Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  14 juni 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juni 2015         
 
 
Gren 59, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:22.53        2:52.13   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:26.14        2:59.71   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:22.76        3:00.27   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:27.33        3:01.88   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    1:27.66        3:01.91   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    1:26.14        3:03.72   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:32.32        3:09.26   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    1:30.89        3:10.90   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:32.16        3:11.18   
10  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    1:32.11        3:11.40   
11  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:32.07        3:11.80   
12  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:31.19        3:12.17   
13  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:31.32        3:14.17   
14  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    1:34.75        3:14.68   
15  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:33.65        3:14.96   
16  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    1:33.50        3:15.84   
17  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:33.53        3:16.77   
18  Tova Nilsson  2002  S71    1:32.47        3:17.30   
19  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:33.70        3:17.98   
20  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    1:35.32        3:19.71   
21  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:35.51        3:20.76   
22  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    1:38.78        3:21.23   
23  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:38.51        3:21.29   
24  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    1:37.61        3:22.08   
25  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    1:36.04        3:22.53   
26  Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb    1:39.79        3:24.38   
27  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:38.73        3:24.64   
28  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    1:38.69        3:24.88   
29  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF    1:39.28        3:24.97   
30  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    1:39.97        3:25.41   
31  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    1:39.74        3:26.93   
32  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    1:39.07        3:28.18   
33  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:40.78        3:30.32   
34  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:42.70        3:32.18   
35  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:44.12        3:36.06   
36  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:44.93        3:36.11   
37  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    1:42.37        3:36.31   
38  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:45.04        3:36.53   
39  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:44.76        3:36.66   
40  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:45.82        3:37.32   
41  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup    1:46.36        3:37.64   
42  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:46.93        3:37.97   
43  Fanny Lindfors  2002  S71    1:44.81        3:38.21   
44  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    1:46.27        3:38.43   
45  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    1:46.67        3:39.85   
46  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    1:49.19        3:43.42   
47  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF    1:45.10        3:44.75   
48  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden    1:47.75        3:46.46   
49  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    1:49.96        3:47.86   
50  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    1:53.39        3:48.51   
51  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    1:51.05        3:49.40   
52  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin    1:53.88        3:50.02   
53  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:49.89        3:51.47   
54  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    1:51.04        3:54.86   
55  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    1:54.30        3:55.45   
56  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub    1:55.14        3:55.66   
57  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    1:52.77        3:57.00   
58  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF    1:58.39        4:00.95   
59  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF    1:56.94        4:03.34   
60  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap    2:01.05        4:06.61   
61  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    2:06.98        4:17.40   
62  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF    2:19.51        4:48.89   
                     
 
Gren 60, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub    1:15.00        2:36.89   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:18.29        2:42.80   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub    1:16.86        2:43.07   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:20.22        2:52.53   
Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub    1:23.09        2:53.58   
Jakob Forsberg  2000  Helsinge Svømmeklub    1:22.61        2:53.59   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    1:26.53        3:02.56   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    1:27.67        3:08.20   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    1:33.04        3:11.85   
10  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    1:29.58        3:14.39   
11  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:34.93        3:14.74   
12  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    1:35.91        3:17.49   
13  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    1:38.11        3:19.30   
14  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:35.29        3:21.32   
15  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:39.70        3:22.37   
16  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    1:36.12        3:24.36   
17  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap    1:39.03        3:24.44   
18  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:39.66        3:25.35   
19  Noah Malmgren  2004  S71    1:40.62        3:27.55   
20  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden    1:40.00        3:27.57   
21  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:40.99        3:28.28   
22  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    1:42.17        3:34.49   
23  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    1:43.30        3:34.94   
24  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    1:44.67        3:35.21   
25  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    1:42.40        3:35.93   
26  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:46.07        3:37.60   
27  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:44.56        3:39.54   
28  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:46.21        3:42.12   
29  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    1:51.28        3:46.51   
30  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    1:49.30        3:50.65   
31  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    1:54.62        3:50.89   
32  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    1:56.89        3:51.86   
33  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    1:52.91        3:54.93   
34  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    1:56.55        3:55.64   
35  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap    1:55.23        3:55.71   
36  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    1:53.54        3:56.97   
37  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    1:55.55        3:58.18   
38  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup    1:56.41        3:59.53   
39  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup    1:55.54        4:00.76   
40  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    1:56.09        4:03.49   
41  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    2:00.22        4:06.90   
42  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    1:57.29        4:07.71   
43  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    2:00.99        4:10.50   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Schastine R. S. Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            1:25.91   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:34.17   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:39.63   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:42.47   
Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            1:43.09   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.08   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:45.29   
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            1:46.48   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:48.08   
10  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:50.42   
11  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:53.35   
12  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            1:53.63   
13  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            1:55.69   
14  Freja Malmgren  2007  S71            2:03.50   
15  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            2:03.74   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 62, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Salong Hårkaparen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            1:26.88   
Oscar Bevréus  2006  S71            1:46.27   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            1:49.56   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:51.43   
Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            1:52.16   
                     
 
Gren 63, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:19.05   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:20.72   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:21.70   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            1:22.93   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:23.71   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            1:23.87   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:23.88   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:24.05   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:24.40   
10  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:24.64   
11  Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:24.89   
12  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:25.73   
13  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:25.90   
14  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:25.93   
15  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:26.13   
16  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:28.21   
17  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.99   
18  Thippe de Neergaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:29.66   
19  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:30.06   
20  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.05   
21  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:31.07   
22  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            1:32.11   
23  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            1:32.55   
24  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:32.62   
25  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            1:32.75   
26  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:33.97   
27  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:34.01   
28  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.02   
29  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.06   
30  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:34.71   
31  Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:34.81   
32  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:35.46   
33  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:35.69   
34  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            1:35.95   
35  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:36.00   
36  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:36.33   
37  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.37   
38  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:37.84   
39  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.20   
40  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            1:39.87   
41  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            1:39.88   
42  Laura Balbi  2003  Helsinge Svømmeklub            1:40.61   
43  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            1:40.69   
44  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.82   
45  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            1:44.87   
46  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.38   
47  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.56   
48  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:52.92   
49  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            1:54.72   
50  Catrine Nørgaard Olsen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:57.49   
51  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            2:06.32   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            DSQ   
Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 64, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:19.08   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:21.28   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:25.42   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            1:26.86   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:27.21   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:27.33   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:27.58   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            1:28.53   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:29.05   
10  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            1:29.09   
11  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:30.72   
12  Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            1:31.15   
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:32.22   
14  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.25   
15  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:33.71   
16  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:35.98   
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:36.55   
18  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.07   
19  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:38.88   
20  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            1:45.18   
21  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:46.16   
22  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            1:47.59   
23  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            1:50.03   
24  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:58.91   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ   
                     
 
Gren 65, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:16.41   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:20.45   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            1:20.82   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:21.55   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:21.86   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:24.65   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:25.84   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:26.30   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:27.94   
10  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.65   
11  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:29.25   
12  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:29.69   
13  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:30.23   
14  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:30.94   
15  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            1:32.40   
16  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:33.02   
17  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:33.72   
18  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:34.03   
19  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            1:35.95   
20  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:38.59   
21  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:39.83   
22  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:40.27   
23  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            1:40.98   
24  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            1:42.36   
25  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            1:46.03   
26  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub            1:55.40   
27  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            2:11.32   
                     
 
Gren 66, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:14.15   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:16.43   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:18.71   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            1:21.58   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:24.04   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:24.59   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:24.62   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:27.56   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:27.82   
10  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:29.96   
11  Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:30.27   
12  Thor Bols Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:30.88   
13  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:38.72   
14  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:39.85   
15  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            1:39.98   
16  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            1:42.66   
17  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:43.67   
18  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.19   
19  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.77   
                     
 
Gren 67, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: LRF Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Sydsim            1:00.10   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:01.58   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:01.75   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            1:02.46   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:03.61   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:03.62   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:03.96   
Rikke Knudsen  1998  Swömmeklubben Mk 31            1:04.61   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:05.25   
10  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:05.61   
11  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            1:05.86   
12  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:06.18   
12  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:06.18   
14  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:06.73   
15  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            1:06.86   
16  Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:06.90   
17  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:07.52   
18  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            1:08.98   
19  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:09.14   
20  Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            1:09.59   
21  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:11.01   
22  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:11.02   
23  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            1:11.34   
24  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:12.09   
25  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:12.58   
26  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            1:12.60   
27  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            1:13.26   
28  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:13.31   
29  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:13.36   
30  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:13.68   
31  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:19.14   
32  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            1:23.47   
33  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            1:32.27   
34  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:33.68   
                     
 
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub            56.35   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            56.98   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            58.05   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            58.95   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            59.74   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:01.39   
Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub            1:01.77   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            1:01.86   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:01.97   
10  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:02.88   
11  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            1:03.18   
12  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:03.78   
13  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:04.17   
14  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:04.24   
15  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:04.28   
16  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:04.91   
17  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:05.07   
18  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            1:05.14   
19  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:05.47   
20  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            1:05.50   
21  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            1:06.00   
22  Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:06.37   
23  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            1:06.98   
24  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:07.04   
25  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:07.31   
26  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:07.84   
27  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            1:08.69   
28  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:09.06   
29  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            1:09.79   
30  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            1:10.76   
31  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            1:14.34   
                     
 
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Elite Hotel Ideon 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:13.39   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:14.92   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:15.01   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            1:15.99   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:16.01   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:16.63   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:17.01   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            1:17.44   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.67   
10  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:21.26   
11  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:21.32   
12  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:22.07   
13  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:22.18   
14  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:22.83   
15  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:23.15   
16  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:23.61   
16  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.61   
18  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:25.24   
20  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:25.70   
21  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            1:27.62   
21  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            1:27.62   
23  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            1:28.12   
23  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:28.12   
26  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:31.06   
27  Nanna Lyng-Bojeson  2001  Rønne Svømme Klub            1:33.03   
30  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:37.85   
Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Colorama Anders Färghande 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:11.70   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:12.56   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:13.79   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:14.08   
Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:18.38   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:18.50   
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:18.97   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:22.06   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:26.31   
10  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:27.05   
11  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            1:33.63   
12  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            1:34.16   
13  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:47.08   
                     
 
Gren 71, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:11.13   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:11.38   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            1:11.86   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            1:11.90   
Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:12.57   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:12.93   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.21   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:13.77   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:14.47   
10  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:16.27   
11  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            1:16.92   
12  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:17.52   
13  Wilma Nilsson  2004  S71            1:17.87   
14  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            1:18.53   
15  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:18.68   
16  Liva Søby  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:19.15   
17  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:19.20   
18  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            1:20.89   
19  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:21.14   
20  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            1:21.91   
21  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:21.94   
22  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:22.02   
23  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:22.11   
24  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:22.22   
25  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:22.67   
26  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            1:22.81   
27  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:23.46   
28  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:23.86   
29  Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:23.90   
30  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            1:24.07   
31  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:24.23   
32  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:24.79   
33  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:25.13   
34  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:25.79   
35  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            1:26.96   
36  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:27.90   
37  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            1:28.54   
38  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            1:29.32   
39  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            1:29.52   
40  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            1:29.72   
41  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:29.96   
42  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:29.99   
43  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:30.42   
44  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:32.19   
45  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:33.13   
45  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:33.13   
47  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            1:33.19   
48  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:33.67   
49  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:34.06   
50  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            1:34.23   
51  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            1:35.84   
52  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.99   
53  Smila Mathilda Reiter  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:38.40   
54  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            1:38.72   
55  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            1:40.79   
56  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:44.60   
57  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            1:45.44   
58  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            1:49.54   
59  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            1:50.40   
                     
 
Gren 72, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Schakt AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:09.23   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.95   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            1:14.28   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:14.76   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            1:14.93   
Noah Malmgren  2004  S71            1:15.38   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:16.75   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:17.05   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            1:18.08   
10  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            1:18.11   
11  David Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:18.14   
12  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:18.43   
13  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:18.52   
14  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:20.09   
15  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:20.66   
16  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:21.88   
17  Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            1:21.98   
18  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            1:22.29   
19  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:23.09   
20  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            1:24.39   
21  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:24.78   
22  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:26.80   
23  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:27.96   
24  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:28.53   
25  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:28.87   
26  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:30.44   
27  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.91   
28  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:32.03   
29  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            1:32.87   
30  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:33.07   
31  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:33.71   
32  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            1:34.20   
33  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:36.86   
34  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:36.92   
35  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            1:36.97   
36  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:39.54   
37  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            1:44.13   
38  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:44.93   
39  Victor Christiansen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:52.78   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 73, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Schastine R. S. Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            38.06   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            46.99   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.94   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            49.20   
Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            49.50   
Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            50.13   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.72   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            53.49   
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            57.44   
10  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            57.63   
11  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            57.84   
12  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            59.10   
13  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:00.03   
14  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            1:03.57   
15  Freja Malmgren  2007  S71            1:14.54   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 74, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            40.63   
Oscar Bevréus  2006  S71            41.69   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.28   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            47.00   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            50.45   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            52.81   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            54.73   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            55.44   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:00.64   
10  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            1:02.95   
                     
 
Gren 75, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Bil Bengtsson AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:10.82        2:29.10   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:10.29        2:31.34   
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Sydsim    1:10.79        2:34.68   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:11.47        2:34.99   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub    1:12.90        2:41.72   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:22.12        2:50.42   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:19.20        2:52.75   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:23.65        2:55.97   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:20.69        2:56.69   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:23.63        2:58.01   
11  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:24.96        2:59.40   
12  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:27.90        3:02.82   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:26.17        3:04.63   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:29.00        3:06.08   
15  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:23.28        3:08.49   
16  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:27.79        3:10.33   
17  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:24.97        3:11.79   
18  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    1:32.95        3:15.78   
19  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:33.05        3:18.00   
20  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:35.86        3:25.99   
21  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    1:34.87        3:31.07   
22  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    1:39.22        3:42.66   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 76, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:03.43        2:15.02   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:05.20        2:21.19   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:06.43        2:25.73   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:08.87        2:38.61   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:18.70        2:44.22   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    1:16.45        2:44.77   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:19.79        2:47.68   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31    1:23.48        2:50.93   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    1:23.09        2:57.07   
10  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:24.22        2:59.74   
11  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:27.52        3:02.63   
12  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    1:29.33        3:07.37   
13  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:23.03        3:08.41   
14  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:34.17        3:31.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  14 juni 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:40