Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  08 december 2012   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            34.97   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            35.36   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            37.21   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.02   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.30   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            40.33   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            43.97   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            48.63   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.01   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            39.11   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            43.63   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            46.45   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            51.32   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.53   
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            32.52   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.62   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            33.45   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.66   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            34.29   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            34.78   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            35.22   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            35.70   
10  Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            35.81   
11  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            35.99   
12  Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.04   
13  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            39.81   
14  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            42.68   
15  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            42.89   
16  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            46.02   
17  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            48.30   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.43   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.50   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            31.39   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.08   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            32.59   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            34.40   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.14   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            35.59   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            39.03   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            39.90   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            43.42   
10  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            46.62   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.17   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            31.10   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            31.29   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.99   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            36.09   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.17   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            40.68   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            44.40   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            54.92   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            28.95   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            29.27   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            29.73   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.00   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            30.05   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.96   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            31.25   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            31.34   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            31.66   
10  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            32.68   
11  Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            32.72   
12  Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            33.73   
13  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            34.14   
14  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            34.17   
15  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            34.90   
16  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            35.64   
17  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            39.43   
18  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            47.74   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            26.92   
Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            27.94   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            29.29   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            29.31   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.97   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            36.87   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            39.99   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            43.20   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:21.50   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.07   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            1:22.53   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:30.98   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:21.41   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:23.40   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:24.99   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:28.71   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:31.70   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:40.00   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            1:44.69   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:17.52   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.10   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:20.60   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:21.17   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:24.18   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:24.66   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:26.44   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:30.17   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:34.49   
10  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            1:38.18   
11  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:41.94   
12  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            2:07.19   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.40   
Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.47   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.57   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:20.39   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:37.85   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.41   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            37.66   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            41.19   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            41.36   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            41.43   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.75   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            46.26   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            46.90   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            50.91   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            35.88   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            36.84   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            42.77   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            44.71   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.43   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            54.29   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            34.48   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            34.67   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            35.43   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            36.20   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            36.38   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            37.60   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.21   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            38.60   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            39.08   
10  Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            41.30   
11  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            42.51   
12  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            42.57   
13  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            45.01   
14  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            45.19   
15  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            59.64   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.09   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.70   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            40.67   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            46.90   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            58.64   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            41.71   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.02   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            42.56   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.64   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            45.52   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            49.28   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            51.10   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            1:02.77   
Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            40.00   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            40.04   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            47.57   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            49.23   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            56.31   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            34.26   
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            35.33   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            40.81   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            40.97   
Veronica Ljung  1998  Trelleborgs Simsällskap            45.14   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.26   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            47.59   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            48.55   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            51.83   
10  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            52.39   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap            31.50   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            35.14   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            36.32   
Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            36.45   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            39.49   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            42.37   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            47.73   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap            1:04.91   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:04.47   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.86   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:07.31   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.99   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:11.39   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.50   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:11.89   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.71   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:14.10   
10  Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:14.70   
11  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.20   
12  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:19.91   
13  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:30.35   
14  Julia Aspegren  2000  Föreningen Österlen Sim            1:50.06   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.39   
Anton Fransson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.09   
Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.93   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:04.80   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:06.63   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:09.79   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.82   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:11.19   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:21.08   
10  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:21.90   
11  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap            1:28.23   
12  Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:30.38   
13  David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:36.37   
14  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            1:38.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  08 december 2012 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:47