Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Äggadoppet (25m)    Utskriftsdatum  28 mars 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2016         
 
 
Gren 24, 50m Fjäril Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            35.13   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            35.61   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.85   
Hanna Ngo  2003  S71            38.33   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            38.47   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            40.44   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.03   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            45.14   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.49   
10  Aleksandra Stade  2003  Föreningen Österlen Sim            48.92   
11  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.25   
                     
 
Gren 25, 50m Fjäril Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            35.02   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            36.61   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.41   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            40.25   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            41.44   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            41.75   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            43.34   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.14   
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            48.63   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Nordqvist  2004  S71            1:08.24   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            32.34   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            32.41   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            33.13   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            33.20   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            33.79   
Hanna Ngo  2003  S71            34.17   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.95   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            35.99   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.58   
10  Frida Christiansen  2003  S71            39.43   
11  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.47   
12  Aleksandra Stade  2003  Föreningen Österlen Sim            40.29   
13  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            40.50   
14  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.79   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            30.56   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            30.72   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            31.51   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            31.88   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            32.28   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            33.26   
Max Thurn  2002  Simsällskapet Delfin            35.51   
Gustav Almström  2002  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            35.12   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            35.56   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            36.80   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.92   
Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap            40.17   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            40.38   
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            44.62   
Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.40   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            34.79   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            38.65   
Ville Nordqvist  2004  S71            44.18   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:19.57   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:21.03   
Hanna Ngo  2003  S71            1:26.75   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:26.87   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:28.09   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.79   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:36.60   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.22   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:38.15   
10  Frida Christiansen  2003  S71            1:43.20   
11  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:46.61   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:18.53   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:22.34   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:24.03   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            1:27.43   
Gustav Almström  2002  Föreningen Österlen Sim            1:28.76   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            1:31.87   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:34.07   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            1:36.42   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            1:41.34   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.95   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.69   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            1:38.37   
Ville Nordqvist  2004  S71            2:04.90   
                     
 
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo SS Lag 1  Sjöbo Simsällskap            2:12.59   
  Victoria Berild Andersen  2003      36.67        36.67   
  Hampus Olsson  2003                 
  Tilde Persson  2003                 
  Alfred Rosberg  2003      2:12.59        2:12.59   
                     
Sjöbo SS Lag 2  Sjöbo Simsällskap            2:15.28   
  Sabina Rosengren  2003      40.12        40.12   
  Isak Hellner  2002                 
  Emy Ek  2003                 
  Victor Andersson  2002      2:15.28        2:15.28   
                     
Österlen Mix  2002  Föreningen Österlen Sim            2:16.62   
  Oscar Nordström  2003      32.99        32.99   
  Gustav Almström  2002                 
  Moa Knutsson  2002                 
  Olivia Hansson  2003      2:16.62        2:16.62   
                     
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            38.23   
Hanna Ngo  2003  S71            38.92   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            39.35   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.26   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            40.54   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            41.93   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            43.37   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.77   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.67   
10  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            45.91   
11  Frida Christiansen  2003  S71            48.40   
12  Northina Davidsson  2003  Sjöbo Simsällskap            53.00   
Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            36.68   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            38.68   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            38.83   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            39.36   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            41.28   
Max Thurn  2002  Simsällskapet Delfin            43.79   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            43.51   
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            45.22   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            45.59   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.11   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            47.28   
Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap            48.81   
Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            58.39   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.56   
Ville Nordqvist  2004  S71            57.65   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Ngo  2003  S71            43.29   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            43.37   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            43.66   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.04   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            48.41   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.53   
Frida Christiansen  2003  S71            50.38   
Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.06   
Aleksandra Stade  2003  Föreningen Österlen Sim            1:00.72   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.98   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            45.68   
Gustav Almström  2002  Föreningen Österlen Sim            45.84   
                     
 
Gren 43, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            46.98   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.23   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            48.56   
Elin Hellner  2004  Sjöbo Simsällskap            50.77   
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            50.93   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            54.71   
Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            55.21   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.28   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            49.94   
Ville Nordqvist  2004  S71            56.06   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            2:27.86   
Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            2:41.96   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            2:47.36   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            2:49.64   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            2:56.73   
Frida Christiansen  2003  S71            3:23.97   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            2:31.20   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            2:32.91   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            2:33.33   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            2:33.58   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            2:36.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 mars 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  16:01