Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet (25m)    Utskriftsdatum  06 april 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            40.31   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.39   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            46.87   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            48.17   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            48.18   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            49.43   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71            41.28   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.52   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            19.61   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            22.19   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            23.12   
Freja Malmgren  2007  S71            25.23   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            25.98   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Bevréus  2006  S71            16.69   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            21.99   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            23.09   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            34.61   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.40   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            37.08   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            37.82   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            39.44   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            39.85   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            41.24   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            42.43   
Mathilde Berild  2004  Sjöbo Simsällskap            44.81   
10  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            46.06   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            33.69   
Ville Nordqvist  2004  S71            42.37   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            43.28   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            37.01   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.71   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            41.67   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            42.57   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.64   
Alicia Hart  2005  S71            43.75   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            44.35   
Tova Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            45.03   
Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            1:08.39   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Bevréus  2006  S71            38.92   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            45.83   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.99   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.75   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:33.91   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:40.05   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:40.35   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:44.55   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:49.49   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            1:50.21   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.01   
Noah Malmgren  2004  S71            1:28.30   
Ville Nordqvist  2004  S71            2:04.28   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.13   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:50.20   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            2:00.30   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Bevréus  2006  S71            1:41.39   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            1:46.62   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            1:53.41   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.72   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.20   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            44.74   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            45.25   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            48.27   
Mathilde Berild  2004  Sjöbo Simsällskap            49.44   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            50.24   
Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.98   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            53.22   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.51   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            53.31   
Ville Nordqvist  2004  S71            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            43.61   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.14   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.47   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            53.24   
Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            53.75   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            54.49   
Freja Malmgren  2007  S71            55.96   
Tova Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            1:02.57   
Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            1:08.89   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            45.42   
Oscar Bevréus  2006  S71            45.98   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.19   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            57.30   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            47.23   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.57   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.43   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            50.55   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            50.94   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            51.41   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            51.83   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            52.19   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            53.27   
10  Mathilde Berild  2004  Sjöbo Simsällskap            53.56   
11  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.57   
12  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            53.63   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.63   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            57.11   
Ville Nordqvist  2004  S71            1:04.44   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            49.86   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            50.48   
Alicia Hart  2005  S71            52.74   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            53.62   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.45   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            56.08   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            57.02   
Freja Malmgren  2007  S71            57.25   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            58.10   
10  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:02.26   
11  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            1:03.79   
12  Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            1:11.65   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Bevréus  2006  S71            53.45   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            54.22   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            59.98   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.71   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:24.48   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:31.96   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71            1:16.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 april 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  10:53