Hoppa till sidans innehåll

Kolmårdsraiden resultat 2012.


RESULTATLISTA  Kolmårdsraiden 2012      
H motion 15 km            
Namn   Klubb Distrikt Starttid Målgång Tid Plats
Andreas Karlsson Hällbybrunn IF Sörmland 11:00:00 11:47:39 0:47:39 1
Thomas Ohrmer Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:05:22 1:05:22 2
Hugo Segerström Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:10:02 1:10:02 3
Gunnar Ånestrand Forssa Sörmland 11:00:00 12:11:37 1:11:37 4
Oskar Engman NOK Sörmland 11:00:00 12:11:47 1:11:47 5
Mats Tjärnström Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:13:57 1:13:57 6
Marve Pettersson Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:17:09 1:17:09 7
Håkan Odeberg Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:21:34 1:21:34 8
Michael Pettersson Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:24:44 1:24:44 9
Lorens Broman Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:28:02 1:28:02 10
             
Namn   D motion 15 km Klubb Distrikt Starttid Målgång Tid  
Rebecka Hylander NOK Sörmland 11:00:00 12:11:51 1:11:51 1
Siri Jeppsson Forsa Sörmland 11:00:00 12:12:22 1:12:22 2
Karolina Karlsson Ålberga Sörmland 11:00:00 12:24:19 1:24:19 3
Marie Broman Nyköping Sörmland 11:00:00 12:29:45 1:29:45 4
             
D motion 25 km            
Namn Klubb Distrikt Starttid Måltid Tid Plats
Carina Holgersson Forsa Sörmland 11:00:00 12:47:02 01:47:02 1
Marie-Louise Eriksson Forsa Sörmland 11:00:00 12:58:15 01:58:15 2
Kristina Hagfalk Ålberga GIF Sörmland 11:00:00 12:59:28 01:59:28 3
             
H motion 25 km            
Namn Klubb Distrikt Starttid Måltid Tid Plats
Joakim Olsson Trosabygdens OK Sörmland 11:00:00 12:20:04 01:20:04 1
Ulf Hylander SLK Oxelösund Sörmland 11:00:00 12:20:10 01:20:10 2
Ari Matikainen Gnesta IF Sörmland 11:00:00 12:23:16 01:23:16 3
Fredrik Schollin-Berg Baggetorp IF Sörmland 11:00:00 12:24:10 01:24:10 4
Göran Isaksson Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:25:30 01:25:30 5
Per-Olof Johansson Nynäs IK Sörmland 11:00:00 12:26:05 01:26:05 6
Ulf Ericsson OK Kolmården Östergötland 11:00:00 12:26:32 01:26:32 7
Ludvig Eriksson NGoIF Sörmland 11:00:00 12:29 01:29:57 8
Stefan Fredriksson NoK Sörmland 11:00:00 12:32:21 01:32:21 9
Tommy Holgersson Forssa Sörmland 11:00:00 12:32:34 01:32:34 10
Magnus Jonsson Ålberga GIF Sörmland 11:00:00 12:34:00 01:34:00 11
Stefan Alm TBOK Sörmland 11:00:00 12:34:55 01:34:55 12
Per Kvarnerud Forssa Sörmland 11:00:00 12:36:15 01:36:15 13
Joakim Abramsson TBOK Sörmland 11:00:00 12:37:41 01:37:41 14
Per Österberg Nävekvarns GIF Sörmland 11:00:00 12:37:50 01:37:50 15
David Johansson Oxelösunds KK Sörmland 11:00:00 12:38:56 01:38:56 16
Tomas Karlsson Lötens GoIF Sörmland 11:00:00 12:41:09 01:41:09 17
Thomas Lennartsson Forssa Sörmland 11:00:00 12:41:11 01:41:11 18
Anders Magnusson Nyköpings OK Sörmland 11:00:00 12:43 01:43:12 19
Fredrik Munter Oxelösund Sörmland 11:00:00 12:43:38 01:43:38 20
Stefan Carpman Baggetorp IF Sörmland 11:00:00 12:43:41 01:43:41 21
Tobia Wejde Axa SK Sörmland 11:00:00 12:45:43 01:45:43 22
Staffan Johansson Sjösa IF Sörmland 11:00:00 12:45:55 01:45:55 23
Henrik Claesson Kungsladugård Sörmland 11:00:00 12:49:23 01:49:23 24
Mikael Önnerdal Forssa Sörmland 11:00:00 12:49:59 01:49:59 25
Janne Lannerdahl Nyköping Sörmland 11:00:00 12:50:33 01:50:33 26
Göran Gustavsson Ålberga GIF Sörmland 11:00:00 12:51:10 01:51:10 27
Tommy  Lindkvist Nyköping Sörmland 11:00:00 12:51:44 01:51:44 28
Kurt Nyström Jönåker Sörmland 11:00:00 12:56:16 01:56:16 29
Tom Sundqvist TBOK Sörmland 11:00:00 13:02:14 02:02:14 30
Tomas Hagfalk Ålberga GIF Sörmland 11:00:00 13:06:58 02:06:58 31
Kennet Karlsson Ålberga GIF Sörmland 11:00:00 13:08:37 02:08:37 32
Peter Karlsson Nyköping Sörmland 11:00:00 13:34:25 02:34:25 33
Resultatlistor UngdomsKolmårdsraiden 2012    
             
H 9-10            
David Borg Oxvretens SK Sörmland 10:00:00 10:09:45 0:09:45 1
Hugo Enetjärn Nyköpings OK Sörmland 10:00:00 10:10:57 0:10:57 2
Anton Börjesson OK Måsen Sörmland 10:00:00 10:11:12 0:11:12 3
Elias Österberg Nävekvarns GIF Sörmland 10:00:00 10:18:51 0:18:51 4
Albin Nyman Nävekvarns GIF Sörmland 10:00:00 10:27:16 0:27:16 5
             
H 11-12              
Alfred Eriksson NGoIF Sörmland 10:00:00 10:10:58 0:10:58 1
Marcus Maxe Nyköping Sörmland 10:00:00 10:12:44 0:12:44 2
Isak Johansson NGoIF Sörmland 10:00:00 10:12:53 0:12:53 3
             
H 13-14            
Olle Ohrmer Nyköping OK Sörmland 10:00:00 10:12:21 0:12:21 1
             
             
H 15-16            
Jan Neelissen SIF Sörmland 10:00:00 10:14:21 0:14:21 1
Axel Ohrmer Nyköpings OK Sörmland 10:00:00 10:19:52 0:19:52 2
Erik Claesson St Kungsladugården Sörmland 10:00:00 10:20:00 0:20:00 3
Hubert Claeson St Kungsladugården Sörmland 10:00:00 10:20:10 0:20:10 4
             
             
             
D 9-10            
Elvira Eriksson NGoIF Sörmland 10:00:00 10:14:10 0:14:10 1
Miranda Fredriksson NOK Sörmland 10:00:00 10:14:44 0:14:44 2
Uppdaterad: 2013-02-10 20:09
Skribent: Ulf Myrman

 

 

 

Postadress:
Nävekvarns GOIF - Skidor
Hyttvallen Nyköpingsvägen 56
61176 Nävekvarn

Kontakt:
Tel: 0155-50279
E-post: This is a mailto link

Se all info