Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  18 juni 2011   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2011         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Jönsson  1999  S71            35.79   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            37.24   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.51   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            38.21   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.22   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.14   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.34   
Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            40.08   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            42.23   
10  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            42.24   
11  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            42.39   
12  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.42   
13  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            43.29   
14  Nina Lisakowski  1999  Svømmeklubben MK 31            43.61   
15  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.57   
16  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            45.61   
17  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            45.96   
18  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            46.74   
19  Erica Johansson  1999  S71            47.36   
20  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            47.47   
21  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            48.27   
22  Josephine Sommer Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            50.39   
23  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            52.08   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: P&R Rasmusson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.43   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.58   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            38.52   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.11   
André Sebastian Ghaziani  1999  Svømmeklubben MK 31            41.24   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            42.92   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            43.15   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            46.30   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.14   
10  Joel Mörck  1999  S71            47.78   
11  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            48.52   
12  Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.44   
13  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            50.93   
14  Malthe Dam Junget  1999  Svømmeklubben MK 31            51.86   
15  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            52.67   
16  Henrik Leijon  1999  Simklubben Sydsim            54.62   
17  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            56.95   
18  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            1:01.63   
Martin Apelgren  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.22   
Sara Linné  1997  Simsällskapet Iden            33.69   
Clara Vater  1997  Simklubben Lödde            33.89   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            35.85   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            36.54   
Linnea Widgren  1997  Simklubben Lödde            36.57   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden            37.18   
Jessica Jönsson  1998  S71            38.57   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            38.66   
10  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.90   
11  Sarah Brylov  1997  Svømmeklubben MK 31            41.54   
12  Victoria Laursen  1997  Svømmeklubben MK 31            41.80   
13  Vinga Andreasdotter  1998  Föreningen Österlen Sim            47.95   
14  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.42   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Pedersen  1998  Rønne Svømme Klub            37.06   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            37.35   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            39.21   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            40.99   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            34.50   
Johanna Linné  1993  Simsällskapet Iden            36.01   
Lina Söderberg  1994  Simklubben Lödde            38.00   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            39.57   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            39.63   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            42.99   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            44.19   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            50.63   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            34.06   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            34.87   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            35.76   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.79   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.78   
Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            39.99   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.07   
Victoria Jönsson  1999  S71            39.62   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.81   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            40.16   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            40.26   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.15   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            42.78   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            42.80   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.02   
10  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            43.28   
11  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            43.91   
12  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.36   
13  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            44.59   
14  Veronica Midjord Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            44.65   
15  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            45.26   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            45.78   
17  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            45.80   
18  Erica Johansson  1999  S71            46.09   
19  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            46.37   
20  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            46.52   
21  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.98   
22  Johanna Sörensson  1999  Helsingborgs Simsällskap            50.05   
23  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            51.29   
24  Sofi Wallander  1999  Simklubben Lödde            1:00.26   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            39.32   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.27   
André Sebastian Ghaziani  1999  Svømmeklubben MK 31            40.43   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            40.56   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.41   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            42.58   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            43.42   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            45.19   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            45.49   
10  Henrik Leijon  1999  Simklubben Sydsim            45.65   
11  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            46.11   
12  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            46.54   
13  Joel Mörck  1999  S71            47.02   
14  Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.30   
15  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            51.65   
16  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            51.84   
17  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            52.73   
18  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            54.75   
19  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            56.86   
20  Magnus Rydahl Sørensen  1999  Svømmeklubben MK 31            59.20   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Simsällskapet Iden            38.14   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            39.73   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            41.76   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            43.70   
Lina Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            45.32   
Rikke Ferdinansen  1997  Svømmeklubben MK 31            45.72   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            47.02   
Vinga Andreasdotter  1998  Föreningen Österlen Sim            49.86   
Linda Hubner  1998  Simklubben Sydsim            50.69   
10  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.11   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            36.46   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            38.56   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            39.82   
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden            41.78   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            43.26   
Albin Lidbäck  1998  Simsällskapet Iden            49.52   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            49.93   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            29.04   
Johanna Linné  1993  Simsällskapet Iden            29.06   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            29.23   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde            29.56   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            29.70   
Rebecka Sylvander  1995  Simklubben Lödde            30.16   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            30.25   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden            30.36   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            30.40   
10  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            30.59   
11  Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden            30.69   
12  Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde            30.78   
13  Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            30.90   
14  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            31.59   
15  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.74   
16  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            32.39   
17  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            32.64   
18  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            33.02   
19  Clara Petersen  1996  Svømmeklubben MK 31            34.96   
20  Regitze Andersen  1996  Svømmeklubben MK 31            35.39   
21  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            35.62   
22  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            36.33   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            25.46   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            25.69   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            25.92   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            26.08   
Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            27.32   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            27.56   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            28.25   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            28.93   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            30.81   
10  Paul Bulle  199  Föreningen Österlen Sim            31.19   
11  Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            32.38   
12  Per-Erik Mörck  1966  S71            39.39   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.33   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            43.67   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.32   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.96   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            45.15   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            45.52   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.66   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.63   
Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            46.89   
10  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            47.43   
11  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            47.96   
12  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            49.03   
13  Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            50.36   
14  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            51.70   
15  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            53.27   
16  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            53.40   
17  Josephine Sommer Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            53.50   
18  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            53.66   
19  Johanna Sörensson  1999  Helsingborgs Simsällskap            54.90   
20  Sofi Wallander  1999  Simklubben Lödde            1:03.73   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            45.53   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.73   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            46.47   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            46.83   
Henrik Leijon  1999  Simklubben Sydsim            47.91   
Joel Mörck  1999  S71            48.07   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            48.14   
Fabian Ljungqvist  1999  Simklubben Lödde            49.07   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            49.22   
10  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            50.21   
11  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            51.05   
12  Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            51.13   
13  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            52.37   
14  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            53.27   
15  Malthe Dam Junget  1999  Svømmeklubben MK 31            55.34   
16  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            58.85   
17  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            59.41   
18  Magnus Rydahl Sørensen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:03.30   
19  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.94   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Simsällskapet Iden            28.93   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            29.46   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            30.05   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            30.20   
Clara Vater  1997  Simklubben Lödde            30.45   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden            31.82   
Jessica Jönsson  1998  S71            32.41   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.49   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            33.10   
10  Rikke Ferdinansen  1997  Svømmeklubben MK 31            33.61   
11  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            34.49   
12  Victoria Laursen  1997  Svømmeklubben MK 31            34.75   
13  Sarah Brylov  1997  Svømmeklubben MK 31            37.17   
14  Martina Björnqvist  1998  Föreningen Österlen Sim            38.21   
15  Linda Hubner  1998  Simklubben Sydsim            38.28   
16  Lina Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.88   
17  Vinga Andreasdotter  1998  Föreningen Österlen Sim            41.86   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            45.37   
19  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.67   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            28.75   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            31.46   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            31.77   
Andreas Pedersen  1998  Rønne Svømme Klub            31.88   
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden            32.47   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.63   
Andreas Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31            33.73   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            34.01   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            35.28   
10  Albin Lidbäck  1998  Simsällskapet Iden            45.23   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Linné  1993  Simsällskapet Iden            29.91   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            30.56   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            31.20   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            31.69   
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            32.22   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            32.23   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            32.35   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            32.54   
Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde            32.97   
10  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            33.40   
11  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            33.70   
12  Julia Lisakowski  1994  Svømmeklubben MK 31            34.14   
13  Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden            34.98   
14  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            36.13   
15  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            36.40   
16  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            36.59   
17  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            37.31   
18  Clara Petersen  1996  Svømmeklubben MK 31            41.09   
19  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            42.41   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            28.14   
Oskar Möller  1990  Simklubben Lödde            28.56   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde            29.84   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            30.05   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            31.12   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            31.74   
Axel Mattsson  1994  Simklubben Lödde            31.87   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            34.29   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.19   
10  Per-Erik Mörck  1966  S71            59.54   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Jönsson  1999  S71            32.05   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.65   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            32.90   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.87   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.05   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.19   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.21   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            34.69   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            35.06   
10  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.97   
11  Nina Lisakowski  1999  Svømmeklubben MK 31            36.03   
12  Veronica Midjord Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            36.22   
13  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.44   
14  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            37.17   
15  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            37.28   
16  Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            37.38   
17  Erica Johansson  1999  S71            37.77   
18  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            38.24   
19  Anna Lundin  1999  Simklubben Sydsim            38.52   
20  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            38.71   
21  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            38.72   
22  Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            38.92   
23  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            39.02   
24  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.27   
25  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.76   
26  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            40.10   
27  Josephine Sommer Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            40.53   
28  Johanna Sörensson  1999  Helsingborgs Simsällskap            41.09   
29  Sofi Wallander  1999  Simklubben Lödde            55.62   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.21   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.29   
Joel Mörck  1999  S71            34.46   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            35.47   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            35.57   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            35.83   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            37.23   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            37.27   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            39.42   
10  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            39.65   
11  Malthe Dam Junget  1999  Svømmeklubben MK 31            39.69   
12  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            40.15   
13  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            40.25   
14  Henrik Leijon  1999  Simklubben Sydsim            40.33   
15  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.64   
16  Fabian Ljungqvist  1999  Simklubben Lödde            41.81   
17  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            42.98   
18  Magnus Rydahl Sørensen  1999  Svømmeklubben MK 31            46.56   
19  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31            48.66   
20  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            49.25   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            31.43   
Clara Vater  1997  Simklubben Lödde            31.44   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            33.20   
Sara Linné  1997  Simsällskapet Iden            33.62   
Linnea Widgren  1997  Simklubben Lödde            34.46   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.68   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            35.49   
Jessica Jönsson  1998  S71            38.32   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            41.14   
10  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            41.34   
11  Linda Hubner  1998  Simklubben Sydsim            47.79   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            36.56   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            36.89   
Andreas Pedersen  1998  Rønne Svømme Klub            37.87   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            39.93   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.51   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            42.85   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            45.04   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Linné  1993  Simsällskapet Iden            32.65   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            36.51   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            36.84   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden            37.45   
Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden            37.96   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            39.35   
Regitze Andersen  1996  Svømmeklubben MK 31            39.50   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            40.04   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.44   
10  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            44.26   
11  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            46.05   
12  Martina Björnqvist  1998  Föreningen Österlen Sim            50.02   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            30.76   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            31.03   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            32.29   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            33.64   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde            36.01   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            39.50   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            40.36   
Simon Dam Hansen  1994  Rønne Svømme Klub            41.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  18 juni 2011 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  12:25