Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet    Utskriftsdatum  05 april 2010   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör           
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            40.31   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            44.47   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            44.66   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            44.71   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            49.03   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            52.04   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            53.60   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.98   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            48.09   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            48.92   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.40   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            18.50   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.56   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.65   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            21.10   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            21.35   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.55   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            22.56   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            22.79   
10  Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            23.81   
11  Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            24.90   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            17.65   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            19.91   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            22.57   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            24.45   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            27.09   
Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            31.93   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            34.96   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.80   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.70   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.98   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            39.30   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            40.25   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            40.80   
Lizette Bertell  1999  Bromöllaortens Simsällskap            41.35   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.58   
10  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            42.30   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            43.70   
12  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.40   
13  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.62   
14  Fanny Kristiansson  1999  Sösdala Simsällskap            45.44   
15  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.97   
16  Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            46.25   
17  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            46.81   
18  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.11   
19  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            50.46   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.37   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.84   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            42.26   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            42.38   
Tobias Fagerberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.50   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.35   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            45.45   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            47.53   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            47.68   
10  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            49.44   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            37.05   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.19   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.93   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.43   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.04   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            41.42   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            41.79   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            42.65   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            43.39   
10  Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            45.10   
11  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.88   
12  Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.25   
13  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            51.18   
14  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:03.82   
15  Vilma Andersson  2001  Bromöllaortens Simsällskap            1:10.65   
16  Julia Hånberg  2000  Föreningen Österlen Sim            1:23.23   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            37.50   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            39.79   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            40.88   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            42.20   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            42.89   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.53   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            44.91   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            45.39   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.70   
10  Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.23   
11  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            47.27   
12  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.15   
13  Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            49.55   
14  Mattias Hansson  2000  Bromöllaortens Simsällskap            49.63   
15  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.05   
16  Asterix Bruggeman  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.22   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            1:29.64   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:31.25   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:39.03   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.54   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:40.35   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:40.79   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:46.82   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:47.15   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:50.15   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:54.11   
11  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:56.34   
12  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:59.69   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.87   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:56.85   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:32.94   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:34.27   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:34.37   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.62   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.67   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            1:42.58   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.77   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.09   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:53.26   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:41.61   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.88   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:59.81   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.65   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            40.10   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            42.45   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.12   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            45.76   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.06   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            47.51   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.12   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.82   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.01   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            55.77   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            57.19   
12  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.41   
Fanny Kristiansson  1999  Sösdala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.63   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.03   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            50.35   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            51.50   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            52.95   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            1:00.65   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.28   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.22   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            42.50   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.76   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.83   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.12   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            49.39   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            52.18   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            54.53   
10  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.31   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:07.75   
12  Julia Hånberg  2000  Föreningen Österlen Sim            1:12.10   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            45.61   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            48.23   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            50.13   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            51.18   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            52.45   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            52.88   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.92   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            53.33   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.08   
10  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            55.78   
11  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.10   
12  Asterix Bruggeman  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.81   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            47.72   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            48.37   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            48.62   
Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            50.03   
Lizette Bertell  1999  Bromöllaortens Simsällskap            50.27   
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            52.16   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            52.40   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            52.68   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            53.29   
10  Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            55.46   
11  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            55.82   
12  Marietta Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            57.20   
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            58.06   
14  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.13   
15  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            58.21   
16  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            1:05.39   
Fanny Kristiansson  1999  Sösdala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            49.37   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            55.04   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            55.43   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            57.43   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:01.28   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            1:02.00   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:04.23   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.52   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.51   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.78   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.38   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            54.55   
Julia Staf  2000  Malmö Kappsimningsklubb            55.01   
Klara Svensson-Fehér  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.60   
Agnes Looft  2000  Malmö Kappsimningsklubb            58.73   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.13   
10  Vilma Andersson  2001  Bromöllaortens Simsällskap            1:05.54   
11  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:05.59   
12  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:10.38   
13  Julia Hånberg  2000  Föreningen Österlen Sim            1:13.89   
14  Emma Svensosn  2001  Bromöllaortens Simsällskap            1:15.33   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            52.11   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            57.15   
Anton Edlund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            57.60   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            58.29   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.57   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            59.71   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.75   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            1:05.40   
Asterix Bruggeman  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.96   
Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            1:17.79   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:21.56   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:21.57   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.07   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.07   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:26.12   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:26.87   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.20   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:32.66   
10  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:34.40   
11  Julia Kraljevic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.48   
12  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.94   
13  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:39.84   
14  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:52.92   
15  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:56.58   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.80   
Tobias Fagerberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.83   
Albin Österblad  2000  Ystads Simsällskap            1:38.79   
Robin Lindén  2000  Ystads Simsällskap            1:43.13   
Gabriel Björnqvist  1999  Ystads Simsällskap            1:47.15   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.44   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:48.36   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            1:52.10   
Odd Bergbom  2000  Ystads Simsällskap            2:01.34   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            33.49   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            35.67   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            36.34   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            36.42   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            38.18   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            38.40   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            38.60   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            39.32   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            39.41   
10  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            42.16   
11  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.45   
12  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            45.51   
Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            35.29   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            37.66   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            38.63   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            40.09   
Mustafa Hassan  1997  Malmö Kappsimningsklubb            47.29   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            35.02   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            40.81   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            40.85   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            41.26   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            42.17   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            43.11   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            50.37   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            53.18   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            39.71   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.38   
Attila Lundin  1998  Bromöllaortens Simsällskap            44.73   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            44.76   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            48.92   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            52.74   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            55.46   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            29.75   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            30.81   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            31.75   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            32.66   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            32.92   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            33.26   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.47   
Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            34.93   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            34.99   
10  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            35.74   
11  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            36.89   
12  Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            37.22   
13  Celine Eklund  1997  Bromöllaortens Simsällskap            39.40   
14  Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            41.56   
15  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.75   
16  Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.71   
17  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            51.78   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            30.74   
Fabian Garin  1996  Sösdala Simsällskap            33.67   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.89   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.12   
Mustafa Hassan  1997  Malmö Kappsimningsklubb            39.41   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            39.54   
Aleksandar Pijunovic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            41.75   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            33.67   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            35.86   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            35.89   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            36.31   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            36.60   
Matilda Skanum  1998  Malmö Kappsimningsklubb            37.91   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            38.73   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            39.80   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            41.60   
10  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            41.83   
11  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            42.21   
12  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            42.40   
13  Nathalie Vennerlund  1998  Ystads Simsällskap            42.87   
14  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.58   
15  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            46.50   
Carmen Kwok  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Lundin  1998  Bromöllaortens Simsällskap            33.92   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.81   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            36.95   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            37.06   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            37.27   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            39.01   
Kristian Hansson  1998  Bromöllaortens Simsällskap            40.01   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            40.02   
Emre Yeltekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            40.03   
10  Eric Dahl  1998  Bromöllaortens Simsällskap            41.69   
11  Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.89   
12  Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            46.27   
Filip Melander  1998  Bromöllaortens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:16.17   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:19.21   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:22.78   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:24.08   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:24.90   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:26.56   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:26.74   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            1:27.13   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            1:27.90   
10  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.65   
11  Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            1:38.64   
12  Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            1:45.19   
13  Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.82   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:20.19   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:23.00   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            1:24.14   
Fabian Garin  1996  Sösdala Simsällskap            1:27.44   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:29.01   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.29   
Mustafa Hassan  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.93   
Aleksandar Pijunovic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.97   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:20.62   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:30.15   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:30.22   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:31.70   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:32.90   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:34.57   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:35.05   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:41.82   
Matilda Skanum  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.48   
10  Carmen Kwok  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.45   
11  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:49.26   
12  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:51.60   
13  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:52.13   
14  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.05   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:30.54   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            1:32.51   
Attila Lundin  1998  Bromöllaortens Simsällskap            1:35.60   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.71   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:44.88   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.96   
Emre Yeltekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.14   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            1:58.09   
Kristian Hansson  1998  Bromöllaortens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            35.26   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            37.32   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            40.15   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            40.21   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            40.32   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            40.41   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            40.61   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            41.29   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            41.38   
10  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            41.76   
11  Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            43.27   
12  Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            48.34   
13  Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            48.45   
14  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.00   
15  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            58.23   
16  Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.72   
Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            40.73   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            40.86   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            41.40   
Fabian Garin  1996  Sösdala Simsällskap            41.42   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            41.89   
Mustafa Hassan  1997  Malmö Kappsimningsklubb            49.88   
Aleksandar Pijunovic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            36.88   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            42.40   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            42.63   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            43.10   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            44.22   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.54   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            44.93   
Matilda Skanum  1998  Malmö Kappsimningsklubb            45.12   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            47.11   
10  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            50.39   
11  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            52.15   
12  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            54.01   
13  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            55.91   
14  Nathalie Vennerlund  1998  Ystads Simsällskap            56.66   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Carmen Kwok  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.52   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            45.67   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.80   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            45.82   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            46.99   
Attila Lundin  1998  Bromöllaortens Simsällskap            48.91   
Kristian Hansson  1998  Bromöllaortens Simsällskap            50.60   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            52.02   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            40.20   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            40.24   
Niccolina Laidler  1996  Ystads Simsällskap            42.70   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            43.08   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            43.52   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            43.81   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            45.45   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            45.47   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            45.95   
10  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            47.43   
11  Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            47.49   
12  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            48.78   
13  Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            49.80   
14  Celine Eklund  1997  Bromöllaortens Simsällskap            50.60   
15  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            51.54   
16  Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            52.37   
17  Angelika Kowalska  1997  Malmö Kappsimningsklubb            54.98   
18  Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            55.11   
19  Sofie Andersson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.71   
20  Anna Pettersson  1997  Ystads Simsällskap            1:05.73   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            42.46   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            42.89   
Fabian Garin  1996  Sösdala Simsällskap            44.29   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            46.44   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            52.18   
Aleksandar Pijunovic  1997  Malmö Kappsimningsklubb            55.54   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            44.93   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            45.26   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            45.64   
Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            49.08   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            49.69   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            49.83   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            51.34   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            51.67   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            52.92   
10  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            53.99   
11  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            58.52   
12  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            58.65   
13  Nathalie Vennerlund  1998  Ystads Simsällskap            59.20   
14  Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:01.08   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            46.49   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            48.90   
Emre Yeltekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            51.58   
Jesper Hansson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.44   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            55.34   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            59.85   
Filip Melander  1998  Bromöllaortens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            2:19.39   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            2:24.40   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:31.81   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            2:32.32   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            2:39.00   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            2:39.12   
Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:54.52   
Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            2:57.48   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            3:04.26   
10  Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            3:04.55   
10  Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            3:04.55   
12  Fanny Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            3:10.57   
13  Matilda Skanum  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:11.41   
14  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            3:12.20   
15  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            3:12.77   
16  Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            3:14.76   
17  Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            3:17.45   
18  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:29.64   
19  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:43.77   
                     
 
Gren 44, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:40.13   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:42.16   
Konrad Damm  1997  Ystads Simsällskap            2:45.47   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            2:46.13   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            3:00.85   
Attila Lundin  1998  Bromöllaortens Simsällskap            3:08.98   
Kristian Hansson  1998  Bromöllaortens Simsällskap            3:13.73   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:14.94   
Sebastian Pöysti-Wramborg  1997  Malmö Kappsimningsklubb            3:16.42   
10  Mustafa Hassan  1997  Malmö Kappsimningsklubb            3:16.45   
11  Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            3:22.67   
12  Emre Yeltekin  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:34.19   
                     
 
Gren 46, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:27.20   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:28.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap