Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  08 december 2012   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2012         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            16.42   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            16.88   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            17.56   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.29   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            19.47   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            20.88   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            21.09   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            21.13   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap            21.29   
10  Moa Andersson  2002  Föreningen Österlen Sim            21.54   
11  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            22.29   
12  Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            22.94   
13  Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            23.01   
14  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            23.48   
15  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            23.77   
16  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            24.13   
17  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            26.10   
18  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            29.49   
19  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.56   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.99   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            21.53   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            21.95   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            23.71   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            24.68   
Jakob Andersson  2002  Ystads Simsällskap            25.76   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            30.90   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.00   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            35.75   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            41.82   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            42.42   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.80   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.88   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            44.44   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            47.87   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            52.27   
Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.45   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            36.78   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            37.88   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.33   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.81   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            41.49   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.52   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.02   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.23   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            34.36   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            34.85   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            37.70   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.55   
Nathalie Olsson  2002  Eslövs Simsällskap            38.68   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            38.91   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            42.16   
10  Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            42.86   
11  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            43.04   
12  Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap            43.40   
13  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.47   
14  Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.80   
15  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.09   
16  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            44.18   
17  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.79   
18  Moa Andersson  2002  Föreningen Österlen Sim            44.85   
19  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            45.29   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            45.90   
21  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            47.47   
22  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            48.12   
23  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            50.75   
24  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.47   
25  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            53.50   
26  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            56.15   
27  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.10   
28  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.08   
29  Hedvig Carlevåg  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.11   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.60   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            41.22   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            42.93   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            43.86   
Jakob Andersson  2002  Ystads Simsällskap            45.00   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            45.56   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            46.52   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            47.15   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            47.24   
10  Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.93   
11  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            51.50   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.96   
13  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            53.21   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            34.35   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            34.76   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            35.17   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            36.72   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            36.89   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.99   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            38.13   
Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            38.80   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            39.54   
10  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            40.00   
11  Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            40.25   
12  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            41.51   
13  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            41.79   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            31.63   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.19   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.21   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.81   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            36.20   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            39.63   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            39.64   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            40.41   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.44   
10  Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            43.85   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.65   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:29.53   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:30.54   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:36.33   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:44.69   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:48.87   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:49.65   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:50.37   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            1:55.04   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:58.43   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.64   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            1:34.11   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Jakob Andersson  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:28.05   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:28.52   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:32.85   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:33.56   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:34.33   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:35.75   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:39.74   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:39.87   
Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            1:40.72   
10  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:41.33   
11  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:42.56   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:19.96   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.16   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.73   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:26.55   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:28.27   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:30.48   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.47   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.61   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            40.80   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.63   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.71   
Nathalie Olsson  2002  Eslövs Simsällskap            46.92   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            47.73   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.10   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            49.71   
10  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            51.13   
11  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            51.18   
12  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            51.60   
13  Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.12   
14  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.88   
15  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            53.93   
16  Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            56.56   
17  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            57.11   
18  Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap            57.45   
19  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:00.93   
Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
Hedvig Carlevåg  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.13   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            45.10   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            49.29   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            49.87   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            50.40   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            53.01   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            53.69   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.76   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            56.18   
10  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.77   
11  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            59.10   
12  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:00.82   
13  Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            1:03.18   
14  Seth Nillund  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.29   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            40.39   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            43.25   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            43.73   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            45.19   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.82   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            46.69   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            47.33   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            48.62   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            50.20   
10  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            51.72   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.95   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            38.33   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            39.13   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            40.68   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            40.70   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            42.27   
Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            50.20   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            51.50   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            43.68   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.72   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            47.12   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.54   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.80   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.17   
Emma Feltberger  2003  Trelleborgs Simsällskap            50.47   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            51.51   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            53.41   
10  Nathalie Olsson  2002  Eslövs Simsällskap            53.44   
11  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.14   
12  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            55.71   
13  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.12   
14  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            56.49   
15  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            56.56   
16  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            56.90   
17  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            58.14   
18  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            58.64   
19  Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap            58.83   
20  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            59.94   
21  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            59.95   
22  Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            1:00.28   
23  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.88   
24  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:02.34   
25  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:03.18   
26  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:11.33   
Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Hedvig Carlevåg  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.11   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            52.72   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            53.41   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            53.86   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap            54.97   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            57.28   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap            58.30   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            59.09   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.90   
10  Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:00.91   
11  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:02.99   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.15   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap            45.46   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.43   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            46.44   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            46.61   
Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            48.49   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            49.36   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            51.72   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            51.80   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            53.70   
10  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            54.51   
11  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            56.18   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            44.29   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            44.30   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.63   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            46.24   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            53.19   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            54.41   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            56.20   
Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.04   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:17.24   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:18.60   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:18.86   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            1:19.95   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:20.50   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:21.90   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.08   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:26.36   
10  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:28.25   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:28.94   
12  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            1:29.90   
13  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.78   
14  Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:43.09   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.58   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:11.32   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:18.15   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.67   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:28.92   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.95   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            1:35.78   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:41.46   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:05.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  08 december 2012 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  17:26