Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet (25m)    Utskriftsdatum  06 april 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2015         
 
 
Gren 24, 50m Fjäril Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            31.31   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.79   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.88   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            33.22   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.27   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            36.78   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.19   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            42.52   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            42.80   
                     
 
Gren 25, 50m Fjäril Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.92   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.55   
Gustav Almström  2002  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            36.57   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.59   
Hanna Ngo  2003  S71            38.18   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.70   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            39.82   
Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.65   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.20   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            42.24   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            42.66   
10  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            43.13   
11  Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            44.79   
12  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.10   
13  Alva Stenebo  2003  S71            47.66   
13  Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            47.66   
15  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            51.28   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            37.51   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            39.91   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            42.69   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.54   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            29.11   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            29.21   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.53   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            30.62   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            30.66   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            30.81   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            33.60   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.33   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            34.88   
10  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            35.37   
11  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            35.52   
12  Rebecka Olsson  2002  S71            54.86   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.72   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            33.44   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.70   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            34.52   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.08   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.43   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            40.62   
August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.94   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.53   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            34.63   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            34.97   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            35.49   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            35.64   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            35.83   
Hanna Ngo  2003  S71            36.12   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.21   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.30   
10  Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            36.61   
11  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.64   
12  Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            36.87   
13  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            36.97   
14  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.98   
15  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.24   
16  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            37.92   
17  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            38.20   
18  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.54   
19  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            40.58   
20  Frida Christiansen  2003  S71            40.62   
21  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            40.83   
22  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.92   
23  Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            44.04   
24  Leia Nadorp  2003  Sjöbo Simsällskap            44.67   
25  Mathilda Sjöland  2003  Sjöbo Simsällskap            44.77   
26  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.42   
27  Gemma Pettersson  2003  Sjöbo Simsällskap            50.18   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            32.91   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            34.50   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            34.88   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.23   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.69   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.33   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            38.64   
Benjamin Isaksson  2003  Ystads Simsällskap            42.91   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:13.71   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            1:20.85   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.87   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:30.37   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            1:33.51   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            1:38.12   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.84   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.51   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:35.23   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.31   
August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.14   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:29.18   
Hanna Ngo  2003  S71            1:29.65   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:30.04   
Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.64   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:31.51   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            1:32.71   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            1:33.46   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            1:33.72   
10  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            1:34.24   
11  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.29   
12  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:35.81   
13  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.66   
14  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:38.41   
15  Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            1:38.60   
16  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.82   
17  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.99   
18  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            1:40.72   
19  Alva Stenebo  2003  S71            1:46.17   
Frida Christiansen  2003  S71            DSQ   
Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:24.32   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.95   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:31.19   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:32.96   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.77   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.83   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            1:43.44   
                     
 
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Mix 1  2001  Sjöbo Simsällskap            2:08.09   
  Minna Larsson  2002                 
  Emmy Jonsson  2001                 
  Alfred Rosberg  2003                 
  Viktor Andersson  2002      2:08.09        2:08.09   
                     
Ös1  Föreningen Österlen Sim            2:16.79   
  Isabelle Odén  2002                 
  Melker Svensson  2002                 
  Moa Knutsson  2002                 
  Oskar Nordström  2003      2:16.79        2:16.79   
                     
Sjöbo SS Mix 2  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.79   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.96   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.17   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.64   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            38.48   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            39.06   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            40.93   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.95   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            43.34   
10  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            48.34   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            40.91   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            41.65   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            41.82   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.89   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            47.52   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.34   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.66   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            40.88   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.75   
Hanna Ngo  2003  S71            42.17   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            42.36   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            43.87   
Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.31   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.75   
Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.49   
10  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.72   
11  Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            46.39   
12  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.34   
13  Alva Stenebo  2003  S71            48.02   
14  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            48.28   
15  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            49.19   
16  Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            51.53   
17  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            56.83   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            38.54   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            42.31   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.67   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.68   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.70   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.51   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            47.45   
Benjamin Isaksson  2003  Ystads Simsällskap            47.89   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.97   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            39.19   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.16   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.43   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            48.80   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            49.18   
Rebecka Olsson  2002  S71            1:20.37   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.04   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.69   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            45.43   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            47.78   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            50.78   
Gustav Almström  2002  Föreningen Österlen Sim            51.87   
                     
 
Gren 43, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.48   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            45.50   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            46.71   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            46.74   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            46.81   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            47.31   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            48.18   
Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            48.24   
Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.25   
10  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            48.60   
11  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.38   
12  Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            49.61   
13  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            50.42   
14  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.49   
15  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.01   
16  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            51.83   
17  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.97   
18  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.63   
19  Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            54.78   
20  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            55.05   
21  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            55.09   
22  Frida Christiansen  2003  S71            55.42   
23  Gemma Pettersson  2003  Sjöbo Simsällskap            58.13   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            44.30   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            48.11   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.41   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.53   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.65   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            54.52   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:23.08   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            2:25.02   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:28.35   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            2:31.02   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            2:40.68   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            2:47.69   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            2:45.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 april 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  16:37