Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  13 december 2014   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 december 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.93   
Angelica Evaldsson  2002  Ystads Simsällskap            46.80   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            37.69   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            39.26   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            52.74   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            30.10   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            31.40   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.57   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.46   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.50   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.66   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.28   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            37.93   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            38.37   
10  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            39.65   
11  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            39.78   
12  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            40.18   
13  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.54   
14  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            53.76   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            26.83   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            32.13   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.15   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.78   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            36.25   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            43.68   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            30.95   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            35.49   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            36.38   
Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            38.52   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            33.12   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            33.87   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            34.44   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            34.97   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            35.36   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            36.30   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            39.33   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            27.70   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            29.47   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.07   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.26   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.41   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            30.92   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            31.42   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            32.54   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            32.86   
10  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            33.23   
11  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            33.37   
12  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.52   
13  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            34.72   
14  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            36.05   
15  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            36.18   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.72   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            28.65   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            29.25   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.41   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            33.63   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            34.74   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            40.99   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:34.39   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            1:23.76   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            1:26.03   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            1:30.94   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:36.60   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            1:41.39   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.53   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:13.56   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:14.89   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:16.04   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.82   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.84   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:22.69   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.75   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:24.53   
10  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:26.31   
11  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            1:28.39   
12  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            1:29.07   
13  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:30.43   
14  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:32.94   
15  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:37.42   
16  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            1:42.03   
17  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:55.77   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:15.35   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:16.05   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:23.27   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            1:35.30   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            37.97   
Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            47.89   
Angelica Evaldsson  2002  Ystads Simsällskap            49.17   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            36.54   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            42.23   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.23   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            45.04   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            49.02   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            32.15   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.04   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.27   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.34   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.38   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            36.54   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.71   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            40.01   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            41.43   
10  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            41.76   
11  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            50.07   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.72   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.69   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.39   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            46.23   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            47.87   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            53.71   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            43.91   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            44.03   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            46.13   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            47.37   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            49.73   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            52.83   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            37.05   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            38.39   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            38.91   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            39.93   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.08   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.59   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            42.65   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            45.02   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            46.08   
10  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            47.00   
11  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            51.93   
12  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            55.44   
13  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            59.39   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            40.74   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            43.11   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            43.43   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            45.86   
Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            55.06   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            1:00.61   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:03.72   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            1:06.88   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:07.60   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:08.04   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:08.43   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:09.26   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:12.63   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            1:15.22   
10  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:16.26   
11  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:16.35   
12  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:20.53   
13  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:23.42   
14  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:23.71   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            57.80   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:04.33   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:04.45   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            1:12.24   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            1:16.65   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:20.51   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            1:20.55   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:25.13   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            1:29.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  13 december 2014 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:02