Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Adventsdoppet    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton            34.62   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.37   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            35.44   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            35.90   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.93   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            36.24   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            37.38   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.56   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            38.81   
10  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            38.86   
11  Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            40.08   
12  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            41.16   
13  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.39   
14  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            42.14   
15  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.37   
16  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            42.89   
17  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            44.35   
18  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.64   
19  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.09   
20  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            50.14   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.03   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            34.22   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            36.32   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            36.60   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            38.22   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.61   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.21   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            43.89   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.98   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            44.93   
11  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            50.38   
12  Max Alm  2003  Simklubben Triton            50.78   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            30.46   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.10   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            34.28   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            34.36   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            34.61   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            35.33   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            35.68   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            35.76   
Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            36.18   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            36.51   
11  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            37.49   
12  Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton            37.76   
13  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            39.55   
14  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            40.79   
15  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            40.99   
16  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            41.09   
17  Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.69   
18  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            45.25   
Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            29.79   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.12   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            34.00   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            34.42   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.10   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            36.27   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.39   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            38.33   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.42   
10  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            40.52   
11  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            40.62   
12  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            41.06   
13  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            42.53   
14  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.62   
15  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.31   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.41   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton            30.78   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            31.44   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            31.73   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.55   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            33.60   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.00   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            34.10   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            34.18   
10  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            34.21   
11  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            34.27   
12  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.63   
13  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            34.78   
14  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            36.24   
15  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            36.32   
16  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            36.38   
17  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.49   
18  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.63   
19  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            37.17   
20  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            38.43   
21  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.93   
22  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.06   
23  Alva Saxell  2003  Ystads Simsällskap            39.10   
24  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            39.82   
25  Aleksandra Stade  2003  Föreningen Österlen Sim            43.54   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.32   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            30.56   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            31.09   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            32.96   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            33.46   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            33.54   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.72   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.61   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.05   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            37.42   
11  Noél Kindvall Manners  2003  Trelleborg Sim            39.12   
12  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            39.17   
13  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            39.60   
14  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            39.79   
15  Max Alm  2003  Simklubben Triton            40.56   
16  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            42.10   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            28.93   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            29.98   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            30.16   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            30.17   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            30.18   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            30.44   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            31.14   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            31.66   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            31.99   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            32.41   
11  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            33.01   
12  Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton            33.03   
13  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            33.25   
14  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            33.72   
15  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            34.02   
16  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            34.64   
17  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            37.56   
18  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            37.61   
19  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            37.73   
20  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            38.01   
21  Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            38.29   
22  Marjana Skans  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.14   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.32   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            28.38   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            29.32   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            30.07   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            30.81   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.01   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            32.17   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.30   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            32.41   
10  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.66   
11  Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            33.52   
12  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            34.00   
13  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            34.07   
14  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            34.12   
15  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.31   
16  Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            34.42   
17  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.08   
18  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.21   
19  Erik Helgesson  2002  Föreningen Österlen Sim            38.13   
20  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            39.78   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton            1:17.21   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            1:17.72   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            1:23.04   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:24.51   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:25.68   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            1:26.24   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            1:28.33   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:30.85   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            1:33.16   
10  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            1:35.99   
11  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            1:37.39   
12  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            1:40.51   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            1:18.34   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:21.22   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:26.98   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:27.98   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            1:29.29   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            1:30.83   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.77   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            1:39.91   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            1:42.08   
10  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            1:43.77   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            1:12.57   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            1:17.05   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            1:19.26   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            1:19.79   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            1:19.83   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            1:20.77   
My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:22.31   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:22.57   
Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            1:25.79   
10  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            1:26.44   
11  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:29.55   
12  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            1:30.19   
13  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            1:32.37   
14  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.57   
15  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            1:35.64   
16  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            1:36.06   
17  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            1:36.35   
18  Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            1:39.65   
Felicia Meyer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:10.47   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:10.63   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            1:15.73   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:18.23   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            1:19.16   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.41   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.30   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:25.52   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            1:25.73   
10  Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            1:32.52   
11  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            1:33.00   
August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton            37.29   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.96   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            38.75   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.33   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            39.87   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.45   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.70   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            43.34   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            43.53   
10  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            43.62   
11  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.62   
12  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            45.72   
13  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            46.64   
14  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.23   
15  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.24   
16  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            47.57   
17  Alva Saxell  2003  Ystads Simsällskap            50.40   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            35.28   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            35.68   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            37.09   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.42   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.49   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            40.70   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.99   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            42.18   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.37   
10  Noél Kindvall Manners  2003  Trelleborg Sim            46.67   
11  Max Alm  2003  Simklubben Triton            47.28   
12  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            47.53   
13  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            48.56   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            DSQ   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.10   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            34.35   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            34.92   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            35.24   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            36.90   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            37.84   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            37.97   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            39.54   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            40.57   
10  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            41.47   
11  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            43.25   
12  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            45.17   
13  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            45.41   
14  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            45.84   
Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.67   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.27   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            36.06   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            37.02   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            40.50   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            41.88   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            42.21   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            42.41   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.18   
10  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            43.41   
11  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.21   
12  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.31   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton            39.81   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            39.90   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            40.33   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.45   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.89   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            43.53   
Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            44.07   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            44.17   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            44.84   
10  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            45.79   
11  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            46.28   
12  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.97   
13  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            47.03   
14  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.46   
15  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            47.54   
16  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            48.57   
17  Alva Saxell  2003  Ystads Simsällskap            49.50   
18  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.71   
19  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.74   
20  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.31   
21  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            50.37   
22  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            50.43   
23  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.95   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            40.42   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.81   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.92   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            42.96   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            45.45   
Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            48.19   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.52   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.32   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            51.84   
10  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            52.31   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            35.08   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            36.41   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.81   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            40.17   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            40.53   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            41.12   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            41.53   
Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            41.58   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            42.60   
10  Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton            43.04   
11  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            44.76   
12  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            44.88   
13  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            45.77   
14  Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            46.24   
15  Marjana Skans  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.57   
16  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            49.96   
17  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            50.39   
18  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            50.59   
19  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            54.81   
Felicia Meyer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar13oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            36.68   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.35   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.18   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            40.18   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.87   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            41.18   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            41.21   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.85   
Erik Helgesson  2002  Föreningen Österlen Sim            45.10   
10  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim            45.57   
11  Oliver Bengtsson  2001  Föreningen Österlen Sim            45.73   
12  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            46.39   
13  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            52.51   
14  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.27   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            1:02.38   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:05.71   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            1:05.73   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            1:06.00   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:12.38   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:13.81   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            1:14.83   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:17.98   
Iza Jacobsson  2003  Ystads Simsällskap            1:20.19   
10  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            1:20.70   
11  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            1:20.74   
12  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            1:34.73   
13  Aleksandra Stade  2003  Föreningen Österlen Sim            1:36.54   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:01.74   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:03.02   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            1:07.61   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            1:08.61   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            1:08.69   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            1:11.23   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            1:12.84   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            1:13.99   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            1:14.43   
10  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            1:15.05   
11  Melker Nordin  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.89   
12  Max Alm  2003  Simklubben Triton            1:31.79   
13  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            1:32.39   
14  Noél Kindvall Manners  2003  Trelleborg Sim            1:33.07   
15  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            1:35.18   
16  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            1:35.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  12:26