Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  10 december 2011   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2011         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            35.08   
Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            35.16   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.24   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            40.91   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.93   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.28   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.38   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.88   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            30.77   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            31.75   
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            33.39   
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            33.59   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            34.40   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            34.49   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            34.86   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            35.40   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            35.47   
10  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            35.67   
11  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            35.96   
12  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            37.05   
13  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            37.80   
14  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            38.37   
15  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            39.63   
16  Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.97   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            28.47   
John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            29.03   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            29.45   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.75   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            32.77   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            33.88   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            31.43   
Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            31.81   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.23   
Frida Blennow  1999  Trelleborgs Simsällskap            33.33   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.46   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.34   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.45   
Ebba Jönsson  1999  Åhus Simsällskap            36.73   
Annie Zetterstrand  1999  Åhus Simsällskap            39.19   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.99   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            31.21   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            31.47   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.63   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            39.57   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            28.68   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            28.75   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            29.89   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            31.00   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            31.01   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            31.61   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            32.24   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            32.78   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            32.87   
10  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            32.90   
11  Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            33.55   
12  Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            33.60   
13  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            33.67   
14  Moa Grèen  1998  Trelleborgs Simsällskap            33.88   
15  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            33.94   
16  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            34.10   
17  Fanny Nilsson  1998  Sjöbo Simsällskap            34.20   
18  Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.07   
19  Katty Karlsson  1996  Trelleborgs Simsällskap            36.63   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            25.89   
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Sjöbo Simsällskap            26.48   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            26.50   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            26.69   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            27.00   
John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            27.56   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            28.05   
Gustaf Johannesson  1991  Trelleborgs Simsällskap            28.51   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            28.58   
10  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            28.71   
11  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            29.11   
12  Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            30.07   
13  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            32.91   
14  Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            35.42   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:23.34   
Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            1:24.14   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:27.20   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:28.06   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:32.68   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:34.54   
Ebba Jönsson  1999  Åhus Simsällskap            1:35.19   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.41   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:20.10   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:20.70   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:25.38   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:37.33   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:13.96   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:18.69   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:19.18   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:21.92   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:22.13   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:22.63   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:22.87   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:23.20   
Julia Nilsson  1994  Sjöbo Simsällskap            1:25.01   
10  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:25.49   
11  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:26.47   
12  Moa Grèen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:29.23   
13  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:29.99   
14  Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:30.00   
15  Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.25   
16  Katty Karlsson  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:42.57   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:06.33   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            1:09.91   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:14.16   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:14.34   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:14.99   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:15.03   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:16.90   
Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:29.18   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            36.97   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            37.80   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.98   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            39.99   
Frida Blennow  1999  Trelleborgs Simsällskap            41.26   
Ebba Jönsson  1999  Åhus Simsällskap            42.20   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            42.76   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.00   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.55   
10  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            45.87   
11  Annie Zetterstrand  1999  Åhus Simsällskap            53.37   
Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            35.47   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            40.03   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.20   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            33.29   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            34.69   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            36.33   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            37.49   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            38.19   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            39.31   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            39.51   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            40.68   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            41.19   
10  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            41.52   
11  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            42.59   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap            31.81   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            31.90   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            33.79   
John Collin  1993  Trelleborgs Simsällskap            34.21   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            35.01   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            35.15   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            35.33   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            36.38   
Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            40.28   
10  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            42.06   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.63   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            43.66   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            44.86   
Ebba Jönsson  1999  Åhus Simsällskap            47.58   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.23   
Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.39   
Annie Zetterstrand  1999  Åhus Simsällskap            53.37   
Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            DSQ   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.85   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.57   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            53.09   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            36.51   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            39.81   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            42.47   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            42.87   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            43.10   
Moa Grèen  1998  Trelleborgs Simsällskap            43.83   
Fanny Nilsson  1998  Sjöbo Simsällskap            44.25   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            44.72   
Katty Karlsson  1996  Trelleborgs Simsällskap            53.92   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            32.36   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            38.08   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.10   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            38.75   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:02.26   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:04.50   
Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.43   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:09.00   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:09.42   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:09.83   
Amanda Laffrenzen  1993  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.31   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:10.52   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:11.46   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:12.00   
11  Elin Nilsson  1999  Åhus Simsällskap            1:12.41   
12  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:12.42   
13  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:12.65   
14  Frida Blennow  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:12.85   
15  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:14.33   
16  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:14.90   
17  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:15.10   
18  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:15.91   
19  Moa Grèen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:16.06   
20  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:16.09   
21  Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:16.10   
22  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:16.44   
23  Fanny Nilsson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:16.51   
24  Katty Karlsson  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:18.77   
25  Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:22.32   
26  Johanna Lundqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:23.14   
27  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:23.42   
28  Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:23.52   
29  Ebba Jönsson  1999  Åhus Simsällskap            1:26.97   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Sjöbo Simsällskap            58.49   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            58.80   
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            58.93   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            59.28   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:01.25   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:03.43   
Felix Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:03.86   
Gustaf Johannesson  1991  Trelleborgs Simsällskap            1:04.15   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:07.23   
10  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:07.72   
11  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.19   
12  Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:10.88   
13  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:12.11   
14  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:13.14   
15  Eddie Karlsson  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:18.65   
16  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:28.08   
17  Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:37.18   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            17.74   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            18.87   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            19.00   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            19.23   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            20.40   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            20.54   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            20.83   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.11   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            22.34   
10  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            22.71   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.43   
12  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            26.25   
13  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            27.77   
14  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.71   
Evelina Olsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            17.27   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            19.76   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            26.90   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.93   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.38   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.00   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.33   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.85   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            42.86   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.69   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            46.06   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            46.72   
10  Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.04   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.79   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            45.19   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.04   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            37.15   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.68   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            39.06   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            40.40   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            40.88   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            41.00   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.26   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.06   
10  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            42.22   
11  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.63   
12  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            44.26   
13  Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            46.71   
14  Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap            46.84   
15  Victoria Sommer  2002  Trelleborgs Simsällskap            47.30   
16  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.45   
17  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.65   
18  Evelina Olsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.21   
19  Ebba Engström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.70   
20  Desirée Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.27   
21  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.41   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.71   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            38.01   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            38.80   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.71   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            49.84   
Hampus Olsson  2001  Sjöbo Simsällskap            50.94   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            53.51   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.08   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.95   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.08   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            32.84   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.94   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.73   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            35.98   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.49   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            38.69   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            38.79   
10  Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.65   
11  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            41.05   
12  Tova Linde  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.20   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.26   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            34.40   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.51   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.42   
Jakob Olsson  2000  Sjöbo Simsällskap            43.59   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:34.91   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:39.82   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.75   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.20   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:44.89   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:45.55   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:46.61   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:48.70   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:51.11   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.61   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:39.66   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:56.89   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.96   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:17.70   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.20   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:26.61   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:27.23   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:31.92   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:43.19   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:44.29   
Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:50.81   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:27.37   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:31.90   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:54.89   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            43.26   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            43.84   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.02   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            46.58   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.71   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            49.39   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.59   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            50.69   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.24   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            52.71   
11  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            53.81   
12  Desirée Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.46   
13  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            58.37   
14  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.81   
15  Ebba Engström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.37   
Evelina Olsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.40   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            47.05   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            50.30   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:06.19   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.27   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.78   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.93   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            39.51   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.86   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            43.13   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            52.69   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.74   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            40.40   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            48.77   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.44   
Jakob Olsson  2000  Sjöbo Simsällskap            52.48   
Marcus Håkansson-Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.11   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.86   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            50.91   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            51.56   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            52.40   
Desirée Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.68   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            55.35   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            55.91   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.14   
Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap            56.59   
10  Victoria Sommer  2002  Trelleborgs Simsällskap            58.36   
11  Lisa Linde  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.33   
12  Susanna Nilsson  2002  Sjöbo Simsällskap            59.85   
13  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:01.69   
14  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:05.00   
15  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:06.88   
16  Ebba Engström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.60   
17  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.60   
18  Evelina Olsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.80   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.60   
Hampus Olsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:00.08   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.54   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:01.50   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:03.33   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.37   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.91   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.13   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.60   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.37   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            46.59   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            48.06   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            50.34   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.29   
Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            46.09   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            52.87   
Marcus Håkansson-Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.64   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.99   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.08   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:11.63   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:14.39   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.23   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:23.85   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.54   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:26.65   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:31.46   
10  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:32.85   
11  Hanna Andersson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:32.86   
12  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:33.04   
13  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:39.76   
14  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.25   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:12.68   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.35   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:15.39   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:25.97   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:27.08   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:33.28   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:45.92   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:28.81   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:32.60   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:42.83   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:48.18   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborgs Simsällskap            3:06.55   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:19.44   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:29.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  10 december 2011 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  16:50