Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet (25m)    Utskriftsdatum  28 mars 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.85   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.89   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.28   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.46   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            49.34   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            52.99   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.54   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.47   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            43.85   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            52.56   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.66   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            56.12   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Veronika Ruzic  2006  S71            18.65   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            19.51   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            19.87   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            20.49   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            20.94   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            21.11   
Agnes Alm  2006  S71            21.17   
Freja Malmgren  2007  S71            21.37   
Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            24.44   
10  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            26.61   
11  Inez Nordqvist  2008  S71            30.26   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            20.85   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.23   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            36.63   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.71   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.03   
Alva Olofsson  2005  S71            37.91   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            38.18   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            40.25   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            40.59   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            41.79   
10  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            47.97   
11  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            48.19   
12  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            50.48   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  2005  Simsällskapet Delfin            38.57   
Erik Karlsson  2005  S71            41.99   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            43.03   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.11   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            48.07   
Emil Nilsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.65   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.62   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            55.59   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Veronika Ruzic  2006  S71            37.85   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            38.53   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            38.74   
Lovisa Fast  2006  S71            39.33   
Freja Malmgren  2007  S71            39.94   
Agnes Alm  2006  S71            40.22   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            40.31   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            40.36   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            42.95   
10  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            43.21   
11  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            44.12   
12  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            46.22   
13  Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            47.01   
14  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim            49.45   
15  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            50.44   
16  Freja Hallqvist  2007  Föreningen Österlen Sim            57.48   
17  Inez Nordqvist  2008  S71            1:02.30   
18  Kira Wahlfrid  2007  Föreningen Österlen Sim            1:09.40   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            39.94   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            40.97   
Junior Pannwitz  2006  Simsällskapet Delfin            42.84   
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            43.05   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.96   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.71   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.11   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.41   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:37.58   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.63   
Alva Olofsson  2005  S71            1:42.95   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            1:43.75   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            1:46.97   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            1:53.73   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            1:31.01   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.21   
Sebastian Claesson  2005  Simsällskapet Delfin            1:48.11   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:50.97   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:51.24   
Erik Karlsson  2005  S71            2:04.82   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            1:37.51   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:38.10   
Veronika Ruzic  2006  S71            1:39.79   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            1:42.78   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            1:43.25   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            1:44.64   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            1:48.53   
Freja Malmgren  2007  S71            1:48.88   
Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            2:03.97   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            1:47.10   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.12   
  Anna Stenberg  2005      37.05        37.05   
  Aram Kazarian  2005                 
  Beatrice Ask  2005                 
  Bill Beckman  2005      2:32.12        2:32.12   
                     
Mkk Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:53.75   
  Teodora Petric  2005      37.69        37.69   
  Gustav Nilsson  2007                 
  Emma Ingner  2005                 
  Oliver Madsen  2005      2:53.75        2:53.75   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.97   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.17   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.36   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.28   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            47.48   
Alva Olofsson  2005  S71            49.06   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            50.46   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.61   
Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            54.61   
10  Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            55.11   
11  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            55.90   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            40.92   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.11   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            57.22   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            1:03.44   
Emil Nilsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Erik Karlsson  2005  S71            DSQ   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sebastian Claesson  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.91   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            45.67   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            46.30   
Agnes Alm  2006  S71            46.33   
Veronika Ruzic  2006  S71            47.53   
Freja Malmgren  2007  S71            48.66   
Lovisa Fast  2006  S71            48.81   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            51.72   
Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            55.41   
10  Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            57.49   
11  Carolina Ferber  2006  Föreningen Österlen Sim            1:00.27   
12  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:00.28   
13  Inez Nordqvist  2008  S71            1:04.37   
14  Kira Wahlfrid  2007  Föreningen Österlen Sim            1:07.08   
15  Freja Hallqvist  2007  Föreningen Österlen Sim            1:08.14   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            51.72   
Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            52.17   
Junior Pannwitz  2006  Simsällskapet Delfin            54.47   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.75   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.55   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.63   
Alva Olofsson  2005  S71            50.56   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            50.82   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.85   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            51.42   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            54.98   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            55.32   
Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            55.56   
10  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.23   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.17   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            47.51   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            52.70   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            54.60   
Sebastian Claesson  2005  Simsällskapet Delfin            56.76   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.42   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            46.97   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            47.06   
Veronika Ruzic  2006  S71            49.50   
Agnes Alm  2006  S71            49.67   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.70   
Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim            53.61   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            53.73   
Freja Malmgren  2007  S71            53.96   
Lovisa Fast  2006  S71            56.36   
10  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            57.81   
11  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:01.56   
12  Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            1:05.04   
13  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            1:06.99   
14  Inez Nordqvist  2008  S71            1:11.79   
15  Kira Wahlfrid  2007  Föreningen Österlen Sim            1:11.81   
16  Freja Hallqvist  2007  Föreningen Österlen Sim            1:12.98   
17  Carolina Ferber  2006  Föreningen Österlen Sim            1:13.11   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            54.40   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            59.59   
Junior Pannwitz  2006  Simsällskapet Delfin            59.87   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            1:22.45   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.84   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:28.00   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.21   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            1:31.92   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            1:34.28   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            1:34.61   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.97   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.95   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            1:30.43   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            1:31.85   
Sebastian Claesson  2005  Simsällskapet Delfin            1:35.58   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.08   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 mars 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  11:33