Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            17.37   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            18.29   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            19.58   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            19.94   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            20.54   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            21.14   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            21.16   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            21.37   
Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            21.71   
10  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            21.77   
11  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            22.75   
12  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            23.63   
13  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            24.74   
14  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            25.55   
15  Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            25.98   
16  Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            29.38   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            17.43   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            18.23   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            19.41   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            19.82   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            19.95   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            20.35   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            21.53   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            21.92   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            22.40   
10  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            27.15   
11  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            27.46   
12  Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            29.66   
August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.67   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            37.30   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.48   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            37.61   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            38.26   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            38.42   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            39.04   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            39.85   
Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.71   
10  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            41.81   
11  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.23   
12  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.63   
13  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            43.13   
14  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            48.02   
15  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.09   
16  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            48.81   
17  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.92   
18  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            49.88   
19  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            51.14   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            34.51   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.90   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            37.07   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            38.53   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.95   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.15   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            39.46   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.65   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            41.85   
10  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.28   
11  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.83   
12  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.56   
13  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.62   
14  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.77   
15  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            57.51   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            35.78   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.32   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            40.23   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            40.77   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.17   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            41.54   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            41.97   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            42.28   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            42.88   
10  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            43.04   
11  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            43.86   
12  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            44.07   
13  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            44.32   
14  Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            44.78   
15  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.91   
16  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            44.92   
17  Linn Haine  2006  Simklubben Triton            45.55   
18  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            46.56   
19  Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            46.84   
20  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            46.92   
21  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            47.15   
22  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            47.38   
23  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            47.47   
24  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            47.82   
25  Duru Gyulech  2006  Föreningen Österlen Sim            50.58   
26  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            50.67   
27  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            50.73   
28  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            50.92   
29  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            54.33   
Alina Sabotic  2005  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.99   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            35.73   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.43   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            37.26   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            41.12   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            41.29   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            41.77   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            42.21   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            42.38   
10  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            42.75   
11  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            43.12   
12  August Norgren Palm  2006  Trelleborg Sim            43.33   
13  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            44.41   
14  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            45.26   
15  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            45.46   
16  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            46.75   
17  Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            46.84   
18  Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            48.45   
19  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            49.48   
20  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            49.86   
21  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            51.55   
22  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            56.49   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            32.28   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            33.15   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.46   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.63   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            33.94   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            34.08   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            34.15   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.24   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            35.13   
10  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            35.98   
11  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.02   
12  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            36.13   
13  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.22   
14  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            36.88   
15  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            37.01   
16  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            37.48   
17  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            38.13   
18  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            38.37   
19  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            39.95   
20  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            40.01   
21  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            40.17   
22  Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            40.56   
23  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.23   
24  Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap            42.81   
25  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            43.83   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            30.37   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            31.17   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.94   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            33.69   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            34.21   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            34.32   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.37   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            34.63   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.69   
10  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.78   
11  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.88   
12  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.07   
13  Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            37.57   
14  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.63   
15  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            39.79   
16  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            40.97   
17  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            46.58   
18  Viggo Ståhlberg  2004  Simklubben Triton            51.35   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.75   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:44.55   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            1:44.65   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            1:45.83   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            1:46.65   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            1:48.85   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            1:50.12   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            1:50.29   
Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:32.36   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            1:34.42   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            1:36.51   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            1:39.57   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            1:45.21   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:48.14   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            1:48.75   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            1:49.45   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            1:50.76   
10  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            2:11.40   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:25.33   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:26.11   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            1:26.15   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:27.06   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            1:28.91   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:29.31   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:29.53   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:29.89   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:30.83   
10  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:31.65   
11  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:33.18   
12  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            1:35.86   
13  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:35.91   
14  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            1:38.59   
15  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:39.79   
16  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:40.54   
17  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            1:41.65   
18  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.37   
19  Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:49.46   
Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:20.54   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:20.56   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:23.94   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:26.42   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:27.95   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:28.31   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.12   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:29.40   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:30.21   
10  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:31.74   
11  David Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:33.12   
12  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            1:38.36   
13  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:39.19   
14  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            2:01.39   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            41.36   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            42.00   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.74   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            48.97   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            49.27   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            49.77   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            49.80   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            51.78   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            52.14   
10  Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            52.46   
11  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            53.13   
12  Nova Åberg  2005  Föreningen Österlen Sim            54.12   
13  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            54.28   
14  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            54.35   
15  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            54.65   
16  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            56.19   
17  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            56.28   
18  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            56.55   
19  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            58.23   
20  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            59.99   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            41.08   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.77   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            42.00   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.59   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            46.22   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            47.79   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            50.20   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            50.21   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            50.22   
10  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            52.01   
11  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            52.49   
12  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            52.98   
13  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            53.91   
14  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            54.04   
15  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            54.28   
16  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            56.23   
17  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            57.94   
18  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            1:00.24   
19  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            1:03.16   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            37.62   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.66   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.38   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.49   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            41.14   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            41.71   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.85   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            41.87   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            42.89   
10  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.00   
11  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            43.02   
12  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.31   
13  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.93   
14  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            46.57   
15  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.69   
16  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            47.10   
17  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            47.25   
18  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            48.28   
19  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.81   
20  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            49.18   
21  Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap            51.01   
22  Hanna Nilsson  2004  Trelleborg Sim            53.99   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            36.01   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            38.05   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            39.01   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.63   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.77   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            41.59   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.62   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.39   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            43.07   
10  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.33   
11  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.93   
12  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.40   
13  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            46.55   
14  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            48.20   
15  Viggo Ståhlberg  2004  Simklubben Triton            54.49   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Damer 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            46.07   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            47.47   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            49.80   
Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            51.02   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.71   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.47   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            52.49   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            52.70   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            54.36   
10  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            54.97   
11  Astrid Lundgren  2006  Föreningen Österlen Sim            55.62   
12  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            56.57   
13  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            56.78   
14  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            56.81   
15  Alina Sabotic  2005  Föreningen Österlen Sim            56.82   
16  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            57.01   
17  Linn Haine  2006  Simklubben Triton            57.06   
18  Elina Olsson  2006  Föreningen Österlen Sim            57.54   
19  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            58.03   
20  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            58.61   
21  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap            59.13   
22  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            59.15   
23  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            1:01.26   
24  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            1:02.34   
25  Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            1:02.41   
26  Duru Gyulech  2006  Föreningen Österlen Sim            1:03.67   
Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            DSQ   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.88   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            51.69   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            51.74   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            52.72   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.91   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            53.16   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            55.58   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            56.00   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            56.13   
10  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            57.13   
11  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            58.98   
12  Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            1:01.77   
13  Anton Nordström  2006  Föreningen Österlen Sim            1:02.54   
14  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            1:04.63   
15  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            1:11.22   
                     
 
Gren 41, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            43.22   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.33   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            46.22   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            46.25   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.48   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            46.68   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.72   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.85   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.22   
10  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            47.33   
11  Oliwia Arwidsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.51   
12  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            48.21   
13  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            48.23   
14  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            48.26   
15  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            49.52   
16  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            49.92   
17  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.51   
18  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.69   
19  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            50.78   
20  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            52.99   
21  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            53.95   
22  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            55.51   
23  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            56.46   
24  Hanna Nilsson  2004  Trelleborg Sim            56.96   
Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            40.62   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.71   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.57   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            44.94   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            45.07   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.25   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            45.30   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.73   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.20   
10  Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            50.06   
11  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.33   
12  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            57.23   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            DSQ   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            1:13.07   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:14.19   
Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:16.05   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            1:17.38   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:17.97   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            1:19.65   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:20.58   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            1:21.80   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:26.54   
10  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            1:28.91   
11  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            1:30.04   
12  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:34.84   
13  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            1:38.41   
14  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            1:44.81   
                     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            1:10.34   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            1:12.66   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            1:16.02   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            1:16.74   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:17.27   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            1:29.85   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:31.13   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            1:59.09   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  17:27