Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  12 december 2009   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            35.39   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            37.82   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            38.92   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.71   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            40.52   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.53   
Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            48.46   
Caroline Frick  1997  Ystads Simsällskap            50.33   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            36.22   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            37.01   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            40.66   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            41.68   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            44.09   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.51   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            31.02   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            32.26   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            32.97   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            33.82   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            34.14   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            34.30   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            34.97   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            35.28   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            36.05   
10  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            36.23   
11  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.48   
12  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            37.71   
13  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            37.94   
14  Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            38.09   
15  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            38.58   
16  Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            40.29   
17  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            42.44   
18  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            45.31   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            30.64   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            32.43   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            32.76   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            33.13   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            33.55   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            34.62   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            35.48   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            41.28   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            41.83   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            31.22   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            33.51   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.82   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            33.84   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            33.88   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            34.76   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            35.49   
Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            39.26   
Caroline Frick  1997  Ystads Simsällskap            39.96   
10  Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            44.32   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.16   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.31   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            34.62   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            35.39   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            35.98   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            36.21   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            36.41   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            36.56   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            29.97   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            30.42   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            30.66   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            30.76   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            31.09   
Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            31.39   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            31.63   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            31.74   
Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            31.86   
10  Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            32.41   
11  Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            32.63   
12  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            33.00   
13  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            33.03   
14  Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            33.25   
15  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            33.54   
16  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            33.67   
17  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            34.10   
18  Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            34.16   
19  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            34.20   
20  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            34.27   
21  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            34.48   
22  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            34.77   
23  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            34.79   
24  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            35.20   
25  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            35.80   
26  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            35.81   
27  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            36.71   
28  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            36.88   
29  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            37.22   
30  Linnea Härnberg  1996  Ystads Simsällskap            41.88   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            27.24   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            27.35   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            27.69   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            27.97   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            28.33   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            28.90   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            29.63   
Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            29.80   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            32.24   
10  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            32.26   
11  Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            32.32   
12  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            34.77   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:20.49   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            1:24.75   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:28.27   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:28.49   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.72   
Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.90   
Caroline Frick  1997  Ystads Simsällskap            1:41.60   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.41   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.86   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.67   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:30.97   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.29   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.36   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:14.35   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:15.15   
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            1:15.41   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            1:16.11   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            1:16.70   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            1:19.91   
Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            1:21.34   
Evelina Löfgren  1994  Ystads Simsällskap            1:22.53   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:22.70   
10  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            1:22.95   
11  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:23.77   
12  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:25.35   
13  Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            1:25.78   
14  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            1:26.64   
15  Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.31   
16  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:28.15   
17  Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.19   
18  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:28.99   
19  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            1:29.70   
20  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            1:29.77   
21  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:30.34   
22  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.62   
23  Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            1:33.56   
24  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:38.78   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            1:10.23   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:11.69   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:13.99   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:14.30   
Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            1:16.06   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            1:16.11   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            1:19.89   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:23.14   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:28.86   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            36.89   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.49   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.84   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            43.80   
Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            46.71   
Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            50.82   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            52.44   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            38.99   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            40.10   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            42.21   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            43.05   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            43.22   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.08   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.15   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.86   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap            33.79   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            35.68   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            35.78   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            36.10   
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            36.24   
Viktoria Ottosson  1993  Ystads Simsällskap            36.66   
Sara Håbbe  1993  Ystads Simsällskap            36.71   
Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            37.84   
Cecilia Andersson  1993  Ystads Simsällskap            38.38   
10  Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            39.04   
11  Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            40.09   
12  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            40.75   
13  My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            40.79   
14  Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            41.38   
15  Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            41.48   
16  Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            42.24   
17  Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            42.44   
18  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            42.61   
19  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            43.16   
20  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            43.89   
21  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            46.69   
22  Linnea Härnberg  1996  Ystads Simsällskap            54.52   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            DSQ   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            31.67   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            33.60   
Markus Topphem  1993  Ystads Simsällskap            34.41   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            34.44   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            34.62   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            37.42   
Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            37.58   
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            37.90   
Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            43.91   
10  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            44.19   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            41.58   
Julia Olsson  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.05   
Emma Persson  1997  Ystads Simsällskap            48.40   
Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.44   
Sara Andersson  1997  Ystads Simsällskap            49.41   
Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            50.17   
Sofie Johansson  1997  Ystads Simsällskap            55.90   
Hanna Ydén  1997  Ystads Simsällskap            56.09   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            41.66   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            45.80   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            46.98   
Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            47.03   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            47.36   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            47.44   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            50.40   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Petronella Jönsson  1992  Ystads Simsällskap            38.46   
Rebecca Axrud  1993  Ystads Simsällskap            39.07   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            39.67   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            40.25   
Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            40.75   
Josefine Hallkvist  1994  Sjöbo Simsällskap            41.19   
Denice Lienau-Petersson  1989  Ystads Simsällskap            41.26   
Emma Stenberg  1996  Ystads Simsällskap            41.51   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            41.92   
10  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            43.57   
11  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            43.88   
12  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap            45.01   
13  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            47.31   
14  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            47.90   
15  Emma Andersson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            48.65   
16  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap            48.92   
17  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            49.03   
18  Johanna Nilsson  1996  Sjöbo Simsällskap            51.89   
19  Linnea Härnberg  1996  Ystads Simsällskap            52.68   
Sofie Andersson  1992  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Richard Evaldsson  1994  Ystads Simsällskap            37.00   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            38.69   
Jakob Olsson  1993  Ystads Simsällskap            40.18   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            40.76   
Albin Kallio-Strand  1996  Ystads Simsällskap            42.23   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            43.05   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Martina Nilsson  1986  Sjöbo Simsällskap            1:03.12   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:03.65   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:08.89   
Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap            1:11.34   
Johanna S Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:12.94   
Felicia Malmqvist  1996  Sjöbo Simsällskap            1:13.00   
My Jönsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:14.38   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:14.70   
Emma Kertzscher-Erlandsso  1997  Ystads Simsällskap            1:14.97   
10  Hanna Hinderup  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.38   
11  Julia Cardell  1996  Ystads Simsällskap            1:17.51   
12  Angelica Körner  1996  Ystads Simsällskap            1:17.85   
13  Evelina Edlund  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.20   
14  Sofia Sjöberg  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.19   
15  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:19.51   
16  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:22.30   
17  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:24.50   
18  Risa Kambe  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.15   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap            1:00.59   
Kalle Kallio-Strand  1994  Ystads Simsällskap            1:02.87   
Tom Postema  1994  Sjöbo Simsällskap            1:03.32   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.33   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:12.97   
Anton Larsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:16.18   
Anton Giwercman  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.91   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:20.67   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.76   
10  Gabriel Alvarez  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.01   
11  Felix Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:40.07   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            18.09   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            18.37   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.71   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            20.19   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            20.67   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            20.89   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            21.37   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            21.78   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            22.28   
10  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            22.66   
11  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.27   
12  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            23.72   
13  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            25.57   
14  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            25.67   
15  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            30.04   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            18.49   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            18.70   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            19.37   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            20.34   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            21.42   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            22.50   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            40.49   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            35.93   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            36.78   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            39.14   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            44.00   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            44.33   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            45.91   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            48.28   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            53.94   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            37.43   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            43.91   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            44.09   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            48.28   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            50.92   
Simon Ghanem  1998  Ystads Simsällskap            55.52   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            56.61   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            57.55   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.40   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            38.50   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            38.61   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            39.14   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            39.73   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            40.79   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            42.03   
Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            42.99   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.12   
10  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            44.46   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            44.47   
12  Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            45.91   
13  Olga Shubert  2000  Sjöbo Simsällskap            46.33   
14  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            48.18   
15  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            49.32   
16  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            49.51   
17  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            50.42   
18  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.58   
19  Filippa Malmqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:02.08   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.00   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.09   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.78   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            38.84   
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            39.13   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            41.64   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            41.72   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            47.52   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            49.86   
10  Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.63   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            51.59   
12  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.04   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            32.66   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.99   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            35.41   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            37.56   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            37.79   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            38.25   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            38.32   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            43.02   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            47.43   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.66   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            36.48   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            36.81   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            43.06   
Daniel Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            43.77   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:33.23   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:34.96   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:35.74   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:42.92   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:45.17   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:47.45   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:52.48   
Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:06.26   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.01   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.94   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:40.32   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            1:44.34   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:48.08   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:20.95   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.45   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            1:33.53   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            1:36.01   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:37.09   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            1:37.98   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:38.96   
Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            1:54.91   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.97   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.21   
Anton Hallqvist  1998  Sjöbo Simsällskap            1:48.41   
Simon Ghanem  1998  Ystads Simsällskap            1:49.45   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            2:00.99   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.28   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            43.67   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.88   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            46.16   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            48.92   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.99   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            49.67   
Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.77   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            51.19   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            55.46   
11  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            55.60   
12  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.72   
13  Olga Shubert  2000  Sjöbo Simsällskap            57.14   
14  Josephine Havmark Persson  2000  Ystads Simsällskap            57.23   
15  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            58.19   
16  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            1:01.15   
17  Filippa Malmqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.62   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            42.92   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            44.11   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            45.31   
Felix Linné-Westman  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.34   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            47.54   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            49.59   
Linus Persson  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.96   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            58.50   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            59.44   
10  Simon Hallbäck  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.41   
11  Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.29   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            37.04   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            42.99   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            44.54   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            45.84   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            45.93   
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            46.52   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            46.78   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            51.37   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            54.43   
10  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsällskap            58.42   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            40.01   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            46.50   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.27   
Simon Ghanem  1998  Ystads Simsällskap            48.69   
Daniel Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            49.83   
Erik Nilsson  1998  Ystads Simsällskap            56.24   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.52   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.98   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            50.09   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            52.08   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            52.89   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            54.22   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            54.46   
Julia Jönsson  1999  Sjöbo Simsällskap            54.95   
Sara Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            56.98   
10  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            57.91   
11  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            58.75   
11  Vilma Wahlberg  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            58.75   
13  Cecilia Nilsson  1999  Sjöbo Simsällskap            59.84   
14  Sara Jönsson  1999  Föreningen Österlen Sim            1:03.02   
15  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.72   
16  Filippa Malmqvist  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.90   
17  Amie Parfitt  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.09   
Julia Lasson  1999  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            49.92   
Oscar Selméus  1999  Föreningen Österlen Sim            51.16   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            52.99   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            53.10   
Philip Stenberg  2001  Ystads Simsällskap            57.38   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:05.99   
Niklas Rosen  2001  Sjöbo Simsällskap            1:06.41   
Christopher Rau  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Caroline Axrud  1998  Ystads Simsällskap            45.22   
Moa Larsson  1998  Ystads Simsällskap            45.36   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            47.24   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            51.13   
Hanna Rasmusson  1998  Ystads Simsällskap            51.17   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:01.12   
Hilda Rickard  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.46   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            48.70   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            48.71   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            49.40   
Oskar Kallio-Strand  1998  Ystads Simsällskap            49.44   
Daniel Tufvesson  1998  Sjöbo Simsällskap            51.69   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            55.99   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.80   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:14.00   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:25.51   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:26.95   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:28.06   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:30.19   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:30.70   
Vilma Persson  1998  Sjöbo Simsällskap            1:44.63   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.24   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.49   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.06   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.80   
Sebastian Olsson  1998  Ystads Simsällskap            1:36.72   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:37.03   
Frans Henriksson  1998  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:46.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap