Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            34.55   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            42.12   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            42.20   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            42.29   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            42.77   
Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub            43.43   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            43.63   
Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub            46.06   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.30   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            47.29   
11  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            48.37   
12  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            52.12   
13  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            56.18   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            38.75   
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            39.23   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            42.45   
Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            42.80   
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            42.90   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            43.79   
Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            50.31   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            50.56   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            51.37   
10  Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            54.63   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub              EXTRA 
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            34.06   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub            36.24   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            36.58   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            37.25   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            37.48   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.95   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            40.29   
Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap            40.61   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.36   
10  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            41.61   
11  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            45.64   
12  Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            49.53   
13  Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            50.61   
14  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            1:01.37   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            34.40   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.25   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            41.49   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.78   
Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub            43.59   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            46.58   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            49.21   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            55.00   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frederikke Hall  1992  Lyngby Svømmeklub            35.91   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub            36.89   
Siri Vulpius  1995  Lyngby Svømmeklub            39.65   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            39.75   
Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            42.87   
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            42.98   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            43.00   
Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            45.20   
Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            47.13   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            32.33   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            33.46   
Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svømmeklub            33.47   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub            34.17   
Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub            34.33   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            34.67   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            36.54   
Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            39.16   
Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub            42.64   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            36.06   
Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub            40.46   
Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub            41.76   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            42.36   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            42.71   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            42.75   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            43.89   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            44.82   
Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub            44.91   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.59   
11  Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub            45.82   
12  Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            45.98   
13  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.33   
14  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            49.14   
15  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            49.56   
16  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            50.10   
17  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            55.42   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            41.92   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            45.18   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            45.25   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.28   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            46.46   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            50.39   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            54.00   
Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            58.07   
Viktor Andreasson  1998  Tyringe Simsällskap            1:00.78   
10  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:00.95   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub              EXTRA 
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            39.86   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.23   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            41.87   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            43.46   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            43.74   
Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            46.20   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            46.85   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            47.09   
Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            53.09   
10  Maja Windahl Hansen  1997  Rønne Svømme Klub            54.76   
11  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            1:06.99   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            37.10   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.91   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            42.71   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            43.24   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            47.51   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            28.24   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub            29.22   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            29.25   
Mia Jonsson  1973  Kristianstads SLS            29.35   
Anne Bach  1991  Lyngby Svømmeklub            30.07   
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            30.74   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            31.06   
Siri Vulpius  1995  Lyngby Svømmeklub            31.10   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            31.65   
10  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            31.89   
11  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            32.03   
12  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            32.45   
13  Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svømmeklub            33.13   
14  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            33.23   
15  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            33.57   
16  Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            34.07   
17  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            36.59   
18  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            37.41   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            25.34   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            26.47   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub            26.69   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub            26.85   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            26.89   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            27.52   
Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub            27.69   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            28.18   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            28.43   
10  Magnus Palm  1975  Sjöbo Simsällskap            28.51   
11  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            29.08   
11  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            29.08   
13  Mattias Hemmendal  1978  Ystads Simsällskap            29.53   
14  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            29.88   
15  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            30.67   
16  Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            31.63   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            42.54   
Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub            44.67   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            47.26   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            48.83   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            50.14   
Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub            50.70   
Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            51.07   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            51.68   
Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb            51.73   
10  Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            52.14   
11  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            54.77   
12  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            56.43   
13  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            57.41   
14  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            57.61   
15  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            1:00.02   
16  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:03.12   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Empoli restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            44.75   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            48.33   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            49.96   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.95   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            53.45   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            57.64   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:00.67   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            1:01.70   
Viktor Andreasson  1998  Tyringe Simsällskap            1:02.22   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            29.90   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            30.08   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            30.37   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub            31.62   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            31.97   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.06   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            32.31   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            32.36   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            33.21   
10  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            33.99   
11  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.15   
12  Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            34.37   
13  Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap            38.91   
14  Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            39.23   
15  Maja Windahl Hansen  1997  Rønne Svømme Klub            41.15   
16  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            1:00.07   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ekelunds byggservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            29.65   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            31.47   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            32.44   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            32.84   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.32   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.24   
Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub            35.25   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            37.64   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            40.40   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            31.18   
Anne Bach  1991  Lyngby Svømmeklub            32.05   
Mia Jonsson  1973  Kristianstads SLS            32.77   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            33.21   
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            33.97   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            33.98   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            34.46   
Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svømmeklub            35.09   
Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            37.74   
10  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            40.18   
11  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            40.86   
12  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            43.01   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            27.61   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            27.85   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub            27.97   
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            28.02   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            29.56   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            31.45   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            32.30   
Mattias Hemmendal  1978  Ystads Simsällskap            32.73   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            33.46   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            32.50   
Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub            34.87   
Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub            35.41   
Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub            35.84   
Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub            36.25   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            36.26   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            37.33   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.76   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            37.76   
10  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            38.14   
11  Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb            38.26   
12  Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            38.37   
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            38.92   
14  Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            39.39   
15  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub            39.51   
16  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.68   
17  Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub            41.37   
18  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            43.26   
19  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            43.35   
20  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            46.46   
21  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            47.23   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            33.26   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            34.81   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            35.78   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            36.19   
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            36.29   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.32   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.12   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            38.01   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            39.40   
10  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            39.43   
11  Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            39.67   
12  Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            40.30   
13  Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            41.03   
14  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            43.82   
15  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            44.65   
16  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            44.76   
17  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            46.26   
18  Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            47.05   
19  Viktor Andreasson  1998  Tyringe Simsällskap            50.86   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub              EXTRA 
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ljungbacka bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            31.99   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            34.17   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            34.99   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            37.12   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.37   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            37.47   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            37.78   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.39   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            39.41   
10  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            41.52   
11  Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap            46.04   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            34.23   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            36.40   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            40.33   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            44.35   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            45.62   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            35.66   
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            37.51   
Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            37.74   
Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            38.07   
Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            40.44   
Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            44.62   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            45.39   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            29.91   
Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svømmeklub            31.82   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            32.87   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            32.88   
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            33.77   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            34.07   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            34.57   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            35.42   
Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub            37.53   
10  Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            40.64   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap    1:04.65        2:12.76   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub    1:06.84        2:16.71   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:07.06        2:17.11   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    1:09.59        2:25.51   
Matilda Andersson  1992  Sjöbo Simsällskap    1:10.55        2:26.16   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap    1:11.13        2:28.09   
Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub    1:09.45        2:28.65   
Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub    1:13.08        2:31.26   
Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap    1:13.72        2:34.35   
10  Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap    1:14.05        2:35.91   
11  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:16.34        2:37.25   
12  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    1:14.91        2:40.63   
13  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:17.04        2:41.04   
14  Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub    1:21.85        2:42.82   
15  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    1:18.97        2:43.13   
16  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb    1:20.01        2:45.67   
17  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap    1:21.33        2:45.75   
18  Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap    1:19.87        2:47.56   
19  Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub    2:49.25        2:49.25   
20  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:24.60        2:52.09   
21  Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub    1:24.40        2:53.04   
22  Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap    1:23.57        2:53.82   
23  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb    1:22.10        2:54.41   
24  Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap    1:24.53        2:54.88   
25  Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub    1:22.48        2:55.55   
26  Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub    1:23.55        2:56.27   
27  Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap    1:26.33        2:59.13   
28  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:28.73        3:02.89   
29  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub    1:29.37        3:04.13   
30  Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap    1:27.29        3:06.39   
31  Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap    1:30.84        3:10.17   
32  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb    1:31.89        3:10.27   
33  Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb    1:34.49        3:13.27   
34  Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub    1:34.16        3:14.94   
35  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    1:33.96        3:17.42   
36  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap    1:37.99        3:27.92   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Robbin Steén  1987  Ystads Simsällskap    58.20        2:03.76   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap    1:02.43        2:10.98   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    1:03.89        2:12.02   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub    2:12.32        2:12.32   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap    1:03.76        2:13.09   
Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub    1:03.47        2:15.81   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub    1:06.10        2:17.82   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap    1:08.50        2:21.38   
Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub    1:07.31        2:23.08   
10  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:09.56        2:23.49   
11  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub    1:09.89        2:23.59   
12  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    1:08.88        2:26.18   
13  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap    1:12.77        2:29.51   
14  Kent Hamberg  1951  Föreningen Sim Team Engelholm    1:14.84        2:36.84   
15  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub    1:21.15        2:43.97   
16  Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:20.79        2:44.01   
17  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap    1:18.90        2:52.26   
18  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:22.37        2:55.75   
19  Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub    1:23.80        2:56.56   
20  Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:25.34        2:57.21   
21  Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub    1:27.23        2:58.53   
22  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub    1:29.09        3:00.72   
23  Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub    1:28.01        3:07.09   
24  Tobias Svensson  1998  Karlshamns Simklubb    1:47.19        3:48.84   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.75   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.52   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            42.76   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.65   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.90   
Caroline Fraser  2002  Lyngby Svømmeklub            46.96   
Rachel Townsend  2000  Lyngby Svømmeklub            47.25   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            47.67   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            48.57   
10  Selina Curti  2000  Lyngby Svømmeklub            49.68   
11  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            50.11   
12  Veronica Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            52.80   
13  Kararina Melmed  2000  Lyngby Svømmeklub            52.85   
14  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            52.98   
15  Tilda Bengtson  2000  Ystads Simsällskap            54.57   
16  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            54.61   
17  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            55.49   
18  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            57.32   
19  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            57.77   
20  Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb            1:02.79   
21  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:06.88   
22  Lovisa Johansson  2001  Karlshamns Simklubb            1:07.06   
23  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:07.33   
24  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:14.07   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            41.37  EXTRA 
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            39.78   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            42.31   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            45.69   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            50.49   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            52.55   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.70   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            53.08   
Thor Wenzel Østergaard  2000  Lyngby Svømmeklub            53.97   
Markus Bing  2000  Lyngby Svømmeklub            56.10   
10  Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            56.34   
11  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            57.12   
12  Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            1:03.43   
13  Philip Månsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:03.98   
14  Isac Larsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:23.22   
Oscar Sangeri  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:41.69   
Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub            1:49.98   
Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub            1:50.44   
Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            1:52.50   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:52.70   
Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:55.83   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:57.73   
Mathilde Harring Christja  1999  Lyngby Svømmeklub            2:02.27   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:02.69   
10  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            2:03.27   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            2:04.26   
12  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            2:04.47   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:47.42   
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:55.18   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:56.36   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            1:59.48   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            2:00.49   
Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            2:06.22   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:08.29   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            2:16.23   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:19.35   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:12.87   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub            1:15.09   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.19   
Anne Bach  1991  Lyngby Svømmeklub            1:18.51   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:18.91   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:19.15   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:20.62   
Siri Vulpius  1995  Lyngby Svømmeklub            1:20.96   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:21.03   
10  Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            1:22.42   
11  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            1:22.43   
12  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:23.37   
13  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:23.49   
14  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            1:23.86   
15  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            1:30.10   
16  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:30.14   
17  Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svømmeklub            1:31.42   
18  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:38.33   
19  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            1:39.50   
20  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            1:41.02   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            1:04.22   
Henric Selméus  1990  Ystads Simsällskap            1:07.24   
Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svømmeklub            1:07.46   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            1:10.83   
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            1:11.48   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:11.80   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:12.92   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            1:13.75   
Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            1:14.47   
10  Hector Herlin  1995  Ystads Simsällskap            1:16.98   
11  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:17.07   
12  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:18.34   
13  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            1:18.53   
14  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:19.98   
15  Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub            1:20.53   
15  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:20.53   
17  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:26.02   
18  Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:27.99   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:26.76   
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            1:29.26   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:29.59   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            1:30.17   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:33.02   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:34.40   
Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            1:37.99   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:38.60   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:41.81   
10  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:43.99   
11  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:56.12   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:17.39   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:20.60   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:29.81   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:33.34   
Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub            1:52.45   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:04.17   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:04.44   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            1:07.38   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:09.74   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:11.85   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:12.88   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            1:13.87   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:14.52   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            1:17.62   
10  Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap            1:22.48   
11  Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:24.03   
12  Nicole Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:27.66   
13  Maja Windahl Hansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:28.67   
14  Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            1:28.88   
15  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:30.24   
16  Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            1:31.93   
17  Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            1:33.23   
18  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            2:15.34   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            1:11.74   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:13.38   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:17.08   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:17.08   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:20.45   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:25.69   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:28.65   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Empoli restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:24.26   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:44.95   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            1:37.08   
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            1:43.01   
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            1:47.06   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:53.45   
                     
 
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Ekelunds byggservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap    1:23.47  2:52.35  4:45.06    6:06.52   
Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub    1:31.36  3:11.68  4:58.21    6:21.97   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap    1:37.87  3:22.12  5:04.88    6:35.66   
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap    3:37.61  5:26.88      7:00.67   
                     
 
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            5:26.81   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Ljungbacka bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:19.59   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.80   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.16   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:26.68   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:27.38   
Rachel Townsend  2000  Lyngby Svømmeklub            1:29.18   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:29.50   
Veronica Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            1:34.59   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:34.64   
10  Selina Curti  2000  Lyngby Svømmeklub            1:34.83   
11  Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:37.35   
12  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            1:41.70   
13  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:46.52   
14  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:46.65   
15  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:49.73   
16  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:52.09   
17  Kararina Melmed  2000  Lyngby Svømmeklub            2:03.74   
18  Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb            2:04.73   
19  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            2:05.88   
20  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            2:15.18   
Caroline Fraser  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:24.93   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:32.71   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:44.53   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            1:45.77   
Thor Wenzel Østergaard  2000  Lyngby Svømmeklub            1:45.78   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            1:47.06   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            1:47.52   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            1:48.41   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:48.55   
10  Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:50.67   
11  Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            2:00.87   
12  Markus Bing  2000  Lyngby Svømmeklub            2:00.94   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:12.96   
Frederikke Hall  1992  Lyngby Svømmeklub            1:18.19   
Julia Lindqvist  1991  Ystads Simsällskap            1:20.22   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub            1:21.36   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            1:23.83   
Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.55   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:27.22   
Siri Vulpius  1995  Lyngby Svømmeklub            1:29.15   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            1:31.46   
10  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:36.88   
11  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:38.82   
12  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:38.93   
13  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:40.75   
14  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            1:49.50   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ekelunds byggservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap            1:08.73   
Mikael Olsson  1975  Ystads Simsällskap            1:11.35   
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            1:13.06   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:14.25   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:17.90   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            1:18.51   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:18.72   
Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub            1:18.73   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub            1:19.76   
10  Timmie Hermansson  1995  S71            1:21.29   
11  Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            1:21.99   
12  Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            1:24.39   
13  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:26.31   
14  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            1:26.94   
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld o ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            1:06.76   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:07.84   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:08.17   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:10.54   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:12.09   
Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            1:13.06   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:14.01   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:14.52   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:17.86   
10  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:19.01   
11  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:24.83   
12  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:25.64   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:00.73   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:02.60   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:04.80   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:10.42   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:11.34   
Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub            1:18.18   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:27.57   
                     
 
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:16.66   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:22.61   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:26.39   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            1:34.04   
Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:42.90   
Nicole Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:44.55   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:32.91   
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            1:33.06   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:55.75   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:31.50   
Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub            1:34.78   
Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub            1:44.41   
Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub            1:44.92   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:45.23   
Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:45.54   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:45.89   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:46.99   
Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:48.41   
10  Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb            1:54.91   
11  Chrissie Kullberg  1998  Ystads Simsällskap            1:57.36   
12  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            2:15.97   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            1:41.40   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:46.25   
Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            1:46.50   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:46.68   
Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            1:55.69   
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            1:58.74   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:59.54   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:03.02   
Mai L´nyavskiy  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            2:08.41   
                     
 
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:31.30   
Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub            1:34.20   
Elina Jonsson  1999  Tyringe Simsällskap            1:36.93   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:38.19   
Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub            1:40.10   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            1:40.67   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:44.33   
Mathilde Harring Christja  1999  Lyngby Svømmeklub            1:44.98   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            1:48.07   
10  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:56.55   
11  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:58.97   
Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:29.79   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:31.27   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:36.49   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:39.00   
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:39.11   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:41.77   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:45.13   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:45.84   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            1:48.33   
10  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            1:51.62   
11  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:01.44   
12  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:05.11   
                     
 
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.84   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.61   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.45   
Rachel Townsend  2000  Lyngby Svømmeklub            50.06   
Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            52.33   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.49   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            53.31   
Selina Curti  2000  Lyngby Svømmeklub            55.65   
Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            56.97   
10  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            57.71   
11  Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb            59.04   
12  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            59.31   
13  Therese Skoogh  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:00.88   
14  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:01.31   
15  Kararina Melmed  2000  Lyngby Svømmeklub            1:02.06   
16  Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:04.92   
17  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:10.07   
18  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:10.09   
19  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:10.45   
20  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:10.48   
Caroline Fraser  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            50.82   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            51.92   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            55.25   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            56.61   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            1:00.13   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.95   
Oscar Sangeri  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:02.88   
Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            1:03.23   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            1:03.45   
10  Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:05.69   
11  Philip Månsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:06.76   
12  Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            1:09.46   
13  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:09.89   
14  Isac Larsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:10.47   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Markus Bing  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Thor Wenzel Østergaard  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    1:10.04        2:32.49   
Frederikke Hall  1992  Lyngby Svømmeklub    1:19.64        2:39.03   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:15.75        2:40.94   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    1:17.99        2:41.26   
Anne Bach  1991  Lyngby Svømmeklub    1:17.93        2:43.25   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:17.10        2:43.98   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap    1:19.23        2:45.00   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    1:19.79        2:45.42   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub    1:20.17        2:49.15   
10  Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap    1:21.75        2:50.89   
11  Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap    1:19.65        2:52.79   
12  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub    1:22.61        2:54.00   
13  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub    1:26.90        2:57.16   
14  Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svømmeklub    1:25.33        2:58.02   
15  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:30.01        2:58.94   
16  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap    1:25.86        2:59.01   
17  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    1:27.10        2:59.60   
18  Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub    1:26.72        3:00.59   
19  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:27.44        3:02.16   
20  Maria Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap    1:35.12        3:02.85   
21  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap    1:25.51        3:04.83   
22  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap    1:33.28        3:08.09   
23  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb    1:30.65        3:09.30   
24  Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap    1:35.04        3:10.59   
25  Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap    1:31.61        3:14.63   
26  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb    1:30.99        3:15.93   
27  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:33.28        3:17.87   
28  Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm    1:40.57        3:22.60   
29  Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub    1:41.27        3:24.29   
30  Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap    1:37.21        3:29.84   
31  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap    1:42.49        3:31.31   
32  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    1:46.09        3:34.53   
33  Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap    1:46.19        3:36.09   
34  Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb    2:01.43        3:55.87   
35  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:57.57        3:57.08   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap    1:12.22        2:20.70   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap    1:08.94        2:28.04   
Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:10.59        2:28.11   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    1:12.29        2:31.50   
Henric Selméus  1990  Ystads Simsällskap    1:10.24        2:34.07   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    1:12.59        2:34.61   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:15.86        2:35.82   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub    1:11.60        2:36.54   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub    1:16.76        2:42.66   
10  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:20.15        2:43.31   
11  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub    1:18.06        2:46.24   
12  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb    1:19.09        2:50.91   
13  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb    1:19.81        2:52.83   
14  Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub    1:21.82        2:53.03   
15  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm    1:24.86        2:55.34   
16  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap    1:26.66        3:03.03   
17  Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm    1:38.31        3:12.82   
18  Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub    1:31.80        3:16.49   
19  Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap    1:41.60        3:27.18   
Timmie Hermansson  1995  S71            DSQ   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 57, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap    1:14.58        2:36.62   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap    1:26.25        2:58.51   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub    1:23.42        2:59.72   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    1:30.99        3:08.04   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:31.98        3:12.15   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap    1:31.56        3:14.75   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:34.05        3:18.84   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub    1:37.04        3:19.25   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap    1:35.95        3:20.66   
10  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    1:40.74        3:28.94   
11  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub    1:45.02        3:36.17   
12  Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm    1:41.97        3:40.22   
13  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    1:50.50        3:48.20   
14  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:51.94        3:52.00   
15  Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub    1:52.93        3:52.97   
16  Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb    1:53.89        3:58.56   
17  Mette Møller Nielsen  1999  Rønne Svømme Klub    1:59.39        4:06.33   
18  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    2:02.02        4:07.83   
Frederikke Hall  1992  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 58, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap    1:14.29        2:33.48   
Mikael Olsson  1975  Ystads Simsällskap    1:18.04        2:39.47   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap    1:19.09        2:49.14   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    1:24.34        2:56.22   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:24.97        2:59.26   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:26.07        2:59.33   
Timmie Hermansson  1995  S71    1:26.03        3:07.06   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:43.76        3:32.93   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap    1:41.74        3:33.06   
10  Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub    1:59.00        4:09.04   
                     
 
Gren 59, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:31.48   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:33.25   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:33.27   
Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub            1:34.82   
Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub            1:38.45   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:39.31   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:40.46   
Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:43.82   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:45.32   
10  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:48.50   
11  Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb            1:48.80   
12  Chrissie Kullberg  1998  Ystads Simsällskap            1:54.11   
                     
 
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            1:31.54   
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:33.35   
Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            1:35.03   
Mads Krogh Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:35.89   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.26   
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            1:42.29   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:42.29   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            1:45.45   
Mai L´nyavskiy  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            1:50.28   
10  Tobias Svensson  1998  Karlshamns Simklubb            2:00.82   
                     
 
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:12.33   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub            1:20.80   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub            1:23.15   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:28.38   
Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            1:28.91   
Ida Lindau  1997  Tyringe Simsällskap            1:30.45   
Maja Windahl Hansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:43.46   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            1:47.12   
Nicole Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:49.13   
10  Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            1:52.83   
                     
 
Gren 62, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Energetica Hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.56   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:32.32   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:32.99   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:54.98   
                     
 
Gren 63, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            1:00.35   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            1:03.20   
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            1:04.07   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub            1:04.42   
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap            1:04.91   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:05.77   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub            1:05.95   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:06.99   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            1:07.05   
10  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:07.19   
11  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:07.32   
12  Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            1:08.77   
13  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub            1:09.16   
14  Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub            1:09.28   
15  Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:10.20   
16  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:10.72   
17  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub            1:11.27   
18  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            1:12.55   
19  Louise Gren Erichsen  1995  Rønne Svømme Klub            1:16.86   
20  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:17.23   
21  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:17.66   
22  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            1:19.69   
23  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:21.87   
                     
 
Gren 64, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Empoli restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            55.33   
Robbin Steén  1987  Ystads Simsällskap            55.63   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            56.96   
Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub            57.19   
Rasmus Højriis Larsen  1992  Lyngby Svømmeklub            58.63   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            58.92   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            58.96   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            59.13   
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap            59.61   
10  Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub            1:00.34   
11  Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            1:00.38   
12  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:00.60   
13  Henric Selméus  1990  Ystads Simsällskap            1:00.74   
14  Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub            1:00.84   
15  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:01.60   
16  Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:01.84   
17  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:02.02   
18  Ted Troell  1994  Föreningen Sim Team Engelholm            1:02.85   
19  Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub            1:04.25   
20  Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub            1:05.20   
21  Timmie Hermansson  1995  S71            1:05.58   
22  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:05.82   
23  Hector Herlin  1995  Ystads Simsällskap            1:06.42   
24  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:07.10   
25  Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub            1:10.68   
                     
 
Gren 65, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ljungbacka bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:13.56   
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            1:21.05   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:25.32   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:30.38   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:32.24   
                     
 
Gren 66, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:12.36   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:24.86   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:26.01   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:28.44   
                     
 
Gren 67, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub            1:23.07   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:27.35   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            1:39.90   
Mathilde Harring Christja  1999  Lyngby Svømmeklub            1:42.35   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:45.68   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            1:48.35   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:52.52   
                     
 
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:14.94   
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:16.89   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.31   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:20.99   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:23.01   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:23.90   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:25.00   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            1:31.88   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:33.74   
10  Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            1:36.44   
11  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:37.30   
12  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:37.52   
13  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            1:39.93   
14  Julius Steen  1999  Rønne Svømme Klub            1:42.31   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 69, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ekelunds byggservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.02   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.49   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            43.02   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.40   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.46   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            47.41   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            48.14   
Caroline Fraser  2002  Lyngby Svømmeklub            48.54   
Rachel Townsend  2000  Lyngby Svømmeklub            53.77   
10  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            55.96   
11  Selina Curti  2000  Lyngby Svømmeklub            56.65   
12  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            56.88   
13  Veronica Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            58.02   
14  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:09.08   
Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Kararina Melmed  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 70, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            37.93   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            40.86   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            49.58   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            50.20   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.98   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            1:02.80   
Thor Wenzel Østergaard  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Markus Bing  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 71, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo guld & ur 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap    1:10.36        2:26.41   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap    1:12.95        2:37.43   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:16.72        2:44.67   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    1:18.80        2:46.57   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:21.55        2:54.63   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub    1:23.74        2:57.44   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:27.75        3:03.13   
                     
 
Gren 72, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap    1:04.55        2:22.07   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap    1:08.08        2:28.89   
Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:12.02        2:43.41   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:18.01        2:49.03   
                     
 
Gren 73, 400m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap    1:08.05  2:19.09  3:28.67    4:36.44   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub    1:09.38  2:23.35  3:37.15    4:48.41   
Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    1:09.57  2:23.53  3:38.79    4:52.05   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.35  2:24.88  3:41.39    4:56.24   
Matilda Andersson  1992  Sjöbo Simsällskap    1:11.75  2:28.89  3:47.23    5:03.60   
Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub    1:12.37  2:30.72  3:51.51    5:10.04   
Christina G. Sørensen  1991  Rønne Svømme Klub    1:14.72  2:34.51  3:53.89    5:11.30   
Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap    1:15.90  2:37.65  3:59.59    5:18.74   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:17.49  2:39.43  4:02.95    5:21.62   
10  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:17.15  2:40.01  4:04.21    5:26.19   
11  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    1:17.60  2:44.03  4:10.89    5:33.31   
12  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    1:20.67  2:48.23  4:16.11    5:40.77   
13  Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub    1:21.91  2:52.57  4:22.78    5:50.15   
14  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap    1:23.45  2:53.65  4:24.38    5:51.41   
15  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb    1:26.23  3:01.04  4:36.57    6:08.99   
16  Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub    1:28.68  3:05.87  4:43.18    6:17.41   
17  Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub    1:29.93  3:09.58  4:48.86    6:24.89   
18  Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb    1:37.36  3:20.68  5:03.65    6:39.06   
                     
 
Gren 74, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martin Glifberg  1992  Ystads Simsällskap    1:04.20  2:14.38  3:24.90    4:32.46   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap    1:04.32  2:15.33  3:26.43    4:35.26   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    1:06.17  3:29.89  4:38.73    4:38.73   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub    1:06.45  2:14.65  3:26.48    4:39.04   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:08.24  2:20.68  3:33.33    4:44.78   
Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub    1:08.68  2:24.37  3:42.03    4:55.17   
Kristian Mohr Nielsen  1993  Lyngby Svømmeklub    1:09.01  2:28.16  3:48.87    5:08.49   
Rasmus Fournais  1994  Lyngby Svømmeklub    1:09.39  2:27.47  3:48.63    5:09.93   
Mattias Hemmendal  1978  Ystads Simsällskap    1:11.07  2:29.35  3:50.78    5:12.97   
10  Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap    1:13.38  2:33.12  3:55.33    5:16.92   
11  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub    1:27.16  4:25.05  5:48.56    5:48.56   
12  Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub    1:33.64  3:05.40  4:40.61    6:11.06   
13  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub    1:30.53  6:14.64      6:14.64   
14  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub    1:32.52  3:08.94  4:45.59    6:21.85   
15  Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:29.20  3:08.84  4:47.86    6:23.39   
16  Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub    1:35.93  3:20.37  5:01.07    6:41.01   
17  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:37.54  3:20.66  5:04.65    6:42.52   
18  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:46.08  3:42.46  5:35.87    7:25.82   
19  Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub    1:46.69  3:46.54  5:46.12    7:42.45   
20  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:57.35  4:00.47  5:59.51    7:46.33   
21  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub    1:48.35  3:50.84  5:52.55    7:51.70   
                     
 
Gren 75, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.39   
Lovisa Larsson  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:37.01   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:38.05   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:45.46   
Ida Johansson  1997  Karlshamns Simklubb            1:46.91   
Cecilie Andersen  1997  Rønne Svømme Klub            1:55.13   
Maja Windahl Hansen  1997  Rønne Svømme Klub            2:01.79   
                     
 
Gren 76, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ica Supermarket 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Andersson  1997  Tyringe Simsällskap            1:30.19   
Isac Troell  1997  Föreningen Sim Team Engelholm            1:32.61   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:33.68   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:37.15   
Anders Kjøller Johansen  1997  Rønne Svømme Klub            1:37.16   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:37.19   
                     
 
Gren 77, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Andreasson  1996  Tyringe Simsällskap            1:19.87   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            1:20.31   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:24.23   
Sarah Bugge Larsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:25.36   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:28.42   
Ann-Sofie Kjøller  1996  Rønne Svømme Klub            1:35.29   
Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            1:37.03   
                     
 
Gren 78, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Chingaling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            1:13.23   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:24.45   
Nicolai Christiansen  1996  Lyngby Svømmeklub            1:35.04   
Anders Møller Nielsen  1996  Rønne Svømme Klub            1:50.23   
                     
 
Gren 79, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ljungbacka bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            1:07.78   
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            1:08.29   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap            1:08.59   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap            1:08.86   
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            1:11.94   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:15.65   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:17.01   
Jennifer Lundgren  1993  Ystads Simsällskap            1:17.61   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub            1:18.62   
10  Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub            1:22.33   
11  Josefin Hansson  1993  Karlshamns Simklubb            1:36.26   
12  Lindamarie Bengtsson Ster  1995  Tyringe Simsällskap            1:47.67   
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 80, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robbin Steén  1987  Ystads Simsällskap            1:00.55   
Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub            1:02.03   
Andreas Nicolaidis  1990  Ystads Simsällskap            1:03.25   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub            1:05.90   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            1:06.00   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            1:06.37   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            1:07.31   
Simon Wiktorsson  Tyringe Simsällskap            1:09.47   
Hector Herlin  1995  Ystads Simsällskap            1:11.37   
10  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm            1:13.80   
11  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:15.01   
12  Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            1:15.54   
13  Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub            1:16.49   
14  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            1:18.30   
                     
 
Gren 81, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Salong Thages 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:17.28   
Nadja Warming  1998  Lyngby Svømmeklub            1:19.96   
Jasmin Hansson  1998  Karlshamns Simklubb            1:20.48   
Alberte Gertz  1998  Lyngby Svømmeklub            1:21.15   
Emilie Elmeros Jersild  1998  Lyngby Svømmeklub            1:22.30   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:22.40   
Michelle Prytz  1998  Karlshamns Simklubb            1:22.73   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:25.06   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:25.71   
10  Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:28.49   
11  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:34.17   
12  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:34.47   
13  Chrissie Kullberg  1998  Ystads Simsällskap            1:34.94   
14  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:36.61   
                     
 
Gren 82, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Energetica hårenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Hansen  1998  Rønne Svømme Klub            1:17.00   
Marco Walter  1998  Lyngby Svømmeklub            1:20.37   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            1:24.77   
Magnus Stender Alstrup  1998  Rønne Svømme Klub            1:27.99   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:29.64   
Mai L´nyavskiy  1998  Föreningen Sim Team Engelholm            1:29.88   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:32.63   
Christoffer Børling  1998  Lyngby Svømmeklub            1:32.71   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.38   
10  Tobias Svensson  1998  Karlshamns Simklubb            1:46.69   
Tobias Fournais  1998  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 83, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Cykel o Mopedservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:30.97   
Clara West Truelsen  1999  Rønne Svømme Klub            1:38.07   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 84, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            1:37.09   
                     
 
Gren 85, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            35.33   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.13   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.05   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.25   
Rachel Townsend  2000  Lyngby Svømmeklub            37.72   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            39.88   
Veronica Vangsy  2000  Rønne Svømme Klub            40.34   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            41.49   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            42.30   
10  Selina Curti  2000  Lyngby Svømmeklub            42.78   
11  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            44.34   
12  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            45.35   
13  Caroline Fraser  2002  Lyngby Svømmeklub            45.63   
14  Tilda Bengtson  2000  Ystads Simsällskap            47.06   
15  Kararina Melmed  2000  Lyngby Svømmeklub            48.42   
16  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            48.93   
17  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            49.96   
18  Therese Skoogh  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            51.52   
19  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.19   
20  Erica Ragnarsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            54.39   
21  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:03.23   
                     
 
Gren 86, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Camu AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            35.23   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            36.16   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            41.00   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            41.73   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            45.08   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.70   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            45.82   
Thor Wenzel Østergaard  2000  Lyngby Svømmeklub            46.50   
Oscar Sangeri  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            48.78   
10  Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            51.28   
11  Markus Bing  2000  Lyngby Svømmeklub            51.64   
12  Philip Månsson  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            59.63   
                     
 
Gren 87, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sandra Nilsson  1988  Sjöbo Simsällskap    1:12.96        2:29.74   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap    1:15.28        2:34.90   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap    2:36.62        2:36.62   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:16.90        2:38.58   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap    1:18.46        2:43.76   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    1:20.11        2:46.20   
Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:20.75        2:47.56   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap    1:23.31        2:50.74   
Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:23.97        2:52.24   
10  Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub    1:25.08        2:54.78   
11  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap    1:27.39        2:58.97   
12  Sophie Lund Schrøder  1994  Rønne Svømme Klub    1:29.26        3:00.92   
13  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap    1:27.95        3:02.17   
14  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap    1:32.82        3:07.24   
15  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb    1:31.66        3:07.79   
16  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:37.28        3:18.67   
17  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:39.81        3:19.73   
18  Astrid Blix Mogensen  1998  Lyngby Svømmeklub    3:22.63        3:22.63   
19  Elise Fraser  1999  Lyngby Svømmeklub    1:42.35        3:23.83   
20  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    3:29.24        3:29.24   
21  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    3:30.01        3:30.01   
22  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:45.93        3:35.13   
23  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:45.44        3:35.26   
                     
 
Gren 88, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Empoli restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Henric Selméus  1990  Ystads Simsällskap    1:11.20        2:25.69   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    1:14.02        2:35.80   
Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    1:17.71        2:37.06   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub    1:25.73        2:50.11   
Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub    1:23.90        2:51.82   
Mikkel Rønn-Sørensen  1994  Rønne Svømme Klub    1:32.74        3:05.54   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:33.54        3:09.98   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    1:37.00        3:15.10   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub    1:38.11        3:22.28   
10  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    3:40.97        3:40.97   
                     
 
Gren 89, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:18.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  13 juni 2010 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:42