Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  09 december 2013   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  08:06   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            35.06   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.28   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.51   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            37.15   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            40.81   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            42.35   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            45.21   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            31.72   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.55   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            34.87   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            40.96   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.32   
Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            35.98   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            37.67   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            38.36   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            39.78   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            39.88   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            40.37   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.41   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            41.93   
10  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            44.43   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            32.15   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.16   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            36.02   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            37.71   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            37.88   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            40.05   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            40.16   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            40.94   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            47.66   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.98   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.37   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            33.72   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            35.68   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            35.83   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            36.43   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            38.09   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            39.58   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            44.51   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            29.08   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.18   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            36.57   
David Nilsson  2001  Trelleborg Sim            38.56   
Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            49.58   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.06   
Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            32.23   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            32.87   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            33.69   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            34.06   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            34.28   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            34.30   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            34.93   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            34.98   
10  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            37.09   
11  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            37.32   
12  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            42.51   
13  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            44.41   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.77   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            30.08   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            30.86   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            31.62   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.26   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            33.39   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            33.53   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            34.46   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            36.87   
10  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            40.19   
11  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            41.24   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.46   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:24.35   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.10   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:29.05   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:33.13   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:35.35   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:37.64   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            1:41.15   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:14.72   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:17.57   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:31.65   
David Nilsson  2001  Trelleborg Sim            1:44.73   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:25.70   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            1:28.93   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:29.54   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            1:34.55   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:35.47   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:37.68   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:14.74   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            1:17.88   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:19.70   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:24.98   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            1:26.00   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:26.05   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:27.88   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            1:28.08   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            1:38.66   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.80   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            37.23   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.91   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            41.17   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            42.52   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            44.24   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            44.91   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            47.87   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            57.43   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            36.44   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            37.11   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.02   
David Nilsson  2001  Trelleborg Sim            45.20   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.90   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            41.24   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            41.47   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            42.63   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            42.72   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            45.21   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.46   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            38.98   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            39.61   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            40.34   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            41.49   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            46.52   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            51.51   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            55.79   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            42.76   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            43.61   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            44.35   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            45.99   
Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            48.36   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            48.95   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            49.20   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            57.02   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            39.19   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.68   
Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            55.62   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.42   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            43.66   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            47.41   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            49.21   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            52.85   
Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            54.37   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            57.66   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            37.62   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.80   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            41.65   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            42.86   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            44.96   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            52.28   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            56.39   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:10.65   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:11.11   
Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            1:11.72   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:13.44   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:13.99   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:14.36   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:14.98   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            1:17.87   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:19.07   
10  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            1:19.19   
11  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:24.76   
12  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:25.72   
13  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            1:25.97   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:02.61   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            1:03.16   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            1:09.79   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:10.42   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:11.92   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:12.18   
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            1:13.15   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            1:13.67   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.78   
10  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:24.19   
11  David Nilsson  2001  Trelleborg Sim            1:29.28   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            16.70   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            17.51   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            17.62   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            17.74   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            18.10   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            18.23   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            18.49   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.51   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            18.57   
10  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            19.30   
11  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            19.79   
12  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            20.19   
13  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            20.46   
14  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            20.80   
15  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            20.92   
16  Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            21.48   
17  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            21.67   
18  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            22.00   
19  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            22.01   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            22.35   
21  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            22.93   
22  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            23.50   
23  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            23.79   
24  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            24.35   
25  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            24.94   
26  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            25.03   
Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            19.11   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            19.85   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.07   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            20.31   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            20.80   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            21.14   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            21.78   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            22.24   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            25.03   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            34.05   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            41.09   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            44.22   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            45.09   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            46.45   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            47.46   
Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim            47.67   
Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            40.15   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            40.75   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            43.13   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            45.37   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            46.25   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            34.11   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            34.23   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            34.67   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.56   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.06   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.09   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.19   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            37.77   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            37.83   
10  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.07   
11  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.25   
12  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            38.55   
13  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.17   
14  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.65   
15  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.75   
16  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            40.42   
17  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            40.84   
18  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            41.71   
19  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.31   
20  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            43.46   
21  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            44.25   
22  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            44.36   
23  Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            44.38   
24  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            44.69   
25  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            44.99   
26  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            45.12   
27  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            46.21   
28  Astrid Lundgren  2003  Simklubben Ran            46.99   
29  Lina Persson Öhlin  2003  Eslövs Simsällskap            47.32   
30  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            47.98   
31  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            48.42   
32  Josefin Persson Öhlin  2004  Eslövs Simsällskap            48.97   
33  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            50.25   
34  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            50.43   
35  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            51.06   
36  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            52.20   
37  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            1:00.17   
38  Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            1:02.37   
39  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:15.75   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.93   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            35.28   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.43   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.09   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            39.75   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.92   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            40.34   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            40.35   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.43   
10  Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            41.20   
11  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.32   
12  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            44.89   
13  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            45.47   
14  Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            51.44   
15  Rodrigo Weston-Ortega  2003  Sjöbo Simsällskap            58.64   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            31.10   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            32.93   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim            33.33   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            34.66   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            35.57   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            36.99   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            37.76   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            38.33   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            38.39   
10  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            38.57   
11  Desiré Grönqvist  2002  Trelleborg Sim            38.75   
12  Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            43.14   
13  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            44.89   
14  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            47.44   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            33.54   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            33.67   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            37.04   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            37.94   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            39.71   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            39.76   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            39.81   
Max Andersson  2002  Simklubben Ran            51.12   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            1:25.77   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:26.32   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:36.88   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:39.58   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:40.30   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:46.53   
Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            1:50.32   
Astrid Lundgren  2003  Simklubben Ran            1:59.18   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            2:02.15   
10  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            2:05.69   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            DSQ   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar 10åy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.31   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            1:39.67   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            1:54.36   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:20.12   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            1:25.59   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim            1:29.72   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:32.09   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:38.22   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            1:40.17   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:42.69   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            1:44.79   
Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim            1:46.99   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            1:24.99   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:28.77   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            1:33.32   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:34.55   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            1:36.70   
Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim            1:38.09   
Max Andersson  2002  Simklubben Ran            2:03.47   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            40.13   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.16   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            43.03   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.43   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            43.75   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.03   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.39   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.38   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            45.41   
10  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            45.66   
11  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.46   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.98   
13  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.54   
14  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            48.34   
15  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            48.49   
16  Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            49.99   
17  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.02   
18  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            50.69   
19  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            50.80   
20  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.69   
21  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            52.23   
22  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            52.41   
23  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            52.56   
24  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            54.82   
25  Astrid Lundgren  2003  Simklubben Ran            55.37   
26  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            55.50   
27  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            57.83   
28  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            1:04.07   
29  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:14.33   
Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            DSQ   
Josefin Persson Öhlin  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Lina Persson Öhlin  2003  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.80   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.34   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.78   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.69   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            46.46   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            46.98   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.43   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            48.23   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            49.21   
10  Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            49.82   
11  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            1:01.43   
12  Rodrigo Weston-Ortega  2003  Sjöbo Simsällskap            1:04.86   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            37.72   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim            42.00   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            44.65   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            44.97   
Desiré Grönqvist  2002  Trelleborg Sim            46.17   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            46.56   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            46.63   
Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            56.55   
Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            57.18   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            45.34   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            47.57   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            48.81   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            49.78   
Max Andersson  2002  Simklubben Ran            58.04   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            43.80   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            44.63   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            46.16   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.13   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.81   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.00   
Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.55   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.22   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.06   
10  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.48   
11  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            52.91   
12  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            53.23   
13  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            53.37   
14  Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            53.67   
15  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.79   
16  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            53.88   
17  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.22   
18  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            55.15   
19  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            55.21   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            55.47   
21  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            57.32   
22  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            57.80   
23  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            59.14   
24  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            59.46   
25  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            1:01.19   
26  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:01.27   
27  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:02.02   
28  Lina Persson Öhlin  2003  Eslövs Simsällskap            1:02.89   
29  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            1:05.59   
30  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:09.22   
31  Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            1:12.03   
32  Tilda Nilsson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:15.67   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Josefin Persson Öhlin  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Kajsa Sjöström Andersson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            46.85   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.98   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.26   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.44   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.36   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            51.90   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            52.42   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.53   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            55.47   
10  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            56.39   
11  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            56.56   
12  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            58.60   
Rodrigo Weston-Ortega  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            40.98   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            45.26   
Desiré Grönqvist  2002  Trelleborg Sim            47.27   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            48.50   
Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            50.94   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            51.25   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            51.36   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            51.82   
Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim            56.65   
10  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            1:02.89   
11  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            1:06.89   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            46.22   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            46.86   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            48.76   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            50.65   
Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim            52.71   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            56.19   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            59.42   
Max Andersson  2002  Simklubben Ran            1:00.02   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:09.53   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            1:15.82   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim            1:17.57   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:19.37   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:20.39   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            1:25.22   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:27.01   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            1:30.75   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:32.24   
10  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            1:40.53   
11  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            1:43.31   
12  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:45.90   
13  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            1:56.38   
14  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            2:02.54   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            1:17.37   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            1:24.38   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:25.68   
Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim            1:26.11   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:26.21   
Viktor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:32.67   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:35.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  09 december 2013 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  08:06