.34   
24  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            54.85   
25  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            1:00.32   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            1:04.27  EXTRA 
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Pedersen  1999  Svømmeklubben MK 31            35.07   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            37.23   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            37.36   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            38.19   
Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            40.56   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            40.64   
Elina Jonsson  1999  S71            41.62   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            41.93   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            43.23   
10  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            44.15   
11  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            44.18   
12  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            44.72   
13  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            45.23   
14  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            46.50   
15  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            46.68   
16  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            46.94   
17  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            47.19   
18  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            48.74   
19  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            49.08   
20  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            49.17   
21  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            49.48   
22  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            50.93   
23  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            52.07   
24  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            52.10   
25  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            52.16   
26  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            52.47   
27  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            53.76   
28  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            54.07   
29  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            54.23   
30  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            58.27   
31  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            59.68   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.98   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.98   
Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            39.30   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            39.76   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening            39.82   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            43.41   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            44.35   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            44.45   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            44.71   
10  Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            46.84   
11  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            47.08   
12  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            48.66   
13  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            49.35   
14  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            49.55   
15  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            51.90   
16  Enzo Bengtsson  1999  S71            53.58   
17  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            59.49   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.87   
Mia Jonsson  1973  S71            29.08   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            29.66   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            29.68   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            29.70   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            30.11   
Erika Gardelin  1997  Spårvägens Simförening            30.12   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            30.65   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            30.71   
10  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            30.75   
11  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            31.00   
12  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            31.16   
13  Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            31.42   
14  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            31.57   
15  Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            31.84   
16  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            31.90   
17  Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            32.12   
18  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            32.37   
19  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            32.58   
20  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            32.61   
21  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            32.69   
22  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening            32.95   
23  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            32.97   
24  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening            33.03   
25  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            33.35   
26  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            33.43   
27  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            33.53   
28  Carol Mauritzson  1977  S71            33.92   
29  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            33.98   
30  Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            35.27   
31  Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            43.07   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            25.20   
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            25.53   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            27.26   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            27.53   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            27.55   
Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening            27.97   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            28.12   
David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening            28.28   
Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            29.08   
10  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            29.19   
11  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            29.87   
12  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening            30.94   
13  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            32.08   
14  Ali El-Atbi  1998  Svømmeklubben MK 31            32.69   
15  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            34.37   
16  André Özaras  1996  Höganäs Simsällskap            35.82   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            40.27   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.15   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            41.21   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            43.34   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            44.07   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            44.09   
Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            44.79   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            44.81   
Tova Nilsson  2002  S71            45.06   
10  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            45.81   
11  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            45.86   
12  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            45.97   
13  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            46.91   
14  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            47.09   
15  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            47.23   
16  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            47.28   
17  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            47.94   
18  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            47.96   
19  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            48.19   
20  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            48.33   
21  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            48.46   
22  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.99   
23  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.44   
24  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            49.52   
25  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            49.62   
26  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            50.14   
27  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.53   
28  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            50.78   
29  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            51.21   
30  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            51.57   
31  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            51.58   
32  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            51.76   
33  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            51.98   
34  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            52.47   
35  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            52.86   
36  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            53.63   
37  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            54.47   
38  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            54.76   
39  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            55.03   
40  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            55.53   
41  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            55.84   
42  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            55.89   
43  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            56.36   
44  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            56.51   
45  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            57.57   
46  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:12.04   
Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:00.61  EXTRA 
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            58.44  EXTRA 
Fanny Lindfors  2002  S71            DSQ   
Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            45.50   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            46.12   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            46.73   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            47.50   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            47.59   
Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            49.24   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            50.41   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.99   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            51.41   
10  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            52.03   
11  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            52.09   
12  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            52.11   
13  Tim Vincent  2002  Helsingborgs Simsällskap            53.64   
14  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            55.41   
15  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            56.33   
16  Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            57.15   
17  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:04.00   
18  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            1:06.62   
Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: JN Snickeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            30.29   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.55   
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening            30.69   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            30.79   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            31.12   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            31.24   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening            31.34   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            31.48   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            31.80   
10  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            31.82   
11  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            31.93   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            32.22   
13  Elina Jonsson  1999  S71            32.23   
14  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            32.24   
15  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.61   
16  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            32.77   
17  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            33.61   
18  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            34.06   
19  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            34.17   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            34.90   
21  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            35.02   
22  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            35.56   
23  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            35.90   
24  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            36.12   
25  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            36.27   
26  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            36.43   
27  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            36.45   
28  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            36.57   
29  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening            37.09   
30  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            37.44   
31  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            37.61   
32  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            39.13   
33  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            39.19   
34  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            39.57   
35  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            40.08   
36  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.46   
37  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            44.66   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            28.34   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            28.34   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.47   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            29.08   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            29.47   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.54   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            29.75   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            30.08   
August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            30.29   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            30.29   
11  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.03   
12  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            31.06   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.26   
14  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening            31.42   
15  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            31.60   
16  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            32.12   
17  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            32.18   
18  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            32.51   
19  Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            32.57   
20  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            33.49   
21  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            33.56   
22  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            34.12   
23  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            34.18   
24  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            34.22   
25  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening            34.39   
26  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            34.76   
27  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            35.24   
28  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            35.45   
29  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            36.03   
30  Enzo Bengtsson  1999  S71            41.15   
31  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            41.31   
32  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            43.80   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            28.66   
Mia Jonsson  1973  S71            31.16   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            31.83   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            31.84   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            32.47   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            32.58   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            32.64   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            32.75   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            32.78   
10  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            33.01   
11  Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            33.05   
12  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening            34.88   
13  Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            35.02   
14  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            35.25   
15  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            35.36   
16  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            35.63   
17  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            37.30   
18  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            37.78   
19  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            37.95   
20  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            38.22   
21  Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            40.44   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            26.78   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            29.42   
David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening            29.66   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            29.94   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            30.56   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            30.69   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            30.79   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            30.98   
Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            31.43   
10  Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            31.83   
11  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            31.91   
12  Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            35.34   
13  Ali El-Atbi  1998  Svømmeklubben MK 31            36.82   
14  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening            36.91   
15  André Özaras  1996  Höganäs Simsällskap            45.52   
Dzhalil Amankulov  1997  Simklubben Ran              EXTRA 
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            29.84   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            29.90   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            30.00   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.15   
Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            33.20   
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            33.42   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            33.74   
Fanny Lindfors  2002  S71            33.81   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            33.93   
10  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            34.18   
11  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            34.20   
12  Tova Nilsson  2002  S71            34.25   
13  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            34.54   
14  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            34.65   
15  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            34.94   
16  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            35.13   
17  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.40   
18  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            35.47   
19  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            35.66   
20  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.77   
21  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            35.78   
22  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            36.03   
23  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            36.16   
24  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.17   
25  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.20   
26  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            36.52   
27  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            36.53   
28  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.60   
28  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.60   
30  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.65   
31  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.25   
32  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            37.85   
33  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            38.04   
34  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            38.11   
35  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            38.15   
36  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            38.26   
37  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            38.27   
38  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            38.49   
39  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            38.58   
40  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.80   
41  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            38.91   
42  Wictoria Wulff  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            39.31   
43  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.34   
44  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            39.68   
45  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.80   
46  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            39.99   
47  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            40.03   
48  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            40.20   
49  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            40.24   
50  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            40.57   
51  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.49   
52  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            41.56   
53  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            41.65   
54  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            41.76   
55  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            42.56   
56  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            42.59   
57  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.30   
58  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            43.38   
59  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            44.13   
60  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            44.43   
61  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            44.82   
62  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            44.95   
63  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            45.34   
64  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.90   
65  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            53.29   
Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            54.66  EXTRA 
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            45.82  EXTRA 
Tilda Runesson  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.15  EXTRA 
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Lassessons Elektriska 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            31.71   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            33.08   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben MK 31            33.73   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            34.22   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.94   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.40   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.71   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            36.00   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            36.05   
10  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            36.09   
11  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            36.36   
12  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            37.20   
13  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.93   
14  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            39.35   
15  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            39.39   
16  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            39.48   
17  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.78   
18  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            40.87   
19  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            41.91   
20  Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            42.04   
21  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.38   
22  Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            43.78   
23  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            46.69   
24  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            48.35   
25  Tim Vincent  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.76   
26  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            52.11   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            52.82  EXTRA 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.89  EXTRA 
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            31.70   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            31.80   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            33.61   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            33.70   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.97   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            34.10   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            34.11   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            34.76   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.04   
10  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening            35.19   
11  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            35.59   
12  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            36.08   
13  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            36.34   
14  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            36.35   
15  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            37.10   
16  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening            37.37   
17  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            37.70   
18  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            38.07   
19  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            38.50   
20  Elina Jonsson  1999  S71            39.02   
21  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            40.08   
22  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            41.13   
23  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            43.22   
24  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            43.82   
25  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening            44.10   
26  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            45.43   
27  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            46.63   
28  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            48.85   
29  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            48.91   
30  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            49.03   
31  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            51.10   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.22   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            31.19   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.94   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            31.97   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            32.87   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            34.02   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            34.82   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            35.28   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.28   
10  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            35.46   
11  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            35.75   
12  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening            35.91   
13  Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            36.30   
14  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            36.85   
15  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening            37.30   
16  Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            37.36   
17  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            38.29   
18  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            38.74   
19  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            39.33   
20  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            39.40   
21  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            39.72   
22  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            40.13   
23  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            41.74   
24  Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            45.31   
25  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            45.89   
26  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            56.70   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            30.71   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            34.85   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            34.99   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            35.68   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            36.98   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            37.60   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            37.64   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            37.72   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            38.39   
10  Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            38.49   
11  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening            38.87   
12  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            39.49   
13  Carol Mauritzson  1977  S71            40.70   
14  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            41.36   
15  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            42.11   
16  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            42.37   
17  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            43.26   
18  Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            45.13   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde            31.95   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            33.60   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            33.95   
Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            34.03   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            35.88   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            36.30   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            39.03   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            2:16.04   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            2:16.79   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            2:17.73   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:19.38   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            2:20.92   
Mathilde Christjansen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:08.66        2:22.71   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            2:23.22   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            2:23.56   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31    1:08.64        2:25.25   
10  Emilie Buurgaard Westh  1999  Farum Svømmeklub    1:10.07        2:26.02   
11  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    1:09.56        2:26.08   
12  Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    1:09.73        2:26.17   
13  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:10.29        2:27.12   
14  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    2:27.80        2:27.80   
15  Sara Krell Refn  1999  Lyngby Svømmeklub    1:11.69        2:28.78   
16  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:12.17        2:28.87   
17  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:29.15   
18  Micaela Jönsson  2001  S71    1:11.87        2:29.26   
19  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    1:11.96        2:30.11   
20  Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub    1:12.49        2:30.41   
21  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    2:30.65        2:30.65   
22  Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub    2:30.96        2:30.96   
23  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    1:10.89        2:31.07   
24  Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    2:32.55        2:32.55   
25  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    1:12.18        2:32.76   
26  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde    1:14.20        2:33.23   
27  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    1:12.18        2:33.26   
28  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:12.40        2:33.38   
29  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    2:33.43        2:33.43   
30  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub    2:34.08        2:34.08   
31  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    1:17.02        2:35.48   
32  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub    1:14.59        2:35.80   
33  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:16.23        2:36.94   
34  Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    1:16.40        2:37.65   
35  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:13.63        2:38.38   
36  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    1:17.81        2:38.54   
37  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    2:38.69        2:38.69   
38  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31    2:39.23        2:39.23   
39  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31    1:14.82        2:39.87   
40  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap    1:17.99        2:41.21   
41  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:16.46        2:41.54   
42  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap    1:14.99        2:41.66   
43  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    2:42.21        2:42.21   
44  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    2:42.51        2:42.51   
45  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub    2:43.60        2:43.60   
46  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    1:18.60        2:44.53   
47  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    2:44.98        2:44.98   
48  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31    2:45.13        2:45.13   
49  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    1:21.32        2:45.14   
50  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31    2:46.18        2:46.18   
51  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    2:46.45        2:46.45   
52  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:19.25        2:46.76   
53  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    1:20.58        2:46.80   
54  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:19.82        2:46.83   
55  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    1:21.80        2:47.53   
56  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap    2:47.85        2:47.85   
57  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:22.14        2:49.40   
58  Laura Rosenørn Sandell  2000  Farum Svømmeklub    1:22.38        2:49.42   
59  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:19.41        2:49.81   
60  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    1:20.25        2:50.45   
61  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    1:20.48        2:53.61   
62  Tova Nilsson  2002  S71    1:24.42        2:54.44   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap    59.17        2:03.48   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:01.31        2:05.85   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31    1:01.28        2:06.46   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm    1:01.36        2:07.11   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    1:04.95        2:09.89   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    1:02.91        2:09.93   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:00.86        2:11.37   
Christian Sejr Aagaard  1998  Farum Svømmeklub    1:02.69        2:11.51   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:03.73        2:12.74   
10  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    1:01.18        2:13.09   
11  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    1:02.85        2:14.02   
12  David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening    1:05.65        2:16.01   
13  Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    1:06.84        2:16.43   
14  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:05.07        2:16.92   
15  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub    1:05.67        2:17.40   
16  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:05.72        2:17.50   
17  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:07.47        2:18.23   
18  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    1:07.10        2:18.55   
19  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:09.32        2:21.13   
20  Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap    1:07.10        2:21.54   
21  Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub    1:09.54        2:22.97   
22  Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap    1:08.77        2:23.90   
22  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    1:07.96        2:23.90   
24  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    1:07.48        2:24.98   
25  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    1:08.28        2:25.01   
26  Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub    1:09.16        2:25.89   
27  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:08.12        2:27.08   
28  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:09.46        2:27.12   
29  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap    1:11.56        2:27.95   
30  Frederik Rosenvinge Skov  1998  Lyngby Svømmeklub    1:11.27        2:28.33   
31  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    1:12.40        2:28.44   
32  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:08.56        2:29.55   
33  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:12.42        2:30.88   
34  Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    1:12.77        2:31.41   
35  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:11.82        2:33.71   
36  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    1:11.52        2:34.45   
37  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:14.81        2:35.80   
38  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    1:10.84        2:36.70   
39  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31    1:16.07        2:38.23   
40  Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening    1:16.89        2:38.91   
41  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:14.78        2:39.00   
42  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    1:17.95        2:42.42   
43  Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub    1:15.13        2:42.59   
44  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub    1:19.65        2:43.91   
45  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    1:07.52        2:45.76   
46  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:46.11   
47  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            2:47.11   
48  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:22.99        2:49.04   
49  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    1:18.60        2:50.06   
50  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            2:51.19   
51  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:52.00   
52  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:52.69   
53  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            2:52.70   
54  Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub            2:53.82   
55  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            2:59.70   
56  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            3:04.28   
57  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            3:05.44   
58  David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            3:10.66   
59  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            3:23.45   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            42.22   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            42.75   
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31            43.36   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            43.37   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            43.45   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.53   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            43.85   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            44.05   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            44.92   
10  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            45.20   
11  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            45.73   
12  Wilma Nilsson  2004  S71            45.79   
13  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            46.70   
14  Hanna Karlsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            47.37   
15  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            47.69   
16  Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap            47.74   
17  Tilda Runesson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.81   
18  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            48.25   
19  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.34   
20  Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            49.59   
21  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon            49.66   
22  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            50.23   
23  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            50.40   
24  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            50.64   
25  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            51.00   
26  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            51.25   
27  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            51.88   
28  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            52.00   
29  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            52.18   
30  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            52.52   
30  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            52.52   
32  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            52.79   
33  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            52.83   
34  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            53.12   
35  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            53.79   
36  Vilma Andersson  2004  Trelleborgs Simsällskap            54.28   
37  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap            54.41   
38  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            54.91   
39  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            57.22   
40  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            58.23   
41  Emma Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap            58.57   
42  Sara Pedersen  2003  Farum Svømmeklub            59.93   
43  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            1:01.27   
44  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:01.44   
45  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:02.15   
46  Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborgs Simsällskap            1:04.07   
47  Olivia Fallesen  2004  Trelleborgs Simsällskap            1:04.38   
48  Tilde Öyen  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:05.96   
49  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:06.52   
50  Josefina Philpsen  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:18.34   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Linnea Christensen  2004  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            37.00   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.96   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            44.07   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            46.41   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            47.54   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            49.23   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            50.43   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            50.86   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborgs Simsällskap            51.54   
10  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            51.84   
11  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.84   
12  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            52.90   
13  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            53.08   
14  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            53.49   
15  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            56.11   
16  Ludvig Romare  2004  Trelleborgs Simsällskap            56.48   
17  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            57.67   
18  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            59.13   
19  Max Ringström  2004  Trelleborgs Simsällskap            1:01.30   
20  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:06.63   
21  Dofeldt Theo  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:11.92   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:30.53   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:33.43   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:34.81   
Tova Nilsson  2002  S71            1:35.56   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:36.25   
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:37.82   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:40.26   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            1:40.42   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:40.75   
10  Fanny Lindfors  2002  S71            1:40.94   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:41.10   
12  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:42.53   
13  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            1:42.61   
14  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:43.14   
15  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:43.31   
16  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            1:46.01   
17  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:46.76   
18  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            1:48.11   
19  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:48.84   
20  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:48.99   
21  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:49.97   
22  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:50.34   
23  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:50.66   
24  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:50.85   
25  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:53.41   
26  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:53.86   
27  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:54.90   
28  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:57.24   
29  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:57.41   
30  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:57.50   
31  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            1:59.87   
32  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            1:59.97   
33  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            2:00.89   
34  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:01.54   
35  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            2:03.07   
36  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:05.21   
37  Yrsa Andersson  2002  Trelleborgs Simsällskap            2:05.40   
38  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            2:05.90   
39  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon            2:25.25   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ohlssons 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:45.55   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:45.64   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:46.95   
Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            1:48.15   
Christian Niekrenz  2002  Lyngby Svømmeklub            1:48.46   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:48.46   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:52.03   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:55.30   
Esben Metzch  2002  Simklubben Poseidon            1:55.55   
10  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:55.94   
11  Tim Vincent  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:56.57   
12  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:56.79   
13  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:00.33   
14  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            2:02.04   
15  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:06.56   
16  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            2:10.12   
17  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            2:21.69   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Lassessons Elektriska 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:09.87   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:10.51   
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            1:12.21   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            1:12.54   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:15.89   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            1:16.30   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            1:18.17   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Landskrona Simsällskap            1:19.10   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            1:20.18   
10  Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            1:20.70   
11  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening            1:21.88   
12  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:22.07   
13  Erika Gardelin  1997  Spårvägens Simförening            1:22.49   
14  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            1:23.25   
15  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            1:23.78   
16  Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde            1:25.26   
17  Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            1:26.09   
18  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            1:26.50   
19  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:28.27   
20  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.55   
21  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:31.26   
22  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31            1:31.91   
23  Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.51   
24  Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:07.42   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            1:05.74   
Christian Sejr Aagaard  1998  Farum Svømmeklub            1:06.87   
Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:07.45   
Mads Jørner  1998  Farum Svømmeklub            1:09.32   
Lasse Kriegel Skovrup  1998  Farum Svømmeklub            1:10.67   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:12.07   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:13.83   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:14.00   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            1:16.06   
10  Thomas Bech  1998  Farum Svømmeklub            1:16.88   
11  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:16.90   
12  Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            1:17.08   
13  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:17.88   
14  Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            1:18.23   
15  Magnus Grundesen  1998  Farum Svømmeklub            1:19.49   
16  Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening            1:20.40   
17  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            1:20.44   
18  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            1:23.26   
19  Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            1:24.08   
20  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening            1:24.11   
21  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:30.30   
22  Ali El-Atbi  1998  Svømmeklubben MK 31            1:30.51   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Pedersen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:16.39   
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub            1:21.82   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            1:22.74   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:28.37   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:31.03   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:31.67   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:35.01   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            1:38.13   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            1:38.19   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:38.83   
11  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:41.42   
12  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:48.62   
13  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.18   
14  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            2:09.76   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:16.81   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:21.51   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:23.79   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:25.07   
Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            1:27.43   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:28.64   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:29.48   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:30.49   
Nicholas Harrington  1999  Lyngby Svømmeklub            1:30.54   
10  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:36.19   
11  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            1:36.42   
12  Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:51.16   
13  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            2:09.84   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Orebadets camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            1:04.28   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:06.30   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:06.73   
Mia Ishøj Nielsen  2000  Farum Svømmeklub            1:06.83   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:07.21   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:08.59   
Felicia Huynh  2000  S71            1:10.33   
Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:10.52   
Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:11.60   
10  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:12.79   
11  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            1:12.96   
12  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:12.97   
12  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            1:12.97   
14  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            1:15.23   
15  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:16.27   
16  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            1:16.41   
17  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            1:16.51   
18  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            1:16.78   
19  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:16.80   
20  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening            1:18.10   
21  Laura Rosenørn Sandell  2000  Farum Svømmeklub            1:19.62   
22  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:20.89   
23  Hanna Karlsson  2000  Simklubben Poseidon            1:21.36   
24  Line Brandes  2000  Rønne Svømme Klub            1:22.43   
25  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            1:22.70   
26  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            1:22.97   
27  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon            1:23.24   
28  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            1:26.13   
29  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:28.21   
30  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:28.30   
31  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            1:28.96   
32  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:29.06   
33  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:30.20   
34  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:33.98   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:02.48   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:04.09   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:05.76   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:07.31   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:08.59   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening            1:12.73   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:12.87   
Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.21   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:13.61   
10  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:13.67   
11  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:13.81   
12  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            1:14.11   
13  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            1:16.39   
14  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            1:16.52   
15  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            1:16.76   
16  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            1:17.29   
17  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:17.95   
18  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:18.09   
19  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:18.67   
20  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            1:18.97   
21  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            1:19.58   
22  William Caramés-Thomsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:20.74   
23  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:21.01   
24  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            1:21.35   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Teleservice Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            1:18.93   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:24.74   
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            1:25.27   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.86   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:27.44   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:29.98   
Erika Persson Bivall  2001  S71            1:30.72   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:31.77   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:33.10   
10  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            1:33.21   
11  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:34.56   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:35.44   
12  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            1:35.44   
14  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:36.79   
15  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:37.40   
16  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:39.55   
17  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:45.44   
18  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            1:49.82   
19  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            1:50.92   
20  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:53.55   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: JN Snickeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:22.64   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:22.85   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            1:24.79   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:32.19   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:32.53   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:33.02   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:36.78   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:41.23   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            1:42.39   
10  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:45.63   
11  Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub            1:55.09   
                     
 
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Orebadets camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:11.63  2:32.99  4:06.86    5:17.73   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    1:17.46  2:41.40  4:17.04    5:34.13   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    1:17.64  2:42.75  4:27.28    5:41.36   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    1:21.68  2:52.79  4:27.22    5:47.51   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    1:18.67  2:52.75  4:37.51    5:54.89   
Sara Krell Refn  1999  Lyngby Svømmeklub    1:21.58  2:48.60  4:33.61    5:55.21   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    1:26.58  3:02.11  4:49.56    6:11.81   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    1:30.94  3:06.83  4:53.56    6:17.11   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:38.37  3:13.88  5:07.43    6:32.75   
10  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:31.78  3:14.73  5:07.89    6:38.01   
11  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    1:38.79  3:23.11  5:11.69    6:40.52   
12  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:43.02  3:34.23  5:37.38    7:07.39   
                     
 
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    1:07.91  2:24.59  3:47.08    4:53.50   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31    1:06.48  2:28.83  3:57.62    5:02.33   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:06.78  2:29.42  3:59.00    5:08.10   
Mads Jørner  1998  Farum Svømmeklub    1:12.01  2:33.94  4:07.62    5:23.29   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    1:13.59  2:40.29  4:13.06    5:31.19   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening    1:16.50  2:45.61  4:27.31    5:48.18   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:35.68  3:17.54  5:11.39    6:38.53   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Teleservice Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:18.08   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            1:18.64   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:23.34   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:23.74   
Wilma Nilsson  2004  S71            1:23.91   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:24.31   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            1:29.78   
Hanna Karlsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:30.32   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:31.61   
10  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.65   
11  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            1:35.30   
12  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:35.39   
13  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            1:37.17   
14  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:38.64   
15  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            1:38.87   
16  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon            1:40.33   
17  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:40.57   
18  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:41.00   
19  Sara Pedersen  2003  Farum Svømmeklub            1:41.25   
20  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            1:41.87   
21  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:43.06   
21  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            1:43.06   
23  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap            1:43.09   
24  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:44.30   
25  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:45.15   
26  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:47.15   
27  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:47.20   
28  Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            1:49.09   
29  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:50.29   
30  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:50.94   
31  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:51.89   
32  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            1:55.16   
33  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:57.86   
34  Josefina Philpsen  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            2:02.09   
35  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            2:04.85   
36  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            2:05.51   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: JN Snickeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            1:11.64   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:22.57   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.50   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:30.05   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:31.15   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:33.09   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.15   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            1:34.93   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:35.41   
10  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:35.54   
11  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.61   
12  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:39.54   
13  Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            1:40.00   
14  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            1:44.46   
15  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.48   
16  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.28   
17  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:54.73   
18  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            2:04.54   
19  Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            2:11.81   
20  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            2:20.70   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ohlssons 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:12.62   
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            1:21.01   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:25.90   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            1:27.29   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap            1:28.56   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            1:28.88   
Erika Gardelin  1997  Spårvägens Simförening            1:29.58   
Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening            1:30.72   
Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            1:31.29   
10  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            1:31.31   
11  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            1:32.37   
12  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            1:33.92   
13  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:34.12   
14  Mimmi Sjölin  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.10   
15  Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.46   
16  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:46.80   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub            1:10.19   
Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub            1:15.12   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:15.79   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:16.07   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:16.45   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:16.72   
Lasse Kriegel Skovrup  1998  Farum Svømmeklub            1:16.99   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            1:18.95   
Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening            1:19.32   
10  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:19.43   
11  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:19.58   
12  Thomas Bech  1998  Farum Svømmeklub            1:20.09   
13  Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:20.25   
14  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:20.55   
15  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:21.13   
16  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:22.16   
17  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:24.76   
18  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            1:26.41   
19  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:27.30   
20  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:27.33   
21  Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            1:28.65   
22  Magnus Grundesen  1998  Farum Svømmeklub            1:29.39   
23  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening            1:32.45   
24  Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            1:34.31   
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Lassessons Elektriska 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            1:03.60   
Emilie Buurgaard Westh  1999  Farum Svømmeklub            1:04.66   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            1:04.76   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:05.83   
Josefine Pedersen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:05.90   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            1:06.04   
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub            1:06.48   
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening            1:07.13   
Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.13   
10  Mathilde Christjansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.57   
11  Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub            1:09.11   
12  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.16   
13  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening            1:09.43   
14  Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            1:09.76   
15  Anne Sofie Gadfelt  1999  Farum Svømmeklub            1:09.83   
16  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            1:09.96   
17  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            1:10.09   
18  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            1:10.98   
19  Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:11.55   
20  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:11.64   
21  Sara Krell Refn  1999  Lyngby Svømmeklub            1:11.65   
22  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:12.10   
23  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:13.05   
24  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            1:14.24   
25  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            1:16.48   
26  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:17.41   
27  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:19.42   
28  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:23.37   
29  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.95   
30  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:53.18   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            59.75   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:01.62   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:02.29   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:02.33   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            1:02.64   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:03.14   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:03.63   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            1:03.92   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            1:04.14   
10  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:04.33   
11  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            1:06.53   
12  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:06.77   
13  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            1:07.43   
14  Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:08.62   
15  Nicholas Harrington  1999  Lyngby Svømmeklub            1:09.35   
16  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.42   
17  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening            1:11.12   
18  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:11.24   
19  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:12.45   
20  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            1:15.22   
21  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            1:16.08   
22  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:17.96   
23  Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:29.49   
24  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            1:33.32   
                     
 
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            1:09.49   
Mia Ishøj Nielsen  2000  Farum Svømmeklub            1:17.34   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:19.75   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:19.88   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:21.49   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:22.95   
Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            1:23.05   
Felicia Huynh  2000  S71            1:23.37   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:25.35   
10  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:27.01   
11  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            1:29.16   
12  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            1:29.38   
13  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:30.83   
14  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            1:31.84   
15  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:32.24   
16  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            1:33.47   
17  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening            1:40.62   
18  Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            1:43.37   
19  Laura Rosenørn Sandell  2000  Farum Svømmeklub            1:46.38   
Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Orebadets camping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.51   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:13.22   
Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:16.96   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:23.02   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            1:24.82   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:25.99   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            1:30.79   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            1:33.54   
Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:38.16   
10  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            1:44.40   
11  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            1:44.51   
12  William Caramés-Thomsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:45.00   
13  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:48.70   
14  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:52.69   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Husargården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            1:26.85   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            1:27.86   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            1:33.63   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:33.75   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:33.81   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            1:34.62   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:35.97   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:36.73   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            1:36.80   
10  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            1:37.59   
11  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            1:38.15   
12  Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            1:38.27   
13  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            1:39.50   
14  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:40.05   
15  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:40.20   
16  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:40.32   
17  Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            1:40.56   
18  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            1:41.45   
19  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:41.64   
20  Erika Persson Bivall  2001  S71            1:42.07   
21  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:43.77   
22  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:43.90   
23  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:43.97   
24  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:44.54   
25  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:45.04   
26  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            1:45.22   
27  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:45.33   
28  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:45.56   
29  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            1:45.62   
30  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:48.72   
31  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            1:49.51   
32  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:50.37   
33  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:51.23   
34  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            1:51.48   
35  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:56.93   
36  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:58.67   
37  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            2:02.59   
38  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            2:02.65   
39  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            2:03.07   
40  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            2:06.42   
41  Wictoria Wulff  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            2:06.43   
Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon              EXTRA 
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon            1:43.51  EXTRA 
Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            1:46.90  EXTRA 
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:25.39   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:33.07   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:34.74   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            1:38.56   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:39.44   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:41.03   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:42.40   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:44.55   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:49.65   
10  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            1:51.95   
11  Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:53.65   
12  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:53.93   
13  David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            2:01.18   
14  Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            2:01.45   
15  Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub            2:17.64   
Douglas Dahlin  2001  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Baja Maja 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:22.79   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            1:23.78   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            1:27.29   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:29.55   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:29.94   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:30.11   
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:31.01   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            1:31.06   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:31.53   
10  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:32.26   
11  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:33.46   
12  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:33.92   
13  Tova Nilsson  2002  S71            1:34.17   
14  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:34.60   
15  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:37.88   
16  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:38.61   
17  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:40.04   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:41.47   
19  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:41.84   
20  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:42.21   
21  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:42.94   
22  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:43.25   
23  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:43.34   
24  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:43.93   
25  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:44.05   
26  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:44.50   
27  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            1:45.60   
28  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:45.86   
29  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:47.47   
30  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:48.96   
31  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:49.51   
32  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:49.65   
33  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:50.57   
34  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:51.17   
35  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            1:51.98   
36  Yrsa Andersson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:53.53   
37  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:54.07   
38  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon            1:55.00   
39  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:55.59   
40  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:59.51   
41  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            2:03.11   
42  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            2:06.56   
43  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            2:07.65   
44  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            2:13.71   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:29.59   
Christian Niekrenz  2002  Lyngby Svømmeklub            1:31.22   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:36.09   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:37.46   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:37.62   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:39.16   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:42.57   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:42.92   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:43.43   
10  Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:44.11   
11  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:44.85   
12  Wilmer Esbjörnsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:44.88   
13  Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            1:47.04   
14  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:52.38   
15  Esben Metzch  2002  Simklubben Poseidon            1:53.02   
                     
 
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            47.22   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            47.38   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            47.84   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            48.52   
Hanna Karlsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            48.86   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            48.89