Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet    Utskriftsdatum  01 april 2013   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71            37.60   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            37.98   
Elsa Brink  2002  S71            38.79   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            45.77   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            46.52   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.76   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            48.60   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            56.18   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.62   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            40.32   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.70   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.90   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.15   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            18.71   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            20.07   
Wilma Nilsson  2004  S71            20.37   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            20.59   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            21.27   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            24.31   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            24.83   
Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            25.97   
10  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.10   
11  Emma Hybholt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.53   
12  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.59   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            18.43   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            21.78   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            22.99   
Olle Wiberg  2003  S71            23.01   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            24.98   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            26.70   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            33.37   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.78   
Tova Nilsson  2002  S71            33.91   
Fanny Lindfors  2002  S71            33.93   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            37.92   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.96   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            38.48   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.86   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            40.44   
10  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.11   
11  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            43.62   
12  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            43.78   
13  Rebecka Hägerlöf  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.52   
14  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            44.65   
15  Elma Nilsson  2002  Föreningen Österlen Sim            51.54   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.77   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.06   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            36.11   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.47   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            41.21   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            42.28   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            44.47   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.93   
Erik Helgesson  2002  Föreningen Österlen Sim            50.00   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.34   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.85   
Wilma Nilsson  2004  S71            38.46   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.96   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.39   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.66   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.34   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.68   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.93   
10  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.79   
11  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.04   
12  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.52   
13  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.69   
14  Klara Iveborn  2003  Föreningen Österlen Sim            53.72   
15  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            59.01   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.95   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            39.71   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.85   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.23   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            41.27   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            45.79   
Olle Wiberg  2003  S71            46.72   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.43   
Simon Mosén  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.97   
10  Johan Holmdahl  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.56   
11  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.29   
12  Seth Nillund  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.68   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:25.85   
Tova Nilsson  2002  S71            1:26.39   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:26.55   
Elsa Brink  2002  S71            1:28.57   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:30.88   
Klara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            1:38.11   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:40.67   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:41.00   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.88   
10  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.25   
11  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:43.92   
12  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.65   
13  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:52.29   
14  Märta Östergren  2002  Föreningen Österlen Sim            1:53.18   
15  Rebecka Hägerlöf  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:53.58   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.47   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            1:34.54   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:32.68   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.20   
Wilma Nilsson  2004  S71            1:39.23   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:44.31   
Emma Hybholt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:52.59   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:54.30   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:02.13   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.62   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.92   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            1:52.73   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:54.14   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Olle Wiberg  2003  S71            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag1 Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.56   
  Carl Gerstenfeld  2002                 
  David Falk  2003                 
  Johanna Ingner  2002                 
  Mollie Morfelt  2003      2:30.56        2:30.56   
                     
Sjöbo SS  Sjöbo Simsällskap            2:50.00   
  Isak Strömsten  2002                 
  Susanna Nilsson  2002                 
  Alfred Rosberg  2003                 
  Tilde Persson  2003      2:50.00        2:50.00   
                     
Mkk Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:57.03   
  Jasin Bajram  2003                 
  Melina Torres  2003                 
  Simon Gustafsson  2002                 
  Rebecka Hägerlöf  2002      2:57.03        2:57.03   
                     
Trelleb K Mix  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:02.87   
  Hanna Karlsson  2003                 
  Johan Holmdahl  2003                 
  Artur Euström  2003                 
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      3:02.87        3:02.87   
                     
Österlen Mix 2  Föreningen Österlen Sim            3:12.79   
  Isabelle Odén  2002                 
  Moa Knutsson  2002                 
  Oskar Nordström  2003                 
  Lukas Nilsson  2004      3:12.79        3:12.79   
                     
Österlen Mix  Föreningen Österlen Sim            3:19.35   
  Elin Lundberg  2003                 
  Nora Nilsson  2003                 
  Alexander Erlandsson  2002                 
  Erik Helgesson  2002      3:19.35        3:19.35   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            39.29   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            39.41   
Tova Nilsson  2002  S71            39.79   
Fanny Lindfors  2002  S71            42.99   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.47   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.50   
Klara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            46.79   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            47.59   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            49.52   
10  Susanna Nilsson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.41   
11  Rebecka Hägerlöf  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.59   
12  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            54.37   
13  Märta Östergren  2002  Föreningen Österlen Sim            54.77   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.46   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.58   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.29   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            43.66   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            47.41   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.69   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.50   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.53   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.95   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.14   
Wilma Nilsson  2004  S71            47.54   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.11   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.28   
Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.97   
Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.52   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.87   
10  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.70   
11  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            57.78   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.55   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            48.25   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            50.47   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            50.61   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.69   
Olle Wiberg  2003  S71            52.33   
Simon Mosén  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.16   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            54.53   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:01.88   
10  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:05.73   
11  Seth Nillund  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:17.03   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71            44.99   
Fanny Lindfors  2002  S71            45.84   
Emilia Rönningdal  2002  S71            45.94   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            46.42   
Klara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            49.87   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            50.30   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.42   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            50.65   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            54.21   
10  Susanna Nilsson  2002  Sjöbo Simsällskap            54.54   
11  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.64   
12  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.98   
13  Rebecka Hägerlöf  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.91   
14  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            56.08   
15  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            58.30   
16  Elma Nilsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:05.09   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.48   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.81   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.21   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            51.30   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            51.79   
Erik Helgesson  2002  Föreningen Österlen Sim            58.63   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.89   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.35   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.88   
Wilma Nilsson  2004  S71            51.24   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.77   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.47   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            54.84   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            55.05   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            55.74   
Emma Hybholt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            57.11   
10  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            59.92   
11  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.05   
12  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:02.27   
13  Klara Iveborn  2003  Föreningen Österlen Sim            1:04.27   
14  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.66   
15  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.63   
16  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:12.98   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.55   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            57.12   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            58.34   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.39   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            59.97   
Olle Wiberg  2003  S71            1:00.52   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:03.35   
Johan Holmdahl  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:09.58   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.68   
Simon Mosén  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:15.27   
Emilia Rönningdal  2002  S71            1:16.33   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:16.37   
Tova Nilsson  2002  S71            1:16.59   
Elsa Brink  2002  S71            1:16.69   
Klara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            1:25.93   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:27.45   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:29.95   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.28   
10  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:32.28   
11  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:36.20   
12  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.23   
13  Emma Hybholt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.95   
14  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:00.94   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.49   
Emil Richter  2002  Tyringe Simsällskap            1:21.98   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.18   
Olle Wiberg  2003  S71            1:47.34   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.38   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            34.91   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            35.42   
Felicia Huynh  2000  S71            35.57   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            37.32   
Emilia Tran  2000  S71            39.77   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.81   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            42.40   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            44.31   
10  Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            45.17   
11  Ebba Wiberg  2000  S71            49.32   
Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.28   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.48   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.30   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            41.78   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            42.72   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            35.81   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            37.43   
Erika Persson Bivall  2001  S71            39.59   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.15   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.53   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            41.60   
Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            43.10   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.74   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            49.18   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            35.68   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            37.28   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.10   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.77   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.17   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.00   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Jonsson  1999  S71            30.34   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.46   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            30.56   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            31.94   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            31.99   
Felicia Huynh  2000  S71            32.39   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            33.46   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            33.79   
Isabella Richter  2000  Tyringe Simsällskap            34.40   
10  Emilia Tran  2000  S71            35.83   
11  Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            36.52   
12  Ebba Wiberg  2000  S71            36.74   
13  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            37.96   
14  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            40.12   
15  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            44.85   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.91   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            28.37   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.59   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.79   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            35.10   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            35.55   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.94   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.73   
Enzo Bengtsson  1999  S71            38.90   
10  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            40.80   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.61   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            34.23   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.98   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.91   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.16   
Erika Persson Bivall  2001  S71            36.23   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.26   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.76   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            37.33   
10  Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            40.11   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            31.48   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            31.67   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.69   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.85   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.67   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.78   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            38.17   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            40.72   
Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            49.13   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:16.99   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:17.94   
Elina Jonsson  1999  S71            1:19.67   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:21.49   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:22.71   
Felicia Huynh  2000  S71            1:23.40   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:28.28   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:29.76   
Ebba Wiberg  2000  S71            1:32.28   
10  Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.00   
11  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.30   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.73   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:14.77   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:19.35   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:31.92   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.13   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:35.18   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.02   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            1:56.65   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:23.42   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.96   
Erika Persson Bivall  2001  S71            1:27.93   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:30.41   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:31.03   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.48   
Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.96   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.98   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.12   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:19.69   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:23.87   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:24.23   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.93   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.80   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.49   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:43.48   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            1:45.38   
Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Lag 2  Sjöbo Simsällskap            2:01.82   
  Isak Larsson  2000                 
  Rebecca Börjesson  1999                 
  Lina Sjöholm  2000                 
  Oscar Olsson  1999      2:01.82        2:01.82   
                     
Sjöbo Lag 1  Sjöbo Simsällskap            2:14.06   
  Olga Schubert  2000                 
  Alfred Persson  2000                 
  Sofia Stålnacke  2001                 
  Simon Tufvesson  1999      2:14.06        2:14.06   
                     
Lag1 Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.23   
  Anders Ludvigsson  2000                 
  Kristina Kulcsar  2001                 
  Victoria Huynh  2000                 
  Gustav Englund  2001      2:28.23        2:28.23   
                     
Lag 2 Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.21   
  Felicia Kennbäck  2001                 
  David Petrovic  2000                 
  Arvid Scott  2001                 
  Alice Kron Larsson  2001      2:30.21        2:30.21   
                     
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            35.15   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.21   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            37.23   
Felicia Huynh  2000  S71            38.50   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            38.91   
Emilia Tran  2000  S71            39.92   
Ebba Wiberg  2000  S71            40.71   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            41.19   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            45.48   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            46.45   
11  Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.92   
12  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            50.89   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.80   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.22   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.95   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.56   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            42.20   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.65   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            44.53   
Enzo Bengtsson  1999  S71            50.19   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            55.86   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            40.20   
Erika Persson Bivall  2001  S71            40.47   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            41.22   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.61   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            42.83   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            43.24   
Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            43.79   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.00   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.97   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            37.86   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.40   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.03   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            41.72   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.40   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            47.08   
Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            55.72   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Jonsson  1999  S71            39.93   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.12   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            40.80   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.83   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            41.05   
Felicia Huynh  2000  S71            42.47   
Isabella Richter  2000  Tyringe Simsällskap            45.49   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.64   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.89   
10  Emilia Tran  2000  S71            46.51   
11  Ebba Wiberg  2000  S71            49.47   
12  Victoria Huynh  2000  Malmö Kappsimningsklubb            50.49   
13  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            50.51   
14  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            55.49   
15  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            57.75   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.75   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.19   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            39.17   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.45   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            45.51   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.82   
Enzo Bengtsson  1999  S71            55.53   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            56.55   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            58.01   
10  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            1:01.07   
                     
 
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            43.87   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            45.16   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.01   
Erika Persson Bivall  2001  S71            47.12   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            48.89   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            50.66   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.57   
Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            53.81   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            54.24   
10  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.37   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            41.29   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            45.01   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            45.08   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.52   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            48.56   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            50.17   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            53.10   
Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            55.09   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            55.57   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:24.53   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            2:27.04   
Elina Jonsson  1999  S71            2:29.36   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:30.55   
Felicia Huynh  2000  S71            2:36.87   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            2:45.09   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            2:52.69   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            2:56.38   
Ebba Wiberg  2000  S71            2:59.59   
10  Isabella Richter  2000  Tyringe Simsällskap            3:04.88   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:23.11   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:36.25   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:40.35   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:48.71   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            2:55.81   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:05.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  01 april 2013 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  16:52