Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet (25m)    Utskriftsdatum  21 april 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  13:49   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.20   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.60   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.70   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.06   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            35.49   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            37.88   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            38.71   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            38.78   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            39.21   
10  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            39.45   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            40.63   
12  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            41.46   
13  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            42.27   
14  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            43.34   
15  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            44.07   
16  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            45.52   
17  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            45.82   
18  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            46.69   
19  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            48.60   
20  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            49.58   
21  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            49.81   
22  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            50.69   
23  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.63   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.43   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            40.31   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            40.34   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            43.57   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            44.82   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            48.02   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.56   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            22.08   
Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            25.18   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            25.30   
Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            25.33   
Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            27.56   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            28.28   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71            19.51   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            19.82   
Oscar Bevréus  2006  S71            20.62   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.48   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            31.39   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.49   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.67   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            31.93   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            33.12   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            33.17   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            33.47   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            34.15   
10  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            34.44   
11  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            34.65   
12  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            34.96   
13  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            35.17   
14  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            35.97   
15  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            36.11   
16  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            36.14   
17  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            36.95   
18  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            37.68   
19  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.08   
20  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            38.89   
21  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            39.15   
22  Linnea Nilsson  2003  S71            40.10   
23  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            40.38   
24  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            40.75   
25  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            40.96   
26  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            41.05   
27  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            41.33   
28  Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            41.35   
29  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            41.74   
30  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            42.73   
31  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            43.30   
32  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            43.77   
33  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            44.42   
34  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            44.67   
35  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            45.13   
36  Emmy Olofsson  2003  S71            45.96   
37  Lovisa Camp  2002  Höörs Simsällskap            46.01   
38  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            46.40   
39  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            46.74   
40  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.18   
41  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            47.43   
42  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            49.50   
43  Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            49.62   
44  Evelina Ferber  2004  Föreningen Österlen Sim            49.79   
45  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            50.37   
46  Olivia Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            51.17   
47  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            52.32   
48  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            52.52   
49  Alva Olofsson  2005  S71            54.14   
50  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            56.03   
Alva Stenebo  2003  S71            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.17   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            33.17   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            33.63   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            34.97   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            36.27   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            36.62   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            37.56   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            39.02   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            39.31   
10  Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            39.74   
11  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            40.02   
12  Noah Malmgren  2004  S71            40.24   
13  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.77   
14  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            40.92   
15  Oscar Bevréus  2006  S71            41.64   
16  Johan Nilsson  2001  S71            42.54   
17  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            43.25   
18  Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            44.98   
19  Joel Ohlsson Dahlström  2002  Simsällskapet Iden            46.39   
20  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            49.77   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:17.08   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.57   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.71   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:21.13   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:25.27   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:27.57   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            1:28.05   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:28.38   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:28.43   
10  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:28.47   
11  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:29.41   
12  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:32.72   
13  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:35.42   
14  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.36   
15  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:36.83   
16  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:39.45   
17  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:40.02   
18  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            1:44.00   
19  Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            1:45.02   
20  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.48   
21  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:48.49   
22  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:51.16   
23  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            1:53.76   
24  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:54.59   
25  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            2:03.31   
26  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            2:03.71   
Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:24.21   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:26.71   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:31.47   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:32.37   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            1:34.79   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:37.81   
Noah Malmgren  2004  S71            1:41.21   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            1:44.12   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            1:46.13   
10  Oscar Bevréus  2006  S71            1:51.06   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS  2000  Sjöbo Simsällskap            2:12.68   
  Minna Larsson  2002                 
  Hedda Nilsson  2001                 
  Alfred Persson  2000                 
  Isak Strömsten  2002      2:12.68        2:12.68   
                     
Ystad SS  2002  Ystads Simsällskap            2:17.83   
  Maja Åkesson  2002                 
  Martin Stoltz  2000                 
  Lucie Ghanem  2002                 
  Herman Nilsson  2002      2:17.83        2:17.83   
                     
Österlen Mix [2003]  2000  Föreningen Österlen Sim            2:36.24   
  Isabelle Odén  2002                 
  Melker Svensson  2002                 
  Moa Knutsson  2002                 
  Oliver Bengtsson  2001      2:36.24        2:36.24   
                     
Sjöbo SS Mix [2003]  2003  Sjöbo Simsällskap            2:39.73   
  Hampus Olsson  2003                 
  Alfred Rosberg  2003                 
  Clara Steen  2003                 
  Emy Ek  2003      2:39.73        2:39.73   
                     
Österlen Lag 2  2003  Föreningen Österlen Sim            2:43.82   
  Oskar Nordström  2003                 
  Lukas Nilsson  2004                 
  Elin Lundberg  2003                 
  Olivia Hansson  2003      2:43.82        2:43.82   
                     
SS Iden 2  2003  Simsällskapet Iden            2:48.16   
  Alfred Jarvi  2002                 
  Joel Ohlsson Dahlström  2002                 
  Tuva Rosén Sundström  2002                 
  Siri Gunnarsson  2002      2:48.16        2:48.16   
                     
SS Iden  2002  Simsällskapet Iden            3:12.03   
  Anton Witzell  2004                 
  Anna Twedberg  2003                 
  Tyra Jarvi  2004                 
  Jakob Kristersson  2003      3:12.03        3:12.03   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            35.21   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.18   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.58   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            38.24   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            39.99   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            40.66   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            41.29   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            41.49   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            41.64   
10  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            41.66   
11  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            41.80   
12  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            42.21   
13  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            44.02   
14  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            44.64   
15  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            45.04   
16  Linnea Nilsson  2003  S71            45.37   
17  Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            47.80   
18  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            48.06   
19  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            48.25   
20  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            48.56   
21  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            49.00   
22  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            49.21   
23  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            49.72   
24  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            50.65   
25  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.38   
26  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            51.72   
27  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            52.03   
28  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            52.11   
29  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            54.52   
30  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            55.34   
31  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            55.36   
32  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            57.13   
33  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            58.64   
34  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            59.09   
Alva Stenebo  2003  S71            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.74   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            42.90   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            44.01   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            46.42   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            46.62   
Noah Malmgren  2004  S71            47.72   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            50.63   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            50.75   
Oscar Bevréus  2006  S71            53.77   
10  Johan Nilsson  2001  S71            56.57   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.92   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            41.11   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.45   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            42.41   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            42.54   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            43.58   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            44.37   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            45.84   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            46.14   
10  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            47.09   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            47.70   
12  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            49.33   
13  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            49.42   
14  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            49.99   
15  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            50.35   
16  Tilda Juhlin  2001  Höörs Simsällskap            50.93   
17  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            52.07   
18  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.65   
19  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            52.83   
20  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            52.87   
21  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            53.05   
22  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            53.12   
23  Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            53.21   
24  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            53.48   
25  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            54.81   
26  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            55.07   
27  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            55.32   
28  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            57.14   
29  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            58.07   
30  Emmy Olofsson  2003  S71            58.29   
31  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            59.41   
32  Evelina Ferber  2004  Föreningen Österlen Sim            59.85   
33  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            1:00.74   
34  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:01.25   
35  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:01.46   
36  Alva Olofsson  2005  S71            1:02.35   
37  Lovisa Camp  2002  Höörs Simsällskap            1:03.01   
38  Alva Stenebo  2003  S71            1:03.11   
39  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:05.56   
40  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:09.99   
41  Tilda Nilsson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:11.26   
42  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:13.57   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Olivia Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            43.19   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            46.49   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            46.65   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            47.39   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            50.31   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            50.43   
Noah Malmgren  2004  S71            51.95   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            52.72   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.73   
10  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            53.78   
11  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            54.63   
12  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            55.14   
13  Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            55.81   
14  Oscar Bevréus  2006  S71            56.61   
15  Joel Ohlsson Dahlström  2002  Simsällskapet Iden            59.28   
16  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            59.29   
17  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            1:00.19   
18  Oskar Bengtsson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:01.54   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:26.98   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:29.27   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            1:35.35   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.30   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:39.17   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:43.46   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:21.90   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.79   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:27.66   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:27.95   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            2:40.05   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            2:42.75   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            2:44.12   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            3:01.63   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            3:48.08   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:34.28   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            2:53.35   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.78   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            34.91   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            35.05   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.48   
                     
 
Gren 50, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            3:27.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  21 april 2014 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  13:49