Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet    Utskriftsdatum  25 april 2011   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör           
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.10   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.68   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.40   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.64   
Louise Bengtsson  2000  Simklubben Lödde            42.08   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.53   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            42.63   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            44.09   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.48   
10  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            44.61   
11  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            45.46   
12  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            45.92   
13  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.20   
Sara Olsen  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            35.91   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.09   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            46.28   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            51.75   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            20.01   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            20.59   
Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            21.05   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.74   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            21.88   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            22.19   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.31   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            23.85   
Wilma Gyllander  2001  Simklubben Lödde            23.88   
10  Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            24.29   
11  Johanna Olsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            24.56   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            24.58   
13  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            25.15   
14  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            26.05   
15  Maja Rolf  2001  Eslövs Simsällskap            27.16   
16  Linn Farken-Eriksson  2002  Klippans Simsällskap            29.12   
17  Tanja Jönsson  2002  Eslövs Simsällskap            31.48   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matija-Lazar Mirkovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            19.30   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.49   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            21.08   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            23.10   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            23.29   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            23.35   
Isak Walter  2001  Simklubben Lödde            24.80   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            25.53   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.20   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.42   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.60   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.92   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.61   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            35.89   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            36.70   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            39.43   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.82   
10  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            39.91   
11  Sara Olsen  2000  Malmö Kappsimningsklubb            40.70   
12  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.88   
13  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            44.12   
14  Jessica Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            44.33   
15  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.93   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.30   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            33.83   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            35.33   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.29   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            37.48   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            38.62   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            39.54   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            39.97   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            43.78   
10  Philip Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            44.38   
11  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            45.00   
12  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            45.85   
13  Johan Ayaz  2000  Eslövs Simsällskap            47.10   
14  Elliot Lind Palmstadius  2000  Eslövs Simsällskap            54.50   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            38.32   
Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            40.08   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.04   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.32   
Ebba Larsson  2001  Föreningen Österlen Sim            43.20   
Johanna Olsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            43.40   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.78   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.79   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            44.26   
10  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            45.02   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.07   
12  Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            45.10   
13  Wilma Gyllander  2001  Simklubben Lödde            45.53   
14  Maja Rolf  2001  Eslövs Simsällskap            45.89   
15  Julia Hånberg-Lagrelius  2001  Föreningen Österlen Sim            46.04   
16  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.56   
17  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            46.68   
18  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            47.08   
19  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            47.30   
20  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.62   
21  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            48.95   
22  Erica Krans  2001  Sjöbo Simsällskap            49.40   
23  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            49.78   
24  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            53.65   
25  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            54.34   
26  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            54.43   
27  Linn Farken-Eriksson  2002  Klippans Simsällskap            58.30   
28  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            58.54   
29  Tanja Jönsson  2002  Eslövs Simsällskap            1:00.13   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            36.71   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.53   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.76   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.77   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.04   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            43.55   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.65   
Axel Nilsson  2001  Ystads Simsällskap            44.03   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            44.56   
10  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.08   
11  Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            58.22   
12  Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.34   
13  Anton Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:02.90   
14  Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.62   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.34   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:23.72   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:23.86   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:27.47   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:28.32   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            1:35.84   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.91   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.67   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.28   
10  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            1:40.80   
11  Sara Olsen  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.50   
12  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            1:44.95   
13  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            1:45.67   
14  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:46.52   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:29.09   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            1:31.94   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.13   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            1:40.84   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:59.77   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:45.54   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:53.43   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:57.77   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:00.69   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            2:06.56   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:35.10   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            1:35.14   
Isak Walter  2001  Simklubben Lödde            1:48.09   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.77   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.43   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.09   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.33   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.34   
Sara Olsen  2000  Malmö Kappsimningsklubb            43.47   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            48.96   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            50.61   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            50.95   
10  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            56.04   
11  Jessica Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            59.47   
Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            39.45   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            40.70   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.35   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            42.68   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            45.08   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            46.21   
Philip Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            49.20   
Johan Ayaz  2000  Eslövs Simsällskap            49.76   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            54.13   
Elliot Lind Palmstadius  2000  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            45.98   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            46.86   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            49.23   
Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            49.26   
Wilma Gyllander  2001  Simklubben Lödde            51.16   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.20   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.24   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.76   
Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            52.95   
10  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            53.02   
11  Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.49   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            53.59   
13  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.89   
14  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            54.93   
15  Erica Krans  2001  Sjöbo Simsällskap            55.17   
16  Maja Rolf  2001  Eslövs Simsällskap            55.32   
17  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            56.37   
18  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            58.27   
19  Linn Farken-Eriksson  2002  Klippans Simsällskap            1:00.55   
20  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:02.37   
21  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            1:04.60   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Johanna Olsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matija-Lazar Mirkovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            44.49   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            45.83   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.74   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            47.98   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.66   
Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.00   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.29   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.35   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.41   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            46.75   
Louise Bengtsson  2000  Simklubben Lödde            46.76   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            47.97   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            49.88   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            50.51   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            51.16   
11  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            51.25   
12  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            51.53   
13  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.64   
14  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            57.45   
15  Julia Hånberg  2000  Föreningen Österlen Sim            59.21   
16  Jessica Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            1:01.38   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            45.29   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            45.78   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.69   
Johan Ayaz  2000  Eslövs Simsällskap            53.74   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            55.55   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            55.67   
Philip Nilsson  2000  Sösdala Simsällskap            58.04   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            59.07   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Ålund  2001  Simklubben Lödde            52.27   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.40   
Andrea Karadak  2001  Eslövs Simsällskap            52.76   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            53.29   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            55.49   
Wilma Gyllander  2001  Simklubben Lödde            55.60   
Erica Krans  2001  Sjöbo Simsällskap            57.81   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            58.67   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.13   
10  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:00.34   
11  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.83   
12  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:01.46   
13  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:02.94   
14  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.24   
15  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            1:05.95   
16  Maja Rolf  2001  Eslövs Simsällskap            1:06.72   
17  Linn Farken-Eriksson  2002  Klippans Simsällskap            1:11.49   
18  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            1:12.02   
19  Tanja Jönsson  2002  Eslövs Simsällskap            1:12.36   
20  Johanna Olsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.12   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matija-Lazar Mirkovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.13   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            50.77   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.83   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            52.04   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            53.70   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.92   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.25   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:00.50   
Anton Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:01.57   
10  Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.92   
11  Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:14.40   
Axel Nilsson  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.69   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:14.17   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.88   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.04   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.40   
Louise Bengtsson  2000  Simklubben Lödde            1:22.36   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.99   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:25.66   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            1:25.89   
10  Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.60   
11  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            1:29.03   
12  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            1:31.47   
13  Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.63   
14  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            1:36.17   
15  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.52   
16  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:39.49   
17  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:44.43   
18  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:50.68   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.99   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.28   
Matija-Lazar Mirkovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.82   
Robin Karadak  2000  Eslövs Simsällskap            1:22.62   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            1:28.88   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.30   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.24   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.90   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.08   
10  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.79   
11  Johan Ayaz  2000  Eslövs Simsällskap            1:41.66   
12  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:45.00   
13  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.01   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.83   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            35.38   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            39.73   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            40.95   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            42.32   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            43.02   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            46.49   
Hilda Johansson  1998  Klippans Simsällskap            49.50   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            37.77   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            43.29   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            44.50   
Emre Yelkekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            49.98   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            36.70   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            37.45   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            38.56   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.29   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.13   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            40.38   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.75   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.08   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            43.29   
10  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            43.48   
11  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            44.15   
12  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.13   
13  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            45.37   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            46.72   
15  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            49.45   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.10   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            37.80   
Alexander Merisson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            40.74   
Ali Jiwad Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.12   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.49   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            44.09   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.88   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            49.48   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            31.07   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            31.48   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            32.58   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            34.88   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            35.60   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            38.26   
Hilda Johansson  1998  Klippans Simsällskap            39.63   
Martina Björnqvist  1998  Föreningen Österlen Sim            40.24   
Moa Gyllander  1998  Simklubben Lödde            40.62   
10  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            41.40   
11  Vinga Andreasdotter  1998  Föreningen Österlen Sim            41.74   
12  Moa Swallenius  1998  Sjöbo Simsällskap            43.52   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.36   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            31.47   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.67   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            34.39   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            35.47   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            36.53   
Maximillian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            36.93   
Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            39.44   
Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            40.28   
10  Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            40.41   
11  Henrik Åkesson  1997  Eslövs Simsällskap            52.73   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            33.13   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.25   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            33.33   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            33.33   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            33.98   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            34.06   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            34.15   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.84   
Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            35.13   
10  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.29   
11  Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.46   
12  Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.43   
13  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.13   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            39.57   
15  Lawa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            39.59   
16  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            39.96   
17  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.99   
18  Lewa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.21   
19  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            43.61   
20  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            53.76   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Merisson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            33.54   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            33.55   
Ali Jiwad Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            34.60   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.59   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            37.93   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            38.36   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.85   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.93   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            39.14   
10  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            39.81   
11  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.28   
12  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            46.70   
13  Adrian Mulder  1999  Eslövs Simsällskap            51.53   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:18.37   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            1:20.42   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:25.97   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            1:28.80   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.37   
Hilda Johansson  1998  Klippans Simsällskap            1:43.72   
Fridrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            1:25.00   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:32.04   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:32.86   
Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            1:44.73   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            1:46.87   
Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            1:24.33   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            1:26.21   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            1:29.20   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:32.07   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:32.64   
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.82   
Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            1:37.71   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:37.75   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:40.26   
10  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:51.28   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:27.04   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            1:29.15   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.26   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:39.00   
Muhammad Elsari  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.44   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            1:41.79   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:43.33   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            1:47.62   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:49.68   
10  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            1:59.69   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            37.54   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            37.57   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.45   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            40.62   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            41.57   
Fridrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.60   
Martina Björnqvist  1998  Föreningen Österlen Sim            49.44   
Moa Swallenius  1998  Sjöbo Simsällskap            57.12   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.10   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.13   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            44.09   
Maximillian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            44.12   
Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            48.46   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            50.50   
Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            54.51   
Emre Yelkekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            37.32   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.04   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            39.19   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.83   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            39.97   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            42.74   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.84   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.95   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.88   
10  Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            45.66   
11  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            46.74   
12  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.12   
13  Lawa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.13   
14  Lewa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.53   
15  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            55.90   
16  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:09.99   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Merisson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            40.14   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            41.24   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            42.47   
Ali Jiwad Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.61   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.60   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.72   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            46.06   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            48.72   
Muhammad Elsari  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.36   
10  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            49.91   
11  Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            51.45   
12  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            52.66   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            43.38   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            44.96   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            45.10   
Fridrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.89   
Elin Rydell  1998  Malmö Kappsimningsklubb            48.54   
Vinga Andreasdotter  1998  Föreningen Österlen Sim            49.92   
Moa Swallenius  1998  Sjöbo Simsällskap            52.17   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            52.19   
Moa Gyllander  1998  Simklubben Lödde            53.51   
10  Hilda Johansson  1998  Klippans Simsällskap            54.52   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            42.83   
Karl Persson  1998  Tyringe Simsällskap            43.22   
Emre Yelkekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.36   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            48.43   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            48.96   
Maximillian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            50.34   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.73   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            42.00   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            42.85   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            43.32   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.83   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.04   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.82   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            46.13   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            46.25   
10  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            46.61   
11  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.51   
12  Lawa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.85   
13  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            50.38   
14  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            51.48   
15  Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            51.87   
16  Moa Berggren  1999  Sösdala Simsällskap            52.05   
17  Lewa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            52.57   
18  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            54.27   
19  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            55.38   
20  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            58.12   
21  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:01.90   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ali Jiwad Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.28   
Alexander Merisson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.57   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.81   
Muhammad Elsari  1999  Malmö Kappsimningsklubb            51.22   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            54.33   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            54.75   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            56.69   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            58.13   
Adrian Mulder  1999  Eslövs Simsällskap            58.23   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 43, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:24.11   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            2:38.71   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            2:38.99   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            2:39.52   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            2:39.91   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            2:43.37   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:47.17   
Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.07   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:52.11   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:53.01   
11  Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:00.92   
12  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            3:05.28   
13  Fridrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:09.20   
14  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:09.42   
15  Lawa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:17.75   
16  Lewa Ali  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:26.49   
                     
 
Gren 44, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.41   
Ali Jiwad Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:44.43   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            2:48.25   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:51.21   
Alexander Merisson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:52.53   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            2:53.13   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            3:01.12   
Muhammad Elsari  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:12.91   
Emre Yelkekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:17.80   
10  Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            3:22.18   
11  Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            3:23.72   
12  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            25:25.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap