Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  14 juni 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:14   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juni 2015         
 
 
Gren 77, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.72  2:15.64  3:25.72    4:36.11   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.30  2:15.58  3:27.62    4:40.29   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:07.01  2:18.55  3:30.91    4:43.16   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:09.06  2:24.47  3:40.46    4:52.35   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:09.59  2:24.54  3:40.50    4:52.63   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.37  2:23.55  3:39.16    4:53.44   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:09.61  2:24.77  3:41.90    4:58.98   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:11.35  2:29.85  3:51.26    5:02.93   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:11.87  2:30.09  3:48.77    5:07.24   
10  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:10.33  2:30.13  3:51.48    5:10.15   
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:16.13  2:37.34  3:59.22    5:16.42   
12  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:16.66  2:37.60  3:59.06    5:17.34   
13  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:16.72  2:39.53  4:02.08    5:19.80   
14  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:16.55  2:37.32  3:59.15    5:20.09   
15  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:15.76  2:37.03  3:58.95    5:20.63   
16  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:16.06  2:38.95  4:01.86    5:23.19   
17  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    1:14.86  2:38.32  4:02.94    5:26.25   
18  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:16.88  2:42.20  4:06.09    5:28.05   
19  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:19.86  2:43.90  4:08.23    5:29.37   
20  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:17.00  2:42.52  4:08.01    5:29.74   
21  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:18.30  2:43.15  4:07.69    5:29.86   
22  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:18.89  2:43.48  4:08.60    5:30.46   
23  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.14  2:45.16  4:11.22    5:34.21   
24  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:18.51  2:44.88  4:11.25    5:36.18   
25  Tova Nilsson  2002  S71    1:19.88  2:46.42  4:13.60    5:38.80   
26  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    1:18.11  2:44.58  4:12.38    5:41.22   
27  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:18.78  2:45.36  4:15.50    5:42.38   
28  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    1:19.92  2:48.62  4:18.47    5:44.70   
29  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    1:24.81  2:58.38  4:33.65    6:02.30   
Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 78, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Konsultfirman Sydredovis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:02.51  2:10.11  3:19.66    4:28.27   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:05.08  2:14.22  3:23.84    4:33.06   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:06.91  2:19.39  3:32.07    4:38.92   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:07.00  2:19.69  3:32.19    4:42.40   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:06.57  2:19.79  3:32.96    4:43.87   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    1:06.20  2:18.45  3:33.36    4:48.43   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:08.46  2:23.65  3:39.68    4:54.40   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub    1:10.33  2:26.09  3:41.76    4:55.59   
Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:10.66  2:27.53  3:43.23    4:55.65   
10  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:10.85  2:30.37  3:49.36    5:03.34   
11  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:10.11  2:28.41  3:47.14    5:04.95   
12  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    1:12.69  2:30.83  3:48.88    5:05.39   
13  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:12.98  2:32.74  3:51.64    5:06.89   
14  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    1:12.43  2:31.93  3:51.83    5:07.89   
15  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:12.01  2:30.69  3:50.06    5:08.36   
16  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    1:16.59  2:37.76  3:55.43    5:11.72   
17  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:14.31  2:35.94  3:58.22    5:15.72   
18  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:16.59  2:36.88  3:57.27    5:15.94   
19  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    1:15.15  2:36.14  3:57.61    5:17.18   
20  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:16.79  2:40.77  4:03.94    5:23.43   
21  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:17.67  2:40.41  4:04.46    5:25.34   
22  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:17.82  2:42.60  4:07.10    5:31.07   
23  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:19.00  2:46.02  4:13.30    5:38.15   
24  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    1:22.48  2:50.46  4:17.24    5:40.31   
25  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:21.55  2:48.02  4:16.56    5:43.76   
26  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    1:19.54  2:48.72  4:20.61    5:50.07   
27  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:20.60  2:50.72  4:24.15    5:52.85   
28  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:26.28  3:00.17  4:32.89    6:00.42   
29  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    1:25.77  2:58.17  4:31.74    6:01.21   
30  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    1:26.81  2:59.21  4:34.23    6:02.31   
                     
 
Gren 79, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            35.27   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            35.32   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            38.07   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            38.59   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            38.88   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            40.60   
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            40.97   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.98   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            41.53   
10  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            42.00   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.56   
12  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            42.94   
13  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            44.28   
14  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            44.49   
15  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            44.74   
16  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            47.66   
17  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            47.94   
18  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            48.58   
19  Freja Malmgren  2007  S71            49.73   
20  Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            50.66   
21  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            52.48   
22  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            54.11   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 80, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Lassesson Elektriska 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            35.73   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub            36.17   
Oscar Bevréus  2006  S71            37.05   
Asger Bols Jeppesen  2005  Helsinge Svømmeklub            39.38   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            39.64   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            39.85   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            39.94   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            40.02   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            41.52   
10  Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            42.68   
11  Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            43.54   
12  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            44.60   
13  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            45.90   
14  Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            47.41   
15  Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            49.80   
16  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            51.96   
17  Nore Flink  2006  Simklubben Hajen            52.05   
18  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            56.95   
Victor Møller Klitgaard  2006  Helsinge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 81, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:17.21   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:26.17   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:27.27   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:27.46   
Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:29.15   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            1:38.12   
Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:38.69   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:41.20   
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:43.70   
10  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:44.60   
11  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:48.51   
12  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:55.99   
13  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:56.78   
14  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            2:12.76   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 82, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:27.88   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:32.54   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:33.01   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:35.30   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:39.66   
Noah Malmgren  2004  S71            1:40.42   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:43.32   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:48.09   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:51.88   
10  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:55.45   
11  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            2:08.07   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 83, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:26.13   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:26.81   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:27.35   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            1:27.46   
Tova Nilsson  2002  S71            1:27.64   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:30.83   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:31.14   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            1:33.89   
Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:34.77   
10  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:36.25   
11  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:36.28   
12  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:36.82   
13  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            1:37.45   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:38.12   
15  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:38.26   
16  Fanny Lindfors  2002  S71            1:39.99   
17  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:40.38   
18  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:42.55   
19  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            1:44.40   
20  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.99   
21  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:45.47   
22  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            1:45.88   
23  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:46.11   
24  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svømmeklub            1:47.40   
25  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            1:47.71   
26  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:49.36   
27  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            1:51.57   
28  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            1:52.97   
29  Angelica Evaldsson  2002  Ystads Simsällskap            1:56.25   
30  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            2:02.74   
31  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            2:07.38   
32  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            2:15.25   
                     
 
Gren 84, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:25.32   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:26.98   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:28.14   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:28.41   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:30.20   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:31.31   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            1:33.68   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:35.06   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            1:37.07   
10  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.28   
11  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            1:38.75   
12  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            1:40.29   
13  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:42.26   
14  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            1:45.31   
15  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:00.57   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 85, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Sydsim            1:05.64   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:08.17   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:08.61   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:08.74   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.35   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:12.69   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:13.35   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:15.55   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:15.99   
10  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:18.24   
11  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:22.18   
12  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:24.00   
13  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:25.71   
14  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:29.35   
15  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:30.82   
16  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:31.09   
17  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:33.78   
18  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:51.93   
                     
 
Gren 86, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            59.93   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:03.79   
Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub            1:03.81   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            1:04.63   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            1:06.63   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:12.80   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:13.85   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:14.62   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:17.11   
10  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            1:19.90   
11  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:20.28   
12  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:22.07   
13  Jakob Forsberg  2000  Helsinge Svømmeklub            1:24.36   
14  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            1:25.82   
                     
 
Gren 87, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Designspisar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:13.14   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:14.45   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:14.62   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:15.11   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.32   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:22.93   
Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            1:24.28   
Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:27.50   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:31.78   
10  Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb            1:37.93   
11  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:39.65   
                     
 
Gren 88, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: EMV Utbildning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:06.45   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:08.01   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:08.16   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            1:10.82   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:11.87   
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:13.97   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:17.00   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.90   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:19.02   
10  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:19.51   
                     
 
Gren 89, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            1:06.82   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:07.33   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:11.10   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:11.32   
Thippe de Neergaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:11.84   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:12.08   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:12.71   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:13.21   
Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:14.07   
10  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:14.67   
11  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:15.22   
12  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:15.37   
13  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:15.38   
14  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:15.55   
15  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:16.46   
16  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            1:16.53   
17  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:16.60   
18  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            1:17.36   
19  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:18.04   
20  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            1:18.25   
21  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:18.49   
22  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            1:18.58   
23  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.04   
24  Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:19.18   
25  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:20.01   
26  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:20.91   
27  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:21.33   
28  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            1:21.88   
28  Laura Balbi  2003  Helsinge Svømmeklub            1:21.88   
30  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.99   
31  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:22.24   
32  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:22.55   
33  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            1:22.92   
34  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:23.01   
35  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:23.22   
36  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            1:24.89   
37  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:25.78   
38  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:26.37   
39  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:30.82   
40  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:31.44   
41  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            1:32.91   
42  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:33.01   
43  Ida Mortensen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:33.20   
44  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            1:33.21   
45  Mathilde Mogensen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:33.47   
46  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            1:35.31   
47  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.36   
48  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.96   
49  Catrine Nørgaard Olsen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:41.71   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 90, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Husargården B&B 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:07.54   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:09.85   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:10.38   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:12.51   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:14.13   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:14.18   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:14.76   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:14.97   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.65   
10  Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:15.79   
11  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            1:16.61   
12  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:17.09   
13  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            1:17.43   
14  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:19.29   
15  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:19.74   
16  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:20.92   
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:21.84   
18  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:23.25   
19  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            1:23.32   
20  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:24.08   
21  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            1:26.07   
22  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:29.56   
23  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:30.68   
24  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            1:35.04   
25  Isaac Kocad  2003  Helsinge Svømmeklub            1:54.05   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 91, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:12.63        2:30.06   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:14.49        2:31.23   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    1:16.99        2:36.39   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub    1:16.71        2:38.22   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:18.15        2:38.94   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:22.04        2:46.56   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:21.85        2:48.16   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:23.21        2:48.50   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:23.39        2:50.51   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:23.75        2:50.65   
11  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:23.06        2:51.43   
12  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:22.83        2:51.44   
13  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:24.58        2:52.98   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:24.71        2:53.15   
15  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    1:25.78        2:53.25   
16  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:24.18        2:54.79   
17  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    1:26.45        2:55.98   
18  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:26.44        2:57.83   
19  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    1:28.75        3:00.39   
20  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    1:28.35        3:00.72   
21  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    1:29.32        3:01.00   
22  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:31.83        3:02.04   
23  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    1:31.95        3:03.37   
24  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:30.91        3:04.67   
25  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:31.48        3:06.39   
26  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:32.94        3:07.78   
27  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:32.44        3:09.23   
28  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    1:35.14        3:10.05   
29  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:29.17        3:11.44   
30  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    3:17.73        3:17.73   
31  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    1:37.12        3:18.66   
32  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    1:40.05        3:18.81   
33  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    1:39.74        3:20.79   
34  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:38.63        3:22.58   
35  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    1:42.44        3:25.99   
36  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    1:44.97        3:28.33   
37  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31    1:46.15        3:30.71   
38  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:50.95        3:43.80   
39  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:50.03        3:44.82   
40  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub    1:51.37        3:46.07   
41  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:54.01        3:49.60   
42  Smila Mathilda Reiter  2004  Swömmeklubben Mk 31    1:52.21        3:49.63   
43  Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    1:56.74        3:53.56   
44  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            3:55.24   
45  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub    4:04.24        4:04.24   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Cima Maskin AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:06.28        2:19.11   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:12.32        2:28.98   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:13.45        2:29.31   
Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:15.80        2:36.09   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:15.53        2:36.45   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:18.61        2:41.11   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:19.54        2:43.58   
Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:21.97        2:45.63   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:21.62        2:46.06   
10  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:22.66        2:47.19   
11  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    1:22.46        2:47.65   
12  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    1:26.01        2:56.80   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:28.58        2:59.58   
14  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:30.47        3:06.68   
15  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    1:33.05        3:10.46   
16  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    1:34.31        3:11.77   
17  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    1:39.69        3:14.44   
18  Noah Malmgren  2004  S71    1:36.85        3:15.15   
19  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    3:17.79        3:17.79   
20  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap    1:42.54        3:26.95   
21  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    1:45.04        3:29.89   
22  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    1:58.14        4:05.10   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  14 juni 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  18:14