Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  13 december 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 december 2014         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            17.95   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            18.01   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            19.46   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            19.54   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            20.12   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            21.36   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            21.37   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            21.61   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            21.76   
10  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            21.97   
11  Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            23.10   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            17.89   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            17.98   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            18.14   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            19.94   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            20.95   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            23.27   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            23.63   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            23.66   
August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            26.81   
10  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            27.26   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            34.77   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            39.47   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.82   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            43.97   
Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            45.67   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            51.64   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            37.73   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            43.15   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            51.13   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            34.77   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            36.72   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            38.28   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            39.25   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            40.26   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            41.23   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            42.79   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            43.32   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            43.61   
10  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            43.99   
11  Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            45.73   
12  Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.13   
13  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            48.62   
14  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            50.28   
15  Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            53.58   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            35.35   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            35.69   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            38.11   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            38.71   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            39.44   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            39.77   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            40.62   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            45.48   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            45.93   
10  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            46.13   
11  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            50.10   
12  August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            54.10   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            32.62   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.61   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            36.77   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            37.14   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            37.17   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            39.99   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            40.40   
Norhtina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.06   
Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            41.58   
10  Astrid Tolf  2003  Trelleborg Sim            42.54   
11  Samina Krasniqi  2003  Trelleborg Sim            46.33   
12  Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            46.55   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            33.79   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            36.08   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.62   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            40.70   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            42.11   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            50.30   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:30.82   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:39.77   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:47.72   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:54.58   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            1:59.39   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar 10åy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:35.67   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:36.90   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:45.02   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            1:50.06   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            2:01.63   
August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:20.55   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:32.41   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:35.41   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.13   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.67   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:36.88   
Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            1:40.02   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            1:41.87   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:28.23   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:34.61   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:35.38   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:58.03   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            40.84   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            44.26   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            45.66   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            46.38   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            47.11   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            50.49   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            52.51   
Mathilde Berild  2004  Sjöbo Simsällskap            54.23   
Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            56.29   
10  Olivia Rosengren  2005  Sjöbo Simsällskap            57.50   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            40.10   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            45.01   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            47.06   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            47.61   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            48.22   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            51.67   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            52.97   
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            59.21   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:01.91   
August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            36.69   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            43.19   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.46   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            44.02   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            44.23   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            45.35   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            45.74   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            46.69   
Samina Krasniqi  2003  Trelleborg Sim            57.15   
10  Norhtina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            59.10   
Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            40.63   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            45.35   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            46.03   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            48.44   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            48.53   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            48.56   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            49.32   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            49.32   
Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            49.64   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            53.40   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            54.35   
10  Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            54.49   
11  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            54.90   
12  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            55.45   
13  Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            55.52   
14  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            55.57   
15  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            56.22   
16  Mathilde Berild  2004  Sjöbo Simsällskap            56.30   
17  Evelina Ferber  2004  Föreningen Österlen Sim            57.01   
18  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:02.33   
19  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:02.47   
20  Olivia Rosengren  2005  Sjöbo Simsällskap            1:04.64   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            48.94   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            48.96   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            51.77   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            53.29   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            56.59   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            57.77   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            59.11   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            59.48   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            1:00.31   
10  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            1:00.61   
11  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            1:06.13   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            44.13   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            47.27   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            47.99   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            50.03   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            50.76   
Astrid Tolf  2003  Trelleborg Sim            52.05   
Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            54.10   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            55.51   
Viktoria Berild  2003  Sjöbo Simsällskap            57.98   
Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            47.18   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.17   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            51.73   
Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            54.05   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            1:23.64   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:13.10   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:21.59   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:22.21   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:24.96   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:25.51   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:26.53   
Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            1:31.07   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:33.73   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:34.99   
10  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:37.69   
11  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:40.86   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:16.94   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:20.14   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:29.47   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            1:36.88   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:40.46   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:50.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  13 december 2014 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  16:36