Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  14 juni 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juni 2015         
 
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Schastine R. S. Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            1:18.95   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:23.31   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            1:24.75   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:26.07   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:27.14   
Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            1:31.18   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:33.42   
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            1:33.88   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.73   
10  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:37.23   
11  Veronika Ruzic  2006  S71            1:39.64   
12  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            1:40.18   
13  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            1:40.95   
14  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.09   
15  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:41.22   
16  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:41.49   
17  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:42.81   
18  Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            1:43.12   
19  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            1:44.85   
20  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:46.55   
21  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            1:48.86   
22  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            1:52.76   
23  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            1:55.02   
24  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            2:03.69   
25  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            2:04.93   
26  Freja Malmgren  2007  S71            2:09.19   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Uno Anderssons kläder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            1:23.76   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub            1:25.24   
Asger Bols Jeppesen  2005  Helsinge Svømmeklub            1:26.36   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            1:29.89   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            1:30.71   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:30.89   
Oscar Bevréus  2006  S71            1:32.59   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            1:33.06   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:34.03   
10  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:34.24   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            1:34.32   
12  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            1:35.01   
13  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            1:36.90   
14  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            1:39.98   
15  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.30   
16  Victor Møller Klitgaard  2006  Helsinge Svømmeklub            1:48.70   
17  Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            1:50.28   
18  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            1:51.09   
19  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            2:00.40   
20  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            2:04.25   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 45, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim            1:17.70   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:22.08   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            1:22.35   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:24.80   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            1:26.00   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:26.81   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:28.35   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:29.39   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            1:29.68   
10  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:30.03   
11  Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:31.65   
12  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:32.43   
13  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:33.14   
14  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:33.29   
15  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:35.21   
16  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:36.20   
17  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:37.74   
18  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:39.49   
19  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:41.52   
20  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:42.74   
21  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:47.46   
22  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            1:49.47   
23  Tilde Nilsson Dahlman  2000  Ystads Simsällskap            1:52.78   
24  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            2:03.57   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            1:35.75  EXTRA 
                     
 
Gren 46, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub            1:10.17   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub            1:14.56   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            1:15.88   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            1:17.58   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            1:18.00   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:18.03   
Jakob Forsberg  2000  Helsinge Svømmeklub            1:19.32   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:19.71   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            1:19.97   
10  Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub            1:20.67   
11  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:23.10   
12  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:23.38   
13  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:26.77   
14  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:27.13   
15  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            1:29.22   
16  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            1:30.37   
17  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            1:30.67   
18  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            1:31.51   
19  Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:32.21   
20  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:35.42   
21  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:35.89   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:02.84   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:04.37   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:04.63   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:05.17   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:05.90   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            1:05.91   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:07.97   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:07.97   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:08.00   
10  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:09.68   
11  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            1:09.74   
12  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:09.78   
13  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:10.01   
14  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:10.75   
15  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:10.87   
16  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:11.27   
17  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:12.04   
18  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:12.17   
19  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            1:12.48   
20  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:14.07   
21  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            1:14.83   
22  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            1:15.42   
23  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            1:15.88   
24  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:16.96   
25  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:17.50   
26  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:18.21   
27  Francesca Nord  2001  Trelleborg Sim            1:18.63   
28  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            1:18.80   
29  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:19.09   
30  Nanna Lyng-Bojeson  2001  Rønne Svømme Klub            1:20.16   
31  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            1:21.58   
32  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.15   
33  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.68   
34  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            1:38.62   
                     
 
Gren 48, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Husargården B&B 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:00.90   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:01.30   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:01.70   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub            1:03.54   
Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:03.80   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            1:04.06   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:04.65   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:05.20   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:06.43   
10  Behar Luani  2001  Simklubben Ran            1:10.08   
11  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:11.04   
12  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            1:12.88   
13  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            1:13.93   
14  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:15.19   
15  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:18.24   
16  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            1:27.23   
17  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:28.60   
                     
 
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:10.46   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:13.27   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:13.32   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            1:16.68   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:17.36   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:17.64   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:17.68   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:17.88   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:21.52   
10  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:22.34   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:22.74   
12  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            1:22.83   
13  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:24.88   
14  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:28.16   
15  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:28.53   
16  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:30.09   
17  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:34.97   
18  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:37.44   
19  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            1:42.88   
20  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            1:44.52   
21  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            1:45.28   
22  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:47.03   
                     
 
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:09.98   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:18.72   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            1:25.11   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:26.02   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:30.42   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:33.09   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:33.12   
Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:40.00   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:44.19   
10  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            1:56.14   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Jonny Johansson Åkeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            1:24.34   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:26.52   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            1:28.35   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            1:28.94   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:29.52   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:32.25   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            1:32.29   
Michaela Ruzic  2003  S71            1:32.46   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:32.68   
10  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:33.52   
11  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.97   
12  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:34.29   
13  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            1:34.58   
14  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:34.68   
15  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.95   
16  Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:35.19   
17  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            1:35.20   
18  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:35.27   
19  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            1:36.16   
20  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:36.99   
21  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            1:37.20   
22  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:37.43   
23  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:38.87   
24  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:38.99   
25  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:39.65   
26  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            1:40.01   
27  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:40.28   
28  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:41.78   
29  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:41.90   
30  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.94   
31  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            1:43.51   
32  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:43.56   
33  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:44.27   
34  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:44.76   
35  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.59   
36  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.62   
37  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:46.06   
38  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            1:46.21   
39  Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:46.99   
40  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:47.94   
41  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            1:48.12   
42  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:49.21   
43  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:49.79   
44  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:51.75   
45  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:52.84   
46  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            1:53.26   
47  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:54.75   
48  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:56.11   
49  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            1:56.21   
50  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:56.26   
51  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:56.65   
52  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:56.92   
53  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:58.23   
54  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:01.90   
55  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            2:02.16   
56  Mathilde Mogensen  2003  Helsinge Svømmeklub            2:07.63   
57  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            2:19.99   
Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Catrine Nørgaard Olsen  2003  Helsinge Svømmeklub            DSQ   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Ida Mortensen  2003  Helsinge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 52, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Möllans Cafe Sjöbo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.88   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:32.11   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.30   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:40.10   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:40.81   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:41.22   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.33   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:43.75   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:44.82   
10  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            1:45.91   
11  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:48.24   
12  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:49.63   
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:49.80   
14  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:50.24   
15  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:51.41   
16  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            1:57.10   
17  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            1:57.79   
18  Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF            2:05.48   
19  Isaac Kocad  2003  Helsinge Svømmeklub            2:29.95   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            1:21.76   
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:22.09   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:23.66   
Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:25.63   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:26.53   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            1:26.97   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:27.27   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            1:28.36   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:28.45   
10  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            1:30.46   
11  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:30.89   
12  Wilma Nilsson  2004  S71            1:31.84   
13  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.94   
14  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:33.50   
15  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:33.58   
16  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            1:33.70   
17  Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:34.60   
18  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            1:35.16   
19  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:36.34   
20  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:37.27   
21  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:38.05   
22  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:39.26   
23  Liva Søby  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:39.35   
24  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:41.98   
25  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:42.07   
26  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            1:42.14   
27  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:44.01   
28  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            1:45.14   
29  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            1:45.86   
30  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            1:46.56   
31  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            1:46.59   
32  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.81   
33  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:47.92   
34  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:49.15   
35  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            1:49.26   
36  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            1:49.27   
37  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.73   
38  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            1:51.70   
39  Smila Mathilda Reiter  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:52.05   
40  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            1:54.22   
41  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:54.33   
42  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            1:57.45   
43  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:58.55   
44  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            2:30.00   
Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Persson Jaobosson entrepr 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.60   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:22.79   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:24.46   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:24.85   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:28.00   
Noah Malmgren  2004  S71            1:30.68   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:31.02   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:31.22   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            1:31.84   
10  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:33.60   
11  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            1:33.93   
12  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:36.66   
13  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            1:37.85   
14  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            1:38.55   
15  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:39.82   
16  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:39.83   
17  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:40.43   
18  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            1:41.34   
19  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:42.48   
20  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:42.50   
21  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.27   
22  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:50.04   
23  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:50.06   
24  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:50.23   
25  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:50.63   
26  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:51.09   
27  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:52.52   
28  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            1:54.87   
29  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            2:04.84   
Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ   
                     
 
Gren 55, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            44.29   
Schastine R. S. Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            45.47   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            48.72   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            51.05   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            51.33   
Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            51.84   
Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            52.53   
Veronika Ruzic  2006  S71            52.68   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            52.70   
10  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.98   
11  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            55.50   
12  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            56.33   
13  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            56.50   
14  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            58.00   
15  Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            59.03   
16  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            59.82   
17  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            1:00.25   
18  Freja Malmgren  2007  S71            1:01.10   
19  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            1:01.27   
20  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            1:01.66   
21  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            1:04.33   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:05.62   
23  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            1:09.49   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            DSQ   
Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 56, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            50.56   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub            51.27   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            51.68   
Oscar Bevréus  2006  S71            52.21   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            53.19   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            53.52   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            53.71   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            53.71   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            55.84   
10  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            57.17   
11  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            57.95   
12  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            58.16   
13  Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            58.49   
14  Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            1:01.00   
15  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            1:02.26   
16  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            1:02.33   
17  Asger Bols Jeppesen  2005  Helsinge Svømmeklub            1:02.88   
18  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:06.20   
19  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            1:07.12   
Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 57, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Tofta Trädgård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.54        2:30.14   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    1:13.27        2:32.40   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:12.90        2:35.10   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:14.50        2:36.66   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:14.52        2:37.25   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    1:17.16        2:37.90   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:16.60        2:40.02   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub    1:16.40        2:41.21   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:14.76        2:42.33   
10  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:17.44        2:43.35   
11  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:18.13        2:46.06   
12  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:20.52        2:46.42   
13  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    1:19.73        2:47.04   
14  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    1:16.92        2:47.06   
15  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:21.58        2:47.22   
16  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:19.88        2:47.61   
17  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:20.03        2:47.68   
18  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:21.61        2:48.30   
19  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    1:22.08        2:48.71   
20  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:22.57        2:49.90   
21  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:23.09        2:50.41   
22  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:25.31        2:50.72   
23  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:21.16        2:52.56   
24  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:23.93        2:52.57   
25  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:27.39        2:52.66   
26  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    1:23.90        2:54.40   
27  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:21.99        2:55.21   
28  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:25.57        2:55.27   
29  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:24.30        2:55.64   
30  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    1:24.01        2:56.88   
31  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:25.56        2:56.93   
32  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:24.23        2:58.23   
33  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:28.05        2:58.57   
34  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:25.74        2:58.62   
35  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    1:28.19        2:58.84   
36  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    1:28.07        2:58.89   
37  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:28.93        2:59.25   
38  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:22.60        2:59.47   
39  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:27.03        2:59.61   
40  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:22.39        2:59.72   
41  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    1:26.82        3:00.34   
42  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub    1:27.00        3:00.47   
43  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:26.71        3:00.81   
44  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:26.46        3:00.96   
45  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF    1:24.84        3:01.14   
46  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:22.72        3:01.26   
47  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:30.92        3:01.39   
48  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:30.51        3:02.13   
49  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:27.57        3:02.17   
50  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    1:28.63        3:02.79   
51  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    1:31.61        3:04.89   
52  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:29.18        3:05.44   
53  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF    1:28.76        3:07.47   
54  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:32.46        3:07.61   
55  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:32.04        3:07.98   
56  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    1:27.62        3:08.46   
57  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:35.12        3:09.62   
58  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    1:35.05        3:10.39   
59  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    1:37.01        3:18.20   
60  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    1:40.50        3:25.47   
61  Francesca Nord  2001  Trelleborg Sim    1:35.75        3:25.71   
62  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    1:42.13        3:35.21   
63  Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    1:49.19        3:42.70   
Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            DSQ   
                     
 
Gren 58, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Zorina Blomsterhandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:08.85        2:26.86   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:12.05        2:27.26   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:08.42        2:31.97   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:12.49        2:33.65   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:16.26        2:33.71   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub    1:14.41        2:34.75   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:10.17        2:36.36   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:14.64        2:39.03   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    1:20.86        2:41.14   
10  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    1:20.56        2:41.56   
11  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    1:16.87        2:41.59   
12  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:13.42        2:42.85   
13  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:22.66        2:43.30   
14  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:15.63        2:45.05   
15  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    1:22.25        2:46.15   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:46.15   
17  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:19.16        2:47.05   
18  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    1:22.10        2:50.29   
19  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            2:50.43   
19  Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31    1:22.31        2:50.43   
21  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            2:52.20   
21  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    1:26.19        2:52.20   
23  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:22.56        2:52.51   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:31.13        2:56.05   
24  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            2:56.05   
26  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:24.53        2:57.15   
27  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            2:57.89   
27  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    1:28.54        2:57.89   
29  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:25.35        2:59.34   
30  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    1:31.16        3:01.20   
31  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:28.16        3:01.43   
32  Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31    1:23.65        3:01.89   
33  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:30.14        3:02.26   
34  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    3:04.07        3:04.07   
35  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:28.74        3:05.52   
36  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:33.89        3:07.80   
37  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    1:32.84        3:07.90   
38  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:32.71        3:08.03   
39  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:29.35        3:10.66   
40  Noah Malmgren  2004  S71    1:34.25        3:11.82   
41  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    1:35.03        3:13.67   
42  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:35.78        3:16.36   
43  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    1:34.70        3:17.54   
44  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    1:39.39        3:17.74   
45  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:39.30        3:20.05   
46  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:42.04        3:26.93   
47  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    1:43.56        3:27.97   
48  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden    1:41.12        3:30.23   
49  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:47.34        3:37.39   
50  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    1:48.27        3:39.90   
51  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    1:48.02        3:51.55   
52  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup    1:50.26        3:53.10   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  14 juni 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  09:38