Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  18 juni 2011   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2011         
 
 
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            1:16.92   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            1:23.21   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:29.24   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:29.60   
Tova Nilsson  2002  S71            1:30.62   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:32.39   
Louise Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:33.23   
Moa Svensson  2001  Ronneby Simsällskap            1:35.54   
Kinga Szczesniak  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:36.75   
10  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:37.39   
11  Theres Skoog  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:37.82   
12  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.48   
13  Sara Svensson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:38.71   
14  Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            1:38.97   
15  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:41.84   
16  Julia Frederiksen  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:42.61   
17  Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            1:45.04   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:46.34   
19  Amalie Deleurand  2001  Svømmeklubben MK 31            1:47.77   
20  Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            1:48.68   
21  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:49.03   
22  Erica Krans  2001  Sjöbo Simsällskap            1:49.22   
23  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:50.76   
24  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:53.53   
25  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:58.64   
26  Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            2:13.13   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.63   
Victor Rytter Hansen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:27.31   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.13   
Valentin Rytter Hansen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:29.65   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:30.09   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben MK 31            1:31.14   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:32.25   
William Bevréus  2003  Osby Simsällskap            1:33.10   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            1:35.42   
10  Isak Walter  2001  Simklubben Lödde            1:43.48   
11  Ludvig Prahl  2001  Simklubben Lödde            1:45.32   
12  Axel Gunnarsson  2001  Simklubben Lödde            1:53.89   
13  Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            2:27.85   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:12.50   
Lina Söderberg  1994  Simklubben Lödde            1:21.73   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            1:24.09   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            1:24.28   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:29.87   
Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            1:31.31   
Rebecka Sylvander  1995  Simklubben Lödde            1:32.01   
Cecilia Boman  1996  Simsällskapet Iden            1:32.85   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:36.78   
10  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:37.24   
11  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:43.08   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:12.65   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:14.62   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:16.05   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:16.49   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:18.37   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:18.83   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:21.56   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:24.30   
Axel Mattsson  1994  Simklubben Lödde            1:26.79   
10  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:31.59   
11  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:32.64   
12  Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:34.63   
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:02.47   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:03.57   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            1:05.99   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:09.89   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:10.81   
Rikke Ferdinansen  1997  Svømmeklubben MK 31            1:13.41   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            1:15.82   
Victoria Laursen  1997  Svømmeklubben MK 31            1:17.12   
Elin Walter  1997  Simklubben Lödde            1:17.68   
10  Sarah Brylov  1997  Svømmeklubben MK 31            1:17.76   
11  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:20.23   
12  Lina Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:33.67   
13  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:37.61   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap            58.74   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.09   
Viktor Rosenqvist  1997  Simklubben Lödde            1:03.43   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:08.60   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.22   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:09.87   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:12.72   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:23.54   
                     
 
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            1:13.86   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:17.44   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap            1:25.03   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:33.16   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:35.98   
Linda Hubner  1998  Simklubben Sydsim            1:55.03   
                     
 
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:27.53   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:35.80   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:51.15   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Jönsson  1999  S71            1:30.93   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            1:32.58   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:33.16   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:33.94   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:34.58   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            1:36.81   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            1:38.46   
Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            1:40.82   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:41.59   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:46.08   
11  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:51.36   
12  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:59.01   
13  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            2:03.94   
14  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            2:04.97   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            1:32.07   
Elias Kromnow  1999  Ronneby Simsällskap            1:37.72   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:39.37   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:42.60   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            1:43.68   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:44.12   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:46.39   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            1:46.80   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            1:48.52   
10  Malthe Dam Junget  1999  Svømmeklubben MK 31            1:50.24   
11  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            1:51.43   
12  Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            1:57.43   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:57.82   
14  Magnus Rydahl Sørensen  1999  Svømmeklubben MK 31            2:14.75   
André Sebastian Ghaziani  1999  Svømmeklubben MK 31            DSQ   
Joel Mörck  1999  S71            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.55   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:26.63   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:28.51   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:32.45   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:33.44   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            1:34.11   
Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:35.99   
Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:36.25   
Veronica Midjord Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            1:38.00   
10  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            1:39.71   
11  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:40.81   
12  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:42.87   
13  Josephine Sommer Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:50.21   
14  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            1:55.92   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.26   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:32.40   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            1:40.79   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            1:42.39   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:55.66   
Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            1:57.10   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:57.25   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            2:02.33   
                     
 
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            46.29   
Moa Svensson  2001  Ronneby Simsällskap            49.23   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            49.76   
Theres Skoog  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            50.08   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            51.30   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            51.66   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            51.93   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            52.60   
Tova Nilsson  2002  S71            52.87   
10  Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            52.90   
11  Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            53.70   
12  Sara Svensson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            54.83   
13  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            55.11   
14  Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            55.83   
15  Julia Frederiksen  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.89   
16  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            56.61   
17  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.39   
18  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            57.46   
19  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            57.64   
20  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            57.95   
21  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            58.39   
22  Amalie Deleurand  2001  Svømmeklubben MK 31            58.44   
23  Louise Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            58.78   
24  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            58.83   
25  Erica Krans  2001  Sjöbo Simsällskap            58.95   
26  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            59.30   
27  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            59.63   
28  Kinga Szczesniak  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            59.77   
29  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:00.56   
30  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:01.09   
31  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:01.22   
32  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:01.39   
33  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.00   
34  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:03.23   
35  Moa Berglund  2002  Ronneby Simsällskap            1:04.48   
36  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:05.06   
37  Victoria Jablonski  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:05.49   
38  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:06.04   
39  Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            1:09.03   
40  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:10.61   
41  Emma Karlberg  2002  Ronneby Simsällskap            1:11.55   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Nebrelius  2001  Ystads Simsällskap            48.48   
Valentin Rytter Hansen  2001  Svømmeklubben MK 31            49.63   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            49.86   
Victor Rytter Hansen  2001  Svømmeklubben MK 31            50.59   
Filip Nilsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            51.51   
William Bevréus  2003  Osby Simsällskap            51.92   
Isak Walter  2001  Simklubben Lödde            52.43   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            53.25   
Ludvig Åberg  2001  Simklubben Sydsim            54.89   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            55.09   
11  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            55.58   
12  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben MK 31            59.10   
13  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            59.79   
14  Axel Gunnarsson  2001  Simklubben Lödde            1:00.35   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:03.24   
16  Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            1:08.19   
17  Oscar Ragnarsson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:18.57   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Ludvig Prahl  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:12.20        2:32.76   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    1:13.41        2:33.25   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    1:13.83        2:38.15   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    1:17.29        2:38.29   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    1:15.91        2:39.30   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap    1:17.03        2:39.37   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde    1:15.57        2:42.05   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    1:17.80        2:43.80   
Cecilia Boman  1996  Simsällskapet Iden    1:19.65        2:45.80   
10  Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    1:22.91        2:47.65   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:22.20        2:48.38   
12  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    1:20.61        2:49.43   
13  Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31    1:24.27        2:50.86   
14  Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    1:21.09        2:51.98   
15  Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub    1:20.74        2:52.00   
16  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:23.15        2:52.04   
17  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:26.25        2:55.63   
18  Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde    1:24.02        2:56.93   
19  Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    1:29.37        2:59.99   
20  Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:27.73        3:00.12   
21  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    1:26.64        3:00.40   
22  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:24.17        3:01.77   
23  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:29.56        3:04.21   
24  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub    1:28.91        3:06.64   
25  Clara Petersen  1996  Svømmeklubben MK 31    1:27.54        3:07.52   
26  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    1:30.35        3:08.46   
27  Elin Walter  1997  Simklubben Lödde    1:32.09        3:09.77   
28  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:35.68        3:13.25   
29  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    1:36.41        3:13.91   
30  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:36.04        3:14.64   
31  Regitze Andersen  1996  Svømmeklubben MK 31    1:33.56        3:15.70   
32  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:40.34        3:15.94   
33  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    1:36.99        3:17.17   
34  Louise Bengtsson  2000  Simklubben Lödde    1:38.58        3:20.61   
35  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap    1:37.57        3:20.62   
36  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    1:40.72        3:22.35   
37  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:41.93        3:23.41   
38  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim    1:42.26        3:24.72   
39  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:41.86        3:25.70   
40  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:43.86        3:27.24   
41  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:37.58        3:30.40   
42  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:42.80        3:31.20   
43  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:45.33        3:36.74   
44  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:52.03        3:43.04   
45  Tova Nilsson  2002  S71    1:58.96        3:49.17   
46  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:57.96        3:53.28   
47  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:59.32        3:55.90   
                     
 
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap    1:08.23        2:20.33   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    1:10.81        2:23.37   
Erik Åkesson  1990  Simklubben Lödde    1:09.90        2:25.23   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:11.86        2:26.75   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:14.98        2:31.09   
Viktor Rosenqvist  1997  Simklubben Lödde    1:12.53        2:31.60   
Oskar Möller  1990  Simklubben Lödde    1:13.21        2:36.90   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.33        2:37.52   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:19.68        2:40.89   
10  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:20.65        2:41.41   
11  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:25.14        2:51.35   
12  Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap    1:23.96        2:52.63   
13  Andreas Pedersen  1998  Rønne Svømme Klub    1:24.12        3:00.46   
14  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap    1:26.79        3:04.12   
15  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:28.42        3:09.13   
16  Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap    1:35.45        3:11.56   
17  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    1:37.30        3:15.10   
18  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim    1:41.04        3:15.26   
19  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:32.53        3:17.32   
20  Elias Kromnow  1999  Ronneby Simsällskap    1:43.26        3:25.61   
21  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:45.92        3:26.60   
22  Joel Mörck  1999  S71    1:47.21        3:30.21   
23  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:45.65        3:31.90   
24  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:49.76        3:33.08   
25  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:47.08        3:36.50   
26  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    1:48.24        3:37.19   
27  Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap    1:43.29        3:37.92   
28  Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap    1:48.59        3:46.30   
29  Per-Erik Mörck  1966  S71    2:08.24        4:14.25   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  18 juni 2011 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:38