Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  13 juni 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:36   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juni 2015         
 
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:03.59        2:11.55   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:04.08        2:12.75   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:06.23        2:16.55   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:07.81        2:18.28   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:08.79        2:19.15   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:05.69        2:19.69   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:08.71        2:21.65   
Josephine Olsen  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:07.20        2:21.80   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.36        2:22.62   
10  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    1:10.20        2:24.28   
11  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    1:08.39        2:24.39   
12  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    1:10.19        2:24.76   
13  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:11.72        2:25.72   
14  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub    1:11.10        2:25.85   
15  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:08.84        2:25.86   
16  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:11.09        2:26.20   
17  Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:10.02        2:27.02   
18  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:26.20        2:27.62   
19  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:11.35        2:29.33   
20  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:12.61        2:29.42   
21  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:13.01        2:30.27   
22  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    1:10.85        2:30.59   
23  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub    1:12.14        2:30.78   
24  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:12.00        2:30.89   
25  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    1:11.11        2:30.94   
26  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:13.35        2:31.88   
27  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:14.94        2:32.23   
28  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:13.53        2:32.25   
29  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:13.22        2:32.42   
30  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:13.77        2:33.06   
31  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:15.13        2:33.42   
32  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:16.05        2:33.65   
33  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:15.27        2:33.95   
34  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31    1:13.18        2:34.40   
35  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:13.89        2:34.71   
36  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:15.40        2:34.88   
37  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    1:14.96        2:35.60   
38  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:14.96        2:36.11   
39  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    1:14.30        2:36.24   
40  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:15.66        2:36.75   
41  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    1:16.78        2:37.15   
42  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:17.81        2:37.84   
43  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:16.25        2:37.86   
44  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:17.36        2:37.99   
45  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    1:19.28        2:38.73   
46  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:16.78        2:38.77   
47  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    1:16.71        2:39.11   
48  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:17.21        2:39.39   
49  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF    1:15.43        2:39.46   
50  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF    1:16.96        2:39.53   
51  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:15.94        2:39.60   
51  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:16.92        2:39.60   
53  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:17.21        2:41.03   
54  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:17.79        2:41.27   
55  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    1:15.65        2:41.28   
56  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.40        2:41.51   
57  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    1:18.06        2:42.18   
58  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    1:20.33        2:43.16   
59  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    1:17.71        2:43.20   
60  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:17.76        2:45.16   
61  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:19.84        2:46.48   
62  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    1:19.62        2:48.94   
63  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:20.42        2:51.27   
64  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    1:23.20        2:52.87   
65  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:11.44        2:58.74   
66  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    1:25.27        2:59.04   
67  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    3:26.00        3:26.00   
68  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    1:39.41        3:28.15   
69  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF    1:50.72        3:45.64   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub    1:00.03        2:04.58   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:01.45        2:06.30   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:00.85        2:07.54   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    1:03.16        2:10.28   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:02.66        2:11.25   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:04.46        2:12.44   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    1:04.72        2:14.10   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:03.05        2:14.34   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:05.08        2:14.41   
10  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:06.18        2:16.92   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:06.77        2:17.38   
12  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub    1:08.97        2:18.17   
13  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:06.15        2:19.80   
14  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    1:08.64        2:20.44   
15  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    1:06.80        2:20.48   
16  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub    1:09.13        2:21.87   
17  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31    1:09.27        2:22.72   
18  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:07.59        2:22.90   
19  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    1:08.91        2:24.46   
20  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:08.73        2:24.76   
21  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    1:08.09        2:25.23   
22  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    1:11.59        2:25.51   
23  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:09.82        2:25.94   
24  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:08.85        2:26.01   
25  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:10.85        2:27.04   
26  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    1:11.14        2:27.59   
27  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    1:11.94        2:28.74   
28  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:11.98        2:28.86   
29  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31    1:10.38        2:29.22   
30  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:13.43        2:30.31   
31  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    1:13.01        2:30.37   
32  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    1:11.35        2:30.54   
33  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:13.93        2:31.84   
34  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:14.47        2:33.43   
35  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    1:11.96        2:33.52   
36  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    1:15.58        2:34.15   
37  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:16.20        2:35.90   
38  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    1:16.90        2:39.83   
39  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:16.79        2:40.12   
40  Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31    1:18.52        2:40.30   
41  Thor Bols Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:16.95        2:40.53   
42  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    1:18.96        2:42.18   
43  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:19.75        2:44.13   
44  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:19.29        2:44.19   
45  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    1:20.47        2:44.48   
46  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    1:16.92        2:45.62   
47  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    1:20.06        2:46.66   
48  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    1:20.93        2:47.20   
49  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:18.81        2:48.27   
50  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:19.68        2:48.48   
51  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:22.24        2:50.32   
52  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:25.30        2:50.42   
53  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:20.08        2:50.75   
54  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    1:26.59        2:53.61   
55  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup    1:25.52        2:55.25   
56  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    1:26.69        2:55.87   
57  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:24.77        2:56.43   
58  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    1:25.59        2:56.67   
59  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    1:23.67        2:57.18   
60  Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup    1:26.18        2:58.23   
61  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    1:27.23        2:59.60   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Jonny Johansson Åkeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Schastine R. S. Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            38.49   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            41.74   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            45.01   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            46.30   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            46.52   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            46.53   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            47.08   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            47.65   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.72   
10  Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            48.00   
11  Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            48.14   
12  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            50.00   
13  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.71   
14  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.95   
15  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            51.98   
16  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            52.08   
17  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            52.55   
18  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            54.30   
19  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            55.09   
20  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            55.39   
21  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            55.68   
22  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            55.78   
23  Alicia Hart  2005  S71            56.53   
24  Freja Malmgren  2007  S71            57.02   
25  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            57.56   
26  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            58.26   
27  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            59.19   
28  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            1:00.54   
29  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            1:03.25   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Björnes Kiosk & Video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            39.73   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.23   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            44.97   
Oscar Bevréus  2006  S71            48.37   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            49.42   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            50.34   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            51.08   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            51.30   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            51.34   
10  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            52.09   
11  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            52.59   
12  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            52.74   
13  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            53.11   
14  Eric Nell  2006  Simsällskapet Delfin            53.74   
15  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            54.71   
16  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            55.76   
17  Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            55.94   
18  Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            56.14   
19  Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            56.72   
20  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            57.25   
21  Asger Bols Jeppesen  2005  Helsinge Svømmeklub            57.52   
22  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            1:10.42   
Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Stilhuset AB Gallerian 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:31.07   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:33.92   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:35.29   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            1:37.99   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            1:39.22   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:39.51   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:39.64   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:41.84   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.18   
10  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            1:42.63   
11  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:42.88   
12  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:43.28   
13  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:43.31   
14  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:44.29   
15  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:44.69   
16  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:45.23   
17  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            1:45.69   
18  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:45.70   
19  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:47.33   
20  Liva Søby  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:48.04   
21  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:48.63   
22  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.70   
23  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:48.72   
23  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            1:48.72   
25  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:48.97   
26  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:49.27   
27  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:49.88   
28  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:50.09   
29  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            1:50.74   
30  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            1:51.71   
31  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:52.15   
32  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            1:52.16   
33  Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:53.27   
33  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            1:53.27   
35  Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            1:53.28   
36  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:53.66   
37  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            1:54.01   
38  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:54.31   
39  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            1:55.95   
40  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            1:56.38   
41  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:56.55   
42  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            1:58.18   
43  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            1:59.76   
44  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:59.98   
45  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            2:00.69   
46  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            2:00.87   
47  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:01.04   
48  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:01.20   
49  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            2:02.06   
50  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub            2:02.77   
51  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            2:02.83   
52  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            2:04.17   
53  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:05.89   
54  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            2:06.24   
55  Smila Mathilda Reiter  2004  Swömmeklubben Mk 31            2:11.61   
56  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            2:15.47   
57  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:22.85   
58  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            3:05.12   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:33.57   
Noah Malmgren  2004  S71            1:35.53   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            1:35.70   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            1:40.41   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.66   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:43.40   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            1:44.15   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:45.40   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:45.98   
10  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:46.21   
11  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            1:46.38   
12  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:48.63   
13  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:48.64   
14  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.02   
15  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            1:49.33   
16  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:51.55   
17  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:51.64   
18  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:51.71   
19  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:53.65   
20  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:53.96   
21  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:54.27   
22  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:58.03   
23  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            2:02.48   
24  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            2:03.47   
25  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            2:04.10   
26  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:06.04   
27  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            2:08.30   
28  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            2:09.86   
29  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            2:10.21   
30  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            2:16.60   
31  Victor Christiansen  2004  Helsinge Svømmeklub            2:21.27   
32  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            2:25.30   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.49   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:11.79   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            1:14.49   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            1:15.24   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            1:15.58   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            1:17.40   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:18.35   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim            1:18.51   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            1:19.10   
10  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:19.81   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:20.48   
12  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:20.55   
13  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            1:21.21   
14  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:23.45   
15  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:25.29   
16  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:25.88   
17  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:27.18   
18  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:27.82   
19  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:30.14   
20  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            1:32.34   
21  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:32.37   
22  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:32.62   
23  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:34.38   
24  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            1:36.13   
25  Tilde Nilsson Dahlman  2000  Ystads Simsällskap            1:39.85   
26  Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            1:43.53   
27  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            2:01.52   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            1:04.01   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:07.55   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            1:09.54   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            1:11.50   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            1:12.20   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:12.48   
Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:13.66   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.42   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            1:14.89   
10  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:17.00   
11  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            1:18.56   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            1:18.66   
13  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            1:19.88   
14  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:21.99   
15  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:23.60   
16  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            1:28.72   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:20.98   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:22.10   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            1:24.18   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:25.30   
Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:27.01   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:27.20   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:28.51   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:29.18   
Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            1:31.94   
10  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            1:34.28   
11  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            1:34.43   
12  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:35.25   
13  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:35.59   
14  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:37.45   
15  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:38.19   
16  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            1:38.74   
17  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:38.83   
18  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            1:39.14   
19  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:41.11   
20  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            1:48.21   
21  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.66   
22  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.54   
Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:16.25   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:16.92   
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            1:18.82   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:25.16   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:27.67   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:27.68   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.80   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:34.08   
Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            1:35.11   
10  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            1:38.56   
11  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            1:41.77   
12  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:48.82   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Björnes Kiosk & Video 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:03.99   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:04.70   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            1:05.51   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:07.30   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            1:07.45   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            1:07.87   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            1:09.63   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.64   
Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:10.00   
10  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            1:10.12   
11  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:10.21   
12  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            1:11.29   
13  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:12.48   
14  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:12.97   
15  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            1:13.58   
16  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            1:13.65   
17  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton            1:14.06   
18  Tova Nilsson  2002  S71            1:14.60   
19  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:14.70   
20  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            1:14.83   
21  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:14.99   
22  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:15.06   
23  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:15.42   
24  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:15.46   
25  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:15.81   
26  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            1:16.67   
27  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            1:16.86   
28  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            1:16.97   
29  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:19.29   
30  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:19.45   
31  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:19.90   
32  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            1:20.15   
33  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            1:20.41   
34  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            1:20.58   
35  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svømmeklub            1:20.64   
36  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            1:20.84   
37  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:24.12   
38  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:24.23   
39  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            1:30.48   
40  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:31.29   
41  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub            1:31.33   
42  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            1:43.02   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:00.59   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:02.70   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:07.35   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            1:07.66   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            1:08.81   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:10.93   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:11.72   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:12.23   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            1:12.73   
10  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:12.96   
11  Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31            1:13.49   
12  Thor Bols Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:13.89   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:14.81   
14  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            1:15.43   
15  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            1:16.31   
16  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:17.23   
17  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:17.86   
18  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:19.18   
19  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:24.85   
20  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            1:26.02   
21  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            1:28.59   
22  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.85   
23  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            1:30.18   
24  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.65   
25  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            1:33.45   
26  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.88   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Jesper Nilssons Glas Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:13.72   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            1:18.86   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:19.74   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            1:21.41   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            1:21.64   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:23.08   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            1:24.84   
Thippe de Neergaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:27.19   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:28.40   
10  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:30.14   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:30.99   
12  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:32.64   
13  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:32.68   
14  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:32.87   
15  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.59   
16  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.81   
17  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.95   
18  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:36.54   
19  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            1:37.41   
20  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            1:39.29   
21  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:39.60   
22  Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:39.83   
23  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            1:42.97   
24  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:43.03   
25  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:43.25   
26  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.54   
27  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:43.74   
28  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            1:43.96   
29  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:44.46   
30  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:45.41   
31  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:49.73   
32  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:50.42   
33  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:52.57   
34  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            1:54.52   
Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:16.76   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:23.09   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.98   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:34.26   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:35.27   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            1:37.74   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            1:43.20   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:46.64   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            1:47.00   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ   
Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbecks Färg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:43.94   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:45.15   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:48.98   
Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:49.38   
Alicia Hart  2005  S71            1:53.17   
Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            1:54.43   
Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:55.12   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.58   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            1:59.76   
10  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            2:02.65   
11  Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            2:04.90   
12  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            2:05.21   
13  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            2:06.61   
14  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            2:09.17   
15  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            2:09.29   
16  Freja Malmgren  2007  S71            2:10.06   
17  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            2:16.06   
18  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            2:20.78   
19  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            2:27.83   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            1:49.29   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            1:52.15   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub            1:54.66   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:54.78   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:55.37   
Oscar Bevréus  2006  S71            1:56.69   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            1:58.08   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            1:59.97   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            2:03.48   
10  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            2:04.40   
11  Victor Møller Klitgaard  2006  Helsinge Svømmeklub            2:04.90   
12  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            2:05.29   
13  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            2:08.73   
14  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            2:14.00   
15  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            2:22.17   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: C&K Presentaffär 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:10.21  2:30.50  4:04.42    5:15.56   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:10.42  2:39.01  4:13.36    5:24.62   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    1:14.73  2:43.10  4:16.72    5:29.60   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:17.38  2:45.94  4:19.46    5:34.64   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    1:16.88  2:52.33  4:30.44    5:54.59   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:24.16  2:51.61  4:35.82    5:56.00   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    1:21.25  2:58.24  4:36.37    6:01.19   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:26.77  2:57.09  4:44.13    6:06.92   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:28.72  3:01.12  4:45.52    6:07.77   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:23.12  2:58.68  4:49.76    6:12.21   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:25.75  3:00.81  4:48.96    6:12.97   
12  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:27.52  3:05.19  4:50.69    6:14.66   
                     
 
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Restaurang Lilla Blå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:07.77  2:26.29  3:57.31    5:06.69   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:16.33  2:43.84  4:13.25    5:28.22   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    1:17.39  2:50.66  4:30.06    5:49.09   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    1:11.03  2:50.53  4:32.09    5:51.14   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:26.16  3:11.09  4:59.39    6:31.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  13 juni 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:36