Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  12 juni 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  20:07   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juni 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Source Food production 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            32.86   
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            34.14   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            34.37   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            34.99   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.16   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            35.38   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            35.39   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.82   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            35.90   
10  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.40   
11  Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            36.80   
12  Thippe de Neergaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            37.15   
13  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            37.25   
14  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.26   
15  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            38.42   
16  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            39.37   
16  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.37   
18  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.39   
19  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            39.60   
20  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.64   
21  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            39.77   
22  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            39.78   
23  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            39.88   
24  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.06   
25  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            40.12   
26  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            40.26   
27  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            42.38   
28  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            42.39   
29  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            42.46   
30  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            42.71   
31  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.78   
32  Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            42.91   
33  Alva Stenebo  2003  S71            42.99   
34  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            43.49   
35  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            43.79   
36  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            43.89   
37  Wilma Nilsson  2004  S71            44.03   
38  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            44.07   
39  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            44.15   
40  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            44.55   
41  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            44.91   
41  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            44.91   
43  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            45.01   
44  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            45.31   
45  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            45.76   
46  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            46.98   
47  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            47.83   
48  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            47.95   
49  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.79   
50  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            49.94   
51  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            50.12   
52  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            52.71   
53  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            54.70   
54  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            1:06.44   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Punkten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.69   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            33.52   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            34.06   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            34.47   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.04   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            37.45   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            38.66   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.74   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            39.01   
10  Noah Malmgren  2004  S71            39.03   
11  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            39.37   
12  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.79   
13  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            41.03   
14  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            41.51   
15  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.12   
16  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            42.23   
17  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            42.31   
18  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            42.64   
19  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            43.22   
20  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            45.07   
21  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            45.61   
22  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            46.30   
23  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.35   
24  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.44   
25  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            51.30   
26  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            52.84   
27  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            53.92   
28  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            54.34   
29  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            54.45   
30  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            54.53   
31  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            1:01.82   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.47  EXTRA 
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            33.32   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            33.79   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            34.26   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            34.43   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            35.72   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.78   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            35.91   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            36.22   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            36.54   
10  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            36.78   
11  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            37.53   
12  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            37.68   
12  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            37.68   
14  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            38.55   
15  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            38.61   
16  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            38.62   
17  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.70   
18  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            38.74   
19  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            38.75   
20  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            38.82   
21  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            39.48   
22  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            39.56   
23  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            39.75   
24  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            39.98   
25  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            40.27   
26  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            40.43   
27  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            40.78   
28  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            40.81   
29  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            41.77   
30  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            41.88   
31  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            42.39   
32  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            42.61   
33  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            42.77   
34  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            43.07   
35  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            43.19   
36  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            44.32   
37  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            45.44   
38  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            45.70   
39  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            47.66   
40  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            50.50   
41  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub            52.70   
42  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            54.23   
43  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            59.14   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Björkebo Lammuppföding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.27   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            34.41   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            34.76   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            35.19   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            35.61   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            36.20   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            37.29   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            38.19   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            38.22   
10  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            39.22   
11  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            39.31   
12  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            39.97   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            39.97   
14  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            41.13   
15  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            41.44   
16  Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            42.79   
17  Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31            43.03   
18  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.70   
19  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            45.18   
20  Maximilian Brink  2002  Föreningen Österlen Sim            45.89   
21  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            46.97   
22  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            48.53   
23  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            53.20   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Ådala Gård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            36.03   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            37.36   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            38.41   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            39.05   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            39.18   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            40.00   
Josephine Olsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            40.40   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            41.77   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            41.78   
10  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            42.42   
11  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            43.10   
11  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            43.10   
13  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            43.35   
14  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            45.06   
15  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            46.72   
16  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            47.82   
17  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            49.74   
18  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            51.47   
19  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            51.94   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub            31.58   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub            34.01   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            34.26   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            34.30   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            34.73   
Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            35.08   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            35.14   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            36.39   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            36.49   
10  Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub            36.72   
11  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            37.33   
12  Jakob Forsberg  2000  Helsinge Svømmeklub            38.46   
13  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            40.10   
14  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            40.19   
15  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            40.58   
16  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            40.76   
17  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            40.85   
18  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            40.92   
19  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            41.35   
20  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            41.74   
21  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            48.82   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gästgifvaregård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            36.62   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.83   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.71   
Emma Thorsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            38.54   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.68   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            38.71   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            39.56   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            40.34   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            40.39   
10  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            40.65   
11  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            40.81   
12  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.01   
13  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            41.07   
14  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            41.85   
15  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            42.12   
16  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.33   
17  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            42.53   
18  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            42.60   
19  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            42.95   
20  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            43.01   
21  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            43.05   
22  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            43.26   
23  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            43.32   
24  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            43.37   
25  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.75   
26  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            43.80   
27  Liva Søby  2004  Swömmeklubben Mk 31            43.81   
28  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            43.85   
29  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            43.88   
30  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.35   
31  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.60   
32  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.63   
33  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.74   
34  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            44.80   
35  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.99   
36  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            45.06   
37  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            45.08   
38  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            45.31   
39  Alva Stenebo  2003  S71            45.82   
40  Wilma Nilsson  2004  S71            46.44   
41  Laura Balbi  2003  Helsinge Svømmeklub            46.55   
42  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            46.85   
43  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            47.07   
44  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            47.33   
45  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            47.41   
46  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.80   
47  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            47.82   
48  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            47.86   
49  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            47.89   
50  Astrid Tolf  2003  Trelleborg Sim            48.09   
51  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            48.31   
52  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            48.38   
53  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            48.93   
54  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            49.10   
55  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            49.45   
56  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.76   
57  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            50.16   
58  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            51.30   
59  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            51.96   
60  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.12   
61  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            52.73   
62  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.84   
63  Catrine Nørgaard Olsen  2003  Helsinge Svømmeklub            53.03   
64  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            56.31   
65  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            1:17.73   
Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            47.60  EXTRA 
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            59.52  EXTRA 
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            36.57   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            37.26   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.84   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.05   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            40.15   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            41.07   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            42.08   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            42.43   
Noah Malmgren  2004  S71            42.64   
10  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            42.85   
11  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            44.02   
12  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            44.33   
13  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            44.36   
14  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            45.21   
15  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.26   
16  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            45.36   
17  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.45   
18  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            45.93   
19  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.04   
20  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.44   
21  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            47.48   
22  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            47.70   
23  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.41   
24  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            48.57   
25  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            51.45   
26  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            51.49   
27  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            51.84   
28  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            51.97   
29  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            52.09   
30  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            52.13   
31  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            52.59   
32  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            52.81   
33  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            54.59   
34  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            59.61   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            49.89  EXTRA 
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            49.93  EXTRA 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap              EXTRA 
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            50.76  EXTRA 
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            53.70  EXTRA 
Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            DSQ   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            36.85   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            37.97   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            38.09   
Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            38.87   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            38.95   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            39.01   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            39.78   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            40.17   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            40.73   
Tova Nilsson  2002  S71            40.73   
11  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            41.03   
12  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            41.18   
13  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            41.54   
14  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            41.61   
15  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            41.67   
16  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            41.78   
17  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            41.92   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            42.72   
19  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            43.08   
20  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            43.58   
21  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            43.75   
22  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            43.78   
23  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            44.66   
24  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            45.28   
25  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            45.47   
26  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            45.66   
27  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            46.12   
28  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            49.62   
29  Nanna Lyng-Bojeson  2001  Rønne Svømme Klub            49.86   
30  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            50.12   
31  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            50.24   
32  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            52.43   
33  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            55.93   
34  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub            57.89   
35  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            58.34   
36  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:01.87   
37  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            1:05.85   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            35.30   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            36.73   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            37.34   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            39.07   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.40   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            40.17   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            40.20   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            41.31   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            42.08   
10  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            42.52   
11  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            42.67   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            43.39   
13  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            43.45   
14  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            43.49   
15  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            43.98   
16  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            46.28   
17  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            46.86   
18  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            47.76   
19  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            48.64   
20  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            48.74   
21  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            49.91   
22  Maximilian Brink  2002  Föreningen Österlen Sim            50.32   
23  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            50.92   
24  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            53.74   
25  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            55.47   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Sydsim            27.87   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            27.97   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            28.30   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            29.47   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            29.72   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            29.80   
Josephine Olsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            29.83   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            30.39   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.45   
10  Alice Gantriis  2000  Helsinge Svømmeklub            30.67   
11  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            31.16   
12  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            31.39   
13  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            31.44   
14  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            31.53   
15  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            31.60   
16  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            32.00   
17  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            32.08   
18  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            32.12   
19  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            32.32   
20  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            32.36   
21  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            32.57   
22  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon            32.91   
23  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            33.85   
24  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            33.96   
25  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            34.76   
26  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden            34.93   
27  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            35.08   
28  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            40.40   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Lassessons Elektriska 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub            25.39   
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub            25.46   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            25.54   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.60   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            27.58   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            27.82   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            27.88   
Magnus Palm  1975  Sjöbo Simsällskap            27.91   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            28.08   
10  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            28.10   
11  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            28.12   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            28.22   
13  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svømmeklub            28.48   
14  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            28.53   
15  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            28.86   
16  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            28.88   
17  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.06   
18  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            29.15   
19  Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub            29.17   
20  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            29.23   
21  Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            29.29   
22  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            29.58   
23  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            29.59   
24  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            29.68   
25  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            29.69   
26  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            29.79   
27  Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            30.12   
28  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            30.31   
29  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            30.33   
30  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.53   
31  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            30.60   
32  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.61   
33  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            30.86   
34  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            30.94   
35  Peter Forsberg  1997  Helsinge Svømmeklub            31.16   
36  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            31.68   
37  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            31.86   
38  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            32.74   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Elite Hotel Ideon 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            38.23   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            40.35   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            40.47   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            41.48   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            43.56   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            43.59   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.90   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            44.10   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            44.12   
10  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.25   
11  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            44.38   
12  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.56   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            44.72   
14  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            45.37   
15  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.51   
16  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            45.60   
17  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            45.62   
18  Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            46.24   
19  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.48   
20  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            46.91   
21  Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            47.01   
22  Wilma Nilsson  2004  S71            47.19   
23  Astrid Tolf  2003  Trelleborg Sim            47.22   
24  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            47.24   
25  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            47.35   
26  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.98   
27  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31            48.39   
28  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            48.40   
29  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            48.47   
30  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            48.49   
31  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            48.72   
32  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.84   
33  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.06   
34  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            49.16   
35  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            49.55   
36  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            49.87   
37  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            49.91   
38  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            50.16   
39  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            50.25   
40  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.33   
41  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            50.57   
42  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            50.82   
43  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            50.97   
44  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            51.40   
45  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            51.51   
46  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.63   
47  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            51.65   
48  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.17   
49  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.29   
50  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            53.10   
51  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            53.14   
52  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            53.93   
53  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            54.15   
54  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            54.48   
55  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            54.59   
56  Ida Mortensen  2003  Helsinge Svømmeklub            54.92   
57  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.15   
58  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            55.46   
59  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            55.98   
60  Kajsa Lindahl  2003  Sjöbo Simsällskap            56.04   
61  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            56.99   
62  Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            57.38   
63  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            57.52   
64  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            57.53   
65  Mathilde Mogensen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:00.64   
66  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            1:01.44   
67  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            1:03.28   
68  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            1:03.93   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.42  EXTRA 
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            41.87   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            42.14   
Noah Malmgren  2004  S71            43.59   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            43.75   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.49   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.61   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.76   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.24   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            47.25   
10  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            47.46   
11  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            47.62   
12  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            47.71   
13  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            47.74   
14  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            47.82   
15  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            49.96   
16  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.48   
17  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            51.51   
18  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            51.59   
19  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            52.21   
20  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            52.49   
21  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            52.71   
22  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            52.73   
23  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            53.30   
24  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            53.57   
25  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            55.26   
26  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            55.29   
27  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.57   
28  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            55.69   
29  Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF            56.09   
30  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            57.35   
31  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            57.87   
32  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            59.25   
33  Isaac Kocad  2003  Helsinge Svømmeklub            1:04.12   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Epcon KPA Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            27.97   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            28.10   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            29.35   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            29.80   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            29.80   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            29.92   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.03   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            30.22   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            30.22   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            30.22   
11  Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            30.28   
12  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            30.29   
13  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            30.51   
13  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            30.51   
15  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            30.87   
16  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            30.89   
16  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            30.89   
18  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            31.16   
18  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            31.16   
20  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            31.30   
20  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            31.30   
22  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            31.38   
23  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            31.50   
24  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            31.65   
25  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            31.68   
26  Tova Nilsson  2002  S71            32.31   
26  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            32.31   
28  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            32.36   
28  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            32.36   
30  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            32.55   
31  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            32.77   
32  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub            32.96   
33  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            33.67   
34  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            34.39   
35  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            34.61   
36  Francesca Nord  2001  Trelleborg Sim            34.68   
37  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            34.77   
38  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            34.80   
39  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            35.12   
40  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            35.20   
41  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            35.26   
42  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            35.65   
43  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            35.73   
44  Thea Friis Skifte  2002  Swömmeklubben Mk 31            35.85   
45  Malou Poulsen  2001  TVS Tårnborg IF            36.11   
46  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Svømmeklub            36.70   
47  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svømmeklub            37.19   
48  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            38.03   
49  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            38.65   
50  Emma Antonisen  2002  Helsinge Svømmeklub            44.06   
51  Johanne Stokholm  2002  TVS Tårnborg IF            48.08   
Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            27.67   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            28.09   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            28.41   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            28.83   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.94   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub            29.09   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            29.16   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.22   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            29.36   
10  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            29.54   
11  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            30.10   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            31.59   
13  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            32.02   
14  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            32.19   
15  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            32.25   
16  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            32.72   
17  Thor Bols Jeppesen  2002  Helsinge Svømmeklub            32.90   
18  Michael Elliks  2002  Swömmeklubben Mk 31            33.09   
19  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            33.30   
20  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            33.55   
21  Maximilian Brink  2002  Föreningen Österlen Sim            33.64   
22  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            33.90   
23  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            33.98   
24  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            35.44   
25  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            35.55   
26  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            35.90   
27  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            35.93   
28  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            37.39   
29  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            38.30   
30  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            38.86   
31  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            41.24   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Rybergs Rör AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Sydsim            28.99   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim            29.55   
Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub            30.01   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            30.69   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            30.77   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            32.40   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            32.51   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            33.10   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            33.14   
10  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            33.15   
11  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            34.05   
12  Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub            34.40   
13  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.49   
14  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            35.04   
15  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            35.14   
16  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            35.63   
17  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            36.50   
18  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            37.08   
19  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            38.34   
20  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            39.37   
21  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            39.91   
22  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            39.94   
23  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            40.29   
24  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            41.61   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            26.85   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.27   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            27.45   
Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub            27.87   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            28.71   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            28.76   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            30.56   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            30.98   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            31.11   
10  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            31.15   
11  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            31.22   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            31.42   
13  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            31.73   
14  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.76   
15  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            32.02   
16  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            32.27   
17  Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            32.45   
18  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            32.49   
19  Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            32.79   
20  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            32.94   
21  August Terp Larsen  1999  Swömmeklubben Mk 31            33.20   
22  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            34.19   
23  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.29   
24  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            35.06   
25  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            35.43   
26  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            36.45   
27  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            37.96   
28  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            39.09   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Amazing Pizza 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.15   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            31.18   
Sofie Høvring  2004  Swömmeklubben Mk 31            31.71   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            32.14   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            32.42   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            32.42   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            32.83   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            33.04   
Thippe de Neergaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            33.37   
10  Isabella Rosenberg  2003  Swömmeklubben Mk 31            33.63   
11  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.71   
11  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            33.71   
13  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            33.79   
14  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.08   
14  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            34.08   
16  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.27   
17  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            34.31   
18  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.59   
19  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            34.70   
20  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.89   
21  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            35.17   
22  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            35.38   
23  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            35.43   
24  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            35.47   
25  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            35.56   
26  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            35.58   
27  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            35.68   
28  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            35.71   
29  Liva Søby  2004  Swömmeklubben Mk 31            35.72   
30  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.79   
30  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            35.79   
32  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            36.02   
33  Asta Andersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            36.03   
34  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            36.12   
35  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            36.40   
36  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            36.58   
37  Wilma Nilsson  2004  S71            36.60   
38  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.64   
39  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.69   
40  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            36.80   
41  Alva Stenebo  2003  S71            36.83   
42  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.14   
43  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            37.24   
43  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            37.24   
45  Emilia C. R. Olsen  2004  Swömmeklubben Mk 31            37.44   
46  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            37.70   
47  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.73   
48  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            37.74   
49  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            37.83   
50  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            37.93   
51  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            37.99   
52  Nønne Christensen  2004  Swömmeklubben Mk 31            38.03   
53  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            38.20   
54  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            38.33   
55  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            38.39   
56  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            38.50   
57  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            38.58   
58  Lotte Dyndgaard  2003  Swömmeklubben Mk 31            38.61   
59  Katrine Langholm Jensen  2004  TVS Tårnborg IF            38.64   
60  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.67   
61  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.67   
62  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            39.83   
63  Anna Fritzen  2004  Rønne Svømme Klub            39.84   
64  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            39.92   
65  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.32   
66  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            40.54   
67  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            40.67   
68  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            41.08   
69  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            42.18   
70  Astrid Tolf  2003  Trelleborg Sim            42.21   
71  Ida Mortensen  2003  Helsinge Svømmeklub            42.22   
72  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            42.30   
73  Smila Mathilda Reiter  2004  Swömmeklubben Mk 31            42.81   
74  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.87   
75  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            44.05   
76  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub            44.13   
77  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            44.21   
78  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.29   
79  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            44.59   
80  Mathilde Mogensen  2003  Helsinge Svømmeklub            44.92   
81  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            45.09   
82  Mille Bjørn  2003  Swömmeklubben Mk 31            45.76   
83  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            45.91   
84  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            47.63   
85  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            49.72   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.15  EXTRA 
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            50.39  EXTRA 
Kajsa Lindahl  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            29.65   
Oscar Thinghøjen  2003  Swömmeklubben Mk 31            29.94   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.24   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.40   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.64   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            32.84   
Noah Malmgren  2004  S71            32.86   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            33.73   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            33.86   
10  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            33.88   
11  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            34.18   
12  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            34.28   
13  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            34.39   
14  Kristian A. Kristoffersen  2003  Swömmeklubben Mk 31            34.49   
15  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            35.38   
16  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            35.53   
17  Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            35.64   
18  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            35.85   
19  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            35.94   
20  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            36.22   
21  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.32   
22  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            36.46   
23  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            36.47   
24  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            36.57   
25  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            36.58   
26  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            36.95   
27  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            37.06   
28  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            37.31   
29  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            37.45   
30  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.60   
31  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            38.66   
32  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            38.68   
33  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            38.86   
34  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.01   
35  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            39.73   
36  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.52   
37  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            40.72   
38  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.09   
39  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            42.00   
40  Viktor Holst Rasmussen  2003  TVS Tårnborg IF            42.20   
41  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            42.54   
42  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            43.55   
43  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            43.56   
44  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            43.69   
45  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            44.13   
46  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            44.61   
47  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            44.78   
48  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.34   
49  Isaac Kocad  2003  Helsinge Svømmeklub            45.81   
50  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            47.19   
51  Victor Christiansen  2004  Helsinge Svømmeklub            47.77   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            41.16  EXTRA 
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            43.11  EXTRA 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.25  EXTRA 
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            39.56  EXTRA 
Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            53.66  EXTRA 
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            46.11  EXTRA 
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            30.69   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            31.74   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            31.88   
Lærke Rask Sander  2002  Swömmeklubben Mk 31            32.16   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            32.43   
Mille Bruun Høvring  2001  Swömmeklubben Mk 31            32.48   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.75   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.09   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Swömmeklubben Mk 31            33.46   
10  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            34.05   
11  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            34.12   
12  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            34.14   
13  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            34.55   
14  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            34.67   
15  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            34.87   
16  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            35.25   
17  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            35.81   
18  Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            36.14   
19  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            36.18   
20  Cecilie Hjarsø  2001  Swömmeklubben Mk 31            36.38   
21  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            36.54   
22  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            36.97   
23  Tova Nilsson  2002  S71            37.24   
24  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            37.37   
25  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            37.53   
26  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            37.87   
27  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.98   
28  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            38.47   
29  Francesca Nord  2001  Trelleborg Sim            38.74   
30  Sabrina Eriksen  2002  Swömmeklubben Mk 31            38.83   
31  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            38.90   
32  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            39.47   
33  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            39.99   
34  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            40.10   
35  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            40.94   
36  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            42.49   
37  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            44.51   
38  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            48.04   
39  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            49.66   
Caroline Björn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            50.00  EXTRA 
Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: P&G Woddy Bygghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            29.37   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            29.63   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            30.26   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            30.67   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            30.82   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            30.87   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.34   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            33.30   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            33.43   
10  Carl Terp Larsen  2001  Swömmeklubben Mk 31            33.55   
11  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            34.48   
12  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            36.07   
12  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            36.07   
14  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            38.03   
15  Maximilian Brink  2002  Föreningen Österlen Sim            38.06   
16  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            38.14   
17  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            38.97   
18  Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            39.26   
19  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            39.42   
20  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            40.25   
21  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            40.95   
22  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            46.24   
23  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            47.93   
24  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            49.79   
Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Bäckalund Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            32.47   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.60   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            35.29   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub            35.48   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            35.86   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            36.56   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            36.77   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            37.76   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            38.34   
10  Josephine Olsen  2000  Swömmeklubben Mk 31            38.71   
11  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            38.81   
12  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            40.22   
12  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            40.22   
14  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            42.56   
15  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            43.72   
16  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            43.86   
17  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            45.07   
18  Emma Kjer Rasmussen  2004  Swömmeklubben Mk 31            45.94   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.58   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            31.59   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            32.49   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Svømmeklub            33.49   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.53   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            33.70   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            34.65   
Halfdan H. Mørch  2000  Swömmeklubben Mk 31            34.84   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            34.94   
10  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            35.31   
11  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            35.48   
12  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            35.71   
13  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            35.77   
14  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            36.42   
15  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            36.71   
16  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            37.00   
17  Andreas Norup  1999  Swömmeklubben Mk 31            37.05   
18  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            37.38   
19  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            37.43   
20  Daniel Brylov  2000  Swömmeklubben Mk 31            38.34   
21  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            39.26   
22  Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            40.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juni 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  20:07